Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Šta izabrati?
Numeričku 41%  41%  [ 50 ]
DMS 59%  59%  [ 71 ]
Ukupno glasova : 121
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DMS vs. Numericka
PostPoslato: 26.02.2008. 15:58:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.10.2006. 18:22:48
Postovi: 1094
Godina: Dipl.
Smer: IS
Simpatique je napisao:
Ipak ne mogu da se okanem razmisljanja zasto mi kao informaticari, kojima bi trebala oba ova predmeta moramo da biramo izmedju njih, a finansije i racunovodstvo imamo celo, i to u jednom predmetu, dok odsek za Menadzment odprilike isto gradivo ima kao dva predmeta, u dva semestra? Nepravda.


Najkonkretnije, smatram da bi trebali da se skupite, organizujete neku peticiju- koliko znam, i student prodekan je student druge godine, i da se svi potpišu da žele da slušaju numeričku analizu umjesto jednog sasvim beskorisnog ispita, menadžment tehnologije i razvoja.
Za vas je možda kasno, ali pošto se svake godine čuje ista priča, za sledeću generaciju možda ima nade.

_________________
Nomi Malone: Life sucks, you know.
James Smith: "Life sucks," "Shit happens." Where do you get this stuff, off of T-shirts?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 16:45:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.01.2006. 14:31:07
Postovi: 1150
Lokacija: Ghetto Nbgd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Uzmite DMS, batalite te prezentacije, pogotovu sto on ima malo studenata pa pokusava da primami, biraj lakse biraj DMS!

_________________
http://www.blokovi.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 16:52:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.10.2007. 19:38:44
Postovi: 552
Godina: Dipl.
Smer: IS
juce sam bila na predavanju iz numericke i dopada mi se nacin polaganja kao i to da moze sve da se zavrsi pre roka..danas mi je na prezentaciji profesorka iz dms-a izgledala potpuno smuseno, mutavo i uopste me nije zainteresovala za svon predmet, tako da ja odoh na numericku :D

_________________
haj ho haj ho


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 16:56:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.01.2006. 14:31:07
Postovi: 1150
Lokacija: Ghetto Nbgd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
!von je napisao:
juce sam bila na predavanju iz numericke i dopada mi se nacin polaganja kao i to da moze sve da se zavrsi pre roka..danas mi je na prezentaciji profesorka iz dms-a izgledala potpuno smuseno, mutavo i uopste me nije zainteresovala za svon predmet, tako da ja odoh na numericku :D


Nema sta da te zainteresuje, kad ima milio studenata, boli je, iskreno govoreci, Lazovic je Lazovic...

_________________
http://www.blokovi.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 17:17:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.10.2007. 19:38:44
Postovi: 552
Godina: Dipl.
Smer: IS
^ ne razumem, sta sad to znaci lazovic je lazovic, iskreno, naslusala sam se svakakvih prica o svim zivim profesorima na fonu, i uglavnom se moje misljene (iskustvo) o tim ljudima pokazalo skroz drugacije, tako da sam malko 'prerasla' to prica_se_da_je_taj_i_taj_takav_i_onakav, i mislim da je glupo odluciti koji ces predmet da slusas na osnovu necijih misljenja o profesoru, ako ti vec nesto izgleda zanimljivo..

_________________
haj ho haj ho


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 17:52:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2005. 22:16:28
Postovi: 640
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja do sada iz svog iskustva, i iskustva kolega sa kojima se druzim, imam odlicno iskustvo sa Lazovicem, uvek je izasao u susret studentu, vrlo je fleksibilan, i trudio se da da sto vecu ocenu..naravno, zahteva znanje...al ko ne? Verujem ja da je i on imao svoje lose dane...ali ih imaju i svi drugi profesori. Cula sam da se Cangalovic naljutila sto je mnogo studenata uzelo njen predmet jer ga smatramo "olako". Negde na netu je cini mi se cak pomenuto da je poostrila kriterijume zbog toga, i da je izbacila prosle godine mogucnost polaganja preko kolokvijuma. Mislim da to bas i nije fer, ako na pocetku kaze da postoje kolokvijumi, a onda iz subjetivnih razloga ih izbaci kad sazna koliko je ljudi odabralo njen predmet. Za sada sam za Numericku..al do petka ima vremena..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 20:51:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.02.2007. 16:07:16
Postovi: 445
Lokacija: Negde u Banatu
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ljudi sta da vam kazem, 10 iz Numericke mi je prva desetka tako da nemojte da razmisljate. Cangalovicka je jedna od dosadnijih osoba na faksu i od nje se ne mzoe nista nauciti dok je Laza susta suprotnost. Takodje ce vam Matlab koristiti na trecoj godini na Teoriji Sistema. ai sto se tice programiranja iz numeicke se rade aproksimacije i intrepolacije( koristice vam na strukturama) znanja koja ce vam dosta olaksati rad u buducnosti.

_________________
U državi u kojoj veći deo građana dangubi - ne mogu se rađati značajna dela.
Kad nešto samo po sebi deluje dobro bez zakona, zakoni nisu potrebni.
Svako vidi kako izgledaš,ali ih malo zna ono što jesi.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 21:26:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.01.2006. 14:31:07
Postovi: 1150
Lokacija: Ghetto Nbgd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ja sam polagao i kazem da je laksi DMS, a to sto zelite da naucite, to je iskljucivo i samo iskljucivo vasa stvar..... Ali vam ta Numericka i nece nesto pomoci u buducem zivotu, ali ajde.... Ceo ispit iz DMS je smesan, iako se ne polaze preko kolokvijuma...

_________________
http://www.blokovi.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.02.2008. 21:42:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.11.2005. 12:13:51
Postovi: 642
Godina: Dipl.
Smer: IS
moj glas ide numerickoj, iako sam htio dms greskom sam pao na numericku i nisam se pokajao, nikad nisam lakse polozio ispit a i materija mi je bila zanimljiva i cini mi se korisna.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.02.2008. 07:44:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
Numerichka Anazliza je bolji predmet, korisniji, i pored toga ako zhelish mozhesh uz manje truda da nauchish korishcjenje programa MATlab, koji mozhe biti znachajan ako se koristi posle u teoriji sistema [ u sluchaju da se radi onaj jedan zadatak, ali proveri da li je zaista tako, jer je bilo nekih tumbanja ove godine ].
Drugi argument, zashto je Numerichka po meni bolja je taj da predaje Lazovicj, kakvo god loshe neko iskustvo imao sa njim, on je odlichan predavach i kod njega je sve kristalno jasno, gde se sa druge strane to ne mozhe recji za DMS gde je profesor Changalovicj Mirjana, koja je po meni najgori predavach iz matematichkih predmeta na fax-u.

Josh jedna ovako prednost zashto treba odabrati Numerichku po meni je i taj da se vecjina ljudi odluchi za DMS, i sada manje ljudi ostane na numerichkoj, kada je manje ljudi, onda mozhe i lepo da se slusha i nauchi i shto je josh bitnije profesor vas sve popamti, a to ti je bitno jer mozhesh da se dogovorish sa njim sve ako ima nekih problema.

Pored toga, Lazovicj mozhe da povecja ocenu, za razliku od Changalovicjke kojoj je pismeni zakon i teshko je popraviti ocenu sa samog pismenog. A diskretna je pipava materija, pa tako ako sluchajno u brzini prochitash samo jedan znak loshe, mozhesh ceo zadatak da pogreshish i tako da od 10-ke dobijesh 6-icu.
Usmeni iz DMS-a nije poprilichno tezhak, ali je vishe formalnost [shto je bezveze]. U sushtini tamo su jedino konachni automati bitan koncept, koje mozhesh da saslushash preko sesmestra dok u medjuvremenu idesh na numerichku.

po meni nema dileme: numerichka [ tezhe ali 100 korisnije i tada i za u buducje ].


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.02.2008. 18:42:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2005. 22:16:28
Postovi: 640
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Cangalovicka je cini mi se malo smeksala...bar po danasnjem predvanju, rekla je da koliko god studenata se prijavi za njen predmet, da ce kolokvijuma biti, kao i to da ce proslogodisnja generacija moci da polaze kolokvijum, a uz to i da postoji mogucnost seminarskog rada koji oslobadja pismenog ispita...samo predavanje me je tako uspavalo, valjda posle onog menadzmenta, pa nisam izdrzala ni 15 minuta predavanja...Lazovic je jutros vrlo lepo izlagao...i drzao mi koncentraciju sve vreme...pa i dalje stojim pri numerickoj...

Po meni sve se svodi na to da su oba podjednako bitna, pa, ko hoce linijom manjeg otpora, laksi predmet je navodno DMS, a ko zeli kreativnost, rad u matlabu, i stalno angazovanje...za njega je Numericka...i to je to


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.02.2008. 18:56:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2004. 13:34:36
Postovi: 1739
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo da i ja prozborim po koju...

Prvenstveno, odluka treba da vam se bazira na tome da li zelite da se bavite programiranjem ili projektovanjem informacionih sistema. Numericka daje jaku osnovu programerima, dok bi DMS trebalo da radi suprotno.

Sada bih uporedio neke karakteristike predmeta:

Strucni kadar na NA je mnogo bolji, Lazovic se trudi da sve objasni, izlazi u susret studentima sto malo ko od profesora radi kao on. Prof Cangalovic deluje nezainteresovano, sto i moze biti posledica studenata, a i anganzman na vise ispita (slusacete je i na operacionim istrazivanjima).

Prednost NA je jos i u malom broju studenata koji prijavi ispit, pa sve to deluje kao lepo druzenje vise nego ispit.

Prednost DMS-a je lakse i manje obimno gradivo. Relativno lako se pamti i ne zahteva rad tokom cele godine.

Ovo pricam iz ugla studenta koji je prvo hteo na DMS. Cekao sam do poslednjeg trenutka i onda promenio odluku i otisao na NA. 10 u indexu potvrdjuje pravilnu odluku.

Izaberite pametno :)

_________________
N.N. je napisao:
Sa koliko velikom nulom treba pomnožiti beskonačnost da tu beskonačnost svedete na konstantu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.02.2008. 19:09:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
Моје је мишљење да у овом семестру имамо доста озбиљне испите те ћу се стога готово сигурно одлучиит за ДМС иако не сумњам да је НА корисна а и питање је шта је корисније.

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.02.2008. 13:42:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.11.2007. 20:46:27
Postovi: 89
Godina: Dipl.
Smer: IS
U prijavljivanjima izmedju DMS i NA : DMS vodi za vrlo malo glasova :)

Zvanicni izvor : slatka zenica sa saltera 3

Ako se neko predomisli moze do srede da promeni alternativni predmet bez ikakvih doplata.

_________________
Podrazumeva se da postoji predstojece!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.02.2009. 17:12:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 15:06:53
Postovi: 3435
Lokacija: ...own little world...
Godina: Dipl.
Smer: IS
Moze li neko da mi kaze za numericku koliko je potrebno znanje resavanja komplikovanijih integrala i znanje iz mate 3?
Pitala sam Lazovica danas, i rece mi covek da nema racunjanja da se sve radi softverski, tipa da ima iz mate3 potrebna jedna oblast, i da ima izvoda ali da je lako..
E sad, imam osecaj da se njegovo i moje ˝lako˝ dosta razlikuju s obzirom koliko lose stojim s integralima :D
Kakav je onaj pismeni (ko ne polozi preko onih testova)?
Koliko je zeznut usmeni?

I da, koji od ova dva predmeta je korisniji kasnije, dms il numericka? :)

_________________
If I could turn back time... I would do exactly the same.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.02.2009. 01:27:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.01.2008. 23:40:24
Postovi: 67
Godina: II
Smer: IS
Da li moze neko ko je bio danas na prezentaciji Numericke i DMS-a ukratko da preprica sustinu?Bila sam sprecena da dodjem,pa se nadam da neko moze da napise sta su pricali profesori!Hvala!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.02.2009. 02:08:08 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.07.2007. 18:59:57
Postovi: 2549
Godina: Dipl.
Smer: IS
E stvarno su bezveze organizovali te prezentacije, da nam se poklope sa usmenim iz mate... Ja nisam zbog toga otisao, ali iz onoga sto sam cuo, numericka ce biti moj izbor najverovatnije... Mada svi kazu da je tezi ispit dosta...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.02.2009. 14:46:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2006. 15:06:53
Postovi: 3435
Lokacija: ...own little world...
Godina: Dipl.
Smer: IS
*Tiffany* je napisao:
Da li moze neko ko je bio danas na prezentaciji Numericke i DMS-a ukratko da preprica sustinu?Bila sam sprecena da dodjem,pa se nadam da neko moze da napise sta su pricali profesori!Hvala!


Numericka
I predavanja i vezbe ce drzati Lazovic
Za prolaz na pismenom je 36/55, za usmeni 25/40..tako nekako, neka me neko ispravi ako sam pogresila brojke..|
Pismeni se polaze iz vise testova, 1. je obavezan da se polozi i on nosi 8 poena, ostali nose 7-9 poena, i tu meze i da se padne nesto, bitan je konacan zbir.|
Pitanja iz usmenog su grupisana u celovita i parcijalna pod a i b (a-bez dokaza, b-sa dokazom)
Da bi se polozio usmeni, neophodno je da se zna celovito i parcijalno pod a (bez dokaza) - to je dovoljno za 8. Za 9 i 10 mora da se zna i parcijalno bez dokaza. Videla sam na sajtu da tih celovitih ima 14, a parcijalnih 16 (s tim sto svako ima a,b, poneko i c)
Uci se iz knjige i zbirke. + novina je radna sveska sa odstampanim zadacima i mestom za resenje zadatka koja se koristi na vezbama.
I da, vezbe ce biti (ne znam za predavanja) u novom RC-u (valjda br.114)
Radi se u matlab-u.
Meni se bas svidja kako je organizovan ispit

DMS
Predavanja drzi profesorka (zaboravila sam kako se zove) a vezbe Baltic.
Pismeni se moze poloziti preko 2 kolokvijuma. Usmeni preko ispitnih pitanja.
Knjiga ce biti u prodaji za nekih mesec dana, za to vreme ce moci da se uci iz skripte sa sajta.
diskretna matematika je kao neka informaticka matematika, tako je nekako objasnjavala...
Nisam bas najbolje razumela o cemu se radi
Rekose da je za nju potrebno osnovno znanje mate 1.
Gledala sam neke ispitne rokove, ne deluje tesko.
Bice 5 zadataka za domaci (nose po 2 poena)
Ostatak nemam pojma sta je pricala, nisam mogla da odrzim paznju da je saslusam do kraja..
Ugl. nije mi se svidelo to sto je spomenula da velik br studenata bira DMS, i uz to dodala nazalost.. (delovalo mi je kao da joj to stvarno tesko pada, al dobro, to je samo moj utisak)

Ugl. numericka mi deluje kao mnogo bolje organizovan nego DMS, i verovatno cu nju uzeti, i nadam se da se necu zaebati, i da nije preteska :)
Nadam se da sam ti pomogla :)

EDIT: Bzvz je sto mora do prekosutra da se odluci, bilo bi bolje da mozemo u prvoj nedelji da odemo i na jedno i na drugo, pa da vidimo sta nam se vise svidja..

_________________
If I could turn back time... I would do exactly the same.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.02.2009. 19:09:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.10.2007. 19:38:44
Postovi: 552
Godina: Dipl.
Smer: IS
moj izbor je bio numericka i nisam se pokajala, svake nedelje u RC-u se polaze test u matlabu i nekom njihovom softveru, mogu da se koriste papiri iz zbirke (mi nismo imali stampano izdanje prosle godine, lazovic je postavio pdf na sajt pa smo stampali za svake vezbe), al kroz te papire moze jos svasta da se provuce, ako vam bude od pomoci :D ako redovno idete na vezbe pismeni polazete bez problema i bez posebnog spremanja kod kuce..usmeni je prosle godine bio omogucen kao i mata da se polaze prvi deo u nekom predroku, mada nije problem ni sve da se polaze odjednom..e da, cini mi se da je bilo obavezno imati poene neke na prisustvo, kao kod mate

_________________
haj ho haj ho


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.02.2009. 19:40:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2007. 13:52:04
Postovi: 1341
Lokacija: Bg
Godina: Dipl.
Smer: IS
ja definitivno DMS... pogledajte samo zadatak kakav su dali u aprilu :lol:

1. (25 poena) Misleci da je atraktivan izgled dovoljan za karijeru pevacice, pet mojih mladih sugra-
djanki (Kristina, Jelena, Tanja, Radica, Violeta) idu sa audicije na audiciju i dozivljavaju neuspeh
za neuspehom. Koliko koja ima godina (18,19,20,21,22), na koliko su audicija bile do sada (4,5,6,7,8) i
sta su pevale na poslednjoj ("Plava lampa treperi", "Kroz sljivike i livade", "Mirno spavaj, nano",
"Sta ce mi zivot" i "Kukavica") otkricete iz ovog zadatka.

² Kristina ima godinu dana vixe od interpretatorke pesme "Mirno spavaj, nano", a godinu dana je
mladja od devojke sa najmanjim brojem pokusaja.

² Devojka koja ima 21 godinu, bila je na audicijama jednom vixe nego Jelena, a jednom manje od one
koja je pokuxala sa "Kukavicom".

² Jednu godinu vixe i jednu audiciju vixe od Radice ima devojka qija je pesma na audiciji bila
"Sta ce mi zivot".

² Tanja, koja se okuxala sa "Kroz sljivike i livade", mladja je godinu dana od devojke sa 6 neuspelih
audicija.

² "Plavu lampu" je pevala dvadesetogodisnjakinja

_________________
Marginalne pojave i efemerni fenomeni.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.02.2009. 20:23:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam isao na dms(vecina je isla i lakse je,plus mi nije odgovaralo sto se iz numericke polazu testovi svaki cas nakon gradiva, a nisam bio u mogucnosti da idem na vezbe).
Sto se tice dmsa: Predmet nije tezak, postoji 5-6 tipova zadataka koji su sablonski.Moze se polagati preko 2 kolokvijuma(tada prodjes sve vrste zadataka) ili preko pismenog kad dolaze 4 zadatka.Nakon toga ide usmeni, koji mnogo tezak sto se tice sadrzaja, mada profesorka zna i da obori.Takodje na istom ne mozes povecati ocenu mnogo. Ako ides na vezbe kolokvijume mozes bukvalno za dan, dva(slicna situacija kao sa ps npr).Ako ne teze je, ali se da poloziti(ja sam licno pao prvi rok,nisam isao na vezbe).

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.02.2009. 23:14:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.11.2007. 20:46:27
Postovi: 89
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam prosle godine pogledao oblasti koje su dolazile iz dms-a i numericke analize i numerika mi se vise svidela, a i kad sam cuo da je profesor rekao da imamo prakticnog rada na kompu odma sam to odabrao :) jer inace na drugom semestru nije bilo nista drugo sem toga od rada na racunaru.

Videcete da je lazovic mnogo vise raspolozeniji za ovaj predmet nego za i jedan drugi i predavanja i vezbe ce biti dobri, moci cete ako imate neko znanje u izradi softvera c+ ili java da sami napravite neki softver i dobijete dodatne poene. Pismeni stvarno nije tesko poloziti , jer se radi tokom semestra i lagano je, samo je bitno da radite neki put sa kolegama u slucaju da nista pratili vezbe ili da vam nesto nije jasno jel cete naci tesko privatne casove iz ovoga :) Usmeni je vec malo tezi, mora da se razume materija. Desavalo se da neko ispise ceo dokaz i profesor mu prevrne list i kaze aj sad ti to meni objasni na crtezu :) Al i dalje je ovaj usmeni daleko laksi od usmenog bilo koje matematike i ima dosta manje pitanja.

Inace odma sam polozio ovo u junu, i ovo je meni jedan od boljih ispita u drugom semestru...
P.s. mozda cete raditi na nekom mom programu u toku semestra :)

_________________
Podrazumeva se da postoji predstojece!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.02.2010. 13:51:30 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li mozda jos neko ima nesto da doda na ovu temu? Npr. neko iskustvo od prosle godine? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.02.2010. 13:55:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.08.2006. 17:37:43
Postovi: 1297
Lokacija: on a horse.
Godina: IV
Smer: IS
Birao sam Numeričku prošle godinu, birao bih opet. Po mom mišljenju, potpuno je idiotski to što mora da se bira između ova dva predmeta.

_________________
vous êtes des animaux


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.02.2010. 14:16:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.11.2007. 20:40:18
Postovi: 289
Lokacija: Zvezdara
Godina: Dipl.
Smer: IS
evo moje iskustvo.. izabrao sam NA i ono nisam se pokajao.. zadaci mozda malo deluju konfuzno u pocetku,ali posle 2/3 testa pocinjete da shvatate koliko je u stvari lako.. tako da za spremanje testova vam je dovoljno da sa kolegama obnovite 1h pre ( tako smo mi radili ) i uvek polagali.. a da ne pricam da je dozvoljeno koriscenje knjige,one sveske sto ste radili na vezbama i kompjutera :) tako da sto se tice zadataka nemojte da se cimate.. a usmeni je prica za sebe,nema ga puno,cak ni pitanja nisu nesto teska,mozete da polazete iz dva dela,s tim da drugi deo mozete da se izvucete ako izvucete neko teze pitanje koje je recimo kao za 9,10,onda mozete i da zamenite.. a desavalo se i da lazovic popusti pa vam dopusti da uzmete drugo ako cete za 6,7.. usmeni se realno sprema svaki po 4/5 dana onako opustenog ucenja,a gradivo i nije toliko dosadno,neke stvari cete i posle spominjati,i bicete matematicki pismeniji ;) i da ne zaboravim,igor je stvarno ekstra asistent,pa ce vam pomoci i na zadacima a i na usmenom ce dati neki uput.. dok lazovic,kako kad,ali uglavnom je bio ok kakav je znao biti na mati :)

_________________
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group