Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 17.02.2009. 20:44:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2008. 19:40:03
Postovi: 503
Lokacija: Cacak - Beograd
Godina: IV
Smer: ME
Evo ti spisak zanimanja, neko je to vec postavio...

ISIT/ME

Dakle, mozes tamo gde se traze ti kadrovi...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.12.2009. 17:03:48 

Pridružio se: 17.12.2009. 16:24:29
Postovi: 5
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ovako:
Zavrsavam Gimnaziju (Informaticki smer) u Nisu, uglavnom prosek oko 4.9 (4 vladanje(neopravdani)), i zanima me ISIT.
-Gde da nadjem literaturu za prijemni (za oba, mat, i opsta informisanost)? Ako moze neko da mi nabavi dolazim u Beograd sad za vikend?
-Koji su uslovi za dom?
-Kakvi su domovi?
-Koliko ce me kostati zivot u Beogradu (dom,menza,prevoz........)?
HVALA VAM PUNO, BAS STE LJUBAZNI! Grin Hvala Hvala!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 16:01:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.09.2009. 18:29:54
Postovi: 198
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mene zanima sledeca stvar, sta ja kao dipl. inz. organizacionih nauka- smer za informaciojne tehnologije, Boze, kolika titula, a i zvuci gluplje od dipl. inz. inf teh(nadam se da ce to nekada promeniti), mogu, da radim, ali nemojte mi ovo iz informatora, voleo bih nesto vise laicki objasnjeno, milsim- implementacija baza podataka, mi i nije bas najjasnije objasnjenje...:/ Boze moj, mi smo maturanti, hteli bismo da bar iole imamo predstavu sta cemo moci da radimo kada zavrsimo fakultet, i da li cu da imam za 'leba od toga(dakle neka prosecna plata odokativno)...? Stvarno bi mi mnogo znacilo, hvala unapred... Nadam se da ce mi osim studenata pomoci i ljudi koji su diplomirali(iSiT) i koji rade a jos zevaju po ovom forumu... Tenk ju. Let d konverzejsn bigin.

Edit: Da li ja sa diplomom ISiT mogu da predajem u skoli npr. matu, inf, ekonomske predmete i tako to?

:okupljanje:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 16:59:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hajde ovako: Sa zvanjem Dipl. inž. organizacionih nauka- Smer za informacione tehnologije možeš da radiš veliki (zaista veliki) broj poslova u privredi, bukvalno u svakom sektoru privrede ćeš moći da se zaposliš - od menadžerskih, odnosno ekonomskih zanimanja tipa finansija, računovodstva, upravljanja pa do poslova koji su most između računarske nauke (IT) i biznisa i to je ono za šta se ustvari obučavaš na ovom smeru (otuda se uče predmeti Osnove organizacije, ekonomija, marketing, finansije itd). Zabluda je da ćeš posle FON-a biti programer, ako te samo to zanima, bolje upiši nešto drugo, što, naravno, ne isključuje da programer možeš biti i posle FON-a - uz sopstvenu inicijativu i zalaganje i biranje programerskih ispita u završnoj godini. Programiranje svakako treba dobro poznavati, to je više kao neophodan uslov (posle silnih matematika znaćete tačno značenje ovoga). Zanimanja koja spadaju u taj most su recimo Sistem analitičar (http://en.wikipedia.org/wiki/System_analyst). Šta ti recimo konkretno radiš u nekoj firmi - sagledaš kompletno poslovanje neke firme (poslovni sistem, ulaze, izlaze, procese, aktivnosti itd - više o tome na Modelovanju poslovnih procesa i srodnim predmetima), pa na osnovu toga praviš model koji će predstaviti najbitnije aspekte poslovanja tog preduzeća - od koga nabavljaš robu, kome prodaješ robu itd. Na osnovu takvog nekog standardizovanog, razumljivog modela ljudi koji se bave projektovanjem inf. sistema (što opet možeš i ti da radiš) ili aplikativni programeri i projektanti baza podataka prave konkretne aplikacije koje će dato preduzeće da koristi. Dakle, ti si tu spona koja treba da nešto iz realnog života, privrednog života prevedeš programerima kako bi oni (ti) mogli to kasnije da ,,isprogramiraju''. Pored ovoga, zanimanje tipa IT menadžer predstavlja, kao što ime samo kaže, rukovođenje nekim timom programera, koordinaciju istih, raspodelu dužnosti, vođenje projekata, staranje da se sve odradi na vreme i najefikasnije moguće itd. Preduslov je da dobro poznaješ ono čime ćeš rukovoditi. Projektant baze podataka/ inf. sistema je čisto projektovanje inf. sistema šta je zapravo uža specijalnost našeg fakulteta, trebalo bi najbolje da baratamo bazama podataka i manipulisanjem istih. Kako se ovo sve radi, učićete na predmetima Uvod u inf. sisteme, baze podataka, projektovanje IS itd. Pored čistog aplikativnog programera, posle FON-a možete se baviti i web programiranjem ukoliko se odlučite da se uže specijalizujete za ovu oblast: možete biti klasičan php programer, java script programer, web developer itd... Administrator baze podataka, kao što samo ime zanimanja kaže, vodi računa o bazi podataka, kreira bazu podataka, ažurira je, pravi back-up sistema baze, upravlja istom itd. Uglavnom, sve što se tiče baze podataka. Više o bazama podataka: http://en.wikipedia.org/wiki/Database. Na FON-u je dobra i katedra za statistiku, pa se oni koji su malo više okrenuti matematici mogu i time baviti jednog dana. Dakle, zaista širok spektar zanimanja vam je na raspolaganju.
Što se tiče zapošljavanja, tu ne bi trebalo da bude problema. Statistika kaže da se ljudi sa ovog smera (generalno, fakulteta) najbrže zapošljavaju i da imaju solidne plate. Plata najviše zavisi od toga šta radite (koliko ste ambiciozni), koliko ste dobro upali u neku firmu, koliko ćete napredovati i sl. Početne plate nisu bog-zna-šta, ali kako se napreduje, rastu i plate.
Sve što vi treba da uradite je da se maksimalno potrudite oko prijemnog, da upadnete na budžet, da dajete godine redovno, da NAUČITE što više stvari (sopstveno angažovanje je veliki plus) i da se u završnoj godini opredelite uže za nešto od nabrojanog gore (to je daleko od gotovog spiska), pa bože moj, na tržište da se takmičimo sa drugima i da vidimo ko šta zna i kako zna. Drugim stvarima se ne treba opterećivati previše.
Fakultet je zanimljiv, većina predmeta je zaista korisna, možete mnogo da naučite (samo je potrebna volja), društvo je super, organizacije su sjajne (imate FONIS kao primer IT organizacije koja pravi odlične kurseve na razne IT teme), profesori su koretni, asistenti su mladi i više nego spremni da izađu u susret za sve što ih iscimate. Spisak predmeta koji se uče imate ovde: http://www.fon.rs/osnovnestudije/isit/. Ako vas nešto zanima, gde se uči šta, samo pitajte. I da, matematika nije problem, ako ste spremni da je savladate!! Ja sam bio društvenjak, i uspeo sam da dam sve u roku bez problema.
Toliko od mene, to je ono čime ja raspolažem, neka se drugi uključe u raspravu.

edit: možeš da predaješ informatiku u srednjoj školi npr, za platu od 40.000 dinara. Ali to je kao da si završio ekonomski fakultet i hoćeš da radiš na šalteru. Pucaj na više.

McCloud, nisam baš stručan za tvoje pitanje, najbolje da se uključe drugi.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 19:34:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.09.2009. 18:29:54
Postovi: 198
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nisam ovako brzo ocekivao odgovor...:) Msm da cu ovo sacuvati kao neku vrstu motivacije kada mi se bude gadilo vezbanje... da ne gadjam nekoga zbirkom, premda je vrlo teska... :D

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.03.2010. 20:50:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
tja,polako ,bice i debljih.. :D

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.03.2010. 11:46:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.09.2009. 18:29:54
Postovi: 198
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hm, nadajmo se :)

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.04.2010. 15:17:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
interesantno kako ovo sve zvuchi kul, ali realnost je ipak>

Junior Developer, Web Developer, Administrator Sistema, Administrator Baze podataka

sve ostalo sto se pominje da ne kazhem da je sharena lazha, koju u principu ne mozes da radish bez odredjenog broja godina iskustva, ne moz' da budesh Senior Developer ako nisi Junior bio i ako nisi nakupio 2+ god. iskustva i td...., obichno se zaposlish kao Developer ili nesto drugo i skupisha par godina da bi mogao da napredujesh, a da ne komentarishem frustracije od nechitanja mail-ova kada konkurishesh...!!! :udri:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2010. 16:32:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.04.2010. 16:04:26
Postovi: 49
Lokacija: BG NK
Godina: II
Smer: IS
pozdrav, nov sam i tako to. samo bi da pitam kakvo je stanje što se ovoga tiče na smjeru upravljanja kvalitetom? postoji li više taj smjer, šta, niko ga ne pominje?

_________________
šta se radeeenzi


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2010. 16:36:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.07.2008. 23:50:04
Postovi: 4993
Lokacija: И ја бих био так'и ,да сам рођен на Јамајки..
Godina: Dipl.
Smer: UK
postoji,ali za njega se tek opredeljujes u drugoj godini..znaci,ako upises ISIT,ostajes na njemu do kraja.ako upises MENADZMENT,u drugoj godini se opredeljujes izmedju 3 opcije:
-menadzment (klasican)
-operacioni menadzment
-upravljanje kvalitetom

_________________
Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect and I don't live to be. But, before you start pointing fingers, make sure your hands are clean.-Bob Marley


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2010. 16:44:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.04.2010. 16:04:26
Postovi: 49
Lokacija: BG NK
Godina: II
Smer: IS
aaha. hvala. :)

i još jedno pitanje: mogu li ja, državljanin crne gore srpske nacionalnosti, da upadnem na budžet (sa dovoljnim brojem bodova naravno)?

_________________
šta se radeeenzi


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2010. 18:26:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.08.2009. 12:07:39
Postovi: 635
Godina: Dipl.
Smer: OM
^ ne moze bre brate! Vec vas ima dovoljno, popunili ste kvotu za narednih 50 godina... :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2010. 18:56:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.04.2010. 16:04:26
Postovi: 49
Lokacija: BG NK
Godina: II
Smer: IS
haha neka brate ozbiljno pitam
znam da je bilo moguće prošle godine, a na sajtu ne mogu da nađem ništa za ovu paa sam se malo uzfrkisao. :ovaj:

_________________
šta se radeeenzi


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2010. 21:22:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.01.2010. 12:55:19
Postovi: 554
Godina: Padobranac
Smer: ME
Ja mislim da je ovo neko vec pitao, ali nemam pojma sta je odgovor, ali licno moje misljenje je da moze. Prelistaj temu, mozda nadjes


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2010. 22:37:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.08.2009. 12:07:39
Postovi: 635
Godina: Dipl.
Smer: OM
@najsm
i ja mislim da moze, al najbolje da pitas nekog iz svog kraja ( vidim da si iz Niksica,a ja znam bar dvojicu sa druge godine).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2010. 14:24:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.04.2010. 16:04:26
Postovi: 49
Lokacija: BG NK
Godina: II
Smer: IS
raspitao sam se već, znam da je do sad moglo. pitam eto da vidim da se nije nešto promijenilo ove godine.

_________________
šta se radeeenzi


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.05.2010. 18:16:35 

Pridružio se: 07.04.2010. 11:56:52
Postovi: 2
Godina: I
Smer: IS
Pozdrav svima...Interesuje me koliko je otprilike potrebno najmanje bodova da bi se "upalo" na smjer Informacioni sistemi i tehnologije kao samofinansirajuci student...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 11.05.2010. 18:24:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
http://www.fonforum.org/viewtopic.php?t=15249&start=25

imas ovde inf od prosle godine

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.06.2011. 18:43:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.03.2010. 17:07:47
Postovi: 12
Godina: Padobranac
Smer: IS
Koji fakultet upisati ...RAF ili FON????

_________________
mene zanima da vi mene kazete gde ima jeftina kavurma ili cvarci, mene to brine jutros...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.06.2011. 19:13:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
A cime bi ti da se bavis? Odnosno, sta bi zeleo da naucis na fakultetu?

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.06.2011. 19:23:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.03.2010. 17:07:47
Postovi: 12
Godina: Padobranac
Smer: IS
pfff.Pa pvenstveno IT....Ne volim menadzment ...Na kojem fakultet od ova dva moze da se stekne bolje znanje??

_________________
mene zanima da vi mene kazete gde ima jeftina kavurma ili cvarci, mene to brine jutros...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.06.2011. 19:32:39 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Onda bolje idi na RAF. IT smer ima podosta menadzerisanja. Pogledaj samo spisak predmeta ovde i videces da tokom 4 godine imas bar cetvrtinu predmeta koji su striktno menadzerisanje, i jos oni koji nisu bas menadzment (ali nisu ni IT).

Mada ni to sto naucis na RAFu od programiranja ti nece nista znaciti osim ako ne ucis nesto sa strane, tako da ti to ne gine ni u kom slucaju. Medjutim, RAF ces neuporedivo lakse zavrsiti, tako da ucini sebi uslugu i idi tamo, kad ti vec nije od menadzerisanja.

Kad bih mogao opet da biram, ja bih upisao RAF, makar bih do sad zavrsio fax. :D

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.06.2011. 20:00:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.03.2010. 17:07:47
Postovi: 12
Godina: Padobranac
Smer: IS
Hvala puno!

_________________
mene zanima da vi mene kazete gde ima jeftina kavurma ili cvarci, mene to brine jutros...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.06.2011. 23:35:40 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.02.2008. 17:23:56
Postovi: 3567
Godina: Padobranac
Smer: IS
Gorbash je napisao:
Kad bih mogao opet da biram, ja bih upisao RAF

+1


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.06.2011. 23:52:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ne znam koliko je tezak RAF, ali FON nije realno tezak fakultet. Samo sto ima previse besmislenih predmeta, a pogotovo ako ne volis te menadzerske tesko ce ti pasti. Iz IT predmeta opet neces previse nauciti, naravno da se i ne ocekuje da naucis sve na fakultetu, samostalni rad se podrazumeva, ali opet, korisne predmete mogu nabrojati na prste. Sto zbog loseg nastavnog programa, sto zbog lose organizacije pojedinih ispita, koji na papiru zvuce super, ali u praksi nisu. Opet, pozitivna strana FON-a je sto ne oduzima previse vremena, imas vremena za samostalan rad, imas dosta studentskih organizacija, i drugih prilika da naucis ponesto. Plus naravno mozes ga besplatno studirati ako se potrudis.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group