Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: STIPENDIJA !!!
PostPoslato: 24.02.2006. 08:04:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.01.2003. 15:20:03
Postovi: 23
Godina: Dipl.
Smer: IS
Trenutno sam na postdiplomskim u Bugarskoj (u pitanju je francuski fakultet sa predstavnistvom u Sofiji). Zamolili su me da ih izreklamiram, pa evo par informacija:
- u pitanju je fakultet za administraciju i upravljanje ( u slobodnom prevodu)
- po zavrsetku dobija se diploma univerziteta iz Nanta (ekvivalent MBA)
-nastava je na francuskom, ali nemojte to da vas plasi jer do septembra kada pocinje ima dosta vremena da se nauci
-i mozda najvaznije SVE TROSKOVE SNOSE ONI (dobija se cak i kes na ruke svakog meseca i to sasvim dovoljno za pristojan zivot)
-rok za konkurs 12. maj 2006.
-vise informacija na http://ifag.refer.bg/
Ko ima pitanja neka moze da pita direktno na forumu, PM ili preko maila


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: STIPENDIJA !!!
PostPoslato: 24.02.2006. 21:23:48 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
b_o_k_i je napisao:
-i mozda najvaznije SVE TROSKOVE SNOSE ONI (dobija se cak i kes na ruke svakog meseca i to sasvim dovoljno za pristojan zivot)


Samo jedno pitanje: kakve koristi oni imaju od toga da plaćaju ljudima troškove? Je l' kad ga završiš moraš da radiš negde gde ti oni odrede ili šta? :zbun:

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.02.2006. 14:19:33 

Pridružio se: 11.03.2005. 19:55:54
Postovi: 7
Boki legendo, nisam znao da si se aktivirao na FF-u. Ni ja nisam preterano aktiavan, ali sad sam se odusevio. Evo i ja da vas malo reklamiram. Boki je procvetao od kada je otisao u bugarsku. Kaze da su ribe do jaja a klopa ekstremno jeftina. Osim toga, povremeno mozete da slusate Miroslava ilica....

Hehe, pozdrav boki

_________________
ne patim od ludila, cak sta vise, uzivam u njemu!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.02.2006. 09:40:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.01.2003. 15:20:03
Postovi: 23
Godina: Dipl.
Smer: IS
Milex ne znam koji im je interes, ali nemas apsolutno nikakvu obavezu prema njima.

E Doriane, pa bio si pozvan da svratis i vidis kako je ovde. E a nisi napomenuo da dok slusas Miroslava Ilica mozes i da narucis striptizetu za sto (ne znam da li na racunu pise striptizeta za cetiri osobe :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.02.2006. 10:33:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.10.2001. 12:12:48
Postovi: 380
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
alo Boki samo procitaj svoj poslednji POST za jedno godinu dana, ni sam neces verovati sta si pisao, a zamisli koliko ti ljudi veruje da ima striptizeta u klubu gde peva Miroslav Ilic :)

elem, potvrdjujem sve sto je Boki napisao, bio i video sve sto je naveo...

_________________
Zoran Marokanac: "Postojao je samo jedan Ljuba Zemunac. Svi drugi su obični krompiri."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.02.2006. 23:17:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.10.2002. 20:30:21
Postovi: 180
Godina: Dipl.
Smer: ME
Cao kolega,

jel bi mogao da kazes kavi su uslovi na ovom fakultetu, kako izgleda nastava, da li su dobri predavači, kakva je literatura, da li je interesantno, na čemu je akcent teorija/praksa? Ako bih mogao malo da napišeš više thanx!

Billy


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.03.2006. 10:10:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.01.2003. 15:20:03
Postovi: 23
Godina: Dipl.
Smer: IS
Evo ukratko o uslovima, predmetima itd...
Uslovi na faksu su stvarno fenomenalni, nemam primedbi. Svi su maksimalno korektni, za svaku sitnicu mozes da im se obratis i izacice ti u susret - moze se reci da vazi pravilo da je student u centru paznje. Bez problema mozes da kritikujes profesore, cak ima i poseban formular koji se popunjava o svakom predmetu i profesoru kako bi se povecao kvalitet. Jedino sto se tice uslova, a sto nije bas sjajno je smestaj u studentskom gradu, ali nije bas ni katastrofa.
E sad sto se tice predavanja i profesora tu je situacija vruce-hladno
Znaci ima profesora koji su stvarno ekstra, a ima i nekih koji bas i ne razumeju ono sto pricaju (konkretno mislim na jednog koji je predavao informacione sisteme i koji je skroz pogresno objasnio mehanizam kriptovanja javnim/privatnim kljucem - doduse pobrinuo sam se da on ne predaje naredne godine :D
Sto se tice predmeta ima i zanimljivih i dosadnih, masa stvari je meni (a verovatno i bilo kome ko dodje sa FON-a) vec poznata.
Teorija/praksa: zavisi od predmeta ali je po mom misljenju odlicno podeljeno. Koristili smo cak i neki (ajde recimo) software za simulaciju vodjenja preduzeca. Dosta je zastupljen grupni rad i u principu ne mora gotovo nista da se streba kuci (ovo pricam iz svog ugla jer sam vec ucio dosta toga na FON-u). Nema ispitnih rokova vec slusas jedan predmet jednu (nekad dve) nedelje i posle odmah imas ispit.
Sta je jos ostalo, a da literatura. Pa uglavnom svi podele kopije slide-ova ili delove knjiga koji su bitni. Ima i odlicno opremljena biblioteka, mada ja uzimam samo casopise.
Posle svih polozenih ispita potrebno je odraditi praksu minimum tri meseca bilo gde, a postoji mogucnost da se dobije praksa u inostranstvu (konkurisanje ide preko njih, oni pisu preporuke itd).
Eto sve u svemu nije nimalo tesko, a 9 meseci u Bugarskoj nije velika zrtva za stranu diplomu. Ne nadajte se da cete nauciti mnogo toga novoga (osim jezika naravno)
Ako je nesto jos nejasno pitajte


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.03.2006. 02:37:27 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Po tvom poslednjem postu taj fakultet me neodoljivo podseća na FON. :D

A 9 meseci stvarno nije ništa. Ja sam mislio da je to duže (bar 2-3 godine). Koliko ispita ima ukupno?

Sviđa mi se ovaj princip da slušaš jedan predmet (ako sam dobro razumeo) par nedelja pa odmah polažeš ispit.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.03.2006. 12:12:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.01.2003. 15:20:03
Postovi: 23
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ima dvadesetak ispita i uglavnom su svi jako slicni sa onim sto se uci na FON-u. Dobro si razumeo - ispit slusas jednu ili dve nedelje (zavisi od ispita) i onda (uglavnom) u subotu polazes. Naravno sve pismeno


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.03.2006. 13:08:19 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Još jedno pitanjce - ako sam dobro razumeo ono što piše na sajtu (baš je mnoooogo prošlo od kada sam učio francuski :) ), upisuješ se ako položiš neki pismeni test. Kakav je to test?

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.03.2006. 09:47:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.01.2003. 15:20:03
Postovi: 23
Godina: Dipl.
Smer: IS
Test iz 2003
http://ifag.refer.bg/IMG/rtf/Examen_d_entree_et_corrige_2003.rtf
Test iz 2004
http://ifag.refer.bg/IMG/doc/Test_entree_2004.5.doc

Test nije preterqno tezak. Imas deo koji se zove "racun". Neka jednostavna matematika koja ne bi trebalo da bude problem i za sta nije potrebno neko veliko znanje francuskog. Drugi deo je jezik. Prosle godine je bio kao test sa zatvorenim pitanjima a ja sam polozio na foru "sve pod a" (to vazi za deo koji se odnosi na jezik - matematiku sam uradio dobro).
Posle imas intervju telefonom...ali hvala bogu pa 3g ne funkcionise kod nas tako da mozes da ostavis broj mobilog u CV-u i da das karticu nekom na par dana da odradi intervju za tebe :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.03.2006. 14:13:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2003. 20:16:31
Postovi: 553
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: UK
b_o_k_i je napisao:
Posle imas intervju telefonom...ali hvala bogu pa 3g ne funkcionise kod nas tako da mozes da ostavis broj mobilog u CV-u i da das karticu nekom na par dana da odradi intervju za tebe :D


Mislis zbog (ne)znanja jezika ili se zezas ?

Da li je ovo samo za menadzment ili moze bilo koji smer ?

Moram da dodam da ni meni stvarno nije jasno koji je interes tog fakulteta da tako deli stipendije :zbun:
Naravno nije da sumljam u to sto kazes, ali proveri ipak da nemaju neka sitna slova negde na ugovoru :D

mali offtopic:

Citiraj:
Po tvom poslednjem postu taj fakultet me neodoljivo podseća na FON.


Ma to se bre FON prosirio na susedne zemlje, samo promenili ime, vidi se da imamo strucnjake za marketing na faxu. Mada to se lako da proveriti - da li vam je tamo za overu semestra potrebno vise od 20 min stajanja u redu i da li sedite jedni drugima na glavi (tj. da li vas ima 2 puta vise nego slobodnih mesta). Ako je odgovor da onda je to FON :P

_________________
HEAR ME ROAR !


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.03.2006. 10:12:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.01.2003. 15:20:03
Postovi: 23
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ovo sa zamenom kartica je provereno - radi, a bilo je zbog slabog znanja jezika.

Nema nikakav "catch". Nemas NIKAKVU obavezu prema njima. Uostalom znas valjda da je i ecole centrale organizavao besplatne postdiplomske na FON-u. Sto se tice uslova stvarno je fenomenalno (osim smestaja koji je OK ali ne ekstra). Fakultet finansiraju vlade frankofonih zemalja (konkretno Francuska, Belgija i Kanada), a mislim da im je interes da imaju frankofone kadrove u istocnoj Evropi. Oni su malo sujetni i drcni i ne vole bas Amerikance koji polako uzimaju primat u istocnoj Evropi, tako da mislim da im je interes da se odrze u trci. Konkretno prakse koje se nude su uglavnom vezane za inostranstvo sa zagarantovanim poslom u nekoj od zemalja istocne Evrope. Naravno nisi u obavezi da prihvatis sta oni nude vec mozes i sam da nadjes sta tebi odgovara.
I poslednje - moze da konkurise bilo ko ko ima zavrsen (ili ce uskoro zavrsiti) fakultet koji traje minimum cetiri godine.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.04.2006. 18:04:01 

Pridružio se: 24.11.2005. 22:17:03
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
IHHIHIHIIH


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2006. 01:22:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.08.2004. 23:12:35
Postovi: 133
Lokacija: Шанк
Godina: Dipl.
Smer: ME
Prvo, hvala na informacijama !
Drugo, mozda sam previse skeptik, ali ovo je suvise dobro da bude stvarno, bar meni... ipak, zamolio bih te da mi razjasnis par stvari:
Taj fakultet je za menadzere ili informaticare? (glupo pitanje ali sa morao da pitam opet)
Na kraju postdiplomskih dobijas MBA diplomu u kojoj oblasti?
Najbitnije, koliko je cenjena i priznata ta diploma, jer postdiplomske mozes da odradis i na Gigatrendu i Bk ali ti ne vaze dalje preko nase granice - naravno osim u slucaju da si lovaran...
I za kraj, nadovezujuci se na prethodno - kakve su sanse za zaposlenje sa tom diplomom - da li postoje firme koje regrutuju ljude sa tih studija i slicno?
Pozdrav!

_________________
F U C K uefa!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.04.2006. 09:05:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.01.2003. 15:20:03
Postovi: 23
Godina: Dipl.
Smer: IS
I meni je zvucalo "too good to be true" ali evo me na mesec dana do kraja. Nema veze da li si informaticar ili menadzer (ja sam konkretno zavrsio informatiku) bitno je da imas zavrsen fakultet ili da ces ga zavrsiti uskoro. Tacan naziv diplome je "le Master en administration des entreprises" sto bi znacilo master za upravljanje preduzecima i kazu da je to francuski ekvivalent za MBA (koji valjda znas mozes da dobijes pod tim imenom samo na engleskom ili americkom fakultetu). Diplomu ti izdaje univerzitet u Nantu (kao da si zavrsio tamo) tako da pretpostavljam da je priznaju svuda. Sto se tice zaposlenja, ovih dana bas dolaze firme i nude staz i posao. Doduse uvek stoji problem "srpski pasos" i radna dozvola tako da se ja nesto ni ne trudim da nadjem staz preko. Ako imas jos pitanja -pitaj slobodno. I da te podsetim da je rok za konkurs do 12-og maja.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group