Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Flash tim
PostPoslato: 05.10.2006. 21:29:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.10.2006. 18:37:04
Postovi: 5
Lokacija: Kancelarija 025
Godina: Dipl.
Smer: IS
Posto je ova tema bila u okviru FONIS-ovog foruma, ovde su prebacene samo najbitnije stvari. Uskoro opet krecu sa radom FONIS timovi i diskusija ce biti nastavljena na ovom forumu. Nadam se da ce nam se pridruziti i ljudi koje ne ucestvuju aktivno u radu timova.

Citiraj:
Saša Jovanović
Moderator
Flash - 2006/04/15 18:08

Tim koji će se prevashodno baviti radom u Flash-u.
Vođa tima je Strahinja Krstić. Njega kontaktijate ukoliko želite da se priključite timu. Tim se sastaje svake sedmice
sredom od 18-20h u prostorijama FONIS-a


Strahinja
User
Re:Flash - 2006/04/15 19:18

Yes, vala...

Krenuli smo!!! Ja sam Strahinja Krstic i mene kontaktirajte za sve sto vas interesuje...

mailto:homemadeent@gmail.com

Strahinja
User
Re:Flash - 2006/04/20 23:26

=========================
Weekly digest on day 20.04.2006
=========================

Sa zadovoljstvom vam objavljujem da zahvaljujući kolegi Marku Milovanoviću koji je dao predlog, a nas petoro koji su bili prisutni na proslom sastanku, doneli odluku da nam se Flash tim zove "Unkown heroes - FONIS flash team". Ja sam dodao ovo "FONIS flash team" iz razloga što smo u okviru FONIS-a.
Pošto smo smislili ime, vreme je da se smisli i logo za naš tim. Zato vam dajem zadatak za sledeće viđenje, da ako imate neku ideju, da smislite neki logo. Logo mora da sadrži puno ime tima (s tim što Unknown Heroes će biti u znatno većem fontu nego FONIS flash team) i neki znak. Tu dolazi vaša kreativnost, gde vi trebate da smislite koji bi to trebao da bude znak. Svi programi za obradu slike dolaze u obzir, ali na sastanku ćete doneti u JPEG ili GIF formatu, jer nisam siguran da u FONIS-u postoje adekvatni programi. Tako da, svi će do sledećeg sastanka da donesu predloge za logo (ili grb ili kako kog to već zovete), i svi prisutni će glasati za svoje favorite.

Sledeći sastanak će biti održan 3.maja, zato što se veliki broj prijavio da neće biti prisutno za sledeću nedelju. Ovim putem bi zamolio sve koji još nisu ni jednom bili, da mi licno jave da li žele da nastave ili ne žele. Nije puno prošlo, polako se svi uhodavamo, ali kasnije će biti teže uhvatiti priključak tj. neke stvari bi sami morali da provaljujete, jer neću imati baš puno vremena za objašnjavanje, kao sada što imam. Tako da bi vas molio da mi se javite, želite li da dolazite ili ne.

Takođe bi napomenuo da svi koji dolazite da se učlanite u FONIS (btw. ni ja još nisam, ali planiram sledeće nedelje). Moramo ovo da odradimo, da bi sve obaveze prema FONIS-u ispunili i da bez ikakve brige radimo naše poslove.

Odlučio sam jednu stvar koju još niko nije od vas čuo, tako da je to baš nova vest. Primetio sam kod nekoliko naših saradnika da žele da se što pre pravi sajt za "Unknown heroes", tako da sam odlučio sledeće: Naš prvi projekat će biti baš taj sajt, ali koji nećemo započinjati još nekoliko nedelja, zbog toga što nisu svi na istom nivou znanja, tako da bi zamolio sve koji znaju nešto više u flash-u da se strpe malo da i drugi dostignu neki zadovoljavajući nivo, pa svi da radimo na tom projektu. Ipak ovo je flash team i moramo svi zajedno da radimo. Tako da, hvala na razumevanju.

Samim tim što sam odlučio za ovaj korak, narednih nekoliko nedelja ćemo raditi (čitaj: učiti i vežbati) sve elemente koje čine jedan sajt, da bi sve osposobio da ravnopravno učestvuju u izradi projekta. Nisam siguran koliko će nam vremena trebati, ali ovo je čisto da znate koji nam je grub plan delovanja.

Ja cu se truditi da se sa FONIS-om dogovorim, da nam barem na jednom kompu obezbede da koristimo Photoshop, jer smo sinoć uvideli da nam je za obradu slika preko potreban. Tako da ću vas blagovremeno obavestiti šta sam se sve dogovorio sa njima.

Eto toliko za sada, pa ako imam još nešto da vam kažem, ja ćem da vam pišem. I zapamtite da je ovo dvosmerna komunikacija, tako da i vi šaljite na ovu listu sve što imate da kažete, predložite i kritikujete....

poz
Stradž

Strahinja
User
Re:Flash - 2006/05/05 22:37

=========================
Weekly digest on day 05.05.2006
=========================

1. Održan sastanak 03.05.2006
Eto, bejasmo nas nekoliko na tom sastanku, pa reko da svima kažem šta je sve bilo. Rađen je loading efekat, gde sam pokazao jedan od načina kako može da se napravi. Nadam se da su svi prisutni bili zadovoljni mojim objašnjavanjem, ja mogu slobodno reći da sam bio zadovoljan sa vašim radom, samo tako nastavite i biće nešto od nas... Jedina, nazovimo zamerka, jeste nedostatak kreativnosi u tim vašim vežbama, što ne znači da ste vi nekreativni, nego da nam je vreme strašan ograničavajuć faktor. Tako, moram nešto da smislim kako to da rešimo, ako neko ima predlog nek iznese. Ali što se tiče tehničke izvodljivosti zadataka, jako sam zadovoljan. Preporučio bi svima koji bili na ovom sastanku da kući urade bar još jedan primer, ovako za sebe, ne morate da donosite na sledeći sastanak, nego čisto malo da sami osmislite neko kreativno rešenje....

2. Sledeći sastanak 10.05.2006
Za sledeći sastanak, u grubim crtama, bi najavio da ćemo praviti interaktivni menu za prezentaciju. Ako se setim još nešto da ubacim u raspored bićete obavešteni (a možda i nećete)... Vi smislite neki menu, kako bi vi uradili, jer ću vam ja pokazati kako se radi, a vi ćete onda imati vremena i da uradite (ili bar počnete) Dođite da se igramo, možda nešto i naučimo : )

3. Logo za Unkown heroes
Iskoristio bi ovu priliku da vas sve pohvalim na neviđenoj efikasnosti, jer sam samo ja doneo predlog za logo. Dogovorili smo se na prošlom sastanku, da će se izbor za logo održati 10.05.2006 i da još neko donese svoj predlog. Majke mi, ako niko ne donese na sledećem sastanku predlog, ja ću proglasiti moj za važeći : ) (i jedini). Tako da miševe u ruke i da vidim od čega ste napravljeni...

4. Dolasci
Evo da uputim i jednu malo ozbiljniju kritiku svima vama. Osim izuzetaka, nisam zadovoljan sa vašim pojavljivanjima, jer nas je uvek negde oko 5-6, a uvek različita ekipa... Kapiram da je tek početak i da moj zaključak nema baš najrealniju osnovu, ali eto mali warrning. Malo se više angažujte, ipak će sledeći sastanak da bude četvrti po redu. Pohvalio bi izuzetke koji stalno dolaze...

5. Muzika na sastancima
Zamolio bi sve zainteresovane koji imaju neku instrumentalnu muziku (chill out, house ili tako nešto), da donesu na sastanke da ubijemo tišinu dok se rade vežbe. Prošli sastanak smo imali neku latino muziku, koja ne da nije smetla, nego tako nešto sigurno ne može da se pušta. Zabranjujem da se ta muzika sluša na sastancima : ) Ali smatram da neki instrumental u pozadini će i više nego dobro doći.

Radite flash, spremajte ispite i vidimo se na sledećem sastanku
Stradž

Strahinja
User
Re:Flash - 2006/05/13 02:09

=========================
Weekly digest on day 12.05.2006
=========================

Poštovani konzumitelji weekly digest-a,
Ova poruka će biti poprilično kratka, jerbo se i nije nesto senzacionalno mnogo izdešavalo od prethodnog sastanka.

1. Sastanak održan 10.05.2006.
S obzirom da nas je na sastanku bilo stvarno malo (kolokvijumi su ti čudo, svi pobegaše), jedino smo bili aktivni po pitanju izbora za logo... Tako da, od tačno 6 ponuđenih logoa, za koje moram da pohvalim sve koji su radili jer su uradili dobar posao, jednoglasno je odlučeno da prelog Miloša Petrovića pobedi. Ko je došao, taj je glasao, sada nema nazad. Ali s obzirom da smo jednoglasno odlučili da ovaj predlog pobedi, onda sam i sam siguran da smo učinili pravi korak. Samo bi još jednu sitnicu morali da razčistimo vezano za izabrani logo. Jedan od kolega je postavio pitanje, da li je taj logo "prekopiran" tj. da li su korišćeni neki već postojeći motivi ili je autor odradio svoj posao, pa to malo podseća (moram i ja da priznam da je logo baš profi i da sam već ponosan na njega), tako da bi zamolio Miloša da me bilo kojim neformalnim putem obavesti o ovoj dilemi, ja sam siguran da je to tvojih ruku delo, ali potvrda nikada nije na odmet...

Eto, priča oko naziva i logo-a je završena, ja ću posle pisma da dostavim naš logo u kolor i crno-beloj verziji, da se svi upoznamo sa našim novim obeležjima.

Što se operativnog dela sastanka tiče, nismo ništa radili, jer kada su se svi razbežali, onda sam i ove poslao kući da štrebaju... Tako da priča sa pravljenjem dugmića i menija ostaje za sledeći sastanak.

2. Sastanak 17.05.2006
Eto onda za sledeći sastanak je izrada menija. Ne bi da ponavljam, ali kući u svojoj glavi osmislite neki meni i onda ćete to raditi na sastanku kada vam pokažem kako se to u flašu i radi. Samo bi zamolio da trenutno ne smišljate neke padajuće menije, jer ja vam to ne bi znao pokazati, to bi mogli posle "obuke" da sednemo zajedno i da provalimo. Ako neko to već zna, nek odma javi...

3. Jedan korak ispred drugih
Za domaći zadatak, svima zadajem jedan ni malo lak zadatak. "Obuka" će trajati još nekoliko sastanaka, pa bi onda ušli u neku fazu eksperimentisanja gde bi svako vežbao ono što ga najviše interesuje, da provaljuje na tom polju nove stvarčice i tek onda ćemo raditi naš sajt kao prvi veliki projekat. Ono što ja hoću od vas je da do kraja tog eksperimentisanja, mi svako donese (na papiru, uradjeno kao slika ili kako se već snađete) skicu (viziju) kako bi naš sajt izgledao. To znači da mi pokažete šta gde mislite da stavite, koje propratne elemente da ima, hoće li biti neke animacije ili ne, znači kompletno rešenje, znali vi to trenutno da uradite ili ne, jer će svaki da uđe u detaljnu analizu i pobednička kombinacija (sigurno uz određene modifikacije) će se raditi u flashu (svi ćemo raditi na tom projektu). Znači ovo ozbiljno shvatite, jer vam neće puno vremena oduzeti, ali ćemo dok eksperimentišemo da rešimo i tu stvar. Tako ćemo da pobedimo vreme koji je užasan ograničavajući faktor. Ispoljite svu svoju kreativnost iliti be creative!!!!!!

4. Puko hard
Ovo vam ne pišem da bi ste me sažaljevali : ) nego moram radi informacije. Ja sam na nekom sastanku rekao da imam neke video tutorijale za flash i da trebaju još neki da se skinu i da vam sve to podelim. E pa od toga nema ništa... ili barem za sada, jer mi je preključe hard disk puko ko zvečka i 120 GB je otišlo u nepovrat. Sva sreća pa mi hard radi, tako da nabavljanje i skladištenje tih tutorijala nije problem. Samo, eto nećete dobiti u skorije vreme, jer to trebam ponovo da skinem sa neta..... Inače, za neupućene, ti tutorijali sadrže mnogo korisne vežbe i samim gledanjem ćete naučiti i više nego dosta.... tako da će svako imati priliku (kada ja skinem) da pogledate kući ono šta vas zanima i da vaše znanje poraste : ) Ja mogu da kažem da uz samo dva tutorijala sam mnogo naučio, a imao sam skinuto preko 10 komada (jos 5-6 je čelako skidanje)... Tako da samo da skinem i dobijate...

5. Moram
I dalje pozivam sve koji su mi javili da hoće da budu u timu a ni jednom se nisu javili zašto se nisu pojavili, da znam da li ste živi i koje je vaše opredeljenje (ali ne za referendum, to me ne interesuje, nego za flash tim), ovi koji su se već javili, ne moraju dvaput : ) ali svi se pojavite.........

Budite lepi, zdravi i debeli, učite za te kolokvijume i vidimo se sledeći put...
Stradž




Strahinja
User
Re:Flash - 2006/05/19 18:22

=========================
Weekly digest on day 19.05.2006
=========================

Evo narode, novi digest, sa novim informacijama i još boljim pratećim materijalom

Održan sastanak 17.05.2006
Na sastanku smo radili dugmice, prešli smo pravljenje obicnog dugmica, dugmica na kome je vezan MovieClip i pravljenje padajućeg menija. Možda je bilo malo previše informacija na samom času, ali to samo vežbom se lako zapamti. Još će biti okačeni primeri ali o tome nešto više kasnije. Bilo je lepo, došli su nam neke nove face i evo da ih pozdravimo, sada su i oni na ovom weekly digest-u, tako da biće nam lepo... nadam se.... : )

Sledeći sastanak 24.05.2006
Znam da niko neće doći 24-tog zbog onog kolokvijuma iz tehnologije, ali moram da sazovem sastanak. Ako nas kojim slučajem bude bilo više od 4 člana, radićemo kako se učitavaju swf fajlovi u jednom swf fajlu. Nije ništa komlikovano, a ima super svrhu. Tako da vam dajem domaći zadatak da mi do ponedeljka javite da li dolazite ili ne, da znam da li da dolazim ili ne. Ali nemojte da mi se javite da dolazite, pa da ne dođete, ipak i ja imam taj kolokvijum pa ako će svi da štrebaju, onda ću i ja, a ako hoćete ili možete da odvojite jedno popodne za flash, onda ga odvojite i dođite. Ali prvo svi da mi jave jesu li za ili protiv sastanka, da obavestim ove koji su bili za da li će biti sastanka...

Primeri posle svakog digesta
Novina koju uvodim u ovaj digest (hvala Klifordu na ideji) je da posle svake pređene jedinice da vam pošaljem jedan primer, da kući kada malo vežbate, da imate pomagalo i za one koji nisu bili da se malo lomataju dok ne nauče, ali da imaju odakle i da uče. Tako da svi vi koji mislite da smo odmakli mnogo od vas, zeznuli ste se : ) Sada ću vam poslati sa prošlog časa primere, a za koji dan ću vam poslati i onaj loading efekat od pretprošlog časa. Tako da imate odakle da vidite šta smo radili, ako vam i dalje ništa nije jasno, lično ću objasniti...

Širimo biznis
Odlukom velikog broja članova, doneo sam odluku da flash tim ima prošireno vreme rada, jer se ispostavilo da je dva sata nedeljno vrlo malo. Od sada će sastanak biti od 16 do 20h što znači dodatna dva sata. E sada, ja ne znam kako kome to odgovara, ali imam ja ideju koja bi možda bila najpraktičnija za ovu situaciju. Voleo bi kada bi svi dolazili još od 16h, ali nek bude sledeći dogovor: Od 16 do 18h ćemo raditi ono što smo radili na prošlim časovima, da diskutujemo šta kome nije jasno i da oni koji nisu bili na nekom času da pokažem šta smo radili. Od 18 do 20h bi radili nove stvari tj. ja bi rekao kako da se uradi a vi da uradite. To bi bilo sve dok ne završimo sve vezano za "obuku", a onda ćemo da smišljamo naše prve korake zajedničkog delovanja na nekom projektu. Zapamtite da iako završimo zvaničnu "obuku" svako ima pravo i to pravo mora da iskoristi, da sve što mu nije jasno da me pita i da mu objasnim. Kada budemo eksperimentisali i počeli naš prvi projekat, onda čemo svih 4 sata koristiti za rad. Naravno puš-piš pauza važi kad god vas vaš oganizam natera, tako da slobodno, kada osetite da ste se umorili i treba vam pauza vi je uzmite...

Eto tako... Učite, radite flash i vidimo se...
Stradž
File Attachment:
File name: menu.zip
File size:16454 bytes


Post edited by: Stradz, at: 2006/05/19 18:23

Strahinja
User
Re:Flash - 2006/05/23 17:27

Za sve koji planiraju da dodju u sredu imam sledece obavestenje:

Od 16h pocinje nas sastanak i trajace do 20h, s tim sto tek od 18h cu objasnjavati nove stvari, tako da nemorate striktno da dodjete u 16h. Svi koji imaju sta da pitaju, neke ideje i tako to, od 16 pa na dalje sam sprenam da odgovaram... Naravno, ko hoce da vezba i tako to nek dodje od 16h...

Ko dodje nek ponese jedan diskac, da narezem jedan video tutorijal koji sam skinuo... Mislio sam da ce jos jedan da skine, ali sam se zeznuo, tako daipak samo jedan donesite da vam narezem. Tutorijal je vezan za osnove i napredne tehnike web dizajna u flashu, ima stvarno kvalitetnog sadrzaja...

Eto, pojavite se, pa da se igramo....
Stradz

Strahinja
User
Re:Flash - 2006/05/27 01:58

=========================
Weekly digest on day 26.05.2006
=========================

O.k. ljudi, novi kuul weekly digest vam se šalje. Sve one koji imaju običaj da čitaju ali ne odgovaraju na ovaj mejl puno pozdravljam u nadi da će se smilovati i napisati reč, dve sledeći put... : )

Sastanak održan 24.05.2006
Jedna novost: Bilo nas je mnogo : ) Iskreno hvala što ste u velikom broju pojavili, za ove koji nisu došli znam da iz objektivnih razloga nisu mogli doći, tako da je brojčana situacija bila i više nego zadovoljavajuća. Radili smo sve i svašta, ali u globalu nismo ništa novo, nego smo obnavljali staro gradivo (zbog nekih koji su bili prvi put), tako da oni koji nisu bili, nisu mnogo propustili. Radili smo loading efekat, za koji btw nisam poslao tutorijal, ali ovim pismom dolazi i to u paketu... Doneo sam i one video tutorijale tako da je većina presnimila, ali i dalje ću nositi taj cd sa sobom čisto za ostatak koji nisu juče stigli da prekopiraju... Sada ostaje samo da se skinu i ovi drugi, pa će i oni da budu razdeljenji...

Sledeći sastanak 31.05.2006
Sastanak koji će početi u 16h će biti propraćen objašnjavanjem drugog dela starog gradiva i prelazak dela novog gradiva. Naravno, svi koji nisu ispratili sledeće oblasti (crtanje, advance crtanje, loading efekat), mogu i dalje da me pitaju da im objasnim, nije frka, zato sam tu... Tako da se nadam da će biti isto kuul kao juče...

Poziv za takmičenje
Juče sam saznao da Logitech pravi konkurs za pravljenje čestitke za njihov 25. rođendan, tako da vas pozivam da se priključite takmičenju ako imate želje, volje i naravno vremena. Link za sve informacije je:
http://www.logitech.com/promotions/prom ... ntid=11977
Razmišljao sam o tome da se okupimo i nešto kao tim da smislimo, ali tek smo počeli, ko zna kako bi to izgledalo, tako da sam vam ostavio da se kao pojedinci prijavite i da se okušate na ovom konkursu... Ja sam sklepao nešto za 20-tak minuta, nešto se ne nadam pobedi, ali bitno je učestvovati.... valjda....

Prikupljanje E-book-ova
Opet sam ja nešto smislio... Ja sam se susreo sa jednim malim problemom posle onih predavanja, a to je bilo da su mi ljudi tražili e-book-ove da im preporučim ili dam ako imam. Ja sam dete koje je naviklo na obicnu knjigu u ruci, pa sam sve što se tiče i flasha nabavljao kupujući knjige... Ali to ne znači da i vi tako radite, pa sam smislio da organizujem neku nazovimo internu akciju međusobnog prikupljanja PDF book-ova. Tako da bi bilo lepo da svako donese ono što ima (ako ima) i onda ću ja to spojiti i vama ponuditi da presnimite...

Budite mi lepi, zdravi i debeli, radite flash i vidimo se sledeći put...

Stradž
File Attachment:
File name: Loading_tutorial.zip
File size:7839 bytes

Strahinja
User
Re:Flash - 2006/06/03 22:44

=========================
Weekly digest on day 01.06.2006
=========================

Poštovane kolege i članovi UH tima, evo završili smo veliki deo pripreme za osnivanje jedne ekipe tj. u prevodu zadovoljan sam što smo napravili temelj za osnivanje jedne ozbiljne grupe koja se zove "Unknown heroes - FONIS flash team". Zasluženo ćemo otići na "odmor" tj. odložiti sledeći sastanak za posle junskog ispitnog roka. Sve u svemu, začin C i vidimo se...

Sastanak održan 31.05.2006
Lepo je videti kada ljudi dolaze. Mnogo sam zadovoljan što nas ima mnogo i što svi hocemo da radimo. Na sastanku sam pričao o pravljenju dugmića i padajućeg menija kao i učitavanje eksternih swf fajlova u osnovni fajl. Primer učitavanja će biti priložen u ovom pismu, tako da svi oni koji nisu došli, da mogu da pokušaju da sami provale. Ako ne provale, pitajte... Takođe smo odradili još jedan veliki korak za sve nas, a to je da smo počeli da radimo zajedno tj. da jednu animaciju prave više osoba. Ovo je bitno zato što se timski rad najviše isplati, ali veliki broj ljudi ima mišljenje da je timski rad lak za postizanje. Ali iz iskustva znam da je svakoj ekipi, pa i našoj, potrebno malo vremena da se naviknemo jedni na druge. prvi korak u toj sferi smo načinili i ja sam zadovoljan (ovi koji su radili ne trebaju sada da se uobraze : )))) ).

Sledeći sastanak **.**.2006
Pošto pravimo malu pauzu zbog ispitnog roka, daleko je još razmišljati kada da zakažemo sledeći sastanak. Ono što mogu da vam kašem vezano za sledeći sastanak je da od narednog sastanka, ćemo biti mnogo zreliji, što znači spremniji za mnogo veće izazove od učenja osnovnih tehnika... Nadam se da će se svi tutorijali do sledećeg sastanka skinuti i srediti, tako da već tada dobijete kvalitetan materijal za naprednije tehnike..... Naravno, od sledećeg sastanka, ćemo više radii po grupama, manje individualno (individualno kući ćemo raditi, da bi ovde imali vremena da se dogovaramo oko projekata i da ih rešavamo)... Ali detaljnije kada dođe vreme...

Moji tutorijali
Ja sam napravio za svaku oblast koju smo prelazili po jedan tutorijal, tako da imate da se snađete ako negde zapnete ili da naučite ako niste bili na sastanku pa vam nisam objasnio .... U sledećoj poruci ću vam poslati rar-ovan fajl koji sadrži sve tutorijale koje sam napravio, tako da imate sve u jednom.... Nadam se da su laki za kapiranje, a ako nešto ne kapirate pitajte.....

Unkown heroes forum
Naša draga koleginica Nevena se potrudila da napravi mesto koje će služiti za naše neformalno sastajanje preko ispitnog roka, a i kasnije da tako funkcionišemo tj. da tako lakše kačimo i sortiramo naše radove... naravno, diskutovanje, kritike i tako to se podrezumeva... Ne morate da budete ko zna šta aktivni na forumu, ali lepo je od Nevene što nam je obezbedila mesto gde mođemo da iznosimo naše mišljenje i kada nismo na sastanku...
link: http://unknownheroes.jconserv.net/index.php ili www.fftf.co.sr
šta da vam kašem, dođite, učlanite se i ostavite po koji post....

Projekti
Pošto je situacija takva kakva je, pa nismo stigli ni da prodiskutujemo o našem prvom projektu, tako da vam ostavljam kao zadatak da razmišljate o tome, da smislite poneki izgled i onda da to izložite javnosti... A već od sledećeg sastanka ćemo ozbiljnije rspravljati o projektima.....

Izlazak u javnost
Prošlo je dosta vremena od kako smo počeli sa okupljanjem. Kao prvi marketinški potez naše grupe biće tekst o nama i drugim timovima u okviru fonis-a... Naišao sam na jednu koleginicu koja je urednik FONkoma i rekla je da je zainteresovana da napišemo par reči o nama... Tako da ću ja ovih dana da napišem par reči o nama i da pošaljem da se to pusti u prvi naredni broj... Ipak moraju ljudi da znaju za nas... takođe je spomenula da će im možda trebati dreamweaver tim za elektronsku formu tog casopisa. Mi možemo tu da se uguramo tako što ćemo eksperimentalne radove tamo da radimo (ako se osposobi ta sekcija) tj razne bannere, i druge animacije koji bi oni voleli da imaju...

Puno vas pozdravljam, želim vam puno sreće i pameti u ispitnom roku, pa kada se završi da se ponovo vidimo. Dotle, igrajte se, pravite fleshiće i vidimo se....
Stradž


Poslednji put menjao fonis dana 10.10.2006. 10:43:08, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.10.2006. 19:43:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Eto, samo da se javim u ovoj sekciji, s obzirom da sam "vodja" ovog tima....

Prvo samo da se zahvalim svima na ovoj akciji prebacivanja ove teme na ovaj forum.

Ekipa ce uskoro ponovo da pocne sa radom, samo da se svi ispitni rokovi zavrse i da se svi konsoliduju sa predavanjima.....

Poz
Stradz

P.S. Sve vezano za grupu pitajte ovde, a ako hocete mene nesto da pitate onda na PM

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.10.2006. 15:32:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Dragi moji i drage moje,
Evo ovim mailom otvaram novu sezonu u flash-u ;)

Pozivam vas da u cetvrtak 12.10.2006 u 18h dodjete u prostorije FONIS-a kako bi se odrzao prvi sastanak Flash tima za ovu sezonu.

Sastanak ne bi dugo trajao i sastajao bi se od:
- Utvrdjivanje broja clanova flash tima
- Prezentacija "Unknown Heroes" tima tj. nasa prezentacija
- Projekat "Linux tutorijal" (ceo tutorial)
- Projekat "Windows Vista tutorial" (izrada GUI-a za video tutorial)
- Raspodela Tutoriala

Ko ne moze da dodje nek mi na mail ostavi da je hteo da dodje ali je bio sprecen, ali da imam uvid dal ste zivi i zdravi...
Vidimo se,
Stradz

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.10.2006. 15:16:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Postovani,

Evo da se javim sto se tice prvog sastanka flash ekipe.

Ja sam ocekivao malo veci broj na sastanku,ali sta je tu je i nas petoro se uglavnom izdogovaralo....

Dogovorene su nekoliko stvari. Prva stvar je da se rade dva projekta i to "nas sajt" i "sajt za klub americkog fudbala". Ova dva projekta ce pokazati zrelost nase ekipe, pa da vidimo gde smo i sta umemo.... Sto se tice same pripreme, doneo sam odluku da se priprema za sajtove vrsi dva sastanka i da se odmah posle toga krene u izradu istih.... Brainstorming i tako to, ce biti ukljuceno u rad i voleo bi da svi dodjete kako bi ucestvovali u kreativnom stvaranju ovih prezentacija....

Druga stvar je advance predavanje. Novina koja mislim da ce biti korisna za sve... Zasnivace se na tome da svako moze da izabere neki deo flasha da isprica i svake nedelje ce biti odvojeno 15 min za nekoga da nam ispredaje to sto je spremio. Tako cemo sebe naterati da svake nedelje naucimo nove stvari.... Evo npr. Milos Petvoric je odlucio da napravi prvi korak i da nam pokaze kako se radi preloader koji se ucitava i na lokalnoj masini a ne samo na netu (kao sto sam vam ja pokazivao), tako da dodjite da vidite, efekat je sigurno odlican...

Treca je vreme sastanka... hmm.. mislim da je najbolje da mi posaljete kada je (po vasim terminima) najbolje da budu sastanci, pa cu videti gde je vecina i tada cemo se postaviti... Mada i faks je rekao da ce uskoro okaciti izmenjeni raspored, tako da se jos nista ne zna sta i kako, ali neka za sada bude u cetvrtak u 18h pa cemo kasnije videti sta i kako....

Novi clanovi neka ne brinu, dacu im sve sto je potrebno da se uklope u sredinu, pa slobodno dodjite na sastanke....

Spisak svih video tutorijala je okacen u FONIS-u tako da tamo pogledajte sta vas interesuje, a za one koji vec znaju da hoce sve da uzmu, neka mi donesu 4 DVD-ja, jer je to celokupan materijal......

Svi koji se nisu do sada uclanili u FONIS moraju to da ucine do kraja meseca... Imate dobre dve nedelje, trebaju vam dve slike i 150 dinara i to je to....

Ocekujem vas....
Stradz

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.10.2006. 10:08:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Samo kratko obavestenje:

Iz zdravstvenih razloga se nisam javljao po pitanju organizacije ovog tima, ali samo ukratko sada:

Flash tim radi utorkom od 18 do 20 h i cetvrtkom od 18 do 20 h.

Rade se dva projekta, utorkom sajt za klub za americki fudbal, a cetvrtkom oficijalni sajt naseg tima... Ovo se radi cisto vezbe radi....

Svako moze da prisutvuje ili jednom ili drugom projektu ili na oba.... Po zelji i ostalim afinitetima ;)

Tutorijali !!! nisam jos narezao, ali nadam se da ce u cetvrtak to sve biti gotovo... Sorry na kasnjenju, ali nisam se nadao ovakvom razvoju dogadjaja....

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.10.2006. 18:24:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.10.2006. 20:22:31
Postovi: 213
Lokacija: А5~Бг~СРБИЈА
Godina: I
Smer: IS
homemade E&D je napisao:
... Sorry na kasnjenju, ali nisam se nadao ovakvom razvoju dogadjaja....


Па деца озбиљно схватила флеш тим! ;)
Е јел треба да ти се јављамо да ли долазимо и тако то?
Позз

_________________
Као и сваки угледни форумаш и ја водим бригу да моји постови буду лепи, уредни, модерни. Стога о мојим постовима брине читав тим модератора...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.10.2006. 11:25:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
U sustini ne mora da se najavljujes ako si ranije dolazio u flash tim, a ako si prvi put, treba se najaviti....


E sad najvaznije: U cetvrtak nece biti sastanak, tako da nemojte doci.... Razlog je to sto sam dobio novi raspored predavanja i moram da odem prve nedelje da vidim sta i kako sa tim predmetom, ali koliko vidim, nece biti cetvrtka, kao termin.

Moram da pohvalim sve koji su sinoc bili, jer je konacno bila extra atmosfera i radili smo nesto konstruktivno. Tako da svi koji su planirali da dolaze cetvrtkom, bi zamolio ako je moguce da se prebace u utorak, jer je odlican termin.... Detalje cu javiti naknadno....

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.10.2006. 18:11:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2006. 11:55:07
Postovi: 77
Godina: III
:respect:
Braaavoooo majstori i majstorice!
@ladowina:
Ej lik, nisi skoro video takvo prstanje ideja, diskusiju, smeh...
Ja udjoh na sekund i videh kako se ljudi kapiraju, rade i (sto je najvaznije ;) ) zabavljaju.
Mnogo mi se svidJaju nashi flashmanovi


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.10.2006. 21:26:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.10.2006. 20:22:31
Postovi: 213
Lokacija: А5~Бг~СРБИЈА
Godina: I
Smer: IS
LI je napisao:
:respect:
Braaavoooo majstori i majstorice!
@ladowina:
Ej lik, nisi skoro video takvo prstanje ideja, diskusiju, smeh...
Ja udjoh na sekund i videh kako se ljudi kapiraju, rade i (sto je najvaznije ;) ) zabavljaju.
Mnogo mi se svidJaju nashi flashmanovi


Шта ће тек бити кад се ја појавим!!! :D
...биће... :okupljanje: :lol:

Ја нисам био у уторак.Шта сте радили?Докле сте стигли?Морам да вам кажем нешто...мени уторак НЕ ОДГОВАРА!!! :(

_________________
Као и сваки угледни форумаш и ја водим бригу да моји постови буду лепи, уредни, модерни. Стога о мојим постовима брине читав тим модератора...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2006. 19:31:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Postovani,

Evo ponovo sam krenuo sa weekly digest-om jer smo knacno poceli nesto i da radimo. Tako da samo da napomenem za one koji ovo primaju prvi put, da je ovaj mail ce izlaziti jednom nedeljno i namenjen je onima koji nisu mogli da dodju na prethodni sastanak, da znaju sta se sve radilo na sastanku. Fala Neveni sto me potseti da ovo pisem.... I nadam se da ce neko ovo citati...

O.K. Recimo da je malo kasno da pisem o prosloj nedelji, ali za sve one koji nisu bili na sastancima, evo ukratko:

- Sastanci u utorkom 18-20h
- Radi se sajt nase grupe (kako god se zvala, jer se trenutno zovemo unknown heroes, ali cemo da i to menjamo...)
- Do sada smo uopsteno smilili kojim razvojnim putem bi sajt isao i tako smo smislili da nam na sajtu bude glavna "maskota" zmaj uradjen u tribalima (nadam se da zaduzene osobe za crtanje su nesto smislile). Ostao nam je problem "menija", ali to cemo na sastanku resiti... Valjda...


Uvedena su neka pravila koja trebaju da poboljsaju rad grupe:
- Nema vracanja nazad tj. oni koji su propustili neki sastanak, najverovatnije ce samo biti obavesteni o tome sta je bilo na sastanku, a ako je nesto radjeno (neka edukacija ili objasnjavani primeri), tesko da cemo imati vremena ponovo to da prelazimo...
- Ako si u timu moras da budes clan FONIS-a, tako da postavljam deadline za uclanjivanje 30. novembar. Uclanjivanje ce moci da se odradi na dva nacina. prvi je da dodjete u termin kada se vrsi uclanjivanje u FONIS, a druga je da meni na sastanku date 150din i dve slike i vi ste postali clan....

Toliko od mene za sada,
POz
Stradz

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.11.2006. 23:39:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Evo konacno sam ugrabio malo vremena da napisem nas weekly digest...

1. Sastanak odrzan ove nedelje
Odredili smo kako ce izgledati sajt i sada je na nama da sednemo i uradimo... prosto receno... podelili smo duznosti na sastanku, a oni koji nisu nista dobili neka odluce da li hoce da ucestvuju u ovom projektu ili da im dam neki drugi zadatak da rade... po zelji.... Svrha ovog naseg projekta je da svi parcijalno uzmemo i odradimo sajt i onda svaki clan na kraju da objasni kako je uradio svoj deo posla (da otvori kod i grafiku i kaze kako je napravio to sto je napravio, kako je dosao na tu ideju itd...)

2. Zaduzivanje
O.k. sledeci zadaci za ovu nedelju: Marko neka uradi zmaja do kraja i onda neka posalje Klifordu i meni to sto je uradio kako bi mi uradili nase delove posla. Onaj ko je zaduzen za menu, neka pocne da smislja neka idejna resenja, pa neka pokaze na sledecem sastanku kako je zamislio...

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.11.2006. 15:56:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Draga deco, ;)
Ja se izvinjavam, ali sutra nece biti sastanka jer sam jako bolestan.... Ali sledece nedelje ce sigurno biti... kada malo ozdravim pisem opsirnije....

POz
Stradz

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.11.2006. 22:18:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.10.2006. 20:22:31
Postovi: 213
Lokacija: А5~Бг~СРБИЈА
Godina: I
Smer: IS
...их бре, ко да ми не можемо без тебе!!! ;) :lol:
Брзо оздрави! ;)
Позз

_________________
Као и сваки угледни форумаш и ја водим бригу да моји постови буду лепи, уредни, модерни. Стога о мојим постовима брине читав тим модератора...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.11.2006. 23:42:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pa i ne mozete zato sto ja jedini imam kljuc od prostorije ;) :lol:

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.11.2006. 17:01:26 

Pridružio se: 17.11.2006. 17:38:39
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: IS
Hmm kako se ja mogu uchlaniti u FONIS? I kako da udjem u flash tim ? Ako je uopshte moguce :D

Hvala :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.11.2006. 20:13:39 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Sta? I vi pravite sajt? Ucite li nesto ili samo radite? I mogli biste da okacite nesto.... cisto da se vidi da radite.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.11.2006. 11:12:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Obavestavam vas da ce sutra tj. u utorak biti odrzan redovan sastanak flash tima od 18:00-20:00, tako da svi clanovi neka dodju... ako nemaju pametnija posla ;)

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.11.2006. 21:18:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Samo za sve zainteresovane, bilo je takmicenje i evo ishod:

Pobesnele bubamare:
Ideja - 5
Tehnika - 5
Dizajn - 5
Lokalna masina preloader - 4

Ukupno: 19

Krvolocni leptirici:
Ideja - 4
Tehnika - 5
Dizajn - 5
Lokalna masina preloader - 5

Ukupno: 19

It's tie!!!!!

;)

Mislim, bilo je samo ovaj put, ali od iduceg puta ce biti rigorozno, ovo je bio samo pilot projekat koji je po misljenju vecine ljudi dobro prosao.... Tako da i sledece nedelje ce biti novi izazovi...

POz
Stradz

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.11.2006. 22:09:45 

Pridružio se: 17.11.2006. 17:38:39
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: IS
Hahah :d Ja sam bio u ekipi pobesnele bubamare :D Extra je bilo ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.11.2006. 00:22:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.03.2005. 15:03:45
Postovi: 3069
Lokacija: Cydonia
Godina: Padobranac
Smer: IS
Evo i dve 'lidže sa takmičenja...

http://img378.imageshack.us/img378/4833/imag0007lx6.jpg
(Tabla je slikana pre završetka challenge-a :D, rezultate imate iznad)

http://img352.imageshack.us/img352/4273/imag0008bx2.jpg

_________________
Znaš, ja sam odnekud sa zvezda.
Sav sam od svetlosti stvoren.
Ništa se u meni neće
ugasiti, ni skratiti.
Samo ću, obično tako,
jedne slučajne zore,
svom nekom dalekom Suncu
zlatnih se očiju vratiti.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.11.2006. 12:11:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Haha, bas smo kuul... ;) Sta da ti kazem, radna atmosfera nema sta.

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.11.2006. 16:29:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.10.2006. 20:22:31
Postovi: 213
Lokacija: А5~Бг~СРБИЈА
Godina: I
Smer: IS
Желим само да напоменем да су резултати лажирани од стране, вође нам, Страџа :D !
Бубамаре су победиле!!! :lol:
Иначе, моја екипа :P

п.с....а тек да су видели како њиховом лептирићу скачу очи кад динамит експлодира! :aaa: :lol:

_________________
Као и сваки угледни форумаш и ја водим бригу да моји постови буду лепи, уредни, модерни. Стога о мојим постовима брине читав тим модератора...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.11.2006. 18:34:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.11.2006. 18:26:26
Postovi: 79
Lokacija: SD-BG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
trebao bih za vikend da preradim rad bubamara. zato ocekujte nove fiksove.
odnosno preloder v1.1.

- prepravljen code
- doradjene animacije
- dodati novi efekti

u svakom slucaju bice to hell of preloder!

pozdrav za bubamare a sto se tice leptirica, nece ih biti vise kada se preloder zavrsi



BOOOOM!

hehehehehe!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.12.2006. 14:51:40 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
evo vam izazov ;)
http://www.digital.nbs.bg.ac.yu/decije/

srecno!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.12.2006. 16:56:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
1. O.K. imamo ekipu za poslic:
- Aca Jankovic
- Kosta
- Boris
- Milan (matuljak)
- ja (samo kao koordinator i pomoc na putu do prvog velikog uspeha)

Sada nam preostaje da se dogovorimo sta, kada i kako i da dobijemo materijal za rad.

Zamolio bi Manjka da nam sto pre donese materijal (slike, tekst i sve sto treba), bilo bi odlicno da se dobije materijal za utorak.

Vi svi prijavljeni dodjite u utorak, da bi se dogovorili, sta i kako da odradimo, jer nam se blize ispiti i ispitni rok i da ovaj semestar obelezimo jednim brzim i dobrim sajticem, pa da se svi totalno bacimo na spremanje ispita (ko jos nije.. ; ) )

2. Sastanak

Pozivam sve da dodju u utorak na sastanak, jer ce biti odrzano jos jedno takmicenje, sada vec malo modifikovano jer ce se znati sta i kako:

- Takmicenje u pravljenju meni-ja, koriscenjem dobijenih resursa.

3. Novi komp

Koliko mi se cini, a to jos samo treba da mi potvrde u fonis-u, je da je dobijen jedan komp na koriscenje (doduse nista posebno jak, ali funkcionalan), kao donacija jednog studenta, tako da cemo imati sada tri kompa koji ce raditi i bice vise mesta za rad....

4. Ako imate sta da kazete, a niste do sada smeli : )))))))))))
http://www.fonforum.org/viewtopic.php?t=7629 (Flash tim, sekcija na FONforumu)

POz
Stradz

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group