Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: IT menadzment
PostPoslato: 25.12.2010. 21:39:35 

Pridružio se: 22.05.2007. 22:24:01
Postovi: 53
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ajde naka svako kaze sta je izabrao od predmeta i zasto, kako bi pomogli kolegama...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: IT menadzment
PostPoslato: 26.12.2010. 14:44:02 

Pridružio se: 07.02.2010. 21:57:29
Postovi: 33
Godina: Dipl.
Smer: IS
Baze Podataka 2 - obavezan bile za sve, tako da to nije bio izbor i tu ne bih trosio reci. Profeosr je Zoran Marjanovic (o njemu verovatno vec znate dovoljno) i u principu, koliko ces se cimati za projekat zavisice od toga ko ce ti biti mentor.

Upravljanje razvojem inf. sis. - obavezan za modul IT menadzment. Profesorka je Dragana Becejski Vujaklija i vrlo je korektna (zato sam kod nje i radio master rad). Meni je to bio najbolji predmet na masteru. Pristojna predavanja, i u odnosu na ostale predmete, najvise informacija je pruzeno. Kako bi se ispit polagao preko seminarskog, potrebno je najmanje 60% prisustva predavanjaima i vezbama. Druga opcija je ispit, koji ne znam kako izgleda

Integrisana softverska resenja - izabrao sam jer je predvidjeno da se na tom predmetu rade ERP sistemi, kojim se inace bavim. Medjutim, kako je profeosr bio Zoran Marjanovic, predavanja nije ni bilo vec smo samo radili seminarski koji smo periodicno slali u delovima. Na kraju se rad branio uz PPT prezentaciju. Predmet je meni bio veliko razocarenje.

Sistemi poslovne intelignecije - izabrao jer su mi je ta oblast interesenatna. Predmet je po meni, posle URIS-a, najbolji na masteru. Boris Delibasic je odlican lik. Korektna predavanja i vezbe. Polaze se preko seminarskog, nekog kratkog izlaganja sa PPT prezentacijom, i nekim malim testovima, koji mislim da malo uticu na ocenu. Mislim da je i prisustvo ulazilo u ocenu.

Tehnike zastita u racunarskim mrezama - izabrao jer me mreze blago interesuju. Predavanja su onako, ponekad korektna, ponekad je moglo i bolje. Vezbe, su bile slabe. Profsor je Dejan Simic i u principu je korektan. Polaze se preko seminarskog (tema moze da se prijavi i kod profesora i kod asistenata), testa i domaceg (podesavanje firewall-a, POP3 i jos nekih sitnica na live verziji Linuxa)

I na kraju master rad. Radio sam ga kod profeosrke Dragane Becejski Vujaklija. Nju sam izabrao zbog pozitivnog iskustva sa predavanja. Kao i na predavanjima, bila je vise nego korektna jer stvarno hoce da pomogne u svemu i da se potrudi da se sve to uradi bez odlaganja. To pominjem jer je to jako bitno u sumanutom sistemu koji, ako hoces da izbegnes dodatna placanja, namece zavrsetak mastera u roku od godinu dana (u mom slucaju, jer sam vec bio odbranio master rad kada su odobrili produzenje roka).


Et, toliko od mene. Ako te zanima jos nesto, slobodno pitaj. A ako sam nesto preskocio, moze neko i da doda, mada mislim da sam preneo ono sto je bitno.



Edit: tek sada videh da se ovo pitanje mozda ne odnosi na proslu generaciju, vec na tekucu generaciju koja tek bira predmete:). Al dobro, koliko vidim, ima jos vremena za prijavu predmeta, pa mozda nekom bude od koristi :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: IT menadzment
PostPoslato: 19.10.2012. 13:17:59 

Pridružio se: 23.07.2012. 11:50:22
Postovi: 62
Godina: Padobranac
Smer: IS
Било би лепо кад би још неко од колега овако таксативно навео своја искуства са предметима на ИТ менадземнту и препоручио како предмет тако и професора :)

Хајде ако може мала помоћ да лакше изаберем изборне... :stid:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: IT menadzment
PostPoslato: 22.10.2012. 19:27:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
IT menadzment je poprilicna ladovina i najbrze se zavrsava od ova 3 smera. Obzirom da je profesorka Becejski-Vujaklija otisla u penziju, nemam pojma sta ce se desavati sa ovim smerom, da li ce sve Marjanovic preuzeti sve jer je on rukovodilac na cistom IS-u, a mozda cak i Marjana sa EPOS-a, nemam pojma.

Ko zna da elemntarno programira u Javi ili C#-u Baze 2 ce biti relativno jednostavne. Implementacija u C# je za nijansu teza, zbog slozenih tipova. Koji moraju da se kao assembly posalju u SQL Server. Ko ne zna, uvek za 50E moze da nadje nekog da mu odradi. Zastitu savetujem da izbegnete jer ima previse zahteva, domaci, semisnarski + usmeni. Usmeni je za****, iako se radi pismeno. (po 4-5 pitanja su uvek debilna, veoma - Simic ima inspiraciju da daje kretenska pitanja, koja nemaju veze sa sustinom predmeta). Litrature ima previse, a materijal je krs. Ima smisla uzeti kod Marije seminarski zbog tezine. Kod profesora je seminarski poprilicno cimanje.

Uglavnom smer sa dosta pisanija, bez implementacije, ili je implementacija krajnje jednostavna, to je osnovna prednost ovog smera, jer daje mogucnost da se sve zavrsi poprilicno jednostavno bez mnogo cimanja, sto je veliki plus ako radite.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: IT menadzment
PostPoslato: 22.10.2012. 19:45:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.10.2008. 12:29:23
Postovi: 535
Godina: Dipl.
Smer: IS
^ Koje predmete birati ? To je ono o cemu vecina nas razmislja :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: IT menadzment
PostPoslato: 11.11.2013. 01:25:54 

Pridružio se: 08.10.2013. 16:32:14
Postovi: 19
Godina: Dipl.
Smer: ME
Da li je neko od kolega bio pre par dana na prezentaciji izbornih predmeta, I koji se preporucuju da se uzmu za studente koji su zavrsili menadzment a sada su na ovom smeru? :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: IT menadzment
PostPoslato: 14.11.2013. 20:06:57 

Pridružio se: 14.11.2013. 19:40:11
Postovi: 1
Godina: Dipl.
Smer: IS
ista dilema... koje predmete izabrati?? ja na zalost nisam bio na prezentaciji predmeta...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: IT menadzment
PostPoslato: 15.11.2013. 16:44:22 

Pridružio se: 08.10.2013. 16:32:14
Postovi: 19
Godina: Dipl.
Smer: ME
Izasao je raspored za izborne predmete, konkretno za Baze podataka 2, od 18. novembra krecemo.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group