Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Pitanje!!!
PostPoslato: 30.03.2007. 02:48:39 

Pridružio se: 20.10.2006. 14:12:39
Postovi: 13
Godina: I
Ljudi, treba mi pomoc,dvoumim se,a nista ne razumem!
Zavrsila sam Ekonomski fakultet u Kg-u(Berze i berz. poslovanje) i planiram da upisem postdiplomske studije na FON-u (Finansijski menadzment),ali ne znam koje!
Mislila sam prvo da upisem Master, ali je za nas (van FON-a) prijemni pretezak i ogromna je konkurencija bila u novembru, tako da je pitanje mogu li upasti! POsle sam se prebacila na specijalisticke strukovne studije (isto-fin.menadzment), zbog nepolaganja prijemnog ispita i nepostojanja zelje da upisujem dalje doktorske studije (vec samo da se dodatno usavrsim odredjenu oblast)!
Medjutim, vidim na spec.strukovne upisuju uglavnom sa Visom skolom, mada ih ima i sa zavrsenim faxom! Znaci, ako ja zavrsim te specijalisticke posle faksa, ista sam kao i onaj sto ih je zavrsio posle Vise skole!
Ne znam samo sta ja sa specijalistickih dobijam,ako sam sve to (uglavnom) vec ucila (jer, koliko sam shvatila-ove studije sluze i da priblize studente sa Visom fakultetlijama(da ih-nas-tako nazovem)), zasto da dam novac i ucim ponovo!
I, priznaje li se i kako "professional master" u inostranstvu?
Onda su bolje Master (priznate), samo je prijemni babaroga i ko zna kakva ce situacija biti ove godine na upisu Master-a!
A sta ce postojati od postdiplomskog programa ako se Master izjednaci sa diplomiranima?
I sta ja da radim?!

Ljiljana


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Hajde,ljudi,pomozite!
PostPoslato: 31.03.2007. 18:01:53 

Pridružio se: 20.10.2006. 14:12:39
Postovi: 13
Godina: I
Ja stvarno ne znam sta na FON_u dobijam i sta gubim upisivanjem Master-a i proffesional master-a,jer nisam sa Vaseg faxa!
Bilo kakav savet bi mi bio ZAISTA od velike pomoci!
Hvala puno!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.03.2007. 23:01:48 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
На жалост, нема много пост-дипломаца на форуму. Још мање има оних који познају и специјалистичке, и мастер студије.

Ја мислим да ако желиш да стекнеш знање - запосли се, а ако ти треба референца у CV-ју, дипломирај оно што ти је лакше. Али то је само моје мишљење.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.04.2007. 17:28:44 

Pridružio se: 20.10.2006. 14:12:39
Postovi: 13
Godina: I
Ovo sam nasla na sajtu Ministarstva prosvete i sporta.


http://www.mps.sr.gov.yu/upload/dokumen ... .2007..pdf


Poslednji put menjao Ljikac83 dana 29.04.2007. 19:33:20, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.04.2007. 15:42:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.04.2002. 00:45:02
Postovi: 679
Lokacija: PVO
Godina: Dipl.
Smer: IS
Čemu ovoliki copy&paste? Zar nije bio dovoljan link?

Što se tiče tvog pitanja, ja zaista ne znam čemu služe te specijalističke studije. Po meni je to gubljenje vremena i novca a malo toga dobiješ.

Takođe mislim da možeš da zaboraviš upis na master studije na budžetu. Fonovci u startu imaju više poena, a prijemni je prilagođen onome što mi učimo. Kažeš pretežak, meni je delovao kao test opšte kulture, dakle radi se o nekim osnovnim stvarima koje naučiš tokom studija (ili ne naučiš, ali to je posebna priča :cool:).

Ukratko, imaš jedinstvenu priliku da dobiješ master diplomu prestižnog fakulteta bez mnogo muke, jedino što moraš da pljuneš tih 1000€ cca. Proceni šta od toga imaš (povećanje plate, priliku za bolju poziciju, lakše zaposlenje ...) i odluči.

_________________
No keyboard error - press F1 to continue.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.04.2007. 16:59:01 

Pridružio se: 20.10.2006. 14:12:39
Postovi: 13
Godina: I
'Ej, ne ****, srece ti!
Na svakom Ekonomskom imas 'Informacione sisteme', samo sto ucis osnovne stvari, a ne neko projektovanje ili informacione tehnologije!
Mene je interesovao menadzeski odsek i ne vidim zasto meni na prijemnom toliko trebaju tehnicke oblasti.
Slazem se da prednost trebaju imati studenti Fon-a i, naravno, ne ocekujem budzet.
Iskreno receno, jeste prestizan fakultet, ali ne razumem zasto se zove 'Fakultet organizacionih nauka', jer ste totalno neorganizovani!
Pozdrav i hvala svima na pomoci!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group