Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 12.10.2012. 18:10:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ćao,

da li se iko bavio master studijama na fakultetima osim FON-a, tj zna li iko na kojim to fakultetima imamo mogućnost za upis?

Naime, pogledao sam pravni, građevinski, i još neke, neki imaju samo za svoje studente, neki izričito ne primaju kandidate sa FON-a...

Pozdrav!

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.10.2012. 20:47:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.06.2007. 19:55:15
Postovi: 159
Godina: Dipl.
Smer: ME
Masinac i rudarsko geoloski, ali mislim da je rok za upis prosao. :(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.10.2012. 01:54:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.09.2006. 00:07:40
Postovi: 7570
Lokacija: Lazarevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pri cemu je na masinstvu master 2 godine. Ali znam da primaju sa drugih fakulteta, drugar koji je zavrsio arhitekturu je upisao master na masinstvu. Nisam siguran bas za fon, posto zavisno od smera spada i u drustvene i u tehnicke fakultete.

_________________
Things need not have happened to be true. Tales and dreams are the shadow-truths that will endure when mere facts are dust and ashes, and forgot.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.10.2012. 13:29:44 

Pridružio se: 28.03.2009. 00:41:01
Postovi: 48
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ima na masincu smer nesto slican nasem operacionom menadzmentu i kvalitetu, pa predpostavljam da nasi ljudi idu na te smerove. Ja znam par ljudi koji su sa Fona otisli na masinac i rudarsko geoloski. Mada predpostavljam da dosta njih ide zbog doma, menze, povlastice za prevoz. Prima se dosta na budzet, nema prijemnog, tako da su uglavnom svi na budzetu. :)
Mislim generalno, ovaj master je najveca glupost koju su mogli izmisliti. Totalno beskorisna stvar. Jedino sto sam imao jos jednu godinu studiranja vise, sve ostalo :bljak: . A tako je koliko vidim na svim fakultetima. Ja nisam placao, ali zalim ljude koji daju pare za ovo.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.10.2012. 13:58:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pa dobro, to onda može i da bude zanimljivo.. Razmišljao ja malo i shvatio da najabesmislenije što mogu da uradim jeste da upišem na FON-u. Ako nisam naučio tamo sve što je moglo da se nauči za vreme studija, ponavljanje jednog te istog mi neće ništa više doneti.
+ na mašincu je "jedino" otežavajuće što studije traju dve godine i obe godine u nekim jutarnjim i međusmena-fazon terminima, tako da ne vidim način kako da se to uskladi sa poslom....

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.10.2012. 23:29:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.01.2012. 15:04:39
Postovi: 788
Godina: Dipl.
Smer: OM
A zasto ne bi moglo da se na bilo kom fakultetu upise master? Ako se vec radi prijemni, onda se tu vidi da li neko ima znanje neophodno za pohadjanje tih master studija... Ako neko sa privatnog moze kod nas da zavrsi maste, sto ne bismo i mi mogli na bilo kom drugom fakultetu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.10.2012. 06:44:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
na pravnom npr ne moze

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.10.2012. 11:53:23 

Pridružio se: 28.03.2009. 00:41:01
Postovi: 48
Godina: Dipl.
Smer: IS
Don je napisao:
Pa dobro, to onda može i da bude zanimljivo.. Razmišljao ja malo i shvatio da najabesmislenije što mogu da uradim jeste da upišem na FON-u. Ako nisam naučio tamo sve što je moglo da se nauči za vreme studija, ponavljanje jednog te istog mi neće ništa više doneti.
+ na mašincu je "jedino" otežavajuće što studije traju dve godine i obe godine u nekim jutarnjim i međusmena-fazon terminima, tako da ne vidim način kako da se to uskladi sa poslom....


Ne znam sta da ti kazem. Ja sam ove godine hteo da upisem na masincu master, prvenstveno zbog svih povlastica a i sa druge strane da pokusam, zasto da ne. Oni imaju takodje smer, nesto kao nase informacione tehnologije, pa bi mi verovatno priznali neke ispite. Medjutim, imam vec jednu master diplomu, a zao mi je i ljudi koji bi sa masanca izvisili za budzetsko mesto zbog mene, tako da sam odustao.
S' obzirom da si sa menadzmenta, tebi bi najvise odgovarao inzenjerski i operacioni menadzment, cini mi se da se tako zove smer. Tu takodje ima nekih predmeta koji se polazu na fonu, tipa proizvodni sistem itd, pa bi ti verovatno priznali neki. Raspitaj se malo, idi do masinca, orazgovaraj sa nekim studentima, moze to da bude ok.

JelenaG je napisao:
A zasto ne bi moglo da se na bilo kom fakultetu upise master? Ako se vec radi prijemni, onda se tu vidi da li neko ima znanje neophodno za pohadjanje tih master studija... Ako neko sa privatnog moze kod nas da zavrsi maste, sto ne bismo i mi mogli na bilo kom drugom fakultetu?


Totalno bi bilo besmisleno. Razumem ako su u pitanju srodni fakulteti. Ali ovako nikako. Mislim ja tipa sa Fona upisem master na pravnom, sumarskom , jezicima... Mislim nabubati knjigu od 600, 700 strana, je najmanji problem. Ali to ne pokazuje nikakvo znanje o kome ti pricas. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.10.2012. 13:42:25 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Fakulteti ne moraju da budu srodni, dovoljno je da programi budu srodni. Po meni, fenomenalno bi bilo da postoje neki programi koji povezuju menadzment i pravo, to bi bilo odlicno. Zbog cega npr ja ne mogu da masteriram neki terorizam :kreza:

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.10.2012. 16:50:13 

Pridružio se: 28.03.2009. 00:41:01
Postovi: 48
Godina: Dipl.
Smer: IS
Vidis to je interesantno. :D To bi verovatno moglo na FPN, bezbednosti ili tako negde, ako ne moze na pravnom. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group