Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 439 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23.09.2009. 19:59:44 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Sto se tice tehnikalija ovo je uslovni predmet za ME zato toplo preporucujem da vam uz verovatnocu (koji je malo (vise) zavlacit predmet) bude na vrhu prioriteta, a i zbog svoje obimnosti. Pod toplo mislim obavezno.

sajt: http://finansije.fon.rs/

Ispit se polaze iz dva dela zadaci i teorije (kako je kolega Veljko zove metodoloski deo)

Zadaci
Malo smarajuce, dosta pisanja dosta sljakanja na suvo, cak i ako dolazite iz ekonomske bice dosta novih stvari a ako niste zavrsili ekonomsku bez vezbi cete se naci u ogromnom problemu.

Vezbe
Drzi ih Veljko Dmitrovic (stvarno zasluzije tu grupu) nekima ce biti odbojan u startu ali gresite, jedan od najboljih asistenata kod kojih sam imao prilike da slusam vezbe, apsolutno poznaje gradivo (nismo do sad nasli pitanje na koje nije znao odgovor), objasnice vam nesto 10 puta ako treba i ponoviti 20 puta (njegova metoda ispiranja mozga), uvek odgovara na mejlove ako imate neko pitanje, i sve sto treba ce vam razjasniti na konsultacijama. Stvarno je neophodno da idete na vezbe ako ne planirate da idete na privatne casove, ali stvarno je nepotrebno da bacite pare na nekog ko ce vam vrlo verovatno losije objasniti. Zadaci su obimni jer ima negde (slobodna procena) oko 400 promena u zbirci. Zato verujte mi na rec od provaljvanja nema velike vajde iz jos jednog razloga.
Veljko ce vam zadavati domaci posle svakih vezbi koji ce vam donositi neke poene ali ti poeni nisu bitni koliko ce vam znaciti da se ukljucite u gradivo. Uradite ih za bar prvu polovinu vezbi cisto da vidite o cemu se radi. Nemojte da gubite korak sa vezbama jer gradivo ide prvo poprilicno lagano (prve tri glave do I kolokvijuma) da bi se posle ucili mnogo veci broj promena, caka izolovanih slucajeva...

Literatura: Zbirka
Kao sto rekoh ima oko 400 promena 30tak zadataka + 14 zadataka za ispite(9ta oblast). U ZBIRCI POSTOJI DOSTA DOSTA GRESAKA!!! (to je taj II razlog). Postoje promene koje su knjizene na vise nacina, neke koje nisu pravilno cele odradjene, neke koje su zastarele, zato je neophodno da se pojavite na svakim vezbama sa zbirkom i da prepravljate te greske jer ako to ne uradite unistice vas kad budete vezbali (bice dosta ovih smajlija :udri: ) jer necete znati kako se sta knjizi.
Zbog obimnosti preporucujem vam da u zbirci pored svake promene pisete komentar jer ce proci dosta vremena od vezbi do polaganja pa se pola stvari necete setiti, podvucite rec markirajte skicirajte, vrlo je bitno da to radite.

Kontni plan
Na njemu se nalaze imena i brojevi racuna na kojima cete knjiziti promene i dozvoljen je da se koristi na isptu. Ako vam ne budu dali uz knjigu iskopirajte onaj sa kraja zbirke i odmah pocnite da dopisujete konta koja se na njima ne nalaze a koriste se u zadacima jer ce vam biti mnogo lakse da nadjete konkretan racun u kontnom planu, nego da vi procenjujete i pretpstavljate gde bi ste to knjizili (ako nemate predstavu o cemu pisem a nemate, procitajte ovo opet posle drugih trecih vezbi)


Teorija.
Mozete je poloziti preko dva kolokvijuma ili na ispitu (10ak pitanja)
Ucite je iz knjige, ima i par skripti ali stvarno nista provereno, ali moze da posluzi, teorijsko gradivo cete raditi na predavanjima. Gradivo je malo suvoparno ima dosta podela i gomila novih pojmova koje ste culi i mislite da znate sta znace ali su definicije malo drugacije od onog sto mislite. Dakle ozbiljno ucenje. Sad skupite pitanja od proslih godina ima ih po temama pozajmite nesto od kolega sa drugih smerova posto oni rade slicno samo manje obimno i lakse (ajde ajde sad me spalite zbog ove izjave : P) Ta pitanja vam mogu mnogo vam mogu pomoci da znate sta da ucite jer ako dobro shvatite sta se trazi od vas nema problema a i dobar deo pitanja se ponavlja iz roka u rok

Literatura: Knjiga
Knjiga je dobro napisana ali ocajno formatirana tako da nema novih redova, nema pasusa, nema celina, nema boldiranih pojmova ravno kao roman, Veljko preporucuje da je citamo kao roman ali slaba valjda od toga. Takodje u knjizi su vam objasnjene apsolutno sve promene sa primerima i svim slucajevima sa primerima moze vam pomoci kod zadataka ali vam je mnogo mnogo lakse da vam neko to objasni nego da hvatate po knjizi sta je uradjeno i kako.

Predavanja
Predavanja drzi Doc. dr Snežana Knežević, sama drzi firmu imacete gomilu korisnih stvari da cujete o vodjenju posla knjizenju, kakvi se problemi javljaju u poslovanju a u vezi sa racunovodstvom, sto bi bilo dobro kako zvuci da profesorka malo ne odluta u svojim primerima. (bice tu i teorije zavere i masona i jevreja i amerikanaca xD). Vrlo tesko ju je pratiti, potrudice se da i vas ukljuci u predavanje ali stvarno mislim da bi predavanja bila mnogo mnogo bolja ako bi imala neke slajdove po kojima ce da ide, cisto da lakse skapirate o cemu bi trebalo da se radi na tim predavanjima.

Literatura:Radna sveska
Svi ce vam na fonu reci da ne uzimaju kes od prodje knjiga vec da cena pokriva troskove stampanja, da li je to tacno ili ne ovde su se potrudili da vas nateraju da kupite zbirku jer uz nju dobijate radnu svesku koja vam je obavezna ako zelite da radite kolokvijume. Dakle ona vam je uslov za izlazak na kolokvijum.

POLAGANJE



Kolokvijumi
ne vaze ako polozite samo jedan. Tako da ako padnete prvi ne izlazite na drugi, a ako padnete drugi ne vazi vam se prvi.
Osobadjaju vas teorije
I kolokvijum
Prvih 200 strana knjige, poprilicno lagan stim sto pored teorije imace te i zadatak iz prve tri glave zbirke, nista tesko (ako ste pratili vezbe na kojima ce vam Veljko objasniti i dobar deo teorije)
Pola poena nosi zadatak pola teorija, tako da sa uradjenim zadatkom i nekom teorijom cete poloziti, ali generalno je lagno pa sto ne za vise.

II kolokvijum

Znacajno tezi od prvog iz razloga sto imate preostalih 400 strana knjge. Nista pametno nemam da vam kazem ucite podele i koje motode cega imaju. Ovaj kolokvijum nema zadataka vec samo teoriju.

Ako ste polozili kolkvijume imate pravo da izadjete u predorku gde cete pologati zadatak i time ste polozili ovaj ispit.
U predroku ce vam doci slican zadatak kao u rokovima
nekih 20tak promena (tj manje od 20) s tim sto cete imati da sastavite pocetni bilans i da izracunate neku stavku koja fali i da uradite bilans stanja.
Promene ce vam doci indenticne iz zbirke nekad sa istim brojevima sa razlikom sto ce neke promene biti sastavljene (tri iz zbirke u 1 na ispitu, recimo), nema potrebe da radite 9tu glavu iz zbirke ako ste prosli sve zadatke iz ostalih oblasti. Nece biti iznenadjenja, sto je radjeno i objasnjeno na vezbama doce vam na ispitu.
Kolege koje mislile da ce moci ovo da poloze gledanjem promena u zbirci, za**** su se. Morate da provezbate zadatke, sednete i da ih odradite nema drugi nacin.

Ispit
Ispit se radi 3 sata (moguce je da se to ove godine promeni)
Dakle kao na predroku imate oko 20tak promena s tim sto se zadaci rade 2.5h
I moguce je da vam zafali vremena ako niste bas izvezbali. Ustvari to vreme je taman ako ne zakujete na nekoj promeni ili pocetnom bilansu.


Ako ste pali kolokvijume onda radite 10tak-15 pitanja drugi deo ispita (pola sata je predvidjeno za nju) dakle uglavnom otvorena pitanja po par recenica i neke podele, provuce se i neko zatvoreno.

ukoliko u roku polozite zadatak a padnete teoriju, zadaci ce vam se vaziti i sledeci rok, dakle uslov za pregledanje teorije je polozen zadatak.

have fun

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Poslednji put menjao Neecola dana 22.10.2009. 16:15:51, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 16:34:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2009. 11:53:34
Postovi: 565
Lokacija: 44° 51' 19" North, 15° 21' 25" East
Godina: Dipl.
Smer: ME
Hvala, Neecola, sto si nas fino obavestio sta nas ceka u ovom semestru, izgleda da ce morati bas da se streba...
E, sada zanima me da li je neko kupio tu zbirku sa radnom sveskom tj. kol'ko para je to? Posto nas je Veljko na vezbama suptilno zamolio da je imamo vec od sledeceg casa.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 19:25:46 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Nije bas preterano tesko, mozda gore zvuci gore nego sto jeste ali u svakom slucaju bih ga shvatio ozbiljno. Teoriju obratite paznju na pitanja koja su vec dolazila, manje vise zna se sta dolazi, ako velja ne promeni

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.10.2009. 21:54:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2009. 08:26:59
Postovi: 371
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Ja sam juce kupila i zbirku i knjigu.. Sve zajedno je 1750.. Mada knjiga nije obavezna..
Ako samo kupujes zbirku, to bi bilo 900dinara, samo sto im jos nisu stigle radne sveske, pa ih obavezno podseti da ti se potpisu na prvoj strani zbirke kako bi je dobila kad stignu :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.10.2009. 18:35:20 

Pridružio se: 04.06.2009. 17:57:55
Postovi: 57
Godina: I
koliko vidim predavanja nisu mnogo znacajna za polaganje teorije? ima li upisivanja na predavanjima? minimalan broj dolazaka?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.10.2009. 22:20:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2009. 08:26:59
Postovi: 371
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
brankobekrija je napisao:
koliko vidim predavanja nisu mnogo znacajna za polaganje teorije? ima li upisivanja na predavanjima? minimalan broj dolazaka?


Prosle nedelje smo se upisivali na predavanjima i prozivala je na kraju drugog ali danas nije pustila spisak tako da ne znam kakav joj je princip...
A da predavanja nisu toliko znacajna, nisam bas sigurna, jer zena stvarno vrhunski objasnjava
:yo:
Mada sve je stvar licne procene..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.10.2009. 02:33:08 

Pridružio se: 27.06.2008. 22:59:35
Postovi: 492
Godina: I
Danas je rekla nama da je zaboravila prethodnoj grupi da pusti spisak :D. Btw na predavanjima mozda necete nauciti sve sto treba da znate za kolokvijum, ali se nauci mnogo stvari iz praxe koje kod drugih ne bi naucili. A mislim da je poenta da se baci teziste na to, a ne na suvu teoriju.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.10.2009. 10:09:48 

Pridružio se: 21.09.2009. 10:06:44
Postovi: 154
Godina: III
Smer: ME
Mogu li starije generacije izlaziti na kookvijume?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.10.2009. 20:20:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2009. 11:53:34
Postovi: 565
Lokacija: 44° 51' 19" North, 15° 21' 25" East
Godina: Dipl.
Smer: ME
Evo sta nam je danas Veljko rekao:

I kolokvijum: 20. novembra
II kolokvijum: 11. januara

i posle polozenih kolokvijuma radi se zadatak.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.10.2009. 13:01:10 

Pridružio se: 21.09.2009. 10:06:44
Postovi: 154
Godina: III
Smer: ME
Devojčica je napisao:
Evo sta nam je danas Veljko rekao:

I kolokvijum: 20. novembra
II kolokvijum: 11. januara

i posle polozenih kolokvijuma radi se zadatak.


Jel spominjao sta za izazak na kolokvijume starijih generacija?
Posto su ovi iz uprave rekli da svi koji prilikom upisa godine na onom obrascu prijave tj plate bodove za neki ispit da ce imati mogucnost izlaska na kolokvijume!
Nebitno da li su Druga, Treca, Cetvrta, ako su platili bice im omoguceno da izadju an kolokvijume.

Ako neko ima info za Racunovodstvo, da li su uopste upoznati sa tim?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.10.2009. 15:44:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.02.2008. 13:32:43
Postovi: 56
Lokacija: heaven
Godina: III
Smer: ME
Sta treba da se uci za I kolokv? Ovde pise 100 str, a nama je, cini mi se, Veljko rekao 200str??

_________________
Non pentirti, non giudicarti, sei quello che sei e non c'è niente di meglio al mondo!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.10.2009. 17:14:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.07.2008. 01:29:51
Postovi: 3369
Lokacija: the suburbs
Godina: IV
Smer: ME
@Stud

Pitao je neko Veljka danas i on je kao rekao da ce moci.

_________________
last.fm
twitter
tumblr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.10.2009. 18:40:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.01.2009. 11:53:34
Postovi: 565
Lokacija: 44° 51' 19" North, 15° 21' 25" East
Godina: Dipl.
Smer: ME
^^ :dada: za prvi kolokvijum se uci 200 strana.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.10.2009. 10:23:58 

Pridružio se: 21.09.2009. 10:06:44
Postovi: 154
Godina: III
Smer: ME
Prince Charming je napisao:
@Stud

Pitao je neko Veljka danas i on je kao rekao da ce moci.


A jel treba negde posebno da se prijavimo za kolokvijum ili ce oni dobiti spisak iz studentske sluzbe koje priajvio ispit tj plaito ga pa da moze da izadje ?

Znaci starije generacije koje su platile.
Ili se jednostavno pojavimo na dan kolokvijuma :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.11.2009. 14:28:39 

Pridružio se: 08.10.2008. 16:53:48
Postovi: 647
Godina: IV
Smer: ME
Ako moze neka pomoc oko ovog predmeta.Ne svidja mi se kako je pisana knjiga,nemam pojma sta treba da se uci.Kilometarski uvodi i zaključci.U temi 08/09,neko je napisao pitanja iz samo jedne grupe i to je to. :(

_________________
AKO STANEMO...GUBIMO SVE!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.11.2009. 16:59:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.07.2008. 09:22:18
Postovi: 578
Lokacija: ne'am pojma ni ja :D
Godina: III
Smer: ME
Jel se izbacuje nesto ili se svih 200 str uci? :(

_________________
Necu da se smorim da bih otisla u raj...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.11.2009. 18:27:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2009. 08:26:59
Postovi: 371
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Danas je Veljko rekao da preskocimo one Kodekse racunovodstvenih nacela..
Za sada nista vise...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.11.2009. 10:33:49 

Pridružio se: 08.10.2008. 16:53:48
Postovi: 647
Godina: IV
Smer: ME
Gde ima ta skripta koju su spominjali prosle godine,bar da vidim sta otprilike da ucim?Ona iz Download sekcije mislim da nije ta.Hvala unapred.

_________________
AKO STANEMO...GUBIMO SVE!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.11.2009. 11:37:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.07.2008. 09:22:18
Postovi: 578
Lokacija: ne'am pojma ni ja :D
Godina: III
Smer: ME
Koliko je korisna skripta?

_________________
Necu da se smorim da bih otisla u raj...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.11.2009. 11:44:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
pa ne moze niko da vam kaze jer nije isti kol kao prosle, prosle je doslo dosta stvari sa skripte

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.11.2009. 15:56:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2009. 08:26:59
Postovi: 371
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
Ovo racunovodstvo je tako konfuzno i obimno, na vezbama mi je sve izgledalo mnogo lakse, dok nisam pocela da ga ucim :(
Jel ta skripta od prosle godine obuhvata prve dve glave knjige?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2009. 10:46:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.11.2008. 13:20:07
Postovi: 76
Lokacija: La Citta Eterna
Godina: Dipl.
Smer: ME
^^ imas skriptu za prvi i drugi kolokvijum odvojeno koliko sam shvatila,videla sam pre neki dan da je drugarica uzela,ima 20ak strana. e sad, da l ce to biti dovoljno za kolokvijum ne znam :(

_________________
The spice extends life,
the spice expands consciousness
The spice is vital to space travel
Travel without moving


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2009. 12:43:37 

Pridružio se: 08.10.2008. 16:53:48
Postovi: 647
Godina: IV
Smer: ME
Koliko nam je potrebno dolazaka na vezbe,a koliko na predavanja da bi dobili 10 poena?

_________________
AKO STANEMO...GUBIMO SVE!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2009. 12:52:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2009. 08:26:59
Postovi: 371
Lokacija: Beograd
Godina: III
Smer: ME
filip s je napisao:
Koliko nam je potrebno dolazaka na vezbe,a koliko na predavanja da bi dobili 10 poena?


Mozes 3 puta da izostanes sa vezbi i isto toliko sa predavanja... a ako ti na kraju fali neki poen do maximalnih 10, ako si radio domace zadatke, oni ce ti to nadomestiti ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.11.2009. 13:55:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.03.2008. 14:22:13
Postovi: 42
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Moze li neko da postavi pitanja od proslih godina???
Hvala :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 439 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group