Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 01.09.2011. 13:57:05 

Pridružio se: 01.09.2011. 13:39:52
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: ME
Diplomirala sam ove godine na Visoko poslovnoj skoli, da bih se upisala specijalisticke studije treba da prodjem transfer program. Sta podrazumeva taj program da li posle njega dobijam neku diplomu ili je to samo uslov da bih upisala spec studije? Koliko predmeta se polaze ( da li se samo izlazi na ispit ili imaju i kolokvijumi) i da li posle polozenog programa upisujem specijalisticke str studije bez polaganja prijemnog?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 01.09.2011. 15:00:14 

Pridružio se: 15.08.2011. 18:59:01
Postovi: 19
Godina: Dipl.
Smer: ME
Zdravo, ove godine sam diplomirao na VSTSS u Cacku smer Proizvodni menadzment, interesuje me da li ce biti ove godine upis na tranfer i kakvo znanje sticem kada to zavrsim. Da li posle za specijalisticke treba opet da polazem prijemni....


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.09.2011. 08:36:46 

Pridružio se: 11.08.2011. 10:29:55
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: ME
d...m;
biće prijemnog i upisa na transfer ove godine.
Da li posle trans.programa može da se upiše master ili isključivo neki od spec programa?? :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.09.2011. 14:28:56 

Pridružio se: 01.09.2011. 13:39:52
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: ME
Da li neko zna kakvo se zvanje stiče posle završenog trensfer programa?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.10.2011. 16:03:50 

Pridružio se: 15.08.2011. 18:59:01
Postovi: 19
Godina: Dipl.
Smer: ME
Transfer samo sluzi da bi imali diplomu osnovinh studija fon-a 240b, a posle zavrsenog transfera upisuje se master ili specijalisticke studije tj. transfer sluzi da bi se omogucilo studentima koji imaju 180b da upisu master ili specijalisticke studije fon-u. Da li neko zna kada ce biti raspisan konkurs za upis na transfer za 2011/2012? i Da li ću ja koji sam zavrsio strukovne studije 180b moći da upišem transfer+master i ako nisam učio akademske studije ili ću ipak moći samo specijalističke?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2011. 08:57:19 

Pridružio se: 19.12.2009. 14:53:42
Postovi: 29
Godina: IV
Smer: ME
posle transfera ne dobija se nikakvo zvanje. direktno se ide na specijalisticke studije bez prijemnog.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.10.2011. 13:59:51 

Pridružio se: 15.08.2011. 18:59:01
Postovi: 19
Godina: Dipl.
Smer: ME
Zna li neko kada ce biti upis na transfer ove godine?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 09.12.2011. 10:10:50 

Pridružio se: 08.12.2011. 13:19:57
Postovi: 6
Godina: IV
Smer: ME
d...m je napisao:
Transfer samo sluzi da bi imali diplomu osnovinh studija fon-a 240b, a posle zavrsenog transfera upisuje se master ili specijalisticke studije tj. transfer sluzi da bi se omogucilo studentima koji imaju 180b da upisu master ili specijalisticke studije fon-u. Da li neko zna kada ce biti raspisan konkurs za upis na transfer za 2011/2012? i Da li ću ja koji sam zavrsio strukovne studije 180b moći da upišem transfer+master i ako nisam učio akademske studije ili ću ipak moći samo specijalističke?


Mislim da nisi u pravu. Transfer program ne sluzi kako bi smo dobili diplomu osnovnih studija fon-a. Jednostavno, ne mozemo mi koji smo zavrsili strukovne osnovne studije da polozimo 11 ispita na transferu i da se svrstamo u isti rang sa diplomcima osnovnih studija fon-a. logicno da nije u redu, da to tako bude. Ipak je fon jaci fakultet od svih nasih strukovnih skola. Sa zavrsenim strukovnim studijama mozemo samo nastaviti specijalisticke strukovne studije ili se prebaciti na fakultet, tj. akademske studije, na kome ce nam biti priznati neki ispiti. Npr. na privatnom fakultetu za ekonomiju i preduzetnistvo, daju ti mogucnost da pohadjas 4 godinu, ali imas nekoliko diferencijalnih ispita. Dakle, nemoguce je upisati master na fon-u posle transfer programa!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group