Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autoru Poruka
PostPoslato: 10.01.2014. 13:26:24 

Pridružio se: 09.01.2014. 21:47:41
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: IS
Hvala na odgovoru. Što se tiče ETF-a njega bih nekako prvog izbacio, jer mi fizika ni malo ne odgovara i onda mi ostaje da se dvoumim između Matematičkog i FON-a. Učenje matematike mi ne smeta, a opet 7 predmeta tokom 5 godina studija nije mnogo u svakom slučaju s obzirom da je to Matematički, a slično bi me snašlo i FON da upišem. E sad, pre dolaska na ovaj forum, moje mišljenje o informatici na FON-u je bilo daleko više, a to ubacivanje predmeta sa menadžmenta mi se ne dopada. Ko 'oće da bude dobar programer treba mu mnogo znanja iz te oblasti, a koliko vidim na FON-u se sve vrti oko prodavanja magle, a ova laskava titula mi se ni malo ne sviđa- ''dipl inz org nauka'' i mada to nije toliko bitno koliko znanje koje nosiš, nekako mi je sve jasnije šta mi preostaje da upišem... Ali opet, ima vremena, treba dobro razmisliti! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.01.2014. 22:20:32 

Pridružio se: 20.01.2014. 22:15:12
Postovi: 1
Godina: II
Smer: IS
Zanima me utisak nekoga sa Informacionih Sistema, koji predmeti su zastupljeni u prvoj godini da su programerski orijentisani, ako uopste ima takvih predmeta, i koji programski jezici su u pitanju(a da nije neki kurs na faksu ili sta vec)? hvala


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.01.2014. 22:54:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
U prvoj nema.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2014. 01:03:19 

Pridružio se: 26.05.2012. 19:42:24
Postovi: 32
Godina: Padobranac
Smer: IS
Ja sam ove godine upisala FON. Nisam imala neku odredjenu zelju sta bih volela, ali je izbor pao na FON i moram priznati da sam pozitivno iznenadjena. Ovaj fax je u stvari poceo da mi se dopada tek kada sam krenula na njega. Iz male sredine sam, i cak kad bi me pitali sta cu da upisem a ja kazem FON svi su bili u fazonu, kao sta je to?!
Dobro je organizovano od pocetka, pocevsi od rasporeda predavanja, za razliku od fakulteta gde ljudi imaju po 4 sata pauze izmedju, ovde ide sve u jednom komadu. Naravno da postoji stvari i koje bi mogle da se poboljsaju, ali uglavnom je dobra organizacija.
Mislim da su dve najbitnije stvari koje ljudi koji zele da upisu ovaj fax treba da znaju su:
FAX NIJE LAK!!!
FAX NIJE FENSI!!!


Laksi je od drugih u smislu da mozete da preko 2 kolokvijuma polozite ispit, ali je isto tako tezi zato sto je svestran, nije konkretno okrenut samo jednoj oblasti (ekonomija, oikt, menadzment, sociologija...), sto je sa druge strane i prednost.Nije neophodno da radite konstantno, ali svakako mnogo olaksava kad dodju ispiti.
A sto se tice ove "fensi" teme, samo cu reci da bi odredjeni higijenski uslovi, uslovi za rad, i odredjena modernizacija, trebali da budu normalna stavr, a ne da se to smatra fensi... nazalost u nasoj lepoj drzavi, stvari i nisu bas takve. Naravno da je lepse kad ase radi u lepom okruzenju, i drustvenom i fizickom, kakvo je na FONu.

Sto se tice dvoumljenja izmedju Matf-a i FONa ja preporucujuem FON, ne zato sto sam ga ja upisala. Imam sestru koja je III god na Matf (ne ovaj racunarski smer), ali kako god... Ja mislim da tamo treba da idu ljudi koji vole matematiku. Ali vole ne u smislu da rade zadatke, toga tamo najmanje ima u sustini, znam po sestri.. Ako je stavrno volite, pa ste cak i malo zaludjenici mislim da je ok, ali ovako... Mozda u I godini to i nije toliko slucaj, ali kako godine odmicu na tom faxu sve manje cete imati volje. A uzgred fax je unutra... Bez uslova za prezivljavanje, u odnosu na FON.

Sto se tice prijemnog, mozete i sad da pocnete nije vam kasno. AKo ste spremni da radite nema frke.Ali isto tako moram da kazem da ljudi koji imaju minimalan broj bodova iz skole, pa cak i da osvoje maximum na prijemnom,ponovo ne bi imali sansu, ne znam zasto pokusavaju, ali valjda njihove koverte znaju.
Nemojte da imate tremu, niti strah i da razmisljate kako je to veliki broj ljudi, i kako cete vi uspeti da uradite bolje od toliko njih. Ima ljudi koji na FON dolaze kao rezervni fax, ima ih kojji dolaze zato sto misle da ce tako postati deo fensi drustva, koje i ako postoji, nestane posle mesec dana kada krenete na fax. Drugarica je htela da upise FON i kad sam je pitala zasto (posto je isla u sr farmaceutsku), kaze - ma dobro to je tesko da se upise, ali se zato zavrsava... ma prelako. Nije ga ni upisala - mislim da sam vam sve rekla.
I moram narocito pa kazem ljudima iz male sredine da ne odustaju! I sama sam iz takve i znam koliko ljudi je odistalo zato sto su mislili da ne mogu oni da se bore sa ovima iz BG-a i drugih vecih gradova. Ako ucite znanje, nema granice.

Eto, toliko. Ja mislim da ove godine vise ne treba da se pojavljujem ovde. :)
Srecno svima!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2014. 13:28:46 

Pridružio se: 08.09.2014. 20:42:45
Postovi: 3
Lokacija: Vidikovac
Godina: Padobranac
Smer: UK
Ima u mom odeljenju iz Tesle 3-4 drugova (racunajuci i mene) i zeleli bismo da prisustvujemo nekom predavanju na faksu (npr matematici) i zanima me da li bi nas pustili bez indeksa tj. da li proveravaju svakome indeks pred pocetak predavanja?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.10.2014. 13:31:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jok, samo banite.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.03.2015. 01:35:57 

Pridružio se: 26.07.2014. 10:52:02
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: IS
Izvinjavam se ako ovo nije pravo mesto za ovo pitanje.
Koliko je meni jasno, na faksu postoje 3 osnovna smera za upis brucosa (ISiT, MO, ISiT daljina). Koje su osnovne razlike izmedju smerova?
Koliko mogu procitati na netu, razlika izmedju ISiT-a i MO-a po broju potrebnih bodova je relativno velika, da li ovo znaci da je MO manje perspektivan od ISiT-a?
Koliko faks ukupno prima brucosa svake godine (ukljucujuci i daljinu), ili je ta brojka tajna?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.03.2015. 09:44:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mesto za pitanje je odlično.

Glavna razlika je u tome za šta se školuješ. Na ISiT-u učiš o informacionim sistemima, možeš da se baviš programiranjem, Webom, bazama, mrežama... zavisno od toga za šta ćeš ti malo više da se specijalizuješ...
Dok se na MiO školuješ za menadžera, a mogao bi da se baviš menadžmentom, marketingom, ljudskim resursima, upravljanjem kvalitetom, operacionim menadžmentom...

Da, mislm da se može reći da je ISit perspektivniji. S obzirom da je IT najperspektivnija grana privrede, čak i kod nas.

Nije tajna, mislim da prima nešto preko 600, i sa daljinom još 80ak. Kada se objavi zvaničan konkurs znaće se. S obzirom da akreditacija o broju studenata zavisi od površine zgrade fakulteta, a na FON-u je u toku izgradnja celog jednog krila, tako da će se to možda i povećati ove godine...

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.03.2015. 21:07:55 

Pridružio se: 26.07.2014. 10:52:02
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: IS
Hvala na odgovoru.

Kokosanceros je napisao:
S obzirom da akreditacija o broju studenata zavisi od površine zgrade fakulteta, a na FON-u je u toku izgradnja celog jednog krila, tako da će se to možda i povećati ove godine...

A sta tacno ovo treba da znaci? Glupo je pitanje ali sta znaci "akreditacija"? Valjda je poenta daljine da nema veze sa kvadraturom fakulteta stoga fakultet moze da primi proizvoljan broj brucosa i time uzme vise love, i iz tog razloga ne izbacuje tacan broj studenata koji su ga upisali.
Ili to nisam dobro cuo/procitao/video.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.03.2015. 14:00:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ne znam sa čim onda daljina ima, ali ne verujem da je neograničena. A što se tiče tog (ne)objavljivanja broja upisanih, mislim da se ne upisuje baš svako kao što se priča. I da je broj upisanih uglavnom oko kvote za upis.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 435 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group