Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 28.11.2013. 16:42:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.01.2012. 23:13:15
Postovi: 468
Godina: Dipl.
Smer: IS
Predavanja drzi profesor Ranko Orlić. Čovek koji je najveći lik. Idite na predavanja da čujete jednog boema sa mnogo znanja. I ne čudite se ako čujete pojmove orgazam i organizacija u istoj rečenici. Materija iz ovog predmeta je prilično prosta i logična i ispit nije teško položiti. Literatura je zaista odlična i preporučujemo da je pročitate ukoliko planirate da se dalje bavite ovom vrstom menadžmenta. U suprotnom, ukoliko vam ovo nije sfera interesovanja, bolje samo naučite iz skripte, jer je sasvim dovoljno. Predavanja uopšte nisu neophodna za polaganje ispita ali su ipak veoma zanimljiva jer profesor stalno priča neke interesantne stvari iz biznisa, a i opšteg života. Ako imate vremena, idite. Poslednje predavanje je nešto što svakako ne treba propustiti. Vežbe takođe nisu neophodne, ali su zanimljive jer se asistentkinja uvek trudi da kroz primere približi materiju. Nakon odslušanih vežbi, dovoljno je samo pročitati slajdove (i možda malo knjigu) i kolokvijum je spremljen.

Način polaganja ispita: Ispit se sastoji iz dva kolokvijuma, koji se polažu u kolokvijumskim nedeljama. Postoji i mogućnost polaganja popravnog kolokvijuma u terminima koji se naknadno zakazuju.

Moguće je dobiti i dodatne poene na aktivnost na vežbama, kao i na izradu seminarskog rada. Profesor ponekad pusti spisak na predavanjima, koji znači ocenu više, ali može se desiti da to i ne uradi tokom celog semestra ili da na kraju zaboravi na taj spisak kada dođe do upisa ocene. Ponekad ponudi i mogućnost da nekoliko studenata spremi mini predavanje na neku temu i izlaže to u terminu predavanja.

Ako Vam neki od kolokvijuma ostane nepoložen, u januarskom roku je moguće polagati ili popraviti neki od njih (ili sve). Popravni kolokvijumi su u terminu usmenog dela ispita samo u januarskom roku. U ostalim rokovima, ispit se polaže usmeno. Na usmenom ispitu, profesor pita nekoliko pitanja, i mora se na svako odgovoriti bar pomalo. Ukoliko nešto ne znate, postoji mogućnost da u sledećem roku odgovarate to pitanje (samo) za ocenu 6. Profesor pitanja postavlja na licu mesta, "iz glave" i traži se da odmah odgovorite, nema pisanja koncepta.

Struktura ocene:

- Kolokvijumi: 80 poena

- Seminarski rad: 15 poena

- Aktivnost na vežbama: 5 poena

Postoje dva kolokvijuma:
1) oblasti 1-8,16,17
2) ostatak knjige

Oba kolokvijuma su klasicna, nema case study-ja.

Sajt: http://www.obuka.fon.rs

Napomena: Post je baziran na proslogodisnjim iskustvima, ako se nesto promenilo, javite.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.12.2013. 15:39:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Jel i dalje vazi ono da ko je clan Mense ima polozen ispit?

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.12.2013. 23:05:35 

Pridružio se: 16.06.2012. 14:56:40
Postovi: 51
Godina: Dipl.
Smer: ME
Draga Ela, trebalo je da proveris pravila polaganja na uvodnoj prezentaciji koja je na sajtu, ali tu sam ja da te ispravim. :D
Postoje dva kolokvijuma:
1) oblasti 1-8,16,17
2) ostatak knjige
Oba kolokvijuma su klasicna, nema case study-ja.
Vezbe formalno drzi Jelena, ali posto iz opravdanih razloga ne moze da stigne svima da drzi vzbe, pomazu joj asistenti sa drugih predmeta.
Sajt: http://www.obuka.fon.rs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.12.2013. 19:41:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.06.2012. 15:27:29
Postovi: 80
Lokacija: Fontana
Godina: Dipl.
Smer: ME
^^Vazi i dalje.

_________________
Limits, like fears, are often just an illusion.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.12.2013. 15:45:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.04.2011. 15:56:48
Postovi: 496
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Zli je napisao:
^^Vazi i dalje.


Sjajno, hvala :D

_________________
To acquire knowledge, one must study; but to acquire wisdom, one must observe.
― Marilyn Vos Savant


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.01.2014. 21:42:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2012. 03:36:31
Postovi: 14
Godina: II
Smer: ME
Hej narode, hoće li u februaru ispit biti usmeni ili pismeni? :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.02.2014. 23:45:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2012. 00:01:12
Postovi: 14
Lokacija: 19a
Godina: Padobranac
Smer: ME
ja sam jedan od mentola koji je polozio samo jedan kolokvijum... :udri:
kako sad? Idem kod profaca na usmeni, i odgovaram na 2 pitanja, il kako vec?
kakva je prolaznost?
je l istina ono sto se prica da ako padnem u januaru na usmenom, da u februaru dobijem ista ta pitanja iz januara?to bi bilo vise nego pozeljno... :)

Hvala unapred


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.02.2014. 16:15:16 

Pridružio se: 10.02.2014. 16:10:45
Postovi: 1
Godina: II
Smer: OM
Nisi jedinii :) bilo bi lepo kad bi neko ko je imao iskustvo sa usmenim odgovorio :D

edit by Ela


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.07.2014. 12:04:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2012. 03:36:31
Postovi: 14
Godina: II
Smer: ME
Za sve one koji su u fazonu šta god za usmeni, jer se nigde ne priča o ovom predmetu.

Usmeni ispit se polaže kod profesora bez ikakvog koncepta. Prozove vas, sednete kod njega i on postavlja pitanja. Nije potrebno da znate svaku lekciju 100 % prekidao je kada neko krene da priča i kaže 10ak rečenica. Ali naravno potrebno je da tih 10 rečenica budu smislene.

Ocene su varirale ali je najviše sklon 6 - icama mada nije teško dobiti ni bolju ocenu, ali j*** mora da se uči :D

Što se tiče gradiva, pitanja su se vrtela - Selekcija - testovi, intervjui, Vrednovanje, svi teoretičari i da se objasne njihove metode, teorija odlučivanja, def. kadrovskog menadžmenta, metode planiranja, sindikati...

I za kraj, ako ste polagali jednom sledeći put naučite samo ta pitanja. Ne drže evidenciju ko je šta pričao, ali znaju da li ste izlazili ili ne. Pitaju vas samo ta pitanja koja niste znali u prošlom roku, mada nemojte se nadati nekoj višoj oceni.

Nadam se da sam iole pomogla nekim budućim ljudima koji budu polagali ovaj predmet :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group