Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: upucacu se
PostPoslato: 07.04.2012. 12:58:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.01.2012. 15:04:39
Postovi: 788
Godina: Dipl.
Smer: OM
Vec sad bi se upucao? Eeee...
Na prvo pitanje ti je kolega vec odgovrio.
A na drugo...Pa zapitaj se sta ces u Srbiji posle bilo kog zavrsenog fakulteta? Nijedan ti ne garantuje posao u struci, pa ni van. To je sve do tebe, koliko si snalazljiv.
Nek ti je sa srecom!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: upucacu se
PostPoslato: 07.04.2012. 16:07:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.01.2010. 19:26:03
Postovi: 634
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ukoliko si dobar student i razumes i volis to sto ucis, onda ces garantovano imati mesta u struci, ali ukoliko ,kao velika vecina, jedva zavrsis faks i otaljas sve ispite bez trunke razumevanja toga sto si dao, e onda ti diploma nista ne garantuje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.04.2012. 10:16:54 

Pridružio se: 15.04.2012. 23:24:52
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ima li i ovde organizovanih odlazaka i takmicenja negde kao sto biolozi imaju primatijadu? :)
I koliko je teško upasti u vaterpolo ekipu? :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.04.2012. 13:29:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako mislis na okupljanja srodnih fakulteta, FONovci mogu da idu na menadzerijadu.

Nadam se samo da izbor fakulteta ne svodis na ta dva pitanja :)

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.04.2012. 18:40:22 

Pridružio se: 15.04.2012. 23:24:52
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ne svodi se,ali i dalje imam dvoumljenja :zbun:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.05.2012. 15:51:07 

Pridružio se: 15.04.2012. 23:24:52
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ajd jos jedno pitanje :D
Moguce je zavrsiti FON(ISIT smer) i potom master na ETFu? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.05.2012. 17:47:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
moguce je, ali ne znam koliko je nekom ko je zavrsio drugi fax lako da upise master na etf. da li se polaze razlika ispita, da li moze na budzet i slicno.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.05.2012. 19:58:58 

Pridružio se: 26.05.2012. 19:42:24
Postovi: 32
Godina: Padobranac
Smer: IS
EEE dje ste ljudi? Ja sam ovde totalno nova,pa mi trebaju neke informacije.Sade sam III god. gimn. (matem.smera naravno).Nesto nisam preveliki ljubitelj nijednog predmeta,pa stoga ja ne znam sta da upisem.Ali imam sve 5 (to je bitno je l'? :yo: ),no nesta mi se svide ovaj FON.Kad kazu moras voleti posao koji radis,sta bi to trebalo voleti ako npr. studiras fon?Mislim na ovaj informacioni smer.Sta je to,matis vs. informatika? Koje cudo? Pozzz.
Da ako ovo ko vidi,skonta sta sam pitala,pa dace God i nesta odgovori :invert:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.05.2012. 11:46:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.02.2009. 06:32:24
Postovi: 172
Godina: IV
Smer: IS
idi kod psihologa i probaj da skontas sta bi mogla da upises! mora da postoji nesto sto te interesuje, ili te je nekada interesovalo pa je iscezlo u pubertetu.. za informacioni smer, da, treba da volis informatiku (svaka cast ako si taj slucaj, ja mislim da ne znam nikoga takvog), eventualno programiranje ali za to ces morati dosta da radis samostalno, ne daje fon tu nesto posebno mnogo
i ne, nije bitno da imas sve 5, nista gluplje od jurenja ocena, bolje se trudi oko necega sto te stvarno zanima, ili u ovom slucaju za pocetak trudi se da otkrijes sta je to sto te zanima.. ako pak ne otkrijes, tu je fon za take slucajeve


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.05.2012. 22:43:12 

Pridružio se: 26.05.2012. 19:42:24
Postovi: 32
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pa imalo je tu stvari koje su mene interesovale,ja kada sam zavrsila osnovnu skolu,dosla sam u srednju sa ubedjenjem da cu upisati ruski jezik(fax) bez ikakvog premisljanja i razmisljanja.Medjutim u srednjoj mi je dosao profesor pred penzijom koga je od svega najmanje zanimalo da nama predaje i da nas nauci necemu(ali realno,bez opravdanja za sve je kriv profesor).A ja kad bih upisala sta mene zanima to bi bila istorija umetnosti,ali sta ja da radim sa tim?A i iz male sam sredine pa i ne znam nikoga ko je studira to da bih mogla da imam neki utisak kako to ide...Tako da sam od toga odustala.
Sad sam se nesto toliko zagrejala za FON i prosto bi mi bilo zao da odustanem od njega.
A sto se tice svih 5 to je bilo ironicno(ja to sama na svoj racun).

U svakom slucaju hvala za odgovor,imam jos godinu dana valjda ce se iskristalisati do tad.
:P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.05.2012. 13:16:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.02.2009. 06:32:24
Postovi: 172
Godina: IV
Smer: IS
cekaj, prirodnomatematicki si smer, a htela si ruski i sad te zanima istorija umetnosti..? hm.. Inace, znam par ljudi sa fon-a da su hteli istoriju umetnosti ali odustali jer se u nasoj zemlji ne isplati biti to po profesiji, tako da svakako nisi usamljen slucaj sto se toga tice. Razmisljaj, ja ti toplo preporucujem razgovor sa strucnim licem, ili nadji nekog sa istorije umetnosti da popricas s njim, jer i pored svega odredjen broj ljudi svake godine upise to, sta znam.. mozda bi ti i onaj test profesionalne orijentacije pomogao. Recimo da za fon treba da te zanimaju ekonomija i menadzment (sto je malo zeznuto jer sa time nemas bas dodira u sradnjoj skoli pa ne mozes da znas o cemu se tacno radi), a za ISiT smer, pored toga, matematika do neke mere, i informatika ili neko lajt programiranje. Ako mislis da mozes da svaris sve to, onda je fon mozda zaista za tebe :) nema na cemu, srecno


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.05.2012. 13:56:47 

Pridružio se: 26.05.2012. 19:42:24
Postovi: 32
Godina: Padobranac
Smer: IS
Znam ja da je to sve cudno,matematicki smer pa ruski,pa istorija umetnosti.Ali u nasoj srednjoj skoli,jedino prof.matematike bas radi sa djacima.U sustini samo iz matematike se moze napredovati,a ovo se dosta cupka u mestu.Nijedan profesor ne pravi razliku izmedju ta dva smera,osim matematicara pa ja ko velim daj da upisem ovo gde se ista vise moze nauciti.Pa cu videti koliko sam bila upravu.
Na test profesionalne orijentacije cu svakako ici.
Sta znam za tu ekonomiju,i ajd to i znam ponesto(mami mi je to studirala,uistinu pre 20 godina :zbun: ).
A menadzment :(( Matematika,moze to mi je ok,i znam je,pa se nadam da mi to ne bi bio problem,informatika je isto ok,tek smo ove god poceli programiranje,to malo manje razumem ali se trudim,valjda se i to da nauciti.
Znam da me ceka puno posla ako hocu da upisem FON,zato i hocu da krenem na vreme,posto uglavnom sve radim u 5 do 12,pa da ne bude i sad tako.Sa faxom se ne bih bas igrala.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.05.2012. 17:30:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Evo i ja da pokusam malo da ti pomognem. To kakve si profesore imala je nebitno ako nesto iskreno volis da radis, a opet sa druge strane ako su ti ti profesori dovoljno upropastili znanje sa kojim bi otisla na fakultet onda mozes nesto i da volis, a da opet jako tesko mozes da se ukljucis u to ponovo. Na tebi je to da procenis. Drugo, ako si spremna da naprimer odes u inostranstvo, onda ces definitivno imati manje problema sa nalaskom posla iz neke specificne oblasti nego ovde( mada sad niko ziv ovde ne moze da se zaposli). I trece, uvek se zapitaj da li ces imati volje da zavrsis odredjeni fakultet zavisno od toga koliko je tezak, iako to naravno dosta zavisi od toga koja ti oblast odgovara a koja ne. Tako naprimer ja u zivotu ne bih upisao menadzerski smer na fonu, jer to meni jednostavno ne odgovara, i garantujem da bih na njemu studirao mnogo duze nego sto cu na isit-u, a mnogi ipak kazu da je smer menadzment laksi.
Eto nadam se da sam bar malo razjasnio neke stvari. Srecno u odabiru fakulteta ;)

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.05.2012. 17:36:26 

Pridružio se: 26.05.2012. 19:42:24
Postovi: 32
Godina: Padobranac
Smer: IS
To za inostranstvo ne verujem,da bi da se iscupam iz ove rupe u kojoj sad zivim,uff!Mislim nikad se ne zna,ali nesto ne verujem.Mada sam cula da je neki deo FONovaca(ISiT) uspeo da se zaposli u inostranstvu,u ona srecnija vremena.
Pitam se ja da li imati volje srednju da zavrsim.. :P Salim se.Pa koji god fax da upisem,to i jeste donekle kljucna stvar,ta volja i istrajnost.
Nisam neki izrazito optimisticni lik ali svakako da znam da cu morati da dosta da se potrudim da bih uspela.Jedino sto sam zasad sigruna jeste da necu menadzment(ako ne znam sta 'ocu bar da znam sta necu :cool: )!To prosto nije za mene,niti se ja pronalazim u tome.

Hvala vam na odgovorima!Ja sam mislila da vi ne dizete glavu od knjige :cupavi: ,pa reko da ako odgovore za godinu dana,da ja na vreme postavim pitanje.:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.05.2012. 18:06:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Ono sto je sigurno sjajna stvar na fonu, jeste zapravo ovaj forum, odnosno ljudi koji ga posecuju. Puno nas je spremno da pomogne, a ne samo da dobije informacije.

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.05.2012. 21:43:27 

Pridružio se: 11.05.2012. 14:40:06
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pozdrav! Vec duze vreme se pripremam za FON, ali svako malo dobijam nedoumice. Naime, zanima me informatika i racunari, ali imam osecaj da se oni izucavaju nekako na kasicicu. Sa druge strane dopada mi se sto se informatika kombinuje sa poslovanjem sto je izuzetno korisno. Jedina alternativa mi je ETF, mislim sa je njima programiranje dosta jace, sto je i logicno, ali predmeti koje oni uce prve dve godine (a koji su i najtezi) mene apsolutno ne zanimaju, imam poprilicnu odbojnost prema fizici, elektronici, raznim strujama, kalemima itd. :bljak:
Voleo bih da dobro naucim programiranje, ali i da mi ostane jos neka opcija za posao u zivotu. Sta vi mislite o svemu ovome...

Pozz! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.05.2012. 23:28:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Neces programiranje dobro nauciti ni na jednom fakultetu. Naucices sam jbg. Ne znam kakvi su privatni poput raf i SI na etfu.
Da li smatram da je znanje koje prosecan ucenik FONa poseduje sjajno? Daleko od toga, program je pun nepotrebnih predmeta, moze generalno sve mnogo bolje da se radi,ali u toj oblasti ni na jednom fakultetu kod nas nije sjajno stanje. Sad da li se bolje znanje stice na ETFu ili FONu ne znam i necu da komentarisem.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.06.2012. 01:17:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Imas kao opciju i MatF smer Informatika, koliko sam primetio nije los uopste za nekog koga zanima programiranje, naravno uz primese matematike, ali dosta manje nego na onom drugom njihovom smeru.

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.06.2012. 09:55:08 

Pridružio se: 11.05.2012. 14:40:06
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: IS
Hvala na odgovorima. Razumem da se nigde infos ne izucava dovoljno dobro i da mora da se usavrsava, pogotovo sto je to siroka oblast. Zanima me misljenje ljudi sa IS smera, koliko sam ja shvatio, poznavanje ekonomije, menadzmenta, poslovanja itd. bi trebalo da bude pomoc da se bolje razumeju informacioni sistemi. Ne bih volemo da upisem informaticki smer gde je informatika sporedna.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.06.2012. 11:04:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
pre verujem da je posledica toga sto je FON originalno bio menadzerski fakultet.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.06.2012. 11:54:38 

Pridružio se: 11.05.2012. 14:40:06
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: IS
Izvini, nisam razumeo sta je posledica toga sto je FON nekada bio samo menadzerski faks...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.06.2012. 12:25:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
gomila menadzerskih predmeta. ne kazem da su svi beskorisni, no da su ti neophodni kao inzenjeru informatike, nisu.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.06.2012. 12:29:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.02.2009. 06:32:24
Postovi: 172
Godina: IV
Smer: IS
da, tref, ja mislim da je to pomoc da se bolje razumeju inf. sistemi.. a fon je i dalje menadzerski faks, samo se naziv promenio (nekada se zvao bas Fakultet za menadzment ili tako nesto)
evo nesto ok napisano sto mislim da daje odgovor na tvoje pitanje http://www.puskice.org/vodic-za-brucose ... hnologije/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2012. 23:21:31 

Pridružio se: 26.05.2012. 19:42:24
Postovi: 32
Godina: Padobranac
Smer: IS
Zanima me,koji nivo znanja je potreban za ISiT smer iz srednje skole?U kojoj meri je potrebno znati programiranje,i koji su to programi? :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2012. 23:52:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Na prvoj godini nema nista od programiranja, toliko ja znam da ti kazem.

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group