Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1411 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 53, 54, 55, 56, 57
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: MASTER 2011/2012
PostPoslato: 20.04.2012. 10:18:38 

Pridružio se: 10.04.2012. 12:31:06
Postovi: 1
Godina: Padobranac
Smer: ME
Da li je neko izasao na ispit iz teorije upravljanja projektima??? Ako jeste bio bih vam zahvalan kad bi ste podelili utiske kakav je bio ispit i kakva su bila pitanja. I ako neko moze da mi kaze gde da nadjem one zadatke koje smo radili pred kraj predavanja kod one plave profesorke, odredjivanje kriticnog puta i vremenske rezerve i to? :) Hvala!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: MASTER 2011/2012
PostPoslato: 30.05.2012. 08:38:03 

Pridružio se: 28.05.2012. 10:24:52
Postovi: 35
Godina: Padobranac
Smer: ME
Cao, mene interesuje master- Upravljanje projektima. Obzirom da sam sa Filoloskog, moze li neko da mi kaze kada otprilike izlazi zbirka za prijemni i da li je ista za sve smerove na DHN-u ili je za svaki smer drugacija zbirka? Videla sam da postoje neki kompleti literature u prodaji,ali mi nije bas jasno da li su mi potrebni svi ili samo odredjeni? Malo sam zbunjena :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: MASTER 2011/2012
PostPoslato: 26.06.2012. 14:50:04 

Pridružio se: 26.06.2012. 13:18:44
Postovi: 3
Godina: Dipl.
Smer: ME
Evo da i ja kažem nešto na ovu temu, prosto me potaklo. Prvo u potpunosti se slažem da studenti FON-a treba da imaju povlašćenu poziciju kada je polaganje prijemnog u pitanju, ja tu osim potrebe fakulteta da otme pare matičnim studentima, ne vidim drugi razlog. Međutim isto tako se iznenadim kad vidim da je neki diplomac već spreman da postane postdiplomac, Kako? Čime? Po meni je prirodno da se čovek malo odgurne od fakultetske obale na tržišnu pučinu, stekne neka znanja, očeliči se i onda kad oseti "prirodnu" glad za napredovanjem i to teoretsko/statusnim, konkuriše na master studije kako bi potvrdio na taj način svoje znanje. Master studije su zamišljene upravo iz tih razloga, ja stavrno ne vidim koje je to znanje i iskustvo koje diplomci mogu da materijalizuju na tim studijama. Za mene je to pravi formalizam. Master studije su prirodan produžetak privrednih aktivnosti, i kad neko iz privrede želi svoje znanje/iskustvo da potvrdi na taj način onda nije bitno da li dolazi sa ovog ili onog fakulteta. Ako želite dobro sebi sutra u životu, trudite se da budete što realniji. Kad upadnete u mašinu svakodnevnice videćete da razliku pravi znanje a ne diploma. Ljudi stiču znanja na razne načine i ono što se sutra očekuje od vas da biste bili zaista dobri u svom poslu je još truda, još učenja i još napredovanja ali ne u klupama već na terenu. Kad tu ojačate i počnete da postajete istinski stručnjaci onda je u redu da potvrdite to na master ili posle doktorskim studijama. A da li zaista vredite ne određuje diploma Fona/Pmf-a/Ekonomije/Singidunuma/Megatrenda... već tržišta. Meni je lično posve besmisleno da ljudi bez dana radnog iskustva, bez uvida u privredne tokove, bez pregleda procesa poslovanja u određenoj organizaciji, bez poslovnih uspeha i neuspeha, bez razumevanja problematike, odu na postdiplomske studije u nameri da zadobiju "znanje". Mislim da je takav koncept izvrnut naopačke. Zato je svuda u svetu normalno da se ljudi nakon 3,5, 10 godina rada, uviđajući gde ih profesionalni život vodi, u čemu žele da se više usmere strukovno i teoretski odlučuju za postdiplomske studije, tj. da im postdiplomske studije pruže dublji teoretski i akademski uvid u sferu njihovog interesovanja koju poslovni ljudi mogu ali nekad i ne mogu da isprate zbog nedostatka vremena i izvora informacija ili iz bilo kog drugog razloga. Po meni u tom kontekstu ove studije mogu samo i da postoje. Upravo zato ovaj vid usavršavanja treba da bude dostupn svima koji se već usavršavaju na tržištu i po svojoj prirodi da bude bliže privredi nego fakultetima. Naravno da nije fer izjednačavati studente privatnih i državnih studija kako sada iskustva pokazuju, mada i to se menja. Ali po meni diplomac na masteru sa bilo kog fakulteta da dolazi neće postići mnogo. Sa druge strane ako tržište nekog sa privotnog fakulteta prepozna kao sposobnog onda nije pravedno da se njemu polažu neki drugi zahtevi da bi potvrdio svoje znanje i praksu i uhvatio korak sa aktuelnim akademskim i strukovnim dešavanjima. Nažalost kod nas je i država svedena na formalnost pa samim tim u velikoj meri i privrda i obrazovanje, te se pitam koliko su naši fakulteti u stvari u koraku sa vremenom i u stanju da pruže takav vid informisanosti i obuke. U svakom slučaju treba se boriti i to važi za sve. Pozdrav.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: MASTER 2011/2012
PostPoslato: 26.06.2012. 18:44:20 

Pridružio se: 05.09.2011. 15:20:29
Postovi: 186
Godina: Dipl.
Smer: IS
burazeru, sve je to lepo sto ti pricas, ali ocigledno da si ti odavno otisao u te privredne tokove ili kako ih vec zoves. Ako nisi upucen, danas je master jednak starom diplomiranom studentu...sto znaci da se danas na dosta velikom broju poslova trazi master i iz dana u dan taj broj je sve veci! Otvori novine koje izbacuje NSZ pa pogledaj. Ja nisam mogao da se zaposlim u osnovnoj skoli kao nastavnik (i to privremeni, ne stalni) pre pola godine jer nisam zavrsio master...tj nisam mogao da konkurisem...

druga stvar, kao sto vidis, fakulteti su uzas...niko posle 4godine fakulteta ne zna nista (mozda 10%generacije zna nesto i to zato sto su se cimali kod kuce, nista ih fax nije naucio). To obicno izgleda ovako (kod vecine koja misli da ce fakultet da ih nauci)...
I godina - uh dobro, pocetak, mora da imaju neke opste stvari, ali sledece godine cu imati strucnije predmete,nema veze
II godina - ma nebitno sto se iz ovih strucnih predmeta nije radilo ono sto je trebalo, imam sad u trecoj predmete koji su bitniji
III godina - napokon smo krenuli, ali jedva da smo se pomerili sa starta...ma u cetvrtoj ce sigurno da bude nesto konkretnije
IV godina - "jesen prodje ja se ne ozenih...."
i onda razmisljaju svi "e ako vec za ovih 4godine nisam naucio nista, valjda na MASTERU imam da nadoknadim sve, to je vrlo ozbiljno, tamo se sigurno lepo i ozbiljno radi, MASTER je ogromna titula"... i tako dodjes na master i vidis da si sve vreme bio u zabludi....pozdrav, sve najbolje!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: MASTER 2011/2012
PostPoslato: 28.06.2012. 08:43:41 

Pridružio se: 26.06.2012. 13:18:44
Postovi: 3
Godina: Dipl.
Smer: ME
Prijatelju, veruj mi vrlo dobro znam kakav profil ljudi i strucnjaka popunjava kancelarije drzavnih struktura, stoga je to uslovljavanje masterom besmisleno i moze doci jedino od drzave i njenih cinovnika koji u stavri i nisu naucili da stvaraju vec samo da trose... cinjenica jeste da bih ja u privatnom sektoru posao uvek pre ponudio "obicnom" diplomcu za kog procenim da je pametan, vredan i angazovan, nego nekom doktoru nauka sa 30 godina koji je ucio dovoljno pa sad ocekuje da mu se nesto da...
Problem je sto i u privatnom sektoru posla nema, i tu te razumem, ali i pored toga ne ostaje ti nista nego da se kreces po trzistu, angazujes, menjas poslove i na kraju doguras tamno gde si hteo, da li ce biti tako, ne znam, ali od sedenja i "vecnog" ucenja, nema nista...
Naucices jedino u tim privrednim tokovima ili kako ih vec zovem, naravno, to je moj stav, i danas znam ljude kojima ne pada na pamet da se upsutaju u te tokove, vec cekaju da se uvale u neku drzavnu kancelariju. Ja licno takvo stagnirajnje i pijavicarenje ionako vec opustosele drzave ne bih mogao da trpim, mislim da je drustveno stetno a i nekorisno sa stanovista pojedinca i da moze da postoji samo u vremenima truljenja drzave...
Nazalost master studije su kod nas svedene na formalnost, ali pravi osecaj da je covek nesto studirao i ucio dolazi nakon odredjenog broja godina provedenih u struci ili u nekoj drugoj sferi trzista, kada covek oseti da svoja prakticna znanja i vidjenja zeli akademski da uoblici...
Tada se prestaje ici kod profesora po ocenu vec se ima potreba kreativno i prakticno ucestvovati u svojoj struci...
Ako sebi zelis dobro, nadji nacin da se sto pre ubacis u te tokove...
Sve najbolje zelim, savko dobro!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: MASTER 2011/2012
PostPoslato: 28.06.2012. 09:17:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.07.2007. 18:59:57
Postovi: 2549
Godina: Dipl.
Smer: IS
U tom slucaju druze prikupis kintu, pa upises neki kvalitetan MBA program nakon 5 godina rada i napredovanja. Nije master kao sto je pre bio. Danas se to svodi na samo jos jednu godinu studija, kako bi "pojacao" svoju titulu. Nista vise. Nazalost je tako.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: MASTER 2011/2012
PostPoslato: 28.06.2012. 11:12:44 

Pridružio se: 26.06.2012. 13:18:44
Postovi: 3
Godina: Dipl.
Smer: ME
Nazalost, i ja sam to razumeo tako. Puki formalizam. Licno osecam potrebu za akademskijim produbljivanjem stecenog znanja i iskustva, ali kako sam ovih dana bacio pogled na literaturu i dosadasnje prijemne ispite za master studije nekako mi se odmah ukazala sva jalovost pukog skolskog teoretisanja u nas...zeludac mi se okrenuo od ovog preser.....citam kolege koliko se zale za ucenje podela, nabrajanja ili kako kazu telefonskih imenika, ali to na stranu, sustina tih podela i pitanja je ono ste mene muci, puke trivijalnosti i cepidlacenja za koje ne postoje cvrsti razlozi sto su definisana na taj nacin a ne na neki drugi...od drveta ne vide sumu, stara boljka naseg skolstva...

Potpuno si u pravu, ako covek hoce zaista da isprati neke aktuelne prakticne ali i teoretske tendencije u struci mora dati novac za kvalitetan strani MBA program...

Medjutim, kao i uvek, samoinicijativa je ono sto pravi razliku, ako ne mozes u njihovoj reziji, usavrsavaj se u svojoj...

Svako dobro,


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: MASTER 2011/2012
PostPoslato: 10.07.2012. 11:00:08 

Pridružio se: 07.10.2011. 10:26:57
Postovi: 21
Godina: Padobranac
Smer: ME
pozzdrav svima..pisala sam i na temi master rad-all about,ali vidim da je poslednji post prosle god pa bolje i ovde da otkucam. :D
uskoro trebam da pocnem da radim master rad, pa me zanima u vezi ovih istrazivanja koja su potrebna da budu u samoom radu, da li mi trebamo licno da ih uradimo ,da odem u neko preduzece, radim intervjue bla,bla.. ili da nadjem literaturu ko je vec radio neka istrazivanja na tu temu pa da iskoristim podatke..?? bas mi nesto zadaje muke ovaj rad pri samoj pomisli kako cu napisati 80 str.. i sto se tice pristupnog ako neko ima iskustva,da li iz master rada da izvucem kao skracenu verziju pa da to bude pristupni ilii..? hvala svima unapred


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: MASTER 2011/2012
PostPoslato: 29.09.2012. 13:34:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.08.2012. 22:34:50
Postovi: 42
Lokacija: on the road to everywhere
Godina: Padobranac
Smer: ME
Interesuje me koliko puta nedeljno su bila organizovana predavanja i vezbe prosle skolske godine.
Ako ne mrzi nekog, ko je prosle godine upisao master, da napise. :cvetic:

_________________
Don't argue with stupid people. They will drag you down to their level, and beat you with experience.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: MASTER 2011/2012
PostPoslato: 04.10.2012. 22:37:44 

Pridružio se: 04.10.2012. 22:09:14
Postovi: 19
Godina: Padobranac
Smer: IS
Domino je napisao:
izaslo elektronsko.


Jel ima neko ovu rang listu iz EP od prosle godine ne mogu nigde da je iskopam?

Hvala unapred


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: MASTER 2011/2012
PostPoslato: 16.10.2012. 20:42:51 

Pridružio se: 01.10.2012. 14:42:52
Postovi: 30
Godina: Padobranac
Smer: ME
Da li neko moze da napise koliko je ljudi primljeno prosle godine na menadzment DHN na smer ljudski resursi? hvala


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1411 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 53, 54, 55, 56, 57


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group