Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 02.06.2012. 00:58:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.12.2001. 21:48:50
Postovi: 933
Godina: Profesor
Sportski pozdrav!

Nadam se da ce neko od cenjenih kolega da mi odgovori na ovu temu, jer je ovo pitanje koje zanima nas nekolicinu studenata koji su diplomirali 2006. i 2007. godine.

Eto nas nekoliko je diplomiralo sada vec davnih godina :yo: i zanima nas na koji nacin i kako mi mozemo doci do zvanja master(s)a?
Koji su uslovi? Da li polazemo prijemni? Da li za nas ima mesta na budzetu? Da li placamo (koliko ako placamo)? Da li imamo neke povlastice ili otezavajuce okolnosti?

Ovo sve pitam iz razloga jer je pre nekoliko godina bila informacija da studenti nasih generacija polazu prijemni i ako upadnu na budzet ne placaju. Imali smo od 1-5 ispita ukupno da plozimo (u zavisnosti od razlike master studija i zavrsenog smera) + dopuna diplomskog rada (ovo je nezavisno od toga da li si na budz ili samofin).

Ukoliko ima ljudi koji su voljni da podele svoja saznanja i informacije sa nama bili bismo vrlo zahvalni i za mustuluk bi pozlatili i bolje nego Haris Dzinovic :cupavi:

_________________
Ali ipak mora da se zna ko je bio prvi!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.06.2012. 11:53:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
mislim da to vise nema veze, koja si generacija. u svakom slucaju polazes prijemni, ukoliko uradis dovoljno dobro, bices na budzetu ili ces dobiti stipendiju. razlicite su liste za fonovce i srodnije fakultete od ovih sa medicine, privatnih, i sl, tako da su liste za budzet odvojene.

po pravilu se polaze 5 ispita, al verujem da ukoliko izaberes ispite koje si vec na osnovnim polozio, u dogovoru sa prof. mozes ih samo upisati, ili raditi nesto manje.
ja sam pocela po starom, a zavrsila osnovne studije po novom, i kad sam ja upisivala master bila je ova prica. takodje je vazilo da iako izaberes iste predmete sa osnovnih studija, da ces morati svakako da ih polazes ponovo, mada to najvise zavisi od profesora.
za automatsko priznavanje ispita nisam cula, u svakom slucaju ga moras prijaviti kao i svi drugi (prva prijava se ne placa), a ostalo zavisi od prof.

ako neko drugi zna tacnije info, nek se javi, ovo je sve od mene :) poz

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.06.2012. 21:53:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.12.2001. 21:48:50
Postovi: 933
Godina: Profesor
Exult, zahvaljujem na odgovoru, vrlo lepo i ljubazno od tebe!

Sto se tice priznavanja, ni ponovno polaganje nije neki problem, jer ko je jednom uspeo da prodje golgotu drugi put ce mu biti jos lakse :yo: bitno je da sam imao ok info u vezi broja ispita.

Sto se tice bodovanja koliko sam ja iskopao po prethodnim temama racuna se prosek*4 + 60 bodova sa prijemnog.
(ukoliko gresim molim vas da me ispravite)

Vezano za listu na kojoj su fonovci, kolike su granice bile za budzet prethodnih godina, tj koji je mininum sa kojim se upada na budzet?

Hvala

_________________
Ali ipak mora da se zna ko je bio prvi!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.06.2012. 23:15:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.05.2003. 10:40:59
Postovi: 782
Lokacija: Na lepom plavom Dunavu
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Sto se tice priznavanja, ni ponovno polaganje nije neki problem, jer ko je jednom uspeo da prodje golgotu drugi put ce mu biti jos lakse :yo: bitno je da sam imao ok info u vezi broja ispita.

Nije baš tako. Bar ne u potpunosti. Predmeti koji su u nekadašnjem priznavanju bili ekvivalentni se na masteru sada polažu na drugačiji način. Npr. Sistemi za podršku odlučivanju (osnovne) i Sistemi poslovne inteligencije (master). Iako se odnose na istu naučnu oblast, sâm koncept predmeta je drugačiji. Štaviše prošle godine u istom terminu slušao SPI kao master predmet i IS za podršku menadžmentu kao izborni na osnovnim, ali su dati različiti zahtevi što se samog polaganja tiče.
A čini mi se da je bilo i predmeta koji su bili prilično bliski po materiji i nazivu, a da ih nisu čak ni isti profesori/asistenti predavali. Ne sećam se tačno koji (davno beše kad sam upisivao), ali se sećam tog utiska prilikom proučavanja knjige predmeta.
Tako da, čisto da se ne iznenadiš, nemoj baš da računaš da ćeš tako samo da prošetaš kroz ispite u smislu da si ih već polagao, nego svakom pristupi po principu fresh start, a ako ti neko iskustvo u materiji od ranije pomogne - to je svakako dobro. ;)

_________________
Nauka zna za mnoštvo stvari koje postaju očigledne kada se objasne.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.06.2012. 13:23:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.12.2001. 21:48:50
Postovi: 933
Godina: Profesor
Hvala na informacijama marx. Nemam nikakvih problema u vezi ispita, bilo da ih priznaju bez polaganja bilo da ih ucim od nule. Meni je glavno da ne moram da placam skolarinu, tj da udjem u kvotu za budzet. ;) (sto je pretpostavljam cilj vecine)

_________________
Ali ipak mora da se zna ko je bio prvi!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group