Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06.01.2011. 19:05:17 

Pridružio se: 08.10.2010. 10:55:29
Postovi: 26
Godina: Padobranac
Smer: IS
Evo izasao je "Raspored obnove godine" na sajtu FON-a.
Ostalo mi je jos 2 ispita, znaci dodjem im 76000 dinara!!!!!!!!!!
Gledam onaj stari cenovnik, prema kom sam i preuzeo obaveze plaćanja, a po kojem bi u ovoj situaciji platio 30000!!!!!!!!!
Nečuveno!!!!!!!!
Sad jos kazu da nema placanja u ratama!!!! Pa odakle da izvucem 700 i kusur evra?????!!!!!!
Da se organizujemo i izvucemo makar to placanje na rate!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.01.2011. 19:54:32 

Pridružio se: 11.10.2009. 14:29:23
Postovi: 42
Godina: Dipl.
Smer: ME
Meni je ostao jos jedan ispit i trebao bih da platim 64.000 dinara sto je stvarno previse za obnovu godine. Obnova bi trebalo da iznosi max. 30.000 dinara, a sve preko toga je pljacka. Traze mi 600 evra da platim odjednom, pa to je necija plata. Naravno da treba da omoguce placanje u nekoliko rata.

Da li cemo morati ponovo slusati nepolozene ispite? Samo jos to fali!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.01.2011. 20:10:37 

Pridružio se: 08.10.2010. 10:55:29
Postovi: 26
Godina: Padobranac
Smer: IS
60000 rsd= moje 2 mesecne plate!!!
Ono sto ja znam (iz razgovora sa asistentima i profesorima), nije neophodno ponovo slusati nepolozene ispite al' moze da se desi da neko od baksuza profesora i to zahteva.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.01.2011. 22:38:48 

Pridružio se: 11.10.2009. 14:29:23
Postovi: 42
Godina: Dipl.
Smer: ME
U vezi sa ponovnim slusanjem predmeta treba da faks zauzme jednoobrazan stav za sve, a ne da tamo neki sujetni profesori traze da se ponovo slusaju njihova predavanja (ja sam bitan profa, pa morate ponovo dolaziti). Dobice pare od svih nas i auf wiedersehen...

Kad nam je naredni ispitni rok, u januaru/februaru ili martu?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.01.2011. 22:45:11 

Pridružio se: 08.10.2010. 10:55:29
Postovi: 26
Godina: Padobranac
Smer: IS
preliminarni raspored ispitnih rokova:
01-09.03. Martovski rok, 22-30.04. Aprilski, 01-10.06. Junski, 04-13.07 Julski, 10.09.-20.09. Septembarski i 15.10.-30.10. Oktobarski


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.01.2011. 22:50:14 

Pridružio se: 13.10.2009. 21:21:14
Postovi: 73
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ala ce mi se cale obradovati, kad bude cuo da treba da mi da na ruke 76.000. `bem ti ja ovakvo skolovanje, mora da vadim bubreg da bi se skolovao. :) Ali uzeo sam kao olaksavajucu okolnost, nisu mi uracunali praksu. :) ;) :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.01.2011. 01:57:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.02.2005. 16:26:01
Postovi: 165
Godina: Dipl.
Smer: IS
A da organizujemo peticiju da platimo u ratama? Rekli su da moze da se pise neka molba... Ali stvarno nije normalno da svako od nas to radi... :(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.01.2011. 12:17:03 

Pridružio se: 08.10.2010. 10:55:29
Postovi: 26
Godina: Padobranac
Smer: IS
Slazem se da je glupo da svi pisemo te molbe pojedinacno, al' u suprotnom mora da se napravi neki model koji ce svima odgovarati (da ne bi prosli kao sa prethodnom peticijom). Ima li ko kakvu ideju?
Ja sam mislio da ovi koji imaju vise ispita (3,4,5) dobiju mogucnost da plate iz vise od 3 rate a ostali do 3 rate. Ili, da sad platimo ispite a ove ostale izmisljene troskove (pristupni i master rad) platimo kad dodjemo do toga da prijavljujemo temu i angazujemo komisiju (mada ne verujem da ce ova druga varijanta proci jer NJIMA lova treba odmah i u velikim kolicinama!!!!!!!)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.01.2011. 13:39:16 

Pridružio se: 07.01.2011. 13:14:11
Postovi: 4
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pre svega...

Hristos se rodi, Srecan Bozic svima i sve najbolje.

E sad, ovo je bezobrazluk ali mislim da ne mozemo nista da uradimo. Sad sam gledao ugovor, tamo smo se svi obavezali da svoje obaveze izmirimo do 17.1.2011 a ako do tada ne odbranimo Master rad, ponovo upisujemo prvu godinu i placamo skolarinu prema broju nedostajucih ESPB bodova, sto znaci da oni sad mogu da formiraju cenu koju hoce za jedan bod :udri:
Da je period zavrsavanja mastera predvidjeno 2 godine a mi uspesno zavrsili prvu mislim da ne bi smeli da nam menjaju cenovnik po kome smo upisali, ali ovako s obzirom da smo obnovili mislim da nista od onih uslova po kojim smo upisivali ne vazi... Nisam pravno lice i ne razumem se mnogo u zakon ali to mi je logicno. Voleo bi da nisam u pravu :D

Istina je da smo imali manji broj ispitnih rokova prosle godine posto u martu retko ko je mogao ista da polaze, ja nisam bio zavrsio slusanje ni jednog predmeta, ali to su nadoknadili onim novembarskim rokom koji po meni nije smeo da se placa ali jbg, niko se nije bunio...
Meni i jos dosta ljudi sa mog smera je ostao samo jedan ispit ali to je nevazno posto koliko vidim samo onima kojima je ostao master rad su produzili rok do 17 marta. To nije nikakav ustupak je verujem da je tih ljudi jako, jako malo... Niko nije lud da prebacuje samo master rad i zbog njega obnavlja godinu a i takva je guzva za odbranu mastera bila pred kraj godine i njihova losa organizacija da su oni prakticno krivi za sve koji nisu stigli da ga odbarne do kraja godine.

Ako neko ima neku ideju nek predlozi ali mislim da je najbolje sto moze da se uradi da platimo obnovu na vise rata...

Za svaku akciju :yo: ;)

Pozdrav


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.01.2011. 14:39:41 

Pridružio se: 08.10.2010. 10:55:29
Postovi: 26
Godina: Padobranac
Smer: IS
U svemu se slazem i sve je logicno osim ovog da mogu da stave cenu boda koja im padne napamet. Oni su deo nekog sistema (Univerziteta u Beogradu), postojanje ovog fakulteta najvecim delom omoguceno je finansiranjem iz budzeta, nekom bi morali da obrazloze povecanje cene obnove godine od 100%+. I obnova ima neku kalkulaciju cene kostanja, nek objasne (i svojim studentima, zasto da ne, malo transparentnosti u radu) svaku stavku, sve troskove pa da vidimo kako su izracunali da se sa 30000 za 9 meseci poveca na 76000 (u mom slucaju npr.) Sta se to dogodilo u ovom kratkom vremenskom periodu?! Krah velikih berzi po svetu, propast banaka,svetska ekonomska kriza, sta??!! :D

Nego da vidimo mi od cega se zivi. Gde ste pronasli tu informaciju o mogucnosti da se pise molba pa ti onda kao odobre placanje u ratama? Koje uslove treba da ispunim kako bi mi odobrili placanje u ratama?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 07.01.2011. 17:35:46 

Pridružio se: 11.10.2009. 14:29:23
Postovi: 42
Godina: Dipl.
Smer: ME
Da li je neko zvao master sluzbu pa dobio informaciju da se moze pisati molba, odakle takva informacija? Obnova pocinje 11.1. a zavrsava 18.1. Mislim da je potrebno 10/11.1.zvati master sluzbu jer tek tada mozemo dobiti pravu informaciju.

Ako je stvarno moguce platiti u ratama, onda je faks trebao da navedeno napise jer ovako se igramo "rekla-kazala"... Jedini nacin da ne ispraznimo odjednom nase navcanike jeste da nam odobre placanje u 3 rate (ne vjerujem da ce odobriti vise od 3).
Ja se slazem sa svim sto odluci vecina, u smislu kolektivne molbe za placanje u vise rata i dr.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.01.2011. 15:56:05 

Pridružio se: 13.10.2009. 21:21:14
Postovi: 73
Godina: Dipl.
Smer: ME
Da li je neko, mozda, zvao studentsku sluzbu i raspitao se, da li moze da se placa na obnova na rate?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.01.2011. 15:59:20 

Pridružio se: 24.02.2010. 00:40:09
Postovi: 17
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja ih zvao ali se ne javljaju, stalno im zauzeto :(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.01.2011. 16:54:22 

Pridružio se: 24.03.2010. 21:25:52
Postovi: 1
Godina: I
Smer: IS
Ja sam zvao, javise se nekim cudom odmah. Pitao sam za olaksicu prilikom placanja, rekli su mi da je moguca, treba da se podnese molba. U sluzbi se uzme neki 'obrazac', popuni i to je sve sto sam uspeo da izvucem.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.01.2011. 21:53:40 

Pridružio se: 15.10.2005. 19:54:17
Postovi: 580
Lokacija: NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Jel bio neko do službe da obnovi god?

_________________
www.kakosepise.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.01.2011. 22:15:47 

Pridružio se: 13.10.2009. 21:21:14
Postovi: 73
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ja sam bio da pisem molbu, ali dok sam tamo bio, video sam 5-6 ljudi, koji su dolazili zbog drugih razloga, niko nije dosao na upis.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.01.2011. 00:48:29 

Pridružio se: 15.10.2005. 19:54:17
Postovi: 580
Lokacija: NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Koja je procedura za molbu? Popuni se neki formuar? Kada odlučuju o tome i kako bi išle rate?

_________________
www.kakosepise.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.01.2011. 00:51:30 

Pridružio se: 13.10.2009. 21:21:14
Postovi: 73
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pa odes u studentsku sluzbu, kazes im da hoces da napises molbu, oni ti daju papir napises razlog i predas im. Ne znaju kada ce dekan odluciti, ali ukoliko prodje rok i ne prihvate mi molbu, rekli su mi, da cu moci da odnovim godinu, bez ikakvih nadoknada. A za rate, mi dajemo predlog.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.01.2011. 10:08:19 

Pridružio se: 15.10.2005. 19:54:17
Postovi: 580
Lokacija: NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Tnx za info.
Da napišem razlog koji bezobrazluk, a da li su oni napisali razlog povećanja cena

_________________
www.kakosepise.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 13.01.2011. 10:31:17 

Pridružio se: 07.01.2011. 13:14:11
Postovi: 4
Godina: Dipl.
Smer: IS
Bio sam i ja da napisem molbu. Dobijes obrazac i sam predlozis iznose rata i rokove placanja. Kad sam zavrsio molbu, isto su mi rekli, da nista ne uplacujem dok ne dobijem odgovor od dekana i da se ne obazirem na ovaj rok do 18. januara... Kad sam pitao dal ce uvaziti molbu receno mi je da hoce i da nema nikakvih problema.
Kad sam pitao sta je bilo sa potpisivanjem one peticije? Lik je rekao da tu peticiju niko iz master sluzbe nije ni video, da ne zna ni ko je to pokrenuo ni sta se sa tim desava... Da su verovatno oni isli direktno kod dekana...

Moja pretpostavka je da je peticiju za vracanje starog cenovnika verovatno pokrenuo neki nezadovoljni student ili grupa studenata koji su videli da ne mogu da zavrse master do 17. januara i kad je u novembru omogucen jos jedan ispitni rok, jos tad je jos sve pocelo da se stisava, verovatno je ta grupa polozila sve ispite koji su im ostali i nagodili se sa dekanom da im se produzi rok za predaju mastera do 17 marta ili kad vec i kraj. Niko vise nista nije ni odgovarao u vezi sa peticijom niti su se onako aktivno prikupljali potpisi, peticija nije uspela ali su oni dobili sta su hteli.

Pozdrav


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 14.01.2011. 17:13:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.12.2009. 12:34:30
Postovi: 93
Godina: Padobranac
BigD je napisao:
Bio sam i ja da napisem molbu. Dobijes obrazac i sam predlozis iznose rata i rokove placanja. Kad sam zavrsio molbu, isto su mi rekli, da nista ne uplacujem dok ne dobijem odgovor od dekana i da se ne obazirem na ovaj rok do 18. januara... Kad sam pitao dal ce uvaziti molbu receno mi je da hoce i da nema nikakvih problema.
Kad sam pitao sta je bilo sa potpisivanjem one peticije? Lik je rekao da tu peticiju niko iz master sluzbe nije ni video, da ne zna ni ko je to pokrenuo ni sta se sa tim desava... Da su verovatno oni isli direktno kod dekana...

Moja pretpostavka je da je peticiju za vracanje starog cenovnika verovatno pokrenuo neki nezadovoljni student ili grupa studenata koji su videli da ne mogu da zavrse master do 17. januara i kad je u novembru omogucen jos jedan ispitni rok, jos tad je jos sve pocelo da se stisava, verovatno je ta grupa polozila sve ispite koji su im ostali i nagodili se sa dekanom da im se produzi rok za predaju mastera do 17 marta ili kad vec i kraj. Niko vise nista nije ni odgovarao u vezi sa peticijom niti su se onako aktivno prikupljali potpisi, peticija nije uspela ali su oni dobili sta su hteli.

Pozdrav

Joj ,sto lupas... Ja sam pokrenula peticiju tj.skupljala potpise i dekan nije izasao u susret tome vec je samo produzio rok. Nasa ideja je bila da se produzi rok za ne za odbranu master rada,nego uopste roka u kom ljudi mogu zavrsiti,jer nije imalo trika da se smanji skolarina,a oni samo produzili za odbranu. Sta ces,ljudi vole pare,nije u pitanju nagodba,jer i ja obnavljam godinu. Pozdrav!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.01.2011. 00:48:59 

Pridružio se: 09.12.2009. 15:49:47
Postovi: 55
Godina: Dipl.
Smer: ME
BigD je napisao:
Bio sam i ja da napisem molbu. Dobijes obrazac i sam predlozis iznose rata i rokove placanja. Kad sam zavrsio molbu, isto su mi rekli, da nista ne uplacujem dok ne dobijem odgovor od dekana i da se ne obazirem na ovaj rok do 18. januara... Kad sam pitao dal ce uvaziti molbu receno mi je da hoce i da nema nikakvih problema.
Kad sam pitao sta je bilo sa potpisivanjem one peticije? Lik je rekao da tu peticiju niko iz master sluzbe nije ni video, da ne zna ni ko je to pokrenuo ni sta se sa tim desava... Da su verovatno oni isli direktno kod dekana...

Moja pretpostavka je da je peticiju za vracanje starog cenovnika verovatno pokrenuo neki nezadovoljni student ili grupa studenata koji su videli da ne mogu da zavrse master do 17. januara i kad je u novembru omogucen jos jedan ispitni rok, jos tad je jos sve pocelo da se stisava, verovatno je ta grupa polozila sve ispite koji su im ostali i nagodili se sa dekanom da im se produzi rok za predaju mastera do 17 marta ili kad vec i kraj. Niko vise nista nije ni odgovarao u vezi sa peticijom niti su se onako aktivno prikupljali potpisi, peticija nije uspela ali su oni dobili sta su hteli.

Pozdrav


Jaooo muka mi je od vas takvih!
Ja sam se pridruzila koleginici Orvel i iscimavala se nedelju dana da skupljam potpise, a ne samo da sam jos ranije polozila sve ispite ( u oktobru) nego sam i spremila rad i treba jos samo da ga odbranim kad dodjem na red, sto znaci da bih stigla u svakom slucaju. A vas je ne samo mrzelo da sve to organizujete, nego vas je mrzelo jos i da dodjete da se potpisete! Sramota! A trebalo je verovatno da idemo ne samo po fakultetu, nego i po kucama da molimo vas - kojima su ostali ispiti, da potpisete.
E takvi su ljudi prikupljali potpise i radili sa dobro svih! To sto je peticija tako prosla nema veze samnom niti sa bilo kim ko je radio na njoj, vec samo sa upravom fakulteta i njihovim odlukama.
Sve ukupno - ukoliko ti je toliko stalo, trebalo je da se prikljucis i aktivno ucestvujes, a ne da uzivas kod kuce ili ne znam vec gde, ili da to vreme iskoristis za ucenje. Mi smo svakog dana nakon posla dolazili i ostajali do 21h, sto u kaficu, sto po hodnicima fakulteta, mislim da su me svi zapamtili jer sam isla od jednog do drugog coveka i pitala da li su sa mastera i da li hoce da potpisu peticiju, verovatno su me gledali kao da sam nenormalna!
Lako je kritikovati, ali ako vec hoces da kritikujes prvo se raspitaj a nemoj da pricas u prazno!
Pozdrav!

Pozdrav.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.01.2011. 21:59:06 

Pridružio se: 07.01.2011. 13:14:11
Postovi: 4
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Joj ,sto lupas...

Citiraj:
Jaooo muka mi je od vas takvih!

Citiraj:
Sramota!


Prvo, ne razgovara se tako sa kolegama. Ali u pitanju je kucno vaspitanje pa se necu mnogo obazirati na to...
Dalje, rekao sam da je u pitanju moja licna pretpostavka, potrazite taj pojam u vujakliji posto vidim da vas buni... I to samo zato sto tvorci peticije nisu smatrali za shodno i bitno da kontaktiraju i posavetuju se sa master sluzbom vec su preuzeli to sami na sebe, svaka cast na trudu i istrajnosti ali koliko vidim nije urodilo plodom!

Sto se tice tvog smera ME, ivananakazzo1 to bi zavrsio jos u junu a ne u oktobru. I niko nije sedeo kuci, nego neki od nas su malo perspektivniji i angazovaniji pa su prezaposleni, i imaju neki odgovoran posao pa ne stizu da sede na faksu, hodnicima fakulteta i kaficima do 21h.

Pozdrav


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.01.2011. 22:50:02 

Pridružio se: 16.04.2003. 12:03:15
Postovi: 17
Godina: Dipl.
Smer: IS
Колега BidD,
Сви на форуму износе своја лична мишљења и претпоставке, ретко ко је представник неких "званичних" институција. Ипак то не смањује одговорност за изнешене ствари, посебно ниско делује спомињање кућног васпитања, а за омаловажавање туђих смерова да не причам.

И ја обнављам годину, и такође сам презапослен да седим по ходницима ФОН-а. Зато нисам покренуо никакву петицију, и да су људи чекали на мене и тебе да кренемо у акцију, ни овог продужења не би било.

Да сам био укључен у организацију можда бих и имао право да кудим, овако...
велико ХВАЛА онима који су организовали прикупљање потписа!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.01.2011. 23:06:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.03.2005. 19:43:36
Postovi: 466
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
e ljudi odmicete se od teme ..... znaci ovaj rok do 15.03. vazi samo za ljude kojima je ostao master rad, a ne i za one kojima je pored rada ostao i ispit.... takodje , koliko rata je ko predlozio, da se nekako usaglasimo oko toga bar.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group