Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 26.03.2002. 11:55:40 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2001. 15:05:24
Postovi: 211
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ovu temu otvaram da bi se iznosile uglavnom subjektivne impresije o ispitima iz 2. godine, tj. onim koji su polagani u januaru. Najvaznije je da se iznose chinjenice iskljuchivo iz lichnog iskustva, da ne bi doshli u situaciju tipa: "E, ovaj mi rek'o ovo", a kasnije se ispostavi da nije ni izlazio na ispit, vec je chuo od nekoga iz generacije '84.! Vazno je spomenuti i to da su kriterijumi kod razlichitih profesora veoma nejednaki, dakle, valjalo bi napomenuti kod koga je ispit polagan. Takodje, ovo ne treba shvatiti kao prostor za hvalisanje i brojanje "recki"!
Pa da pochnemo:

OOP:
Pismeni je chista fizikalija i ako se pazi na svaki detaljchic, jedva se stigne uraditi 1,25 zadataka. Ipak, grupe nisu jednake tezine(naravno). Ja sam se dodushe najvishe zadrzao na graficima i pazljivo ih odrzavao. Izvuklo me je to shto je 1. zadatak nosio 55, a drugi 45(ne znam da li je uvk tako). Inache, svaki zadatak je pod a,b,c,d.... koji su medjusobno povezani.
Usmeni je za moju grupu(min. broj poena sa pismenog) bio relativno lak. Ipak, bilo je i tu nekih caka: U 1. zadatku dat je podatak koji nije apsolutno ni za shta koristio(neshto kao broj odeljenja u preduzecu, a trebalo je odrediti npr. ON za celo preduzece!). Meni je lichno kriterijum na usmenom izgledao fer-dobi sam i 15-tak bodova vishe od ochekivanog!

EKONOMIKA:
Imao sam srecu da upadnem kod profesorke(Vesne). Zena je ispala vishe nego fer: pitanja iz boziceve knjige(Ekonomika biznisa) sam znao ovako:Jedno uopshte(izgreshio sam sve do jedne formule), drugo tuc-muc-paaaaaaaa. ovaj..... Iz planiranja za 6- na kraju sam dobio priliku za dodatno pitanje- neshto iz zivota- i dobio 7! Takodje, pishite mnogo u konceptu, jer ponekad i preskochi neko pitanje ako vidi da je puno napisano, a ponekad ga samo "ispreskache".
Za Bojana sam chuo priche, ali ce to neko ko je bio kod njega bolje znati (npr. Bloozer)

MARKETING:
Nakon mesec dana leshenja izashao sam u predroku, zapao kod Milice(asistenkinja, mlada, plava, ima muza i dete :( ) Zena je krajnje OK ispitivala, i uprkos tome shto sam improvizovao 3. pitanje, polozio sam. Ipak, trazi da se bar jedno pitanje zna skoro perfektno, chesto pravi upadice. Za Vinku isto kao za Bojana-neka pishe neko drugi. Valjalo bi reci neshto i o eliminacionom(ko ga je radio, bez obzira da li je polozio ili ne).

-----------
Don't set your mind to one side!

_________________
Intelligence is the ability to avoid doing work, yet getting the work done.
- Linus Torvalds


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.03.2002. 16:52:23 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
evo, kad sam vecj prozvan - da kazhem za Bojana i Ekonomiku

chovek je kreten, pitacje vas 1001 pitanje koje nema veze sa onim shto ste izvukli, upadacje vam u rech chim pochnete da prichate i chim on vidi da znate...

u svakom sluchaju, on vishe baca akcenat na knjigu Ekonomika, pogotovu na modele pri kraju knjige...
ali mnogo je gori od g-dje "vidovite zorke" :)

dodushe, meni se desilo otkrovenje za divno chudo ->

za razliku od drugih, koje je ispitivao bukvalno po 10-15 minuta, ja sam proshao posle 10-15 sekundi..
valjda zato shto sam se odvalio od koncepta (od 4 pitanja, 3 su mi bili grafikoni preko cele strane) i sve sam to ok napisao.. bukvalno me je pitao samo jedno jedino pitanje koje sam izvukao a nije bio grafik, i ostavio josh par podpitanja, i to je to

dakle.. ako se padnete kod njega (problem je shto sada nikada ne znate ko da li cjete se pasti kod nje ili kod njega) morate odlichno da znate knjigu Ekonomika, dok Planiranje skoro i da ne pita..
ali chovek voli da obara..

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.03.2002. 22:02:48 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2002. 18:54:47
Postovi: 1962
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: OM
Evo ja mogu da vam ispricham svoja iskustva za Matematiku II...
Pismeni je, kako sam chula apsolutna katastrofa, ali je mene izvuklo to shto sam ga polozila preko kolokvijuma...
Od 300 ili neshto malo manje strana u knjizi - treba da se uchi oko 150 ( to je obuhvaceno pitanjima), a od toga bar 30 str. ode na primere... Sve u svemu, usmeni je mnogo jednostavniji od usmenog iz Matematike I, svi su maximalno korektni, i uglavnom se odredjuje isti dan za Matematiku II i Numerichku analizu, pa Lazovic ispituje samo Numerichku... Moj vam je savet da izadjete kod Vere (ona vam samo pogleda koncept) ili Milice (olive) - kod nje je bitno da se drzite svoje priche, zato shto ona neke stvari "zna malo drugachije nego shto su postavljene u knjizi"...
Cedulje su uglavnom lake, mada ima nekoliko katastrofalnih... Posebno obratite paznju na sisteme i Varijacioni rachun (koji nije nimalo tezak)...
Da, zadaci na usmenom delu ispita su uglavnom tezi od onih koje daju na usmenom iz Matematike I...

_________________
Swippleovo pravilo reda:
Ko najglasnije viče dobija reč


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.03.2002. 22:08:27 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.03.2002. 18:54:47
Postovi: 1962
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: OM
Zaboravila sam da napomenem...
Ovo je vezano za Ekonomiku
Vesna jako chesto samo pogleda koncept i ne pita vas nishta, vec vam predlozi neku ocenu...
Ako vas pita da li hocete da odgovarate za ocenu vishe, OBAVEZNO to uradite, poshto vam ocena koju je prvobitno predlozila sigurno ostaje, znali vi dodatno pitanje ili ne...

_________________
Swippleovo pravilo reda:
Ko najglasnije viče dobija reč


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.03.2002. 12:05:12 
Site Admin
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.10.2001. 23:51:26
Postovi: 2866
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Za mene je u januaru bilo dovoljno to sto sam polozio sociologiju iz sestog put :)
bdw: Izasao sam i na OOP, i imao 52 boda :(
nadam se da ce sad biti bolje, bar za 4 boda :)

_________________
------------------
GNU/Linux
Get counted! http://counter.li.org/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.03.2002. 20:30:13 

Pridružio se: 25.11.2001. 21:52:04
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Usmeni iz OOPa se isto radi pismeno, u januaru smo imali nekih 5, 6 pitanja od kojih je pola bilo neko izracunavanje, mislim da je Shomy spomenuo izracunavanje stepena otvorenosti, stepen koriscenja kapaciteta i tako to. Takodje, ja sam imala i neka teorijska pitanja , mislim iz prvih 40 strana u knjizi. Uglavnom vecina prodje taj usmeni. Kada odes da ti upisu ocenu, mogu jos nesto da te pitaju ali mislim da tu nikoga ne obaraju. Imas iz OOPa te poslovice, ali mislim da toga u januaru nije bilo (bar u mojoj grupi). Sto se tice pismenog to je Shomy vec napisao.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group