Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 169 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15.06.2012. 18:14:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Slažem se. Ja sam bio grupa A, a čini mi se da su sve bile skoro iste.

Napisaću zadatke, ako nam bude trebalo za vežbu:
1) U autobusu se nalazi n putnika. Verovatnoća za svakog od njih da izađe na sledećoj stanici je m, osim toga verovatnoća da u autobus ne uđe ni jedan putnik je q, a da uđe jedan putnik 1-q. Kolika je verovatnoća da posle sledeće stanice u autobusu bude n putnika?

2) Data je funkcija raspodele, otprilike F(x) =
0 , za X<-1
Ax^2 +Bx + A, za -1=<X<=0
A+2Bx+Ax^2, za 0<X<=1
1, za X>1

Traži se a) konstante A i B
b) skica grafika funkcije raspodele
c) analitički izračunati f(x) i skicirati njen grafik
d) E(3X+7)
e) Var (2X-9)
i još nešto

3) isti kao 20. iz Raznih ispitnih zadataka iz zbirke, strana 265, tražilo se samo Ro.
4) isti kao 42. iz Raznih ispitnih zadataka iz zbirke, strana 305, s tim što je raspodela bila N (50, 100), a E(Y)=0.2

Jel ima neko predstavu kako se radi ovo sa dve konstante?

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.06.2012. 18:29:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2006. 15:05:54
Postovi: 4058
Godina: Dipl.
Smer: UK
Da, baš sam htela da kažem wtf? Jel zna neko kako se radi onaj sa C i D (čini mi se da je bio poslednji) - kako ffs dobiti i C i D iz jednog inegrala - i onaj gde je potrebno naći a (čini mi se drugi) - ono ne znam ni odakle početi? A svaki sam naučila iz zbirke.. gah.

Inače onaj sa autobusom, jesam samo ja shvatila na da stanici može da uđe samo 1 novi putnik? Bilo mi je mnogo čudno, ali je tako formulisan zadatak da je prosto tako zvučalo. Tek ad sam stigla kući palo mi je na pamet da su možda samo loše formulisali :/

_________________
Dancing is making love to music..
http://www.introsfera.blogspot.com/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.06.2012. 18:33:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja mislim da kod tog nema smisla radi integral, integral se radi kada je data funkcija gustine. Ako neko zna bilo bi dobro da nam kaže.

Ja sam uradio oba slučaja (što mislim da je previše, i da mi ništa neće priznati) i da može da uđe samo jedan i da može da uđe više. Mada pošto su da ne uđe ni jedan i da uđe jedan suprotni događaji, mislim da ne postoji treća opcija.

Edit: Jel su rekli nekome kada da očekujemo rezultate?

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.06.2012. 19:00:49 

Pridružio se: 09.11.2010. 21:08:47
Postovi: 116
Godina: I
Smer: IS
Kod tog sa autobusom je verovatnoca da niko ne udje: q, a verovatnoca da udje samo jedan putnik je: 1-q. Sto zajedno cini 1 i znaci da ne moze da udje vise od jednog putnika.

trazena verovatnoca je = q * (1-m)^n + (1-q) * n * m * (1-m)^n-1



^Rekli su da ce rezultati izaci do 25. u 21h (Ako sam dobro razumeo).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.06.2012. 19:12:24 

Pridružio se: 09.11.2010. 21:08:47
Postovi: 116
Godina: I
Smer: IS
Mnogo sam se razocarao u katedru. Steta sto se izivljavaju ovako i daju zadatke poput tog sa dve konstante C i D, koje ne mozemo da znamo da resimo, jer nista slicno nema ni u zbirci, ni u knjizi. Pretpostavljam da nije tesko, ali ne znam kako mi to mozemo da znamo da uradimo sa literaturom za koju su nam na pocetku rekli da je dovoljna (njihova knjiga i zbirka). Steta je jer je verovatnoca mnogo lep predmet, volim je jos od srednje skole...

A o razlikama o rokovima i da ne govorim. Januar je bio sprdnja i nije fer da nama daju 7 puta teze. A u januaru nisam izasao iz licnih razloga, iako sam ispit tad bolje spremio nego sad. Ali naravno, oni su tu da kazne, bezobrazno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.06.2012. 20:20:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2006. 15:05:54
Postovi: 4058
Godina: Dipl.
Smer: UK
Word man.

E hvala bogu da je jedan, već sam se osetila ko debil što sam pored svega perfektno spremljenog na ivici da padnem, pa sad još i da ne znam da čitam, stvarno..

Pitam se koji procenat će da položi. :ovaj: Ovo je stvarno bestidno, ne znam čemu služe svi ovi ostali rokovi, ako je gotovo nemoguće u njima položiti ispit. A ovo sa dodavanjem zadatka iz nve zbirke je kvarno prema onima koji je nemaju.. Neke normalne katedre bi bar priznale da su preterale pa bi snizile kriterijum.

_________________
Dancing is making love to music..
http://www.introsfera.blogspot.com/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.06.2012. 14:02:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.01.2010. 19:26:03
Postovi: 634
Godina: Padobranac
Smer: IS
Немојте да се увредите, али морам рећи да ви фоновци много кукате и много сте размажени што се тиче полагања испита. Него, што се тиче тог задатка са константама, могао је да се реши са познавањем материје из градива и мало математике 1, наиме функција расподеле мора бити непрекидна па због тога радите лимес кад х тежи -1 ове функције што је деф. на (-1,0) и њега изједначите са 0, исто тако лимес функције кад х тежи 1 која је дефинисана у (0,1) изједначите са 1 и добије се систем од две једначине са две непознате. Требало би урадити лимес и кад х тежи 0 и ту би требало да су функције на оба интервала једнаке, што и јесу јер је ту лимес А и у једном и у другом случају.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.06.2012. 15:36:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.04.2010. 16:04:26
Postovi: 49
Lokacija: BG NK
Godina: II
Smer: IS
pretpostavljam da tebe tome niko nije naučio na fakultetu, niti je takvog primjera bilo u nekom od tvojih udžbenika, nego si sam došao do tog zaključka. svaka čast.

_________________
šta se radeeenzi


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.06.2012. 16:54:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.01.2010. 19:26:03
Postovi: 634
Godina: Padobranac
Smer: IS
А ако сам ја могао да научим , како то да ти ниси? Немој да просипаш памет коју немаш него седи и учи.
Питали сте како се решава задатак, помогао сам, мада даћу вам сада други начин који можда боље схватите, Вељко је показивао ову фору сто посто, мада са једном константом, али и са две је потпуно исто, дакле, у оној тачки где је за све мање од ње функција расподеле 0 убаците ту тачку у функцију којој је та тачка ЛЕВА граница и изједначите са 0. Аналогно, тамо где је функција расподеле једнака 1 после неке тачке, ту тачку убаците у функцију којој је она ДЕСНА граница и изједначите са 1.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.06.2012. 18:45:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.07.2008. 10:16:03
Postovi: 318
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kakva je ovo arogancija, majko moja, pa da si doneo svetski mir, ljudi bi te napadali zbog takvog pristupa :udri:

Ljudi očigledno nisu znali da funkcija raspodele treba da bude neprekidna, a, i ako su znali, apsolutno stoji primedba kolega iznad da takvog zadatka NEMA NIGDE U ZBIRCI, što znači da LITERATURA NIJE DOVOLJNA. A ako stvarno očekuješ da će prosečni student Menadžmenta ili Upravljanja Kvalitetom, koji je Fon ponajmanje upisao zbog matematičkih predmeta, imati potkovanost iz teorije da uradi ovakav zadatak, onda :D

Ako je razmaženost to što studenti traže da literatura propisana od strane fakulteta bude dovoljna, ja stvarno ne znam :roll: Na ETFu, na famoznim Osnovama elektrotehnike, na svakom roku dolazi bar jedan zadatak(od dva) iz zbirke sa zamenjenim brojevima, a ljudi kukaju što ne mogu to da polože. Oni bar imaju literaturu. Jesu li i oni razmaženi?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.06.2012. 18:52:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
I mi smo imali 2 od 4 i to bez zamenjenih brojeva.

Koliko ja vidim (bivši) kolega Stevica samo kaže da je trebalo da primenimo znanje jednog predmeta na drugi.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.06.2012. 18:57:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.07.2008. 10:16:03
Postovi: 318
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da, a oni još imaju 5 pitalica, koji su polu-zadaci, koje su primeri iz knjige. Na njima možeš da ostvariš 40% poena, na ovom jednom zadatku 30%. Znači, 70% na ono što postoji u literaturi. Ovde si mogao 50%.

Ja samo pokušavam da kažem da je nerealno očekivati da ljudi koji nisu upisali Fon zbog tehničke strane fakulteta povezuju gradivo iz "naših" predmeta, jer velika većina njih to spremi kampanjski i zaboravi sve dva dana posle roka. Naravno, ima izuzetaka.

Meni je verovatnoća bila smejurija od predmeta i dao sam je preko kolokvijuma, mogao sam je dati bez ikakve pripreme zbog znanja iz srednje škole, ali za razliku od Stevice, ja razumem da to što je meni nešto lako ne znači da je i drugima.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.06.2012. 20:48:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.01.2010. 19:26:03
Postovi: 634
Godina: Padobranac
Smer: IS
Добро, претерао сам можда мало, не мора свако да зна математику и вероватноћу, не кажем ни да мора, али реално ко је учио сигурно је знао за пролаз, за високе оцене мора мало више и да се ради, зато је дата и додатна литература на крају збирке и књиге.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.06.2012. 21:13:17 

Pridružio se: 27.08.2011. 16:01:22
Postovi: 62
Godina: Dipl.
Smer: IS
^Nisi preterao , tacno je sve sto si rekao , ljudi samo kukaju i hoce da spreme ispit za tri dana i sto kaze doticni kolega da to zaborave za dva dana . Pa prjatelju , ne moze to tako ,mora nesto da se i uci , da se razume i da bude tesko.

Arizmendi je napisao:
Ja samo pokušavam da kažem da je nerealno očekivati da ljudi koji nisu upisali Fon zbog tehničke strane fakulteta povezuju gradivo iz "naših" predmeta, jer velika većina njih to spremi kampanjski i zaboravi sve dva dana posle roka


Pa jbg , ima jos rokova a i ne mogu svi da zavrse u roku . A sto se tice tehnicke strane fakulteta - nemoj da zezas , imaju svega nekoliko ispita da poloze i opet im i to smeta , a mi sto moramo da ucimo svakakve gluposti i da na to gubimo vreme umesto da se koncentrisemo na ovo sto je stvarno bitno , nikom nista . Mada , to je sad neka druga tema ...

Poz ...

_________________
Sve u svemu - sir .


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2012. 11:06:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
Koliko god čudno zvučalo FON spada u tehničko-tehnološke fakultete beogradskog univerziteta, i kada završiš fon dobijaš diplomu inženjera organizacionih nauka. Naravno daleko je od tehnike koja se uči u zgradi na Bulevaru i okolini, ali da upišeš tehnički fakultet zbog njegove druge strane i da kukaš na matematike, ne ide baš.

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.06.2012. 10:10:51 

Pridružio se: 21.01.2011. 23:52:07
Postovi: 49
Godina: II
Smer: ME
sve u svemu ispit je bio smrt :O :zbun: :zbun:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.06.2012. 16:51:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2010. 16:26:33
Postovi: 1965
Lokacija: Galenika
Godina: Dipl.
Smer: IS
http://statlab.fon.rs/upload/TVjun2012.pdf

_________________
Pivo, Pank, Partizan!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.08.2012. 17:38:35 

Pridružio se: 03.08.2012. 00:25:02
Postovi: 13
Godina: III
Smer: IS
Kolika je verovatnoca da polozim u oktobru ako pocnem sad da se spremam? Ako moze neko ko je polozio da odgovori...Planirao sam da prenesem ovaj predmet ali ako je moguce da se spremi do 18.septembra onda da krenem da ucim... :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.08.2012. 20:05:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.01.2010. 19:26:03
Postovi: 634
Godina: Padobranac
Smer: IS
Велика је вероватноћа, искрено.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.08.2012. 20:16:12 

Pridružio se: 11.02.2010. 16:01:31
Postovi: 464
Lokacija: Beograd
Godina: II
Smer: IS
^
:D :D :D :D :D

Resi zadatke iz zbirke i sigurno ces poloziti...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.08.2012. 22:58:45 

Pridružio se: 03.08.2012. 00:25:02
Postovi: 13
Godina: III
Smer: IS
Citajuci komentare sa ove i proslogodisnje teme cini mi se da ovaj predmet ne moze da se polozi iz prvog puta pa makar se spremao i mesec dana... Ako je dovoljna samo zbirka, super, pokusacu u svakom slucaju

Hvala na odgovorima...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.08.2012. 10:37:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.01.2012. 15:04:39
Postovi: 788
Godina: Dipl.
Smer: OM
Ako nisi isao na vezbe, onda ti je situacija otezana tj. manja je verovatnoca da ces poloziti iz prve. Al ako bas imas kliker :D za to, nece ti biti problem.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.08.2012. 16:29:41 

Pridružio se: 07.09.2009. 13:48:50
Postovi: 123
Godina: IV
Smer: ME
jel neko ima rokove zadnjih 4,5 da postavi ovde?

hvala puno


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.08.2012. 11:37:23 

Pridružio se: 05.10.2007. 20:41:25
Postovi: 375
Lokacija: BEOGRAD
Godina: Apsolvent
Smer: ME
lepo odes na casove i resis problem


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.08.2012. 19:22:02 

Pridružio se: 30.09.2011. 15:07:10
Postovi: 46
Godina: III
Smer: IS
ammm, ja nemam pojma sta se radilo na vezbama, ustvari znam ponesto, ali jel dovoljno da se izvezbaju svi zadaci iz zbirke i eto jos par zadataka van zbirke, i da se polozi ovaj pismeni deo ispita iz verovatnoce?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 169 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group