Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 12:06:40 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
gagi88 je napisao:
E ljudi, zatrovaste bre ovu temu prepirkama, ovo je tema koja treba da obavesti potencijalne buduce clanove o prijemu, a posle svega ovoga nisam siguran da ce ljudi kad procitaju ovu temu imati isti stav prema svemu tome... Los imidz sticete na ovaj nacin... Bolje celu prepirku prebacite u neku drugu temu, ovde joj svakako nije mesto.


Apsolutno se slazem!

Citiraj:
1. Glavna razlika izmedju mene i tebe jeste sto moje radove brane drugi a ne ja sam
2. Nisam ja tebi okrenuo ledja nego si ti dopustio da ostanes iza mene a ja se ne okrecem iza sebe Plez
3. Ko si ti da pricas o tome sta valja?! Rolleyes Nemoj da se brukas...


1. HAhahaha, nemoj da places. Ako drugi brane tvoje radove i ako si tako samouveren zasto onda nemas ni jedan argument da odgovoris na desetine pitanja koja sam ti postavio? :lol:
2. Wow, ti si faca.
3. Ja sam obican prolaznik koji ima pravo u slobodnoj zemlji da komentarise sta mu se svidja i sta mu se ne svidja, to je mogao biti bilo ko, a ti kad smislis neki argument da potkrepis to mozes da mi odgovoris mozda ces moci da me nadgovoris. Ovo u vezi sa brukanjem... Ja ovim nista nisam izgubio, a ni dobio.

A ti?
Citiraj:
Morace moderatori da reaguju, nepodnosljiv si...

Ocigledno da gubis mnogo. ;) Cim trazis brisanje, nesto nije ok. Brate da hoces jednom reci, jeste, bilo je tako kao sto ti kazes, ok logo nije savrsen i da sam ispravno primetio winamp itd.. da si to rekao za bilo sta do sada zaista bih imao drugaciji stav. Ovako mislim da si mnogo iskomplexiran i da places mami zato sto sam ti rekao da nesto ne valja. Sad places moderatorima. Pobogu... Odrasti i odbrani se cinjenicama ako mozes, a ako ne mozes onda reci da si pogresio i kraj price, nemoj ici kao zena kroz zivot. Mislim.. ne znam sto sam ti ovo napisao ali osetio sam potrebu da ti to saopstim.

Smesne stvari. Smesni ljudi u 'upravi'. Nezrelo ponasanje. Ni u jednom trenutku nisam primetio profesionalizam niti jedan pro odgovor. Ja sam kriv sto se uvek spustam na neki nizi nivo da bih raspravljao o glupostima, a onda taj nizi pomisli da me je dobio na iskustvo. :lol:

EDIT: (da ne pisem opet dp)
2. Wow, ti si faca.
Ispravka, ti si lazov. Samo mene bas briga sta si i ko si, mozes biti i rogat - ne zanimaju me takvi. Nego sam pokusao da ti objasnim da znas da neko ipak vidi vise od onoga sto ti mislis da se vidi. ;)
Brisi sta hoces, apsolutno me nije briga samo sam hteo da ti objasnim neke stvari i.. mislim da ti jesam objasnio. A i ovim ljudima koji nikad nisu bili u organizaciji da eto... imaju pojma sa kim imaju posla.

:lol: Ti si PR buhahaha ovim 'razgovorom' ovde si pokazao koliko si (ne)spreman da odgovoris na postavljeno pitanje a kamoli nesto vise...

Jos si poceo da editujes svoje ranije postove da bi ispao - sta? Kul? hahaha Kad budes spreman da stanes iza onoga sto napises ili kazes moci cemo da razgovaramo, jer ovde samo ja pricam i dosadno mi je jer ne umes nista da kazes, napises pametno i sa nekom osnovom. Besmisleno je.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 12:28:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Tebi je ocigledno krivo sto nisi deo tima, sad je jasno. Samo je tuzno sto pljujes inicijativu koju je trebalo ti da pokrenes. Sad kad nisi sa nama sad ne valjamo, a? A ovamo se bunis sto te nisam zvao c c c c c c... ne ide to tako...

Citiraj:
Ocigledno da gubis mnogo. ;) Cim trazis brisanje, nesto nije ok


Ocigledno je da ti zelis da ja izgubim mnogo. ;) pozz

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 12:44:40 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
HAhahahhaha Ajde molim te, ako umes da pricas na nesto visem intelektualnom nivou. Ali stvarno.

Sa kojim bre vama? O cemu ti pricas, nigde te nisam video u fonisu bre 3 godine koliko sam ja dolazio redovno na sve sastanke. Osim poslednjeg ;) Koji ste to vi? Pffff Ja jesam bio u FONISu ali sa vama nisam. I nije mi zao sto sa vama nisam, jer da jesam hteo ja bih poslao prijavu :zbun: Malo je rtrd to sto tako plitko razmisljas.

Ne zelim ti nista. Ali samo evidentiram cinjenice. Opet... loop.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 13:16:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Nemam vremena sve da čitam, ali videćemo se mi kolega uživo. Na msn si odavno dobio poziv... A trebalo bi da te bude sramota... Stariji kolega....

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 13:22:42 
Dizajn Tim
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14.08.2006. 01:43:00
Postovi: 4801
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ponovi ti taj poziv. Nista nije stiglo. themacor@yahoo.com
Ili jednostavno posalji PM :) sa svojim msnom pa cu te ja addovati ako vec nece tako.

Sramotaa?? Zbog cega? Navedi jednu neistinitu stvar koju sam ja napisao. Oh.. da, ti nemas vremena da procitas a znas da mene treba da bude sramota. :aaa: pfff profi ;)
Sta da ti kazem. Nista.

Necu vise pisati na ovoj temi. Objasnio sam sta sam imao.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 16:55:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2008. 18:28:12
Postovi: 36
Godina: IV
Smer: IS
Idemo redom...

1) Ja sam otišao na kolokvijum, a pošto sam tvoje postove video u brzini, nisam stigao kao čovek da ih pročitam... Evo, sada ću komentarisati, drage volje...

2) Ne izmišljam ja ništa... Ja sam bio prijavljen na forumu pre 3 godine, samo sa drugim nick-om, a ovaj sa kojeg pišem sam pronašao, koji je iz 2008. godine, pa njega koristim, pošto me ljudi sa faxa znaju po ovom nadimku. Ništa ja ne izmišljam, kolega, niti je lepo da tako vređaš. Ali, pošto je to samo prva od uvreda, polako...

3) Poslao sam ti ja zahtev za msn, zašto stigao nije ne znam, ali si kasnije naveo, metaforički, kako samnom nemaš šta da pričaš (Ja sa kim imam da pricam ja to i cinim).

4) (Sta si mu ti, tata, mama? Pa te on zvao da ga branis od mene?) Ovakav jedan post, a posle pišeš o nekoj (ne)zrelosti i profesionalnosti i slično. Licemerno, kolega, tako da komentar za ovo nećeš dobiti.

5) (pre svega zato sto ja nikoga nisam "dirao" niti napao osim argumentima i cinjenicama zamerio neke stvari.) Ovde postoji mnogo elemenata za diskusiju. Za početak, da li je taj logo plagijat, što nije, a kasnije se svodi na raspravu o ukusu u dizajnu. Dakle, nemoguća rasprava.

6) (Pa ja kad sam sa 3 godine zhvrljao po salvetama majka mi je govorila da je prezadovoljna kako izgleda. Lol Znaci ako se VAMA svidja sajt i logo onda je najmanje bitno sta bilo ko drugi misli? Hahahaha skroz tolerantno i zrelo. ) Ovako bezobrazan komentar zaslužuje stvarno malo goru reakciju od mene, ali to zadvoljstvo neću pružiti nikome. Dakle, idemo redom. Šta je tebi tvoja mama govorila, mene ne zanima. Ali, da se nama sajt sviđa, sviđa nam se, da li nam odgovara njegova funkcionalnost, odgovara. Nema potrebe dalje ulaziti u temu. Da li se tebi sviđa, to je pitanje za tebe, a odgovor nama potreban nije.

7) (Opet ti dobro ide ta matematika) Još u zimskom semestru je reorganizovan FONIS, pa sam zaključi... Ne ide mi u glavu odakle uopšte ovaj komentar...

8) (Da, tek se sad javljam, jel to neki problem, hendikep?) Naravno da jeste, ali samo zato što je forma tvog javljanja jedan čist bezobrazluk. Naime, hajde da si profesionalno, kako sam tvrdiš da bi trebalo, dao neku konstruktivnu kritiku, ne... Ti si samo pljuvao i pljuvao rad i trud ljudi koje ne poznaješ..... (ja uopste nisam imao ni najmanju nameru da se sa nekim raspravljam niti da ikoga vredjam nego sam nastupio kriticki i to je valjda sasvim legalno i korektno) Ovo nije istina. Dakle, postoji ogromna razlika između kritike, pogotovo konstruktivne, i ovoga što si ti uradio. A ti si izvršio napad na organizaciju svojim postovima. (jedino ako vi smatrate da vam je sve to savrseno pa da je teska uvreda ako neko primeti tako neke ocigledne stvari i propuste (sa moje tacke gledista)) Da, ovo su propusti samo sa tvoje tačke gledišta. Subjektivno.

9) (tako da nemoj, molim te, da glumis caleta ovom decku Igoru jer nema potrebe zaista) Ponovo jedno čisto licemerje.. Pa gde je zrelost u ovom komentaru??? Dalje, ja imam potpuno pravo i moralnu obavezu da branim ljude sa kojima radim i čiji trud cenim. To ću uvek raditi, svidelo se to nekome ili ne.

10) (I ako ipak imas nesto da mi kazes sto zaista ima nekog smisla, rekao sam ti kako i gde me mozes naci. ) Aludira da prethodni moji postovi nemaju smisla, što je prilična uvreda... Idemo dalje... Zrelo, jel?

11) (Mogu da dodam da ipak nisi ti kriv. Mig Ipak je tu neko trazio da ga mama odbrani pa onda jos i pozdravio to. Udri!) Nastavljaš sa uvredama...

12) (Nemam pojma ko je i sta pisao na puskicama, jer rekoh vec nesto o tome. To sto si zgranut i ne mozes da podneses kritike (ogradjujem se, moje kritike samo, jer ne znam sta je bilo na puskicama) nije ni malo pohvalno niti smatram da tako treba da bude. Jedino pametan covek zna koliko je nesavrsen i koliko gresi. Sto pre to prihvatis(prihvatite) kao tako pre cete napredovati i menjati se - na bolje. ) Hvala na predlogu. Žao mi je što misliš da ne mogu da podnesem kritike, ali ćeš odgovor najbolje naći u nekoj od prethodnih tačaka mog posta, gde sam rekao da ovo tvoje NISU kritike!

13) (Ali ovome sam se slatko nasmejao, predsednik organizacije predlaze komercijalne projekte a na vasem sajtu pise:
Udruženje studenata informatike Fakulteta organizacionih nauka “FONIS“ je studentska nevladina i neprofitna organizacija
) Piše, piše i u statutu, ali ti očigledno ne znaš šta to znači. Niti šta znači komercijalni projekat. Niti si pročitao jedan od mojih odgovora na Puškicama gde sam objasnio šta su projekti FONISa... Informiši se, pa onda sudi!

14) (A ono na puskicama, hvala ti sto si pomenuo. Jer da nisam procitao sada tacno bih bio u ubedjenju da sam jedini stariji clan (stariji od tebe pre svega) koji zamera mnoge stvari.) Ti famozni stari članovi, a ti OD MENE NISI STARIJI i trebalo bi da te bude sramota što ne proveriš to pre nego napišeš, a ako misliš da si stariji član, to ne znači NIŠTA jer NIŠTA nisi radio u prethodne 4 godine! I neću toga da se više dotičem. Vi lezilebovići što niste ništa radili ne znate više ni šta pričamo...

15) (A ti se zapitaj dal je 25 ljudi ludo ili ipak nesto nije ok sto se tice vaseg stava i arogancije.) 25 jel? Baš brojiš dobro... Kao ja one godine malopre, jel? Licemerje x 16! Arogancije? Ne bih rekao, dokazaću da grešiš kad god želiš. A daj KONSTRUKTIVAN predlog, pa ćemo videti gde je arogancija...

16) (samoprozvana titula udarila u glavu) Naše titule nisu samoprozvane... I udarci u glavu nisu ostavili posledice, tebi u inat...

17) (Seca se Igor (ma koliko se on trudio da se pravi da ima amneziju i da ne zna nista sta se desavalo) sastanka kada je meni (nama) nudjeno da budemo predsednici FONISa.) Sad bar znam razlog ovakvog tvog bezobrazluka... Ja se toga ne sećam... Nisam bio tu... Nikad čuo nisam za tebe... I, šta sad?

18) (Smesne stvari. Smesni ljudi u 'upravi'. Nezrelo ponasanje. Ni u jednom trenutku nisam primetio profesionalizam niti jedan pro odgovor. Ja sam kriv sto se uvek spustam na neki nizi nivo da bih raspravljao o glupostima, a onda taj nizi pomisli da me je dobio na iskustvo.) Još uvreda, ali sada već preterano mnogo... Budi ljubazan, pa me nemoj kontaktirati, zaista više nemamo o čemu... Ne možeš ti ipak toliko nisko na moj nivo, zar ne...

19) (Sramotaa?? Zbog cega? Navedi jednu neistinitu stvar koju sam ja napisao. Oh.. da, ti nemas vremena da procitas a znas da mene treba da bude sramota.) Pročitaj gore navedeno...


Za kraj, stvarno mi je žao što si tako dozvolio sebi da budeš ogorčen. Ukoliko se izviniš, lepo, ljudski i profesinalno, sve će biti ok... Ovako, od mene, FONISa ili bilo kog našeg člana ne očekuj ništa.... Ja sam tu da objasnim, dokažem, bilo šta, ali ovakav bezobrazluk to ne zaslužuje!

FONIS napreduje i nastaviće tako i bez tebe.... Pozdrav!

_________________
"FONIS" - Udruženje studenata informatike FONa
www.fonis.rs
www.beingorthodox.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 17:56:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.04.2008. 19:08:40
Postovi: 120
Godina: IV
Smer: IS
:lol: Haha vi ste stvarno zainteresovali siroke ljudske mase ovom prepirkom :) Procitala sam malo detaljnije i koliko sam shvatila vi se ljudi ljutite sto vam je neko dao kritiku??? Zar je to moguce ?
Ja na primer nisam imala nikakve veze sa FONISom samo sto sam nekad informativno posecivala sajt, da vidim sta se tu zbiva, i zaista pre ste delovali mnoogo ozbiljnije (kako i treba da delujete)..sad mi nekeko licite na muzicku prodavnicu :zbun: Full je narandzasta boja, osvezava, al ono na logo-u fonisa ubija...Ja nisam ni primetila da je to znak Winampa, nego sam se zapitala sta ce tolika rupa u logo-u??:zbun:
Hm da...zar vi ne treba da saradjujete sa studentima, slusate njihove kritike i pohvale i sve uzimate u obzir...Koliko ja znam tako funkcionisu studentske organizacije.

Evo jos jedne kritike, nadam se da me necete napljuvati, duboko se uvrediti i sl...
:)

p.s. Moram da prokomentarisem ::manijak - po tvom postovanju, da ne pise III,ISIT rekla bih da si tek upisao FON :zbun:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 18:17:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Evo jos jedne kritike, nadam se da me necete napljuvati, duboko se uvrediti i sl...
:)

p.s. Moram da prokomentarisem ::manijak - po tvom postovanju, da ne pise III,ISIT rekla bih da si tek upisao FON Zbun



Hahaha :D das kritiku a posle dole me kao isprozivas i onda ocekujes da te necemo napljuvati jer si ti jelte samo dala kritiku. :lol: Obozavam te :D Sreco, kad budes imala 1400 poruka na ovom forumu shvatices neke stvari :zaljubljen:

U svakom slucaju hvala na kritikama, zaista. Mozda je dobro reci da meni logo kompanije "Saga" (http://www.saga.rs/) lici na salon lepote a raspitaj se o kakvoj kompaniji je rec...

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 18:29:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.04.2008. 19:08:40
Postovi: 120
Godina: IV
Smer: IS
::manjak je napisao:
Citiraj:
Evo jos jedne kritike, nadam se da me necete napljuvati, duboko se uvrediti i sl...
:)

p.s. Moram da prokomentarisem ::manijak - po tvom postovanju, da ne pise III,ISIT rekla bih da si tek upisao FON Zbun



Hahaha :D das kritiku a posle dole me kao isprozivas i onda ocekujes da te necemo napljuvati jer si ti jelte samo dala kritiku. :lol: Obozavam te :D Sreco, kad budes imala 1400 poruka na ovom forumu shvatices neke stvari :zaljubljen:

U svakom slucaju hvala na kritikama, zaista. Mozda je dobro reci da meni logo kompanije "Saga" (http://www.saga.rs/) lici na salon lepote a raspitaj se o kakvoj kompaniji je rec...


hahahaha ti to hoces reci da tvoj kolega koji ima svega 5 poruka na forumu ne zna o cemu prica :lol: :D extra! Ja imam 24..bas me interesuje sta ce ti reci na to! :D

I saga ful izgleda (bez ikakvih rupa :) )..rozikasto, kao da ga je zena pravila, eto ideje kome da prepustite FONIS :D :P

Zurim sada, samo vam predlazem da se malo zrelije ponasate ako vec predstavljate organizaciju FON-a i studenata FON-a.

Pozdrav!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2009. 19:13:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Dobro, malo preterujes kada kazes da bi trebalo malo zrelije da se ponasamo. Jedno je kad se radi drugo je kad se odgovara na nezrela pitanja na forumu, kad se caska. I mi smo studenti i ja prvi necu dozvoliti da neko pomisli da sad ja nesto isticem sebe i da se glupiram nekom ozbiljnoscu itd itd. Jednostavno, dodjite da od ovoga napravimo nesto. Ne mogu da trpim kad se pljuju ljudi koji nesto rade samo zato sto je neko umislio da je neki dizajner.

Ok, izneli ste kritike. Ja sam se zahvalio, pokusao sam da kazem zasto je to tako. Vama moze da se svidi ili ne. Ne svidja vam se, nema veze.

Samo da napomenem da smo danas dobili najvise prijava za clanstvo (ako ne racunamo prvi dan) tako da toliko o tome da ova rasprava negativno utice na to. :)

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2009. 18:15:36 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Ma logo je odvratan. Ne znam dal se ikome sviđa sem autoru. Mislim da ga ostali samo brane jer su autorovi prijatelji ili u upravi fonisa. Sećam se kad sam manjku pričao da ne treba da pravi novi logo već da unapredi postojeći, jer stari logo je tu dugi niz godina, prepoznatljiv je i ima priču. Pošto on to nije znao, niti je hteo da mu neko pomogne, napravio je neku brljotinu i reče mi preko msna - "to će biti logo jer sam ga ja napravio, i ja ću biti u upravi".

Niste trebali da odbacite stare članove, i ako nismo aktivni uvek smo mogli da pomognemo, samo ste trebali da pitate. Ovde na forumu ima mnogo dobrih dizajnera, da ste samo otvorili temu o predlozima za novi logo dobili bi ste par vrhunskih :)[/code]

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2009. 18:35:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
salebab je napisao:
Pošto on to nije znao, niti je hteo da mu neko pomogne, napravio je neku brljotinu i reče mi preko msna - "to će biti logo jer sam ga ja napravio, i ja ću biti u upravi".


:zbun: to nisam ja rekao. Ne razumem te...


Sto se starih clanova tice oni su pozvani da obnove clanstvo. Nije to nista strashno i ne vidim zasto se dize frka oko toga. Nista se ne placa, ja ne znam sta je problem. Mozda je nekima ispod casti da popune prijavu? Ili im je cim zato sto ce u reorganizovanom Fonisu za clanstvo morati da se potrude i da nesto rade? Ne znam...

Sto se tice pomoci, ja sam pomoc od tebe trazio! Ti si rekao da ne mozes i da nemas vremena... o cemu pricas sad??? O kakvoj pomoci? Nisi spreman svoje znanje da podelis sa drugima a organizacija se upravno na tome zasniva. O cemu pricamo?

O logou smo vec razgovarali, ne slazemo se, Boze moj...

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2009. 18:53:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Samo da ponovim, mi smo od starih clanova trazili pomoc, i dobili smo, od Sase Jovanovica i Strahinje Krstica. Ljudi su nam pomogli. I tebe sam Sale ispitivao ono sto me je interesovalo.

Uglavnom su to pitanja bila sta je radjeno. Nikakav know how nismo dobili od starih clanova! Zasto? Zato sto su svoje guzice uvalili lepo, zaposlili se i to je to, njihova misija je zavrsena, a Fonis ko sisa...
Da li je trebalo da slusamo takve ljude, da nam pricaju kako Fonis treba da radi? :zbun: Svi znamo da bi se to svelo samo na lovacke price... :)

Nas rad je pohvalio i Masic, njemu nije logo smetao tako da...

Ok, FONIS je spreman da saslusa sve studente i sve kritike koje oni imaju. Imamo tu kritiku za logo. Moram da priznam da sam takvu kritiku i ocekivao posto ima starih clanova koji su vezani za stari logo i posto ima brdo dizajnera koji na logou nisu radili pa imaju misljenje da bi oni bolje uradili.

Moje pitanje je: Da li mislite da ce FONIS slabije poslovati zbog tog logo-a za koji mislite da nije dobar? Da li mislite da ce nam nekada to biti otezavajuca stvar? Koje su to kompanije koje prepoznaju Fonis po starom logo-u? Gde su te cvrste saradnje sa kompanijama? O kakvom ugledu pricamo?

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2009. 20:11:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.12.2008. 01:33:45
Postovi: 198
Godina: IV
Smer: IS
Ovoliko sujete, koliko ima kod FONISovaca, davno nisam videla... Tako nigde necete stici. Saslusajte predloge i kritike - to vam moze doneti samo dobro. Ne znate i ne mozete sve sami. (Moj iskreni savet)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2009. 20:16:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2007. 18:55:09
Postovi: 944
Lokacija: Belgrade
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Majo, koliko vidim ti si prva godina i cini mi se da si nekompetentna da savetujes bilo koga o studentskim organizacijama.

Ja sam danas bio na razgovoru i mogu reci da nema ni traga sujeti koju ti spominjes. Ekipa je skroz ok, tesko im je naci zamerku i stvarno mislim da nema smisla da na osnovu prepucavanja oko j*b***g logoa sudis o FONISu.

Toliko.

I jos jedna stvar, mozda je tvoj problem sto ne razlikujes sujetu od ambicije.

_________________
Follow me @ http://twitter.com/neverovatan


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2009. 20:51:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Citiraj:
Sto se tice pomoci, ja sam pomoc od tebe trazio! Ti si rekao da ne mozes i da nemas vremena... o cemu pricas sad??? O kakvoj pomoci? Nisi spreman svoje znanje da podelis sa drugima a organizacija se upravno na tome zasniva. O cemu pricamo?

Podseti me, koju pomoć? Šta treba? Seti se da sam ti ponudio da napravimo konkurs za logo, ali si ti to odbio jer si hteo da baš tvoj logo visi tu.

Nemam ništa protiv toga što ste se okupili i počeli da se cimate oko toga, to je za svaku pohvalu, samo što niste tek tako trebali da obrišete sve članove. Postoji stara fonisova mailing lista, mogli ste bar povremeno da bacite neko obaveštenje na nju...

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2009. 20:53:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.12.2008. 01:33:45
Postovi: 198
Godina: IV
Smer: IS
To sto sam prva godina, ne znaci da se prvog puta susrecem sa nekom organizacijom... Clan sam jedne druge, ali sam pored toga imala priliku da ucestvujem na projektima u vise NGO-eva tokom srednje skole. Vrlo dobro znam sta je ambicija i sta to pomaze organizaciji, a sta je urusava.

To sto sam dala savet, na koji ti ne mozes da odgovoris bez psovke i vredjanja me nekako ponovo vraca na sujetu. No, toliko od mene.

Sve najbolje u daljem radu.

M.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2009. 21:43:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ok, samo polako. Hvala ti Majo na savetima. Mislim da ova tema nije ono na osnovu cega bi trebalo da sudis. Naravno da prihvatamo savete, samo bi trebalo praviti razliku izmedju dobronamernih saveta i onih koji (iz bilo kog razloga) to nisu. Ako sa nekima jednostavno ne mozes da pricas normalno onda bolje i da ne pricas. Nismo sami, 30 clanova, 100 zainteresovanih studenata, uprava fakulteta, najuticajniji profesori na fakultetu, neke laboratorije, skoro sve organizacije (narocito ESTIEM :zaljubljen: ), svi oni su dali podrsku FONIS-u i imaju i pohvale i kritike ali imaju drugaciji pristup tako da se s njima moze pricati.

Ja ovde pokusavam da odgovorim na sva pitanja. Onaj ko hoce odgovor dobice ga. Onaj ko je dosao da se svadja nece ga dobiti, jednostavno.

Citiraj:
Seti se da sam ti ponudio da napravimo konkurs za logo, ali si ti to odbio jer si hteo da baš tvoj logo visi tu.


Sale, znas kako ovo odvratno zvuci??? :bljak: To je tvoje zakljucivanje. Naravno da nisam hteo da bas moj logo visi tu :roll:

Hoces iskreno zasto nismo raspisali konkurs za logo?
Zato sto svi znamo kako bi izgledao taj konkurs (ne mislim na predloge). Pa prvi bi se ti pojavio i kukao da ne menjamo logo, zar ne? ;) I onda bi dosao jos neko i pridruzio ti se i mi bismo 3 meseca pricali o logou! I onda bismo izabrali jedan a ostalih 10 autora bi nas napljuvalo jer jelte nemamo ukusa. Pa to je klasicna prica...

Pitas zasto nismo zvali stare clanove? Da razglabamo na grupi 4 meseca kako cemo i sta raditi?! Ljudi, nema od price nista.

Mi smo presekli i krenuli da radimo. Pa da je ova prica bila na samom nasem pocetku mogli biste da nam ugusite inicijativu, ambicije i nista od Fonisa... Da li znate o cemu pricam? Slozicete se, tako je moralo...

Ovo je jedini razlog i mislim da je sasvim jasno. I nisam to ja odlucio da bude tako... 8 ljudi, jednoglasno. Mene sad osudjujete... vazi, samo napred...

Sale, molim te, odgovori na ona pitanja: Da li mislite da ce FONIS slabije poslovati zbog tog logo-a za koji mislite da nije dobar? itd...

I ajde dajte neke predloge za FONIS, da malo krenemo sa produktivnijom pricom...

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2009. 23:18:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Citiraj:
Sale, znas kako ovo odvratno zvuci??? Bljak To je tvoje zakljucivanje. Naravno da nisam hteo da bas moj logo visi tu Rolleyes

Tako sam ja zaključio iz one čet priče od pre par meseci. U svakom slučaju niste dali šansu ostalim članovima da učestvuju u tome.

Citiraj:
Sale, molim te, odgovori na ona pitanja: Da li mislite da ce FONIS slabije poslovati zbog tog logo-a za koji mislite da nije dobar? itd...


Ne mislim da će poslovati ( :D ) slabije, već onako kako se zalažete. Dobar logo, memorandumi, prijatan i informativan sajt je samo veliki plus koji će istaći kreativnost cele organizacije. Ti kao neki tu menadžer bi trebao da znaš koliko te sitnice mogu da utiču, a valjda si i sam svestan koliko si proizvoda do sada kupio na osnovu dizajna pakovanja.

Ako misliš da logo ne utiče, zašto ste ga menjali? Bilo vam je dosadno? :zbun:
Citiraj:
I ajde dajte neke predloge za FONIS, da malo krenemo sa produktivnijom pricom...

Šta će ti naši predlozi, zašto bi gubio vreme?

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2009. 00:11:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Dobar logo, memorandumi, prijatan i informativan sajt je samo veliki plus koji će istaći kreativnost cele organizacije.


Tacno. Zato smo i pobegli od grobarske crne boje, sajt je azurniji, mnogo informativniji, naravno prijatniji nego prosli. To ti je i odgovor na pitanje zasto smo menjali logo. Dakle, nije zato sto nam je bilo dosadno.

Mogao bih i da odgovoris na ova pitanja: Koje su to kompanije koje prepoznaju Fonis po starom logo-u? Gde su te cvrste saradnje sa kompanijama? O kakvom ugledu pricamo?

Videcemo sta cemo uspeti sve da postignemo sa ovako odvratnim logo-om. To nam je onako bas izazov :P em su nam stariji clanovi malo sta ostavili, em smo se mi jos vise ukopali sa ovim logo-om...

Citiraj:
Šta će ti naši predlozi, zašto bi gubio vreme?


Ja sam ovde cuo samo kritike, niko nije izneo neki predlog. Ja imam vremena al bojim se Sale da ti i nemas bas ;) Za kritike si imao, toliko od tebe... pozz

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2009. 00:20:11 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
::manjak je napisao:
Ja sam ovde cuo samo kritike, niko nije izneo neki predlog. Ja imam vremena al bojim se Sale da ti i nemas bas ;) Za kritike si imao, toliko od tebe... pozz

Pa kritika koliko hoćeš, kad ništa nije dobro :) Niste nas inspirisali da dajemo predloge...
Ali, evo ti jedan odličan predlog - promeni logo. :)

Sve u svemu, nikome se ne sviđa logo, a ti si loš PR :)
Srećno u "poslovanju" :D

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2009. 00:47:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.04.2008. 19:08:40
Postovi: 120
Godina: IV
Smer: IS
salebab je napisao:
Pa kritika koliko hoćeš, kad ništa nije dobro :) Niste nas inspirisali da dajemo predloge...
Ali, evo ti jedan odličan predlog - promeni logo. :)

Sve u svemu, nikome se ne sviđa logo, a ti si loš PR :)
Srećno u "poslovanju" :D

:word2: :taptap:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2009. 00:53:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Sale, samo da te podsetim... ti i themacor(+drugi nick) ste samo rekli da vam se ne svidja logo ;)
Vidi Sale, dok si ti bio u Fonisu godinama se nista nije radilo :D , cak je i organizacija propala. Smatraj da sam te saslusao samo zato sto je to dobra fora :D

Inace, jesam los PR, al trudim se. Moracu prvo da naucim kako da vodim normalnu komunikaciju sa pljuvatorima, znas ono xi xi smesak "trudicemo se", "ulazemo napore", "hvala na kritikama"...

Hvala Sale jos jednom, Fonis ti je vecno zahvalan :)

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2009. 15:46:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.11.2003. 20:26:59
Postovi: 1739
Lokacija: pakao
Godina: III
Smer: IS
bem ti lebac... samo vas posmatram...

i samo mogu da ostavim jedan komentar: nije ni chudo shto nas profani i ceo univerzitet ovako kolju, i shto studenti padaju sve nizhe.. kad smo ovako slozhni, ko slozhna bratja, drzhimo se zajedno u svakoj situaciji :roll:

jedna strana se uvek brani, druga strana napada (pa u krug), jel chuo neko za diplomatiju? znate da sednete i da komunicirate k'o ljudi sa drugim ljudima? jbt podseca me sve ovo sad na menjanje vlade i revolucije.. 'stari' chlanovi, 'iskusni vukovi', imaju povredjenu sujetu jer je doshao neko novi na 'njihovo' mesto i sad tu zaboga radi neshto drugachije, novi pokushavaju da se snadju i da urade neshto (shto oni misle da je dobro)... uglavnom se sve svodi na to da jedni druge miniramo, pljujemo zato shto se razlikujemo itd...

kukate kako nisu pozvani stari chlanovi, pa kakvi ste vi to stari chlanovi ako ni ne znate da fonis ponovo radi, ako ne dodjete na fax jednom u godinu dana da vidite jel ima uopshte neshto novo na tom fonu?
da li svakome treba pozlacena pozivnica (with cherry on top)? kolege svi mi dobro znamo da je u svakoj studenstkoj organizaciji svima slobodan pristup, i da se svako mozhe svugde uchlaniti bez veceg cimanja, samo ako TO ZHELI.

i dobro ne valja logo, i shta sad? narednih godinu dana cemo oko toga da se svadjamo? dok ne propadne i ovaj pokushaj, i shta onda?
slazhem se da nije mala stvar menjati logo posle par godina postojanja nekog, ali ako taj logo nije imao neku identifikaciju i neko prepoznavanje od strane drugih ljudi, onda to i nije toliko strashno zar ne? (ovde se drzhim za argument iznet par postova iznad, nisam pratio rad fonisa, tako da ja lichno ne znam o radu pre i posle bilo kog predsednika, upravnog odbora ili drugog velikog vodje)

budimo realni, vecina ljudi i ulazi u studentske organizacije zbog benefita koji nose sa sobom, i tu su neko vreme, dok im to odgovara, i posle jednostavno nestanu, to je i surova realnost tih organizacija, zato i menjaju identitet svaki chas.

nisam zheleo da uletjem u ovu prichu jer znam kuda takve priche vode, ali nisam mogao vishe nemo da posmatram... oce li ikada biti sloge medju ljudima u ovoj zemlji?

i za kraj, budite tolerantni i kulturni prema sagovornicima, necete verovati dokle mozhete da stignete sa tim ;)

_________________
To understand recursion you must first understand recursion.

Remember. The dragons live. Inside us.

hail to the ultimate truth:
kliford je napisao:
mnogi profesori se služe metodom varijacije raspoloženja


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.05.2009. 12:01:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.11.2005. 12:30:17
Postovi: 3341
Lokacija: shonetova gajba
Godina: Dipl.
Smer: IS
Logo mi je tandarabroc, ali je definitivno za svaku pohvalu sto pokusavate da ozivite organizaciju. Nadam se da cete nauciti ljude neke ql stvari koje se ne predaju na faxu. Glhf :)

Mojih 5 para :D

_________________
A hydrogen bomb in a necktie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group