Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1284 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 52  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23.10.2014. 15:23:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.07.2014. 16:10:58
Postovi: 78
Godina: Padobranac
Smer: IS
Citiraj:
Da se ne lazemo, mnogo je lakse kada citas resen prijemni nego kad sednes da ga radis, deluje vrlo lako, a zapravo ako za vecinu pitanja procitas pazljivo svaki odgovor (osim za ona gde je pitanje konkretno, ko je osnivac, koji uhovor...) shvatices koliko su slicni odgovori i koliko zamki ima.


Ja sam pričao iz svog ugla, ono pročitam pitanje u znam odgovor bez gledanja u rešenje ili znam u toj meri da ne mogu da me zeznu ma koliko želeli :) Naravno da ima i onih pitanja koje su zamke, ali konkretno na ovogodišnjem prijemnom takvih pitanja je bilo 2 (evo sad sam ponovo prošao prijemni za Menadžment). Može se uzeti u obzir i faktor treme ili vrućine/hladnoće ali reći da je nemoguće da neko dobije maksimalni broj poena zbog težine testa je ipak prejaka konstatacija. Pogotovo na ovakvom testu gde je suvo znanje jedini faktor, nema uticaja brzine pisanja ili primene znanja na nepoznate stvari.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 15:53:10 

Pridružio se: 23.10.2014. 15:43:34
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: ME
Jel zna neko od kolega gde mogu da nadjem vise informacija o predmetima na modulima? :pitamse: Zanima me Menadzment poslovnih procesa ali se ipak dvoumim zbog predmeta...Svaka informacija je dobrodosla :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 16:08:42 

Pridružio se: 07.09.2014. 20:12:38
Postovi: 19
Godina: Padobranac
Smer: ME
Oni upisuju MIO posto su inzenjeri kada ga zavrse,a ne kao mi master menadzeri.... nemamo isto zvanje,zato oni ne upisuju Menadzment... e sad mozda ga ipak neko upise da ne bi placao skolarinu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 16:32:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.11.2013. 16:52:59
Postovi: 196
Godina: Padobranac
Smer: ME
Micy 192 je napisao:
Jel zna neko od kolega gde mogu da nadjem vise informacija o predmetima na modulima? :pitamse: Zanima me Menadzment poslovnih procesa ali se ipak dvoumim zbog predmeta...Svaka informacija je dobrodosla :)

Ovde imas spisak svih predmeta po modulima http://www.fon.bg.ac.rs/studije/master- ... menadzment
A ovde imas objasnjeno sta se radi i koji je profesor na svakom predmetu u svim modulima po abecednom redu http://www.fon.bg.ac.rs/downloads/2014/ ... dmeta1.pdf


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 16:49:14 

Pridružio se: 23.10.2014. 15:43:34
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: ME
milan015 je napisao:
Micy 192 je napisao:
Jel zna neko od kolega gde mogu da nadjem vise informacija o predmetima na modulima? :pitamse: Zanima me Menadzment poslovnih procesa ali se ipak dvoumim zbog predmeta...Svaka informacija je dobrodosla :)

Ovde imas spisak svih predmeta po modulima http://www.fon.bg.ac.rs/studije/master- ... menadzment
A ovde imas objasnjeno sta se radi i koji je profesor na svakom predmetu u svim modulima po abecednom redu http://www.fon.bg.ac.rs/downloads/2014/ ... dmeta1.pdf



Hvala puno :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 19:18:05 

Pridružio se: 27.08.2014. 17:46:05
Postovi: 13
Godina: Padobranac
Smer: IS
Panicu, istu muku mucimo, pa se razumemo :D
Stefane, ispalo je da sam 50., sistemom prstic po ekranu kako neko rece :D
Konfuzija opsta, evo jedna devojka nije znala do sinoc da nadje nijednu informaciju oko rezultata prijemnog na sajtu...

Zeleo bih da se zahvalim svima koji su mi pomagali informacijama, posebno Panicu !

Sada opet imam neka pitanja ...
biografija u 3 licu ? On je isao u skolu tu i tu, zatim je nastavio skolovanje na fakultetu tom i tom, radio je tu i tu ? :D jel tako :D ?

Zna li neko sta konkretno sve treba za upis men. u javnom sektoru, cene itd ? Kazu pratite sajt, bicete blagovremeno obavesteni.... jeza me je prosla, obzirom da znam da sam neke stvari saznavo jer sam proveravao u fazonu ajde da vidim da li su izbacili jos jednom pred spavanje :D.

Takodje zanima me, do sada nisam imao tu situaciju ali zbog nekih "zivotnih planova" moguce da cu je imati, sta se desava u slucaju da zelim da prekinem-pauziram skolovanje, tj obnovim godinu ali tek kroz par godina.Mozda je glupo pitanje, ali eto sta se desava ako ne dam prvu godinu u roku, da li moram odmah da obnovim i nastavim ili mogu napraviti pauzu od par godina ?

I sta se desava ako mi se ti "zivotni planovi" ranije isprece pa bi prekinuo skolovanje vec u ovoj godini, da li moram da im platim celu ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 19:51:18 

Pridružio se: 17.10.2014. 15:48:05
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: ME
Da vas pitam, da li znate, da li je bitno koje godine je izvadjen izvod iz maticne knjije tj. overen za upis? Posto imam overen iz 2010. ne znam da li opet moram? :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 20:31:17 

Pridružio se: 12.10.2014. 18:55:32
Postovi: 13
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ne mora nista da se overava, bas sam video koju dokumenticiju je potrebno da spreme ovi koji se upisuju na budzet u subotu i nigde ne stoji da je potrebna kopija bilo kog dokumenta, vec samo originali.

A sto se tice nas na samofinansiranje, najbolje bi bilo da u subotu uvece izbace sta je potrebno i da nas okite sa jutarnjim "dodjite u ponedeljak u 9 ujutru" i bas me zanima kako ce sve to u nedelju da se poplaca..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 20:34:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.11.2013. 16:52:59
Postovi: 196
Godina: Padobranac
Smer: ME
Poslanik je napisao:
Ne mora nista da se overava, bas sam video koju dokumenticiju je potrebno da spreme ovi koji se upisuju na budzet u subotu i nigde ne stoji da je potrebna kopija bilo kog dokumenta, vec samo originali.

A sto se tice nas na samofinansiranje, najbolje bi bilo da u subotu uvece izbace sta je potrebno i da nas okite sa jutarnjim "dodjite u ponedeljak u 9 ujutru" i bas me zanima kako ce sve to u nedelju da se poplaca..

O tome i ja upravo razmiljam...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 20:49:22 

Pridružio se: 17.10.2014. 15:48:05
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: ME
Pa da, ali ne bih da im ostavljam original izvod :P ako ostaje tamo...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 21:26:45 

Pridružio se: 07.09.2014. 20:12:38
Postovi: 19
Godina: Padobranac
Smer: ME
Ne treba nista da se overava,izaslo je sta je potrebno od dokumentacije na sajtu za predaju,sve su originali. Samo nzm da li je validno drzavljanstvo i izvod iz 2012. godine,master sluzba se ne javlja. Ne bih volela da mi se dogodi da dodjem na upis i da mi kazu ta dokumentacija ne valja iz 2012. je. Da li je neko dobio informaciju koliko mogu da budu stara dokumenta?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 21:38:48 

Pridružio se: 13.10.2014. 01:51:16
Postovi: 14
Godina: Dipl.
Smer: ME
A uverenje o diplomiranju/diploma i uverenje o polozenim ispitima/dodatak diplomi su samo na uvid je l tako? Mislim kontam da mi je pitanje wtf, ali napisali su kao da se predaje njima, pa ono...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 21:48:09 

Pridružio se: 07.09.2014. 20:12:38
Postovi: 19
Godina: Padobranac
Smer: ME
Znam da izvod treba da bude crveni i da u gornjem desnom uglu ima hologram,al da li je bitno iz koje je godine? Mislim da oni sva dokumenta uzimaju,nije na uvid.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 22:33:20 

Pridružio se: 13.10.2014. 01:51:16
Postovi: 14
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pa sta, da se slikam bez uverenja o diplomiranju?? o.O To je valjda nesto sto se nigde ne predaje, samo overene fotokopije ili na uvid...
Ja upisujem dva mastera, na ovom drugom faxu cak ni na uvid ne traze jer su overene fotokopije predate na konkursu


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 23:45:29 

Pridružio se: 09.10.2014. 14:22:15
Postovi: 17
Godina: Dipl.
Smer: UK
Kada su se upisivale osnovne studije sve originale su zadrzavali, stave u kovertu sa imenom studenta i kada isti zavrsi studije vrate mu. Imam takvu kovertu na stolu koja mi stoji jos od kad sam dobio diplomu, jer su tada vracali i dokumenta sa upisa.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.10.2014. 23:51:25 

Pridružio se: 13.10.2014. 01:51:16
Postovi: 14
Godina: Dipl.
Smer: ME
Kakvi lopovi, ja ne mogu da verujem! I svaki put kad bude trebalo da se konkurise za neku stipendiju na primer, zaposlenje, morace da im se plati da se to podigne! Prelepo!!! Originale diploma iz srednje skole zadrzavaju na svakom faxu, ali evo na Filoloskom uverenje o diplomiranju/diplomu ne traze uopste na upisu na master!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.10.2014. 00:24:09 

Pridružio se: 13.10.2014. 01:51:16
Postovi: 14
Godina: Dipl.
Smer: ME
A i ne vidim poentu zadrzavanja uverenja, jer cemo mi koji smo nedavno diplomirali za koji mesec dobiti diplome, i samo ce cuvati nevazeci papir.
Ali ne, ja zaista ne mogu da se nacudim, pratila sam upise na master na nekoliko fakulteta i nigde diplome sa studija ne zadrzavaju! Ukoliko mi zaista zadrze to, ici cu jos sledece nedelje kod dekana! Taman i da napomenem da bi knjigu za Menadzment mogli da proslede nekom lektoru, jer je ta knjiga bruka za bilo koju fakultetsku ustanovu!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.10.2014. 05:58:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.06.2014. 05:11:18
Postovi: 88
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: OM
ivanchica je napisao:
Znam da izvod treba da bude crveni i da u gornjem desnom uglu ima hologram,al da li je bitno iz koje je godine? Mislim da oni sva dokumenta uzimaju,nije na uvid.


Е сад стварно последњи пут, више о томе нећу да пишем. Извод из матичне књиге рођених је важећи ако је на формулару црвене боје, и у горњем делу има холограм. Пре неку годину су променили закон, па је извод сада трајан документ, другим речима моћи ће годинама да се користи, само је важно да није онај стари, на зеленом формулару. Ако имаш црвени онда је валидан. И мени је издат 2012. Ово сам проверио директно код матичара, тако да је ова информација 100% тачна.

_________________
If it doesn´t make three people angry it isn’t a process! - Michael Hammer


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.10.2014. 08:23:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.07.2014. 16:10:58
Postovi: 78
Godina: Padobranac
Smer: IS
LetecaMasina je napisao:
A i ne vidim poentu zadrzavanja uverenja, jer cemo mi koji smo nedavno diplomirali za koji mesec dobiti diplome, i samo ce cuvati nevazeci papir.
Ali ne, ja zaista ne mogu da se nacudim, pratila sam upise na master na nekoliko fakulteta i nigde diplome sa studija ne zadrzavaju! Ukoliko mi zaista zadrze to, ici cu jos sledece nedelje kod dekana! Taman i da napomenem da bi knjigu za Menadzment mogli da proslede nekom lektoru, jer je ta knjiga bruka za bilo koju fakultetsku ustanovu!


Na nekim fakultetima zadržavaju potvrdu o diplomiranju. Baš sam se raspitao kod drugara koji su na masteru i njima je potvrda zadržana. Mogu da je uzmu ako ostave index i dobiju index nazad kad je vrate. Jedan je otišao u opštinu i overio kopiju da ima baš za situaciju ako mu za nešto zatreba. Drugi je uspeo na foru da besplatno dobije na faxu još jedan izvod, tako da ima 2 komada za ne daj bože :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.10.2014. 08:25:57 

Pridružio se: 21.10.2014. 13:25:53
Postovi: 2
Godina: Dipl.
Smer: ME
Vidim izasao je raspored za upis na teret budzeta,takodje sam primetio da od dokumenata za upis na MENADZMENT U JAVNOM SEKTORU traze I POTVRDU O PRIJAVI NA KONKURS,kako misle da se to izvede kad je ostala kod njih??!! Ja ih zvao da proverim I niko se ne javlja.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.10.2014. 08:34:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.07.2014. 16:10:58
Postovi: 78
Godina: Padobranac
Smer: IS
ivanos je napisao:
Vidim izasao je raspored za upis na teret budzeta,takodje sam primetio da od dokumenata za upis na MENADZMENT U JAVNOM SEKTORU traze I POTVRDU O PRIJAVI NA KONKURS,kako misle da se to izvede kad je ostala kod njih??!! Ja ih zvao da proverim I niko se ne javlja.


Kako ostala kod njih? Nama je na prijemnom jedan od dežurnih potvrdu potpisao i rekao da je čuvamo jer će trebati za upis. Jedino ako su vama na razgovoru potvrdu uzimali...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.10.2014. 08:35:19 

Pridružio se: 07.09.2014. 20:12:38
Postovi: 19
Godina: Padobranac
Smer: ME
Ja sam imala dilemu posto na mom izvodu iz 2012. pise da je drzavljanstvo R.Srbija,SRJ. Validno je,bila sam jutros do opstine. Zena mi je rekla da uvrenje o drzavljanstvu vazi 6 meseci,a nasla sam podatak na netu da od marta 2010. godine je izvod postao trajan dokument. On mi je rekla da ne bi trebali da nam uzimaju originale,jer ce nam sigurno trebati. Al da overim primerak,da imam za svaki slucaj ako nam uzmu....


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.10.2014. 08:44:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.07.2014. 16:10:58
Postovi: 78
Godina: Padobranac
Smer: IS
Uzmi bre nov izvod, odmah ga dobijes i ne kosta nista ako je za upis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.10.2014. 10:16:07 

Pridružio se: 02.09.2014. 16:38:10
Postovi: 13
Godina: Dipl.
Smer: ME
Zvala sam master sluzbu i konacno ih dobila na telefon. Imam izvod iz maticne i uverenje o drzavljanstvu iz 2008 god. Izvod iz maticne je stari, tj na formularu zelene boje. Sve je to vazece, dobila sam informaciju. Tako da ne morate juriti nova dokumenta.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.10.2014. 10:19:58 

Pridružio se: 21.10.2014. 15:52:57
Postovi: 22
Godina: Padobranac
Smer: ME
Ne mogu da nadjem na sajtu nista za upis u subotu, ne izbacuje mi nista, samo one stare informacije, moze li link neko da mi posalje? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1284 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 52  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group