Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Šta izabrati?
Numeričku 41%  41%  [ 50 ]
DMS 59%  59%  [ 71 ]
Ukupno glasova : 121
Autoru Poruka
 Tema posta: DMS vs. Numericka
PostPoslato: 31.01.2007. 14:58:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.02.2006. 01:35:17
Postovi: 6
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Eto doslo vreme da se i mi odlucimo izmedju ova dva,
pa nam malo pomozite uz neka obrazlozenja tipa:
za sta nam to treba, gde se primenjuje ili tako nesto

HVALA :yo:



-- edited by salebab :: dodata anketa --

_________________
"Imagination is more important than knowledge"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.02.2007. 11:45:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.05.2003. 10:40:59
Postovi: 782
Lokacija: Na lepom plavom Dunavu
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pazi ovako. S obzirom da sam položio oba mislim da možeš koliko-toliko da mi veruješ.
Neću ti reći koji da odabereš već karakteristike oba koje verovatno nećeš naći negde drugde.
Oba predmeta su veoma korisna kad je u pitanju primena u drugim predmetima (dms mi je olakšao život kad su operaciona u pitanju, numerička za strukture podataka itd.) i način informatičkog razmišljanja. Istina je da se DMS lakše sprema za sam pismeni ispit (podrazumeva se da ideš na vežbe ili da imaš nekog da ti objasni) , a NA je ekstra dobra za uhodavanje u primenu programiranja na neke jednostavnije matematičke modele (ako bi rešio da pismeni daš preko softvera - i pod uslovom da budeš pošten da odvojiš po jedno prepodne/popodne za svaki da ih sam uradiš).
Usmeni je relativno lak kod oba; NA jeste obimniji ali ima sada olakšanu varijantu i u njemu je sve crno na belo (Lazović in da house), dok kod DMS profesorka (inače veoma korektna, teško se pada kod nje) ume da malo cima oko toga da li razumeš ono što pričaš.
I iskreno, nije mi jasno zašto su stavljali da se bira između ova dva predmeta kad su oba podjednako važna i primenljiva :fokus: . Eto naveo sam ti neke finese, pa ti proceni šta ti više odgovara...

_________________
Nauka zna za mnoštvo stvari koje postaju očigledne kada se objasne.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.02.2007. 12:03:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2005. 21:01:23
Postovi: 2046
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
I ja se dvoumim. Tako da, hvala na savetima marx.alter. Mislim da cu izabrati NA, cuo sam i da je zanimljivija. Zanima me samo da li je generalno teska (ne da li je teza od DMS-a, to vec znam), mislim ako ides na apredavanje i vezbe? I koji profesor drzi DMS?

_________________
"Some will win, some will lose, Some were born to sing the blues" - Journey, "Don' stop believing"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.02.2007. 12:07:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.10.2006. 18:22:48
Postovi: 1094
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam pismeni iz DMS-a položio bez problema. Ali usmeni...prof se zakačila za neko pitanje iz gramatika... :udri: prvi put me je vratila, drugi put dobiješ isto pitanje...znao sam ga od riječi do riječi, ali avaj...možeš ti da ispišeš i čitavu skriptu na listu papira, ali ako ona procijeni da ne razumiješ to o čemu govoriš(meni su te gramatike bile potpuno apstraktne), onda... :(
Anyway, mene je propustila sa dvije ocjene niže u odnosu na pismeni.

Mislim da je prošle godine NA izabralo ukupno 5 ljudi... :aaa:

_________________
Nomi Malone: Life sucks, you know.
James Smith: "Life sucks," "Shit happens." Where do you get this stuff, off of T-shirts?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.02.2007. 12:15:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.08.2006. 22:21:10
Postovi: 415
Lokacija: hiLL
Godina: Apsolvent
Smer: IS
:) He,he... A za koji od ta dva predmeta treba manje da se greje stolica? ...mislim za koji treba vise kefala, a manje streberluka? :fokus:

_________________
There are only two types of people.
Those who play BuzzerBeater and those who don't
--> www.BuzzerBeater.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.02.2007. 12:24:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.02.2006. 23:37:31
Postovi: 100
Lokacija: from Kraljevo
Godina: IV
Smer: IS
A kakav je Lazovic na usmenom iz NA? Svi znamo da je na matematici mnogo za****n. :lud:


Poslednji put menjao BLADE dana 01.02.2007. 12:31:22, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.02.2007. 13:18:09 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
U poslednjih godinu dana su se profani na oba predmeta trudili da izjednače težinu gradiva. Da sam odgovarao na ovo pre godinu dana onda bih definitivno rekao da uzmete DMS jer nije težak. Ali sada je numerička poprilično olakšana pomoću onih softvera koji nisu teški ni da ih sami odradite (a uz to skužite malo gradivo) a i usmeni više nije tako težak. Mislim, ni pre nije bio toliko težak usmeni, samo što je Lazović tražio malo više i umeo je da postavlja podpitanja i slično, a sada bukvalno naučite ona pitanja iz skripte ili knjige (mislim da nema velike razlike u količini gradiva između knjige i skripte), na pitanje ispričate samo to što ste naučili i dovoljno je. :) A što se tiče DMSa, pismeni je još uvek lak (+ tu je sad i zbirka, samo ne znam da li su još uvek bukvalno zadaci iz zbirke na pismenom, mislim da nisu više isti, ali su relativno slični), ali profesorka voli ipak malo više da zapitkuje ponekad (a i ponekad potpuno konfuzno postavi pitanje, jbg). My 2 cents. :)

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.02.2007. 14:27:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.02.2006. 01:35:17
Postovi: 6
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Kakva je literatura? Jesu li predavanja kao na matematici ili vredi da se ode?
Jel mozemo da uzmemo oba? :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.02.2007. 15:59:09 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Iz numeričke imaš knjigu koja nije teška (ima i spisak pitanja koje je Lazović odredio za usmeni), predavanja ne znam kakva su, nisam ih pratio, ali znam da može i bez njih - tj. nije toliko teško. Pretpostavljam da će ti predavanja samo olakšati da shvatiš sve to, ali ako ne želiš da se cimaš, i ne moraš. :)

Za DMS postoji "oficijelna" skripta koju je profesorka napisala i koja može da se skine sa njihovog sajta (skripta je mala, ne sećam se tačno, ali beše oko 30ak ili 40ak strana, krupno kucanih sa slikama) i može da se nauči u kratkom roku, ali kao što je neko već spomenuo, ne vredi ti uvek da sve naštrebaš ako nisi shvatio to što si učio. Predavanja mogu pomoći, ali više za zadatke nego za teoriju. Za teoriju ti realno i ne treba toliko predavanje jer koliko se sećam, na predavanju profesorka više čita ono iz skripte nego što objašnjava. Vežbe (ne znam kako je sada, ali meni je nešto bilo mešano kad sam to slušao - da li nismo imali vežbe po programu pa je delila predavanja na deo za teor i deo za zad ili nešto drugo, ali shvatićete kad počnu predavanja) su važnije jer ćete shvatiti zadatke.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.02.2007. 19:37:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.02.2007. 16:07:16
Postovi: 445
Lokacija: Negde u Banatu
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pazi ovako, Ja sam jedan od malobrojnih koji su izabrali ovaj ispit. Tacnije bilo nas je 11. Svi su mi govorili da sam LUD.
Ni za jedan ispit nisam manje ucio. Preko Matlab-a(Nije tezak) se polazu zadaci. Naime napisete kod za
uopsteni slucaj koji se recimo odnosi na Nelinearne jednacine.
Odete kod Laze sa tim kodom i zbirkom. On ti nasumicno odabere zadatak iz oblasti koju branis, ako ti kod radi postavljati par debilnih pitanja i tako se dobije 20 poena. 100 poena je deset na pismenom.
Sto se tice usmenog, postoji spisak pitanja i jednom nedeljno mozete da dodjete kod profe i kazete hocu da odgovaram odredjenu oblast iz teorije i to je to. Sa ispitom sa zavrsio jedno dve nedelje pre pocetka Junskog roka. Naravno ne treba da vam kazem koju sam ocenu dobio.
A da. One price kao Lazovic idiot, skot i ostali atributi jednostavno nisu tacni. Covek je jako opusten i fleksibilan.

_________________
U državi u kojoj veći deo građana dangubi - ne mogu se rađati značajna dela.
Kad nešto samo po sebi deluje dobro bez zakona, zakoni nisu potrebni.
Svako vidi kako izgledaš,ali ih malo zna ono što jesi.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.02.2007. 14:41:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.08.2006. 22:21:10
Postovi: 415
Lokacija: hiLL
Godina: Apsolvent
Smer: IS
E...moram stvarno ovo da napisem :srba:

Nije mi jasno zasto se ljudi uvek opredeljuju da rade onako kako im neki drugi kazu i sta cuju od nekog drugog :kolo: (:respect: izuzecima)

:blah_blah: "Neko je to vec prosao i zna..." -Uredu, ali svako je poseban, svako od nas je osoba za sebe, svako ima drugacije iskustvo :svirka:
Zasto jednostavno nekada sami ne biste odlucili?! :sluske:
Da li mozda mislite da trebate uzeti ono sto ce vam mozda vise znaciti u zivotu :pitamse:
Zbog cega se vecina uvek odlucuje da ide linijom manjeg otpora? :teg: (ovaj smajli nije takav)

...tako su svi u prvoj godini poleteli na psihologiju :taptap: pa je velika vecina tu psihologiju i prenela u drugu godinu :p


Ja jednostavno cu izabrati ono sto mi se vise svidi i sta mi bude zanimljivije :cool: Za sada se nikada nisam pokajao... Naravno, poslusacu razne savete i misljenja drugih...ali izabracu samo ono sto me vise prvuce! :lol:

Dakle DMS ili NA pitanje je sad :ajde:

_________________
There are only two types of people.
Those who play BuzzerBeater and those who don't
--> www.BuzzerBeater.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.02.2007. 21:53:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2005. 21:01:23
Postovi: 2046
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
xXx je napisao:
Zasto jednostavno nekada sami ne biste odlucili?! :sluske: :


pa naravno da cu sam da odlcuim. Ali mi zance misljenja i saveti drugih ljudi koji su to prosli.

xXx je napisao:
Da li mozda mislite da trebate uzeti ono sto ce vam mozda vise znaciti u zivotu :pitamse:


U to me je i poenta, sto ne znam da li ce mi bilo koji od ova dva i znaciti, zato i pitam ljude koji su sada starije generacije.


xXx je napisao:
Ja jednostavno cu izabrati ono sto mi se vise svidi i sta mi bude zanimljivije :cool:


E da se ne lazemo ti biras izmedju dve vrste matematike. Koliko to uzbudljivo i zanimljivo moze biti?!

_________________
"Some will win, some will lose, Some were born to sing the blues" - Journey, "Don' stop believing"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.02.2007. 22:57:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.11.2005. 12:13:51
Postovi: 642
Godina: Dipl.
Smer: IS
a ja biram ono sto cu lakse poloziti, ni DMS ni NA mi se ne cine nesto posebno zanimljivi, a nesto nemam osjecaj da ce mi puno znaciti, kao ni pola ispita na ovom fakultetu. e, sad, od dva zla izabrati manje nije uvijek lako, mislio sam da cu lakse sa psihologijom pa je jos uvijek vucem, za DMS sam cuo da se lakse polaze, a na NA ide malo ljudi-manje ljudi znaci nizi kriterijum, a i Lazovic mi je zemljak, i tu se stvori konflikt dvostrukog privlacenja ali i ambivalentnosti (j*** ti psihologiju).
moja preporuka je gledajte sta cete lakse poloziti, nauciti necemo svakako nista!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.02.2007. 00:56:59 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.01.2006. 22:34:40
Postovi: 258
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: IS
svi koje sam ja pitao (a pitao sam ih dosta) a koji su starija generacija su mi rekli da obavezno biram DMS


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.02.2007. 01:27:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.05.2003. 10:40:59
Postovi: 782
Lokacija: Na lepom plavom Dunavu
Godina: Dipl.
Smer: IS
beavis je napisao:
moja preporuka je gledajte sta cete lakse poloziti, nauciti necemo svakako nista!

Ti ili si pogrešio fax ili jednostavno prosipaš gluposti.
Kad je ovaj konkretan slučaj u pitanju, kao što već rekoh oba predmeta su veoma zanimljiva i korisna, naročito kad je primena u drugim predmetima u pitanju, a uz to možeš od (ili se kaže "u"?) oba da naučiš nešto što možeš da koristiš u programiranju. Ili da budem precizniji - modeliranju.

_________________
Nauka zna za mnoštvo stvari koje postaju očigledne kada se objasne.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.02.2007. 10:58:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2005. 21:01:23
Postovi: 2046
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ortak koji je isao u matematicku gimnaziju i koji je imao NA kaze da je smor i da ti ne treba uopste u zivotu, a ovde ljudi tvrde da koristi i DMS i NA. Tako da bih molio starije generacija, da objasne u kom smislu su korisini. Opet kazem, nismo pitali koji je laksi vec koji je bolji?

_________________
"Some will win, some will lose, Some were born to sing the blues" - Journey, "Don' stop believing"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.02.2007. 12:20:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.05.2003. 10:40:59
Postovi: 782
Lokacija: Na lepom plavom Dunavu
Godina: Dipl.
Smer: IS
^DMS videćeš ponešto od toga u strukturama podataka i jedna veoma važna oblast iz operacionih istraživanja (sada su to OI 2 valjda) se bazira na diskretnoj matematici, a koliko sam skontao ima primenu i u bazama podataka.

NA - takođe u strukturama za neka pretraživanja (praktično iste formule samo druge oznake tj. primena) i veoma korisna za savladavanje nekih stvari u matematičkom modeliranju kroz softvere (bar meni koji sam ih radio ne u matlabu nego u c#). Jednostavno i ovaj predmet smatram veoma bitnim jer kad radiš program koji zahteva neko složeno računanje više nije nebitno kako ćeš to da izvedeš/zaokružiš rezultat.

Za sad toliko. Ako bude još takvih predmeta vratiću se na ovu temu (ko me terao da je pogledam kad sam sa oba predmeta završio :lol: ).

E da, ako je kriterijum koji je bolji ili korisniji onda stvarno ne znam odgovor. A koji se lakše polaže - pa DMS za nijansu lakši, iako sam iz NA uzeo veću ocenu. Bar kad sam ja u pitanju.

_________________
Nauka zna za mnoštvo stvari koje postaju očigledne kada se objasne.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.02.2007. 23:50:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.05.2003. 14:01:17
Postovi: 3331
Lokacija: Fontana NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
DMS - kratko i jasno...

Razlog: lakši!

_________________
A Smile Can Hide A Thousand Words..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.02.2007. 23:53:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.08.2006. 22:21:10
Postovi: 415
Lokacija: hiLL
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ripper je napisao:
DMS - kratko i jasno...

Razlog: lakši!



...pre 2 (ili mozda vise:)) godine je definitivno bilo tako. Ali stvari se menjaju... ;)

_________________
There are only two types of people.
Those who play BuzzerBeater and those who don't
--> www.BuzzerBeater.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.02.2007. 00:07:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.02.2004. 03:30:59
Postovi: 214
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
bas tako...sada je numericka laksa sigurno... a da se ne lazemo, nista iz DMS-a nije preterano ni zanimljivo ni korisno...ko hoce da nauci nesto moze sam da isprogramira te kodove, ko nece uvek moze da nadje gotove...a Lazovic je totalno ok na ispitu...poz :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.02.2007. 15:33:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.12.2003. 15:58:04
Postovi: 4855
Lokacija: Novi Beograd/Kragujevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
anchy je napisao:
bas tako...sada je numericka laksa sigurno... a da se ne lazemo, nista iz DMS-a nije preterano ni zanimljivo ni korisno...ko hoce da nauci nesto moze sam da isprogramira te kodove, ko nece uvek moze da nadje gotove...a Lazovic je totalno ok na ispitu...poz :)

Pa nije baš tako...
Nigde/niko/nikad te neće terati da radiš to što radiš iz numeričke. Imaš matlab i spss koji sve detaljno odrade za statistiku. Tako da nikad nećeš morati da radiš ručno, a neće ti trebati više od dan-dva da provališ kako se radi u ovom programima (naravno mislim na onaj deo koji se radi na numeričkoj).
Za dms ti treba samo logika i nije suva fizikalija kao numerička. Takođe teorija grafova i ono što je povezano sa njom će ti trebati u operacionim i metodama optimizacije, tako da nije loše...
ALI ipak ovo je samo moje mišljenje... Ja sam položio oba ali da sam mogao da biram odlučio bih se za DMS
Pozdrav

_________________
They’re Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius - the other’s insane.
They’re laboratory mice
Their genes have been spliced
They’re dinky They’re Pinky and The Brain,


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.02.2007. 21:23:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 20:43:10
Postovi: 613
Godina: Dipl.
Smer: IS
iskreno ne znam kakva je numericka, ali sto se tice DMS-a svaka preporuka...
profesorka izuzetno korektna, nema bubacenja, trazi samo da kapiras, i znas sta joj pricas... :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.02.2007. 12:39:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.02.2006. 23:37:31
Postovi: 100
Lokacija: from Kraljevo
Godina: IV
Smer: IS
Rok za izbor ovih altrnativnih predmeta je do petka, zakljucno sa tim danom. Nakon toga, naplacivace se mislim 1000 din(ili mozda 500 ne znam kako tacno pise u pravilniku stdudentske sluzbe). A cak su i nezvanicno rekli da tada nece moci da se izabere predmet nego valjda gde bude manje ljudi.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: DMS vs. Numericka
PostPoslato: 26.02.2008. 14:45:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2005. 22:16:28
Postovi: 640
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Procitala sam sve preporuke i komentare na slicnu temu prethodne generacije. Imali su i anketu, i ljudi se uglavnom opredeljuju za DMS, stariji studenti kojima su oba predmeta bila obavezna su rekli da su oba vazna, da je DMS lakse poloziti, ali i to da im je ocena iz Numericke veca. Danas na prezentaciji predmeta mi se Lazovicevo izlaganje ucinilo zanimljivijim, bar je glasniji i kreativniji od profesorke Cangalovic. I sam princip polaganja mi se ucinio zamljivijim, kao i to da mozete ceo ispit da polozite pre junskog roka, i radi se dosta u RCu u matlabu. Lazovic je rekao da je prosle godine Numericku prijavilo 24 studenta, od toga se njih 20 odlucilo da je da pre roka, a prosek je 9.61! Ipak, ljudi se masovno odlucise za DMS, jer kazu da je tu manje cimanja i vise logickih stvari.

Sta vi kazete?

Ipak ne mogu da se okanem razmisljanja zasto mi kao informaticari, kojima bi trebala oba ova predmeta moramo da biramo izmedju njih, a finansije i racunovodstvo imamo celo, i to u jednom predmetu, dok odsek za Menadzment odprilike isto gradivo ima kao dva predmeta, u dva semestra? Nepravda. :udri: :udri:

Da napomenem da je prijava izabranog predmeta NAJKASNIJE DO PETKA na salteru 3, posle ce se placati, uz molbu, pa vas stave gde je manja guzva!!!

Sam nacin polaganja imam zapisan, mada mislim da se nije promenio u odnosu na prethodnu godinu, ima ga na stranicama predmeta. Ako je nekom nesto nejasno, mogu da prekucam.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: DMS vs. Numericka
PostPoslato: 26.02.2008. 14:57:28 

Pridružio se: 20.12.2005. 00:39:34
Postovi: 441
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Inace, i ja sam razmisljao o DMS-u zbog manjeg cimanja, ali mi se isto tako Lazoviceva prezentacija vise svidela, Numericka mi deluje i zanimljivije i korisnije, a i radi se u RC, nacin polaganja deluje sasvim ok, ali se opet pitam koliko je sve to zaista lako ili tesko savladati (naravno u odnosu na DMS). Ne znam, neki savet bi nam dobro dosao...

_________________
"Every moment is another chance"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group