Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 03.10.2009. 13:58:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.01.2009. 22:23:19
Postovi: 12
Godina: Padobranac
Smer: IS
Zanima me kada ce biti prijem novih clanova, i da li mogu da se pridruzim FONIS-u s obzirom da sam tek upisala prvu godinu, i da jos uvek nemam pojma ni o cemu :stid:
Hvala

_________________
<3 Sweet things come in small packages... <3


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 00:21:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Пријем нових чланова ће бити можда следећег месеца, а можда тек на пролеће. Чекамо да са заврши октобарски рок и гужва око уписа па ћемо конкретније знати. У сваком случају, сви заинтересовани студенти се могу за почетак регистровати на сајту Фониса. То је свакако први корак ка пријему у чланство.

То што мислиш да немаш појма ни о чему не представља проблем. Ту смо да научимо и применимо то знање. Тако да, без бриге. :)

Дакле, биће обавештење за пријем чланова. Такође, за пар недеља ће почети бесплатни курсеви на које могу да се пријаве сви студенти ФОН-а. Биће обавештење на овом форуму, на сајту Фониса и регистровани корисници ће примити маил са информацијама.

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.11.2009. 21:59:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.10.2007. 11:12:36
Postovi: 583
Lokacija: Blok70
Godina: Apsolvent
Smer: IS
FONIS će tokom celog zimskog semestra školske 2009/2010 godine primati nove članove. Opširnije!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.11.2009. 01:13:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2006. 20:22:17
Postovi: 1303
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
::manjak je napisao:
Пријем нових чланова ће бити можда следећег месеца, а можда тек на пролеће. Чекамо да са заврши октобарски рок и гужва око уписа па ћемо конкретније знати. У сваком случају, сви заинтересовани студенти се могу за почетак регистровати на сајту Фониса. То је свакако први корак ка пријему у чланство.

То што мислиш да немаш појма ни о чему не представља проблем. Ту смо да научимо и применимо то знање. Тако да, без бриге. :)

Дакле, биће обавештење за пријем чланова. Такође, за пар недеља ће почети бесплатни курсеви на које могу да се пријаве сви студенти ФОН-а. Биће обавештење на овом форуму, на сајту Фониса и регистровани корисници ће примити маил са информацијама.


Ovo apsolutno nije tacno, sto sam video na razgovoru za clanstvo... Ljudi koji ne znaju 650 programskih jezika i oni koji ne znaju da rade u 350 programa ne mogu biti clanovi. Mnogo sam se razocarao kada sam to video...

_________________
~Stay hungry, stay foolish, never settle.
~Desire, ask, believe, receive.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.11.2009. 11:38:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
@Benestanti

Apsulutno nisi u pravu, naravno. Sve one koji nemaju osnovno predznanje u oblastima kojima se FONIS bavi, zamolili smo da prođu kurs FONIS-a iz date oblasti i obećali da ćemo ih posle toga, ukoliko se dodatno pozabave tom oblasti, primiti u odgovarajući tim.

Žao mi je, ali ja Veljko nisam mogao da glasam da te primimo, kad nisi mogao ni u jedan tim da se uključiš. Naravno, u FONIS-u postoji momenat učenja i svi mi učimo, ali neko predznanje je jednostavno obavezno... Izuzetak su slučajevi kada ljudi imaju mnogo entuzijazma i procenimo da su sposobni da se ukjuče u rad tima ili timova odmah, tj. da će brzo preći taj momenat gde su savladali osnovne koncepte.

Sećam se dobro tvoje aplikacije i količine podataka koju si naveo. Prvo, nije lepo da ovako prozivaš FONIS zato što si nezadovoljan što te nismo primili. Možda bi trebalo da razmisliš o tome šta zapravo znaš. Prvi korak u učenju je da kažeš - ja ne znam! Tek onda možeš napredovati. Ovako ćeš stajati u mestu.

Što se mene tiče, kad budeš znao osnove programiranja i kad mi na pitanje šta je apstraktna klasa daš odgovor iz cuga, za razliku od prošlog puta, ja ću te primiti u programerski tim i naučićemo te još i radićeš na razvoju softvera što mi radimo sad. Mislim da je za web tim malo druga priča, projektovanje te nije ni interesovalo...

Nisam imao nameru da te vređam, ovo je samo moj odgovor na tvoj post koji nije tačan.

Pozdrav!

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.11.2009. 22:38:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2006. 20:22:17
Postovi: 1303
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kao prvo nisam trazio od tebe niti zelim da iznosis sta smo mi pricali na tom intervju jer moja namera nije da ikoga prozivam, vec da kazem da ako neko ne zna dosta konkretnih stvari odlicno, nece moci da udje u FONIS. Kao drugo, zao mi je sto si ovo shvatio kao prozivku jer ja nigde u mom postu nisam rekao da imam neko znanje, vec kazem da je potrebno da primate ljude prvenstveno sa ENTUZIJAZMOM a posle znanjem.

Djeka je napisao:
Izuzetak su slučajevi kada ljudi imaju mnogo entuzijazma i procenimo da su sposobni da se ukjuče u rad tima ili timova odmah, tj. da će brzo preći taj momenat gde su savladali osnovne koncepte.


Kako mozete da znate iz jednog razgovora da li osoba ima entuzijazam ili ne? :zbun:

Moje znanje iz svih oblasti koje sam naveo u aplikaciji jeste dosta povrsno, ali sam konkurisao bas da bih nesto naucio. Kursevi FONISa su dobri, ali po mom misljenju nedovoljni za kriterijume znanja koje vi trazite. I na kraju, nije lepo da potezes svo oruzije na mene zato sto sam rekao svoje misljenje, nemam nista ni protiv tebe, a ni ostatka fonisa, samo zelim da skrenem paznju na to da studenti FONa kojima je iskustvo iz IT oblasti neophodno, nece imati nikakve koristi od vase organizacije ako ih ona ne ohrabruje, ne podstice na ucenje novih stvari i praktican rad. Takodje nije lepo sto si rekao da ja hejtujem po fonisu zato sto me nisu primili, ne znas me ni priblizno dobro da mozes da izvodis takve zakljucke. Ako ne umes da prihvatis kritiku onda stvarno ne znam sta da ti kazem. .

_________________
~Stay hungry, stay foolish, never settle.
~Desire, ask, believe, receive.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.11.2009. 23:56:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Citiraj:
judi koji ne znaju 650 programskih jezika i oni koji ne znaju da rade u 350 programa ne mogu biti clanovi. Mnogo sam se razocarao kada sam to video...

+
Citiraj:
ako neko ne zna dosta konkretnih stvari odlicno, nece moci da udje u FONIS

=
kontradikcija...

Hajde ovako, ukoliko sam pogrešno protumačio, iaako iz malopre navedenog to baš i ne sledi, ja ću prihvatiti. Recimo ovako, ti si hteo da nam skreneš pažnju da smo mnogo oštri prilikom prijema članova. Okej, hvala ti na tome...

Ne možemo primati mnogo onih koji nemaju znanje, prosto nema ko onda da ih uči... Tako je kako je, ne možemo bolje... Isto važi i za ono kako možemo da procenimo ko ima ko nema entuzijazma. Prosto, ima nas više, pa kad se usaglasimo, to je to. Takvi smo kakvi smo i kao takvi tumačimo ponašanje ljudi koji dolaze na intervju.

Iskreno, imali smo pogrešnih procena, ali su te greške ispravljene i ljudi su u organizaciji.

Još jednom, ono što si inicijalno napisao nije tačno, na tome se bazirao moj odgovor. Nisam jedini tako protumačio tvoj post, a i zaista, pogledaj ga još jednom... Ukoliko sam pogrešio, imaš moje izvinjenje...

Pozdrav!

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2009. 01:01:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nisam znao šta je apstraktna klasa. Sad sam pročitao na netu. :D
Da li član FONIS ujedno znači i član nekog tima ili to nije vezano jedno za drugo?

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2009. 01:08:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Upravo... Svaki član je u nekom timu...

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2009. 01:19:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Aaaaa. A ja se čudio što me ne prihvatiste za člana. Nisam znao za to. E mnogo vam je dobra ekipa što drži html, konkretno, Radoš, i Milan koji mu pomaže oko organizacije.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2009. 01:24:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2007. 19:12:54
Postovi: 3863
Godina: Apsolvent
Smer: IS
A jel mogu kasnije da se menjaju ti timovi? U slucaju da se nekom kasnije dopadne nesto drugo vise od onog sto je zaokruzeno u prijavnoj aplikaciji :)

_________________
What is essential is invisible to the eye.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2009. 01:32:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2006. 20:22:17
Postovi: 1303
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Djeka je napisao:
Citiraj:
judi koji ne znaju 650 programskih jezika i oni koji ne znaju da rade u 350 programa ne mogu biti clanovi. Mnogo sam se razocarao kada sam to video...

+
Citiraj:
ako neko ne zna dosta konkretnih stvari odlicno, nece moci da udje u FONIS

=
kontradikcija...



Ja ne vidim tu nikakvu kontradikciju :zbun:

Nadam se da ovo 650 i 350 nisi shvatio bukvalno... Evo "prevescu" moju prvu izjavu: Ljudi koji ne znaju pozamasan broj programskih jezika i oni koji ne znaju da rade u pozamasnom broju programa, ne mogu postati clanovi FONISa, tj. nece biti primljeni posto poseduju malo znanja.

I moja druga izjava: ako neko ne zna dosta konkretnih stvari odlicno, nece moci da udje u FONIS.

Ni k od kontradikcije ne postoji...

Sve u svemu, mislim da vam je sistem odabira clanova los jer kao sto sam rekao, postoji mnogo ljudi koji imaju povrsno znanje (90% ljudi na ISiTu) a ipak imaju mnogo volje da nauce... Cak sam vam ja na intervju dao predlog kako da resite problem ljudi koji ne znaju nista, sto bi doprinelo tome da FONIS bio otvoren za sve... Pokrenuo sam ovu raspravu samo zato sto je fonis jedina IT organizacija na faxu, i to jednostavno znaci da mora da bude otvoren za sve ljude koji zele da uce i nauce stvari iz prakse...

_________________
~Stay hungry, stay foolish, never settle.
~Desire, ask, believe, receive.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.11.2009. 02:18:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Bas zato sto je jedina IT organizacija na faksu trebalo bi da postoji neki kriterijum jer ne mogu svi biti clanovi. Uz to, niti mozemo niti je ok da primamo bilo koga. Clanstvo u FONIS-u ipak ima neku tezinu, nije ovo humanitarna organizacija. Ja sam mozda malo preostar ali u ovom trenutku je kriterijum mnogo slabiji nego sto bi trebalo da bude.

Kada kazemo da nije potrebno znanje prvenstveno zelimo da ohrabrimo mladje studente da se prijave. U takvoj situaciji se gleda entuzijazam, clanovi budu primljeni i ukoliko ne napreduju dovoljno dobro vrlo brzo napustaju organizaciju.

*ivy* je napisao:
A jel mogu kasnije da se menjaju ti timovi? U slucaju da se nekom kasnije dopadne nesto drugo vise od onog sto je zaokruzeno u prijavnoj aplikaciji :)


Mogu.

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.11.2009. 11:05:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Manjak je sve rekao...

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.11.2009. 20:55:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2006. 20:22:17
Postovi: 1303
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
::manjak je napisao:
clanovi budu primljeni i ukoliko ne napreduju dovoljno dobro vrlo brzo napustaju organizaciju.




O tome ja i pricam, primite ljude pa ko se istakne neka ostane... Ovako niti mozete da znate dal neka osoba ima entuzijazam, niti koliku volju ima da uci nove stvari i da se razvija. I da, mogu svi biti primljeni samo se treba napraviti dobar plan kako da svako od clanova ima nesto da radi. Ja sam vam cak i predlozio ideju za to ako se secate...

_________________
~Stay hungry, stay foolish, never settle.
~Desire, ask, believe, receive.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.05.2010. 11:49:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Drage koleginice i kolege,

Sa zadovoljstvom vas obaveštavamo da je počeo konkurs za prijem novih članova u FONIS. Da biste se prijavili za konkurs, potrebno je da se registrujete na sajtu i popunite aplikaciju za članstvo. Molimo Vas da u svojoj aplikaciji navedete sve što smatrate relevantnim za svoj budući angažman u FONIS-u.

Udruženje studenata informatike Fakulteta organizacionih nauka FONIS je studentska organizacija koja okuplja buduće IT stručnjake u cilju učestvovanja i organizovanja stručnih predavanjia, kurseva, takmičenja i seminara, rada na projektima, ostvarivanje stručnih praksi u IT oblastima.

FONIS je jedina organizacija fakulteta usko specijalizovana za oblast informacionih tehnologija. FONIS nastoji da promoviše IT, smer Informacioni sistemi i tehnologije, kao i svoje članove, koji se angažuju na raznim projektima u oblasti informatike.

Za više informacija o konkursu posetite http://www.fonis.rs. :)

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group