Započni novu temu Odgovori na temu  [ 473 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15.04.2015. 09:33:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2015. 09:23:19
Postovi: 22
Godina: Padobranac
Smer: ME
Pozdrav svima.Ovde mozete pisati u vezi upisa na master za 2015/2016 godinu.

_________________
Ono što je najvažnije je koliko dobro hodaš kroz vatru.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.04.2015. 16:00:45 

Pridružio se: 23.04.2015. 15:34:40
Postovi: 1
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pozdrav !

Potrebna mi je pomoć oko mogućnosti konkurisanja, pa eto ako neko ima viška slobodnog vremena ne bi bilo loše da proba da mi pomogne :)

Zainteresovan sam za upis master studija na FON-u.
Inace, prosle godine sam zavrsio Filološki fakultet, međutim već duže vreme se bavim programiranjem i zanima me jedan od modula sa smera Informacioni sistemi i tehnologije.

E, ovako

Mogućnosti konkurisanja za upis na master 2014-2015 su ovde

http://www.fon.bg.ac.rs/downloads/2014/04/MAS-Tabela-prohodnosti.pdf

i tu piše, videćete, da postoji mogućnost da studeniti, koji su završili fakultet društveno-humanističkih nauka (gde spada Filološki fakultet) mogu da konkurišu za upis na smer Informacioni sistemi i tehnologije (na sve module ovog smera).

Međutim, ovde

http://master.fon.bg.ac.rs/docs/studije/ISIT.pdf

na većini modula smera Informacioni sistemi i tehnologije se traži određeno predznanje i stoji ovako nesto

Podrazumevano predznanje - Završene osnovne studije iz jedne od sledećih oblasti: informacioni sistemi, informacione tehnologije, softversko inženjerstvo, računarske nauke

Zvao sam master službu i tu se nikad niko ne javlja, međutim mejlom su mi odgovorili kratko Možete da konkurišete, tako da eto ako neko zna nešto više neka napiše a svakako moram da odem do fakulteta da porazgovaram sa njima.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.04.2015. 21:45:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.05.2014. 15:57:45
Postovi: 92
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
@master2016, možeš bez problema da konkurišeš, to što piše u tom pdf fajlu nije bitno. Tabela mogućnosti konkurisanja je bitna i tu jasno piše da na smer ISiT mogu da konkurišu studenti sa završenim osnovnim akademskim studijama društevno-humanističkih nauka, prirodnih nauka, medecinskih nauka kao i tehničkih nauka. Dakle, za taj smer ne postoje ograničenja, na softversko inženjerstvo nije moguće konkurisati bez osnovnih akademskih studija tehničkog usmerenja.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.06.2015. 21:11:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.06.2015. 20:53:50
Postovi: 2
Godina: I
Smer: ME
Pozz
planiram da upisem master ove godine ,studijski program Menadzment studijska grupa Upravljanje projektima. Ako vas ima jos javljajte se :zbun:
Da li vec sada moze da se nadje skripta za prijemni,nnije bitno da li u el.formi ili u pisanom obliku?
Hvala unapred

_________________
Zarađivanje novca je umetnost i rad je umetnost, a dobro poslovanje je najbolja umetnost.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.06.2015. 10:33:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2015. 09:23:19
Postovi: 22
Godina: Padobranac
Smer: ME
Warhol, ne verujem da će uopšte moći da se nadje skripta. Prijemni se sprema iz knjige Menadžment. E sad, prošle godine je knjiga izašla početkom avgusta. A što se tiče ove godine,zvao sam master službu i oni su mi rekli da prošlogodišnja knjiga važi i za ovu godinu. Mada znajući njih to bih uzeo sa rezervom :-)

_________________
Ono što je najvažnije je koliko dobro hodaš kroz vatru.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.06.2015. 12:19:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.06.2015. 20:53:50
Postovi: 2
Godina: I
Smer: ME
Bukowski hvala!!!
da, sve sa rezervom uzimam ali izglada da je ta knjiga aktuelna vec nekoliko godina unazad! Potrudicu se da odem do fakulteta ovih dana pa da izvucem sta mogu! nove informacije ili kjnigu :fokus:

_________________
Zarađivanje novca je umetnost i rad je umetnost, a dobro poslovanje je najbolja umetnost.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.06.2015. 12:43:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2015. 09:23:19
Postovi: 22
Godina: Padobranac
Smer: ME
Ajde, pa javi šta si saznala ako možeš :-)

_________________
Ono što je najvažnije je koliko dobro hodaš kroz vatru.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.06.2015. 09:30:12 

Pridružio se: 03.06.2015. 15:18:24
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: ME
Može mala pomoć? Davno sam završila studije (Filološki fax), a sada bih upisala master na Menadžmentu- ljudski resursi.
Kada se otvara konkurs i da li se polaže prijemni, kada i iz kojih predmeta, odakle mogu da učim?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.06.2015. 09:39:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2015. 09:23:19
Postovi: 22
Godina: Padobranac
Smer: ME
Ne znam tačno kada se otvara konkurs,trebalo bi krajem avgusta,početkom septembra.Što se tiče prijemnog on se mora polagati.Sprema se iz knjige Menadžment,nevezano za to koji smer upisuješ.Sama knjiga se sastoji iz više poglavlja,koji su ujedno i smerovi na masteru.Tako da tek nakon prijemnog biraš koji smer upisuješ.Tako je makar bilo prošle godine,a po rečima ljudi iz master službe,izgleda da će tako biti i ove :)

_________________
Ono što je najvažnije je koliko dobro hodaš kroz vatru.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.06.2015. 10:01:37 

Pridružio se: 03.06.2015. 15:18:24
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: ME
Samo iz te jedne knjige? Gde mogu da je nabavim? Hvala puno na pomoći!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.06.2015. 10:11:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2015. 09:23:19
Postovi: 22
Godina: Padobranac
Smer: ME
Da,samo iz te jedne.Može se nabaviti u skriptarnici,na fakultetu.Baš iz skriptarnice su mi rekli da će prošlogodišnja knjiga važiti i za ovu.

_________________
Ono što je najvažnije je koliko dobro hodaš kroz vatru.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2015. 10:09:15 

Pridružio se: 20.06.2015. 10:02:42
Postovi: 3
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Cao svima! Zavrsavam Filoloski fakultet, i razmisljam o upisu mastera na FON-u. Da li mozete da mi napisete smerove, neke preporuke i koliko kosta master, koliko ima mesta na budzetu? I da potvrdim, ne treba da polazem nikakav prijemni?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.06.2015. 22:17:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.05.2014. 15:57:45
Postovi: 92
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
m.anja imaš sve što te interesuje na sajtu fakulteta.Prijemni moraš da polažeš za sve smerove (mislim da postoji samo jedan smer za koji se vrši intervju, pa na osnovu intervjua se studenti uspisuju, a prijemni se za taj smer ne radi.)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.06.2015. 15:05:50 

Pridružio se: 22.06.2015. 14:23:40
Postovi: 1
Godina: Padobranac
Smer: IS
Drage potencijalne buduće kolege, evo da vam napišema par reči o master studijama koje, nadam se, na jesen završavam :)

Ako se pitate da li su master studije na FONu za vas, ja ću vam reći. Jesu! Prosto, dizajnirane su tako da možete da ih završite ako želite samo još jednu akademsku titulu više a opet, možete veoma mnogo da naučite na njima. Izbor je samo vaš. Neće vas mnogo profesori maltretirati ali će vam znanje prenositi onoliko koliko želite da ga upijete. Ko hoće onoliko koliko je dovoljno za prolaz, toliko će i dobiti. Ko želi više, opet će mu izaći u susret. Po meni, profesori su svetla tačka master studija na FONu. Možda nije ovako baš na svakom smeru ali mislim da je, ako pričamo o procentima, preko 90% njih veoma predano radu sa studentima.

- PRIJEMNI -

Ukoliko sednete i naučite sve iz praktikuma ili literature za spremanje prijemnog, lako ćete položiti sa visokim brojem poena. Osim smera na Menadžmentu na koji se upisuju oni koji nisu sa FONa, nemojte se nadati da ćete upasti na budžet. Navala ljudi sa FONa je velika i može se desiti, kao prošle godine na Elektronskom poslovanju, da njih bude više nego što je ukupan broj mesta na smeru. A oni dobijaju maksimalan broj poena sa prijemnog bez da ga rade. Proseci su im svima iznad devet i to u startu znači da će minimalan broj bodova za budžet biti oko 96-97. Ono što je dobro za sve koji nisu sa FONa je činejnica da se studenti FONa prijavljuju na više smerova i gledaju da upadnu na budžet, tako da preliminarne liste nisu baš validne jer većine studenata ima na dve, tri liste. Ukoliko ne upadnu na budžet, ne upisuju se što ostavlja prostora drugima da se upišu na samofinansiranje. Poenta je da ako dobro uradite prijemni, upadate sigurno, bez brige :)

- MASTER SLUŽBA I UPIS -

Ovde dolazimo do onoga što je najgore u čitavom sistemu master studiranja na FONu a to je master služba. Najveće probleme imaćete sa njima. Zamislite najgoru državnu službu i kvadrirajte je, to vam je otprilike master služba na FONu. Što se manje s njima bakćete, to bolje za vaše mentalno zdravlje. Problem je u tome što oni vode upis i tu ćete već naići na prvi problem sa tačnošću informacija. Zaboravite na pozivanje telefonom i postavljanje pitanja, samo ćete se nervirati. Rokove koje postavljaju redovno će kršiti i do poslednjeg trenutka nećete imati pojma šta se dešava. Ukoliko polažete prijemni, oslonite se isključivo na infomracije na sajtu i bukvalno refresh na svakih pola sata jer se nikad ne zna kada će neka bitna informacija da se pojavi. Prošle godine su, na primer, izbacili info da će neki spisak da izađe "u utorak do 17h" vezano za termin upisa u četvrtak . E, taj spisak je izašao u četvrtak u 15h da kažu da je upis tog dana u 18h. Sa njima budite spremni na sve i nikada ne uzimajte zdravo za gotovo ono što vam kažu već proverite na još jednoj strani.

Upis se sprovodi prema spiskovima koji su formirani na osnovu broja poena. Na prozivku se pozivaju studenti od tog do tog broja i vrši se upis. Nećete znati, niti će vam to gospoda iz master službe reći, do kog rednog broja je završen upis i koliko je ostalo slobodnih mesta. Prošle godine se desilo da se na upis na budžet na smeru Menadžment DHN dvoje ljudi nisu pojavili, što po pravilima konkursa automatski znači da više ne mogu da se upišu. Međutim, na sledećoj prozivci se pojavio dekan lično i rekao kako eto, oni nisu mogli da stignu, tralalalala, u svakom slučaju bili su upisani iako je to protivno pravilima konkursa. Tako da je sa master službom i upisom sve moguće. Ono što je najbitnije, ukoilko dobro uradite prijemni i imate dovoljan broj bodova sa fakulteta, niko neće moći da vam oduzme mesto. Ali, nerviranje vam ne gine, na to računajte ;)

Kad prođete upis i sve vezano za to, uplivaćete u mirne vode. Tada sve zavisi od vas samih i vaših ambicija. Želim vam svima sreću na prijemnom i da se upišete na željeni smer :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 22.06.2015. 18:53:46 

Pridružio se: 15.10.2014. 08:18:43
Postovi: 56
Godina: Padobranac
Smer: ME
MasterDizaster je napisao:
Drage potencijalne buduće kolege, evo da vam napišema par reči o master studijama koje, nadam se, na jesen završavam :)

Ako se pitate da li su master studije na FONu za vas, ja ću vam reći. Jesu! Prosto, dizajnirane su tako da možete da ih završite ako želite samo još jednu akademsku titulu više a opet, možete veoma mnogo da naučite na njima. Izbor je samo vaš. Neće vas mnogo profesori maltretirati ali će vam znanje prenositi onoliko koliko želite da ga upijete. Ko hoće onoliko koliko je dovoljno za prolaz, toliko će i dobiti. Ko želi više, opet će mu izaći u susret. Po meni, profesori su svetla tačka master studija na FONu. Možda nije ovako baš na svakom smeru ali mislim da je, ako pričamo o procentima, preko 90% njih veoma predano radu sa studentima.

- PRIJEMNI -

Ukoliko sednete i naučite sve iz praktikuma ili literature za spremanje prijemnog, lako ćete položiti sa visokim brojem poena. Osim smera na Menadžmentu na koji se upisuju oni koji nisu sa FONa, nemojte se nadati da ćete upasti na budžet. Navala ljudi sa FONa je velika i može se desiti, kao prošle godine na Elektronskom poslovanju, da njih bude više nego što je ukupan broj mesta na smeru. A oni dobijaju maksimalan broj poena sa prijemnog bez da ga rade. Proseci su im svima iznad devet i to u startu znači da će minimalan broj bodova za budžet biti oko 96-97. Ono što je dobro za sve koji nisu sa FONa je činejnica da se studenti FONa prijavljuju na više smerova i gledaju da upadnu na budžet, tako da preliminarne liste nisu baš validne jer većine studenata ima na dve, tri liste. Ukoliko ne upadnu na budžet, ne upisuju se što ostavlja prostora drugima da se upišu na samofinansiranje. Poenta je da ako dobro uradite prijemni, upadate sigurno, bez brige :)

- MASTER SLUŽBA I UPIS -

Ovde dolazimo do onoga što je najgore u čitavom sistemu master studiranja na FONu a to je master služba. Najveće probleme imaćete sa njima. Zamislite najgoru državnu službu i kvadrirajte je, to vam je otprilike master služba na FONu. Što se manje s njima bakćete, to bolje za vaše mentalno zdravlje. Problem je u tome što oni vode upis i tu ćete već naići na prvi problem sa tačnošću informacija. Zaboravite na pozivanje telefonom i postavljanje pitanja, samo ćete se nervirati. Rokove koje postavljaju redovno će kršiti i do poslednjeg trenutka nećete imati pojma šta se dešava. Ukoliko polažete prijemni, oslonite se isključivo na infomracije na sajtu i bukvalno refresh na svakih pola sata jer se nikad ne zna kada će neka bitna informacija da se pojavi. Prošle godine su, na primer, izbacili info da će neki spisak da izađe "u utorak do 17h" vezano za termin upisa u četvrtak . E, taj spisak je izašao u četvrtak u 15h da kažu da je upis tog dana u 18h. Sa njima budite spremni na sve i nikada ne uzimajte zdravo za gotovo ono što vam kažu već proverite na još jednoj strani.

Upis se sprovodi prema spiskovima koji su formirani na osnovu broja poena. Na prozivku se pozivaju studenti od tog do tog broja i vrši se upis. Nećete znati, niti će vam to gospoda iz master službe reći, do kog rednog broja je završen upis i koliko je ostalo slobodnih mesta. Prošle godine se desilo da se na upis na budžet na smeru Menadžment DHN dvoje ljudi nisu pojavili, što po pravilima konkursa automatski znači da više ne mogu da se upišu. Međutim, na sledećoj prozivci se pojavio dekan lično i rekao kako eto, oni nisu mogli da stignu, tralalalala, u svakom slučaju bili su upisani iako je to protivno pravilima konkursa. Tako da je sa master službom i upisom sve moguće. Ono što je najbitnije, ukoilko dobro uradite prijemni i imate dovoljan broj bodova sa fakulteta, niko neće moći da vam oduzme mesto. Ali, nerviranje vam ne gine, na to računajte ;)

Kad prođete upis i sve vezano za to, uplivaćete u mirne vode. Tada sve zavisi od vas samih i vaših ambicija. Želim vam svima sreću na prijemnom i da se upišete na željeni smer :)
Na kojem si ti smjeru na Master studijama?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.06.2015. 12:14:16 

Pridružio se: 26.01.2010. 20:57:23
Postovi: 530
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ukoliko nekome treba literatura za spremanje prijemnog ispita ja imam.
Kao nove su praktikum i knjigu (ali za studente sa FON-a). :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.06.2015. 08:42:58 

Pridružio se: 24.06.2015. 08:32:40
Postovi: 1
Godina: Dipl.
Smer: IS
Poštovani,
zanima me koja je neophodna literatura za pripremu prijemnog?

Dolazim sa drugog faxa, Informacioni sistemi me zanimaju, modul Poslovna analitika, ili ISiT.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 26.06.2015. 10:19:12 

Pridružio se: 26.06.2015. 10:17:01
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: ME
Cao, htela bih da upisem Menadzment- Upravljanje projektima. Prethodnih godina bio je i leksikon pojmova, pored knjige, za spremanje prijemnog. Hoce li toga biti i ove godine?

I najvaznije- do kada se treba prijaviti za upis ove godine?

Hvala.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.07.2015. 21:40:05 

Pridružio se: 01.07.2015. 21:33:14
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: ME
Koliko studenata primaju na menadzmentu DHN ukupno , a koliko njih na budzetu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.07.2015. 08:50:49 

Pridružio se: 26.06.2015. 10:17:01
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: ME
nismo bas aktivni ovde.....


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 03.07.2015. 12:57:19 

Pridružio se: 03.07.2015. 12:51:31
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: ME
Kolege,


da li neko ima pomenutu knjigu za spremanje prijemnog od prosle godine i voljan je da proda (ne fotokopiju!)?

hvala lepo :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.07.2015. 10:30:31 

Pridružio se: 17.08.2014. 20:05:41
Postovi: 26
Godina: Padobranac
Smer: ME
Skolarina za studijski program menadzment od ove godine iznosi 210000 dinara :durisha:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.07.2015. 20:31:46 

Pridružio se: 03.07.2015. 12:51:31
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: ME
Kolege,


da li neko ima knjigu: Menadžment, priručnik za pripremu prijemnog ispita, studijski program menadžment. Beograd 2014, za spremanje prijemnog od prosle godine i voljan je da proda (ne fotokopiju!)?

hvala lepo :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.07.2015. 09:39:24 

Pridružio se: 26.06.2015. 10:17:01
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: ME
aleksandar991 je napisao:
Skolarina za studijski program menadzment od ove godine iznosi 210000 dinara :durisha:


Aleksandar991 gde si nasao ovu informaciju?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 10.07.2015. 11:57:44 

Pridružio se: 17.08.2014. 20:05:41
Postovi: 26
Godina: Padobranac
Smer: ME
Na sajtu Beogradskog Univerziteta, samo su za menadžment povećali školarinu, a kvote za upis ostale su iste..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 473 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group