Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 164 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22.01.2012. 11:50:30 

Pridružio se: 01.11.2011. 17:46:22
Postovi: 22
Godina: III
Smer: IS
MarconatoPFC je napisao:
Ljudi odakle ste ucili pp? Ja sam iz one zute knjige , i jos sam gledao starije primere i primere sa vezbi cak sam i uradio sve primere i te knjige, ali i dalje ne mogu da se snadjem sa one dve zadnje petlje koje nose po 25


Nemoj da me shvatis pogresno, al kolko sam ja upucen, na pp-u se trazi pisanje metoda, a ne petlji.

Neću da ja sad prosipam pamet, al moj dobronameran savet svima je da ovaj predmet(koji uopšte nije težak) shvate jako ozbiljno, jer u trećoj godini vam dolaze projekti, domaći iz Računarskih Mreža, kojima nećete moći da pridjete, ukoliko niste najosnovnije stvari savladali.

Pošto sam pregledao vaše kolokvijume, i samim tim imao uvid u "težinu" zadataka, mogu vam reći da je ono smešno. Te 2 zadnje metode o kojima kukate zahtevale su samo da se "napravi" novi niz (ili lista zavisno od zadatka), doda još jedna petlja, i iskopira u novi niz/listu. I ovo rešenje bi bilo najduže, moglo je još kraće da se reši.

@Mara_Zr - Ko je razumeo pripremu, mogao je da odradi fenomenalno do zadnje metode, odnosno da dobije 8icu/9ku...
Ko je još malo razmislio bez problema bi imao 10ku ;)...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.01.2012. 12:36:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.04.2010. 09:37:25
Postovi: 192
Godina: II
Smer: IS
vreme je tu najveci problem, ja sam na II kolok zbog nedostatka istog pogresila u zadnjoj metodi, banalna greska nastala u brzini, ali dovoljna da metoda ne radi :( a ako gledamo da su oni koji su dali ovo preko kolok imali "3 sata" za polaganje ovog ispita, a oni koji izlaze u roku samo jedan mogu da zamislim koliko brzo oni treba da rade :zbun: e onda sva sreca pa sam jos malo razmislila ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.01.2012. 13:42:34 

Pridružio se: 06.08.2010. 11:10:21
Postovi: 130
Godina: Dipl.
Smer: IS
Slazem se i ja da je vreme kljucni problem. Mislim da ne treba da bude poenta da otkucamo neki kod za sto krace vreme. Neko se po prvi put susrece sa programiranjem pa mu treba vremena da vidi na koji ce nacin odratiti metode (naravno ne za prolaznu ocenu). Ja sam bas lepo vezbao za kolokvijume i znao da uradim sigurno 80% metodi, ali sam u skripcu sa vremenom bio. Nekih sat i 15 do sat i po bilo bi optimalno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.01.2012. 13:50:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.01.2012. 11:26:20
Postovi: 87
Godina: II
Smer: IS
Java znam da su metode, samo nisam mogao da se setim tad kad sam kucao. Ali evo tebe da pitam posto si rekao da si pregledao, znaci da si sigurno dobio 10-ku... Sem vezbi, posto nisam isao na njih, itd itd napisao sam u ranijim postovima, odakle si ucio da bi shvatio za te dve zadnje metode, i da li si se pre pp-a susretao sa programiranjem(srednja skola, u slobodno vreme...)? I evo reci nama ostalima kako si ti resio problem sa tim, tj kako si naucio. Nisam duduk, ali imam malo vremena, a i mislim da je praktikum lose napisan, tj objasnjava osnove, ali nesto komplikovanije nema, da bar ima na kraju praktikuma 50 zadataka, kako oni kazu za razvijanje razmisljanja u javi...
Unapred hvala!!!

_________________
Zivot mesa karte, a mi samo igramo


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.01.2012. 15:09:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.04.2010. 09:37:25
Postovi: 192
Godina: II
Smer: IS
po meni ne postoji "razmisljanje u javi" nego neki nacin razmisljanja kod programiranja uopste...licno mislim da bi mi bio velik problem da nisam radila pascal i delphi (zbog kojeg mi neki GUI principi nisu bili strani)...a sto se tice poslednjih metoda, ja sam trazila primere od proslih godina, radila ove blok nastave sa vezbi, mada ti to nista ne pomaze ako ne pokrenes klikere :)
a licno, za prvi kolok i treci kolok sam uradila sve sem poslednje metode za nekih 20 min, tako da sam imala vremena da doooobro razmislim o njima, a za drugi sam imala 10 min za poslednju metodu :ljutko:

nije meni upuceno pitanje, ali ne moze da skodi :stid:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.01.2012. 09:58:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.01.2012. 11:26:20
Postovi: 87
Godina: II
Smer: IS
Mislio sam na knjigu "thinking in java" imam je ali je veeelika, kao ekonomija, tako da za to nemam vremena :cupavi:

_________________
Zivot mesa karte, a mi samo igramo


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.01.2012. 12:24:57 

Pridružio se: 01.03.2011. 14:29:18
Postovi: 50
Godina: II
Smer: IS
ima ljudi zavrsavali su kolokvijume i dosta pre vremena, tako da je to vise stvar vezbe i koriscenja skracenica u eclipsu, ako neko ne zna za skracenicu syso ili tako jos neke, dosta ce potrajati kucanje tih bazicnih stvari :buljavi:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.01.2012. 13:05:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.01.2011. 18:24:51
Postovi: 68
Godina: III
Smer: IS
i mene zanima ovo sto je MarconatoPFC napisao..:) ajde javo odgovori nam..:)))


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.01.2012. 17:15:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.04.2011. 18:43:37
Postovi: 99
Lokacija: Studenjak
Godina: II
Smer: IS
java je napisao:
MarconatoPFC je napisao:
Ljudi odakle ste ucili pp? Ja sam iz one zute knjige , i jos sam gledao starije primere i primere sa vezbi cak sam i uradio sve primere i te knjige, ali i dalje ne mogu da se snadjem sa one dve zadnje petlje koje nose po 25


Nemoj da me shvatis pogresno, al kolko sam ja upucen, na pp-u se trazi pisanje metoda, a ne petlji.

Neću da ja sad prosipam pamet, al moj dobronameran savet svima je da ovaj predmet(koji uopšte nije težak) shvate jako ozbiljno, jer u trećoj godini vam dolaze projekti, domaći iz Računarskih Mreža, kojima nećete moći da pridjete, ukoliko niste najosnovnije stvari savladali.

Pošto sam pregledao vaše kolokvijume, i samim tim imao uvid u "težinu" zadataka, mogu vam reći da je ono smešno. Te 2 zadnje metode o kojima kukate zahtevale su samo da se "napravi" novi niz (ili lista zavisno od zadatka), doda još jedna petlja, i iskopira u novi niz/listu. I ovo rešenje bi bilo najduže, moglo je još kraće da se reši.

@Mara_Zr - Ko je razumeo pripremu, mogao je da odradi fenomenalno do zadnje metode, odnosno da dobije 8icu/9ku...
Ko je još malo razmislio bez problema bi imao 10ku ;)...


Lako je biti general posle bitke, narocito ako si svoju tukao davno. Ovo sto si napisao bi bilo kao kad bi neko od nas prebacivao srednjoskolcima sto ne znaju izvode i sl.
Drugo, programiranje nekim ljudima ne ide (mislim kao na nacin razmisljanja, shvatices vec), i to su uglavnom oni kojima je ostao ispit da poloze (nisu preko kolokvijuma) pa je malo bezveze prebacivati im da je lako, itd.

I jos nesto. Nikad ne pocinji recenicu sa "Ne bih ja da prosipam pamet..." i slicno jer to znaci da ces pametovati, a to nije lepo. :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.01.2012. 18:17:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.01.2012. 11:26:20
Postovi: 87
Godina: II
Smer: IS
Pa i ti profesore znas .... khm ali onako uceno

Nego carnojevicu reci deder ti savet. Jesi li ti polozio i kako, a ako pak nisi kako planiras? :pitamse:

_________________
Zivot mesa karte, a mi samo igramo


Poslednji put menjao MarconatoPFC dana 23.01.2012. 22:42:27, izmenjena 2 puta

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.01.2012. 19:51:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2010. 16:56:50
Postovi: 116
Godina: IV
Smer: IS
Carnojevic je napisao:
I jos nesto. Nikad ne pocinji recenicu sa "Ne bih ja da prosipam pamet..." i slicno jer to znaci da ces pametovati, a to nije lepo. :D

Kad eksplicitno koristis rec "Nikad" uz neku negaciju je jos gore od pametovanja, a jos manje lepo!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.01.2012. 20:34:35 

Pridružio se: 11.02.2010. 16:01:31
Postovi: 464
Lokacija: Beograd
Godina: II
Smer: IS
Tema:Principi programiranja 2011/12 :)

Jel za spremanja ispita dovoljno preci zadatke iz praktikuma ,i radi se u:
http://www.eclipse.org/downloads/packag ... indigosr1- jel ova verzija odgovara za pripremu za ispit?

Jel moze neko da kaze na sta posebno da se obrati paznja?

Hvala.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.01.2012. 20:51:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2010. 19:01:34
Postovi: 253
Godina: III
Smer: IS
^ Koristi se Eclipse Indigo. U sustini ti je svejedno, samo gledaj da bude sto novija verzija.

Spremaj iz praktikuma, naravno programirajuci. Obavezno prodji primere sa vezbi, a narocito sa priprema, dodje maltene isto, samo poslednja metoda bude za nijansu komplikovanija. Podrazumeva se da znas nizove, liste, ulazno izlazne tokove i GUI, razumes sta je interfejs, nasledjivanje klasa itd. U sustini, da bi razumeo ovo, treba ti sve od ranije, tako da moras da znas sve, nema preskakanja gradiva, ali tako ti je i najlakse da bi u potpunosti razumeo. Kreni polako da prelazis vezbe i praktikum uporedo, ako predjes sve, nema nikakvih problema.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.01.2012. 21:06:42 

Pridružio se: 11.02.2010. 16:01:31
Postovi: 464
Lokacija: Beograd
Godina: II
Smer: IS
Hvala puno skinio sam ovaj prvi,on je ok?
http://www.eclipse.org/downloads/packag ... e/indigo/r - Eclipse IDE for Java EE Developers, (212 MB)
(samo je bitno da u zip fajlu bude -indigo?)
hvala jos jednom :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.01.2012. 00:29:37 

Pridružio se: 01.11.2011. 17:46:22
Postovi: 22
Godina: III
Smer: IS
MarconatoPFC je napisao:
Java znam da su metode, samo nisam mogao da se setim tad kad sam kucao. Ali evo tebe da pitam posto si rekao da si pregledao, znaci da si sigurno dobio 10-ku... Sem vezbi, posto nisam isao na njih, itd itd napisao sam u ranijim postovima, odakle si ucio da bi shvatio za te dve zadnje metode, i da li si se pre pp-a susretao sa programiranjem(srednja skola, u slobodno vreme...)? I evo reci nama ostalima kako si ti resio problem sa tim, tj kako si naucio. Nisam duduk, ali imam malo vremena, a i mislim da je praktikum lose napisan, tj objasnjava osnove, ali nesto komplikovanije nema, da bar ima na kraju praktikuma 50 zadataka, kako oni kazu za razvijanje razmisljanja u javi...
Unapred hvala!!!


Evo kad tražite moju autobiografiju :D

Išao sam u grafičku školu, gde se programiranje uči kao Medicina na FON-u, ako ne i manje.
Da, imao sam 10-ku.
Prvo praktikum, kako bi shvatio osnovne stvari vezane za programiranje.
Onda materijale sa vežbi, pogotovo priprema za kolokvijum.
Ako i dalje nisi spreman, thinking in java knjiga.
Onda za dodatno spremanje ispita (a i ako želiš da naučiš "napredniju" Javu ) celokupna Oracle dokumentacija, ili youtube kanal od korisnika "thenewboston" koji ima 60 video snimaka posvećenih Java programiranju, koji pokrivaju sve što se uči na našim vežbama, kao i većinu stvari koja će vam zatrebati kasnije.

evo i linka:

http://www.youtube.com/user/thenewboston?blend=1&ob=4

(u search ukucajte java tutorials)

Svi koji su polagali ispit u Januaru, a i u prošlim rokovima, videli su da dolazi isti broj zahteva (zadataka na strani) kao što dolazi na jednom kolokvijumu. Tako da priče da su "ovi preko kolokvijuma" privilegovani, momentalno padaju u vodu!

@Carnojevic

Uz dužno poštovanje, ali ovo je prelako! Ljudi koji nisu programiranje videli u životu, koji nisu kapirali razliku izmedju Integer-a i String-a, ali su lepo zagrejali stolicu, imali su izmedju 8ice i 9ke (bar je tako bilo u mojoj generaciji). Tako da i ova priča da nije lako, pada u vodu. Ako neko može da shvati verovatnoću,matematiku i ostale predmete, može i principe.

@Cvija

Dobar si skinuo! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.01.2012. 10:37:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.01.2012. 11:26:20
Postovi: 87
Godina: II
Smer: IS
PA jel vidis Javo da nije samo praktikum i vezbe.... Hvala na linku pogledacu ga obavezno...

_________________
Zivot mesa karte, a mi samo igramo


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.01.2012. 15:14:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.04.2011. 18:43:37
Postovi: 99
Lokacija: Studenjak
Godina: II
Smer: IS
MarconatoPFC je napisao:
Pa i ti profesore znas .... khm ali onako uceno

Nego carnojevicu reci deder ti savet. Jesi li ti polozio i kako, a ako pak nisi kako planiras? :pitamse:


Polozio, preko kolokvijuma, ocena 9, 88 bodova. A nemam nikakav revolucionaran savet. Sve ono sto su drugi naveli: Materijali sa vezbi + Praktikum (bez preskoka)

milisave je napisao:
Carnojevic je napisao:
I jos nesto. Nikad ne pocinji recenicu sa "Ne bih ja da prosipam pamet..." i slicno jer to znaci da ces pametovati, a to nije lepo. :D

Kad eksplicitno koristis rec "Nikad" uz neku negaciju je jos gore od pametovanja, a jos manje lepo!


Tacno uhvatio si me. :D Poenta je da sam ja to hteo njemu da stavim do znanja da nije lepo, a on je porucivao svima koji nisu polozili ispit. Mislim da je razlika ipak evidentna.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.01.2012. 02:18:32 

Pridružio se: 01.03.2011. 14:29:18
Postovi: 50
Godina: II
Smer: IS
veoma dobar link, lik ima bukavalno sve sto ti treba od programiranja, Java, html, SQL , PHP, C++ znaci vrh :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.01.2012. 16:36:28 

Pridružio se: 01.11.2011. 17:46:22
Postovi: 22
Godina: III
Smer: IS
@MarconatoPFC - Za polaganje ispita i dobijanje 10-ke dovoljno je proraditi praktikum i razumeti vežbe.

Ovo što sam ja naveo (thenewboston, thinking in java) je neka vrsta dodatne literature, koja nije obavezna, ali možete da naučite mnogo dobrih stvari.

Carnojevic je napisao:
Poenta je da sam ja to hteo njemu da stavim do znanja da nije lepo, a on je porucivao svima koji nisu polozili ispit. Mislim da je razlika ipak evidentna.


Moj mozak je možda ograničen, ali ne mogu da shvatim šta nije lepo u savetovanju da ovaj predmet kolege shvate ozbiljno. Većina "njih" koja ga nije shvatila došla je u situaciju da iz predmeta RMIT(Računarske mreže i telekomunikacije) mora da plati: Peri,Miki,Žiki,Lazi da im napišu krajnje banalan domaći zadatak u Javi.

@corto malteze - drago mi je da ti koristi :) Imaš i detaljno objašnjeno Anroid programiranje, može da ti koristi isto ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.01.2012. 13:07:59 

Pridružio se: 11.02.2010. 16:01:31
Postovi: 464
Lokacija: Beograd
Godina: II
Smer: IS
Hvala za info.
Jel bi mogao neko da kaze kako da ubacim u elipse paket calendar i odakle mogu da skinem jos neke pakete :) ?
I na sajtu p.p sta se nalazi u onim materijalima sa predavanja?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.02.2012. 18:31:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.04.2011. 18:43:37
Postovi: 99
Lokacija: Studenjak
Godina: II
Smer: IS
java je napisao:
oj mozak je možda ograničen, ali ne mogu da shvatim šta nije lepo u savetovanju da ovaj predmet kolege shvate ozbiljno. Većina "njih" koja ga nije shvatila došla je u situaciju da iz predmeta RMIT(Računarske mreže i telekomunikacije) mora da plati: Peri,Miki,Žiki,Lazi da im napišu krajnje banalan domaći zadatak u Javi.


Vidi, savetovanje je ok, zato ovaj forum i postoji, ali sam smatrao da nisi na najbolji način savetovao, tj. shvatio sam to kao pridiku tipa 'joj, boze, kako to ne znate'. Ne zameri, nisam nista loše mislio. Pa, da zatvorimo diskusiju. Dakle, izvinjavam se ako sam te uvredio, nisam imao nameru.

java je napisao:
ošto sam pregledao vaše kolokvijume, i samim tim imao uvid u "težinu" zadataka, mogu vam reći da je ono smešno. Te 2 zadnje metode o kojima kukate zahtevale su samo da se "napravi" novi niz (ili lista zavisno od zadatka), doda još jedna petlja, i iskopira u novi niz/listu. I ovo rešenje bi bilo najduže, moglo je još kraće da se reši.


E, sad, ako smo to izgladili, pitao bih te nešto u vezi sa ovim. Ja sam ovu metodu rešio sa pomoćnom listom, pa bih te pitao kako bi to moglo kraće da se uradi? Pošto meni ne pada na pamet, pa ako nije problem da u kratkim crtama objasnis kako bi to išlo. Pošto nameravam da se bavim developmentom u budućnosti i dobrodošao bi mi tip.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.02.2012. 00:23:37 

Pridružio se: 01.11.2011. 17:46:22
Postovi: 22
Godina: III
Smer: IS
Citiraj:
E, sad, ako smo to izgladili, pitao bih te nešto u vezi sa ovim. Ja sam ovu metodu rešio sa pomoćnom listom, pa bih te pitao kako bi to moglo kraće da se uradi? Pošto meni ne pada na pamet, pa ako nije problem da u kratkim crtama objasnis kako bi to išlo. Pošto nameravam da se bavim developmentom u budućnosti i dobrodošao bi mi tip.


Trebao bi mi tačan tekst zadnje metode da ti odgovorim na to pitanje, a sa obzirom da je bilo davno, ne mogu da se setim.
Ali se sećam da sam uspeo(dok sam dežurao sa još dvoje kolega) da rešim zadnju metodu preko rekurzije, čini mi se da je bio drugi kolokvijum u pitanju, ali to je ipak gradivo četvrtog semestra ;), pa da kažemo da je ovo neki napredniji "prvi način".

Sa obzirom na spomenuto "bledo" sećanje, u tekstu zadatka je stajala lista kao atribut klase (uredno inicijalizovana), i nigde u metodi nije pisalo da taj atribut ne sme da se menja, tako da si mogao sa petljama da izbacujes elemente koji nisu zadovoljavali traženi uslov, i to bi bio "drugi način", doduše ne tolko dobar da bi ga koristio u praksi.

Treći način iskreno ne mogu da "zamislim", ali uključujući listu i drugi način (i prvi ko se pre susretao sa rekurzijom), zadnja metoda stvarno ne prestavljala toliko veliki problem :).


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.02.2012. 19:13:13 

Pridružio se: 12.08.2011. 17:18:48
Postovi: 5
Godina: Apsolvent
Smer: UK
Da li se neko seca teksta za GUI grupu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.02.2012. 22:08:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.09.2009. 19:38:21
Postovi: 72
Godina: Dipl.
Smer: IS
moze neko da mi pomogne?? da mi napise kod bukvalno...

u onoj skripti iz GUI-a.. 8.zadatak.. kako da podesim da mi velicina labele, dugmica i textField-a bude 100x16... pise da ne moze ovako da se podesi, vec preko kodova.. sta da ukucam i gde tacno?? :S :S :S :(( :(( :((

_________________
work hard, play hard.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.02.2012. 16:54:09 

Pridružio se: 29.06.2010. 21:17:37
Postovi: 13
Godina: II
Smer: IS
jel moze neko da napise metoda kojih se seca sa danasnjeg ispita??


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 164 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group