Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09.09.2013. 12:36:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2009. 20:09:35
Postovi: 208
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hvala druže na tako opširnom odgovoru :)

Ja sam sa FONa, smer ISiT, jedino što nisam u roku završio pa moram sad prijemni da polažem. Ali kontam da nije ništa strašno. Za budžet se i ja teško nadam, gotovo i da ne :) Hteo bih na ISiT smer, samo me zanima da li je bilo prošlih godina olakšice u vidu oslobađanja plaćanja nekog dela školarine? znam da su se studenti prošle godine bunili da im smanje, ali na forumu nisam mogao da nađem info šta je na kraju bilo. Pa ako imaš informaciju o tome, dobrodošla bi puno :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.09.2013. 10:16:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.09.2009. 18:44:21
Postovi: 46
Godina: Dipl.
Smer: IS
Zna li neko kako idu rokovi na masteru? :) Pošto vidim u prethodnim postovima da se tipa do januara odsluša po koji ispit, a ni taj ne prijavljuju... To neko opšte ludilo :D značajna mi je informacija ako može neko da izlista otprilike kad je koji i da li se poklapa sa osnovnim studijama.
Hvala


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.09.2013. 20:53:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.06.2011. 21:32:50
Postovi: 63
Lokacija: somewhere over the rainbow
Godina: Dipl.
Smer: IS
^ Ispitni rokovi u 2012/13 godini : januarski, majski, junsko-julski, septembarski i oktobarski rok. Mislim da je bio i martovski rok, ali nisam sigurna ;) U januarskom roku, ljudi sa ISIT-a nisu mogli da prijave nijedan ispit zato što su baze 2 trajale do sredine februara.:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.10.2013. 11:12:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.02.2008. 22:47:46
Postovi: 386
Lokacija: стари град
Godina: Dipl.
Smer: IS
je l neko odgovarao uris usmeni?? :D

_________________
.. па и лав је краљ, ал' не живи дуже..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 29.10.2013. 15:22:43 

Pridružio se: 29.10.2013. 15:19:46
Postovi: 4
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Hteo sam da pitam koji smer da izaberem, sisteme ili tehnologije? U cemu je razlika...Gde ima manje programiranja...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.10.2013. 01:22:34 

Pridružio se: 24.06.2013. 23:48:31
Postovi: 12
Godina: Padobranac
Smer: IS
Drage kolege, da li može neki savet koji modul na studijskom programu ISIT uzeti? Sutra (večeras) na upisu je potrebno izabrati modul. Trenutno sam u dilemi da li IT menadžment ili modul Informacione tehnologije. Mahom su izborni predmeti manje više isti, s tim da je glavna razlika u drugom izbornom predmetu - Računarske mreže 2 ili Upravljanje razvojem informacionih sistema. Nemam neke preterane afinitete ni prema programiranju, a ni prema menadžerskim predmetima, a opet s druge strane ako je profesor i sam ispit RM2 obiman i zeznut ne bih se petaljao sa tim. Kakva su vaša iskustva sa mrežama i profesorom Starčevićem?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 31.10.2013. 13:05:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.02.2010. 16:58:37
Postovi: 193
Godina: Dipl.
Smer: OM
Ja imama slicno pitanje, zanima me da li neko mozda ima informacije kakav je smer Poslovna iteligencija koji od skoro postoji na masteru, razmisljam se izmedju IT menadzmenta i tog smera, da li neko moze da me usmeri malo?
Hvala unapred :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.11.2013. 17:20:51 

Pridružio se: 08.10.2013. 16:32:14
Postovi: 19
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ako neko od starijih kolega ide na modul IT menadzment, nek podeli informacije o tom modulu, koje predmete uzeti i ima li neko u mojoj situacji, da je osnovne studije zavrsio na smeru menadzment, a da je sada upisao master na ISIT-u? :) ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.01.2014. 08:48:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.11.2007. 20:20:57
Postovi: 362
Lokacija: Unknown
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li neko zna kada bi izborni predmeti Tehnike zaštite, Interakcija čovek-računar, Aplikacije e-trgovine trebale da počnu? Pošto ih na ovom poslednjem spisku nema...
Takodje koje je vreme održavanja predavanja iz Računarskih mreža 2, pošto na njihovom sajtu još ništa ne stoji koliko ja vidim :zbun:

_________________
Free play around here rules the underground


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.09.2014. 20:11:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.10.2011. 15:13:19
Postovi: 42
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li je mozda neko polagao Mreze 2, kakva su pitanja bila u nekim prethodnim rokovima?

_________________
There's a hard life for every silver spoon,
There's a touch of grey for every shade of blue,
That's the way that I see life
If there was nothing wrong,
Then there'd be nothing right.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.11.2014. 17:15:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.01.2011. 12:42:18
Postovi: 12
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kolege, da li ce nam ovo biti glavni forum za informacije za master 2014/2015 IS,IT i ostale grupe sa ovog smera?
Da se malo aktiviramo i budemo azurni sa informacijama :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.11.2014. 21:54:59 

Pridružio se: 23.09.2014. 11:58:10
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: IS
Bolja je opcija, grupa na face-u, ovde retko ko zaluta...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.11.2014. 08:28:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.01.2011. 12:42:18
Postovi: 12
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ok je i fb grupa, ali je nisam uspela da je pronadjem. Bar ne za ovaj smer... moze li neko obavestenje da li je grupa kreirana i kako se zove...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.11.2014. 07:43:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2014. 08:30:13
Postovi: 11
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pa hajde da je napravimo...
Sa kog ste modula?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.11.2014. 08:06:32 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.01.2011. 12:42:18
Postovi: 12
Godina: Dipl.
Smer: IS
Informacione tehnologije...
Bojim se da ja to necu uspeti da odrzavam, prvo, starija sam generacija pa i nemam puno kontakta sa ovom generacijom, bolje da to organizuje neka grupica studenata aktuelne generacije :), ali mogu da doprinesem toj grupi :p


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.11.2014. 12:29:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2014. 08:30:13
Postovi: 11
Godina: Padobranac
Smer: IS
Evo grupe:
MASTER FON - Informacioni sistemi i tehnologije 2014/2015
https://www.facebook.com/groups/715477878548435/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.11.2014. 08:24:50 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.01.2011. 12:42:18
Postovi: 12
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hvala na linku :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.11.2014. 21:27:57 

Pridružio se: 23.11.2014. 15:12:50
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: OM
Drage kolege

kada sam upisao smer, i sam znam koliko mi je bilo tesko i koliko sam pitanja imao, a nisam imao koga da odogovri na njih... pa resih da probam da vas postedim dodatnih muka

mala napomena:

često se dešava da se lokacija predavanja promeni sat vremena pre pocetka predavanja, ili da predavanje bude otkazano a vi vec dosli i to vam jave tek posle sat vremena cekanja... tako da ovakve stvari ne treba da vas nerviraju jednostavno naviknite se na njih i stalno ali stalno proveravajte onaj sajt master.fon.... u koliko su obavestenja u pdf-u koja ste vec videli, PONOVO ih otvorite jer bez ikakvih napomena taj pdf se promeni i onda izgleda kao da ste vec videli obavestenje iako je ono promenjeno.... ne brojano puta se desilo da se lokacija predavanja promeni pola sata pre pocetka predavanja ili jednostavno bude otkazano.

Baze

baze podataka imaju oko 5 predavanja koja nisu obavezna ali je svakako pozeljno ici na njih. Ne da bi ste naucili nesto novo (jer to necete SIGURNO), bas kao sto ce i profesor naglasiti, predmet se zove baze podataka 2, podrazumeva se da baze znate... predmet ima 5 kolokvijuma, i par asistenata cini mi se najtezi deo je peti deo. to je deo kada trebate da sami isprogramirate aplikaciju i povezete je sa bazom. taj 5. deo se svodi na odbranu aplikacije, i MORATE da znati svaki detalj i svaku liniju koda! prethodna cetiri dela nisu toliko strasna, uz svaki deo se ocekuje da detaljno znate teoriju koja prati to poglavlje. teoriju ucite iz knjige ili ce mozda asistenti dostaviti skriptu. ako ne znate teoriju, a deo ste uradili OK, taj deo padate.

inace ovo je po meni JEDINI ispit koji se svodi na pravu bolonju... imate 5 kolokvijuma, dobijate bodove na kraju izlazite na ispit. u koliko ste na kolokvijumima dobili preko 60 bodova na pismenom delu ne morate da uraditi nista, imacete 6cu. ako dobijete 2 boda imacete ukupno 62 boda, jedino ovi kolokvijumi nisu naivni. a da jos jedna stvar, izbegavajte da kupujete radove kolokvijume, fakultet ima bas stroga pravila sto se tice toga, i mozete da uletite u gadne probleme (poznajem par ljudi koji jesu)

URIS

idemo dalje... Upravljanje razvojem informacionih sistema, Ognjen Pantelic. predavanja su VEOMA zanimljiva toplo ih preporucujem. ispit se svodi na izradu seminarskog, ali ne bilo kakvog seminarskog! u zavisnosti od toga koju temu izaberete bicete rasporedjeni kod nekog od asistenata, stim sto vodite racuna, neke kolege su imale problem sa Anom Pajic koja odgovara jednom u 10ak dana i sa Ratimirom Drakulilcem koji ne odgovara u opste! Ako kasnije pozelite da promenite mentora, to je moguce, ali ne ocekujte vecu ocenu od 7ce. Inace za pisanje seminarskog rada se STROGO pridrzavajte pravila koja ce biti na sajtu predmeta, a fontove, margine i ostala formatiranja koristite iz uputstva za izradu master rada. Obratite paznju na literaturu i na navodjenje izvora, ovo moze stvoriti jako veliki problem, vodi se kao plagijat, a Ognjen je poznat po tome sto voli da podize prijave protiv plagijatora, ili nedaj boze da imate identican rad kao neki vas kolega iz prethodnog roka!
Rezime: izbegavajte Anu, i Drakulica, prepisivanje i sve bi trebalo da bude OK

Upravljanje rizicima

Predavanja koja nisu obavezna i dosadna su
Vežbe koje su obavezne i dosadne su, cesto ce se raditi u grupi i na njima radite tzv domace zadatke koji su osnov za izlazak na ispit
Kasnije je potrebno da izaberete temu na moodle za seminarski, ali ako ne stignete dovoljno je da pošaljete email nekom od mentora sa predlogom. Na kraju vas čeka test, koji se radi online. moze se polagati onoliko puta koliko ima ispitnih rokova u godini u razmacima od 7 dana.

toliko za sada ako trebaju neke infomracije pitajte


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.11.2014. 13:00:20 

Pridružio se: 31.08.2014. 11:17:16
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: ME
Zdravo,

Da li neko bio na predavanjima iz baza2? Ima li kakvih korisnih informacija ......


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 30.11.2014. 15:22:07 

Pridružio se: 23.11.2014. 15:12:50
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: OM
@atila da li si dobio mentora za projekat na bazama?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.12.2014. 19:11:26 

Pridružio se: 31.08.2014. 11:17:16
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: ME
kupus je napisao:
@atila da li si dobio mentora za projekat na bazama?


Ne, nisam stigla da odem na predavanja. Kako da se prijavim ?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 04.12.2014. 16:40:40 

Pridružio se: 23.11.2014. 15:12:50
Postovi: 4
Godina: Padobranac
Smer: OM
to je malo problem... vidi kad asistenti imaju konsultacije pa idi kod njih i zamoli ih da ti oni budu mentori za projekat... obavezno ponesi potrebnu dokumentaciju koju zelis da modelujes


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 05.01.2015. 19:01:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.02.2011. 08:34:36
Postovi: 44
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li neko zna nesto o prijavi izbornih predmeta? Kada ce to biti? :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.06.2015. 10:59:56 

Pridružio se: 27.06.2015. 10:39:42
Postovi: 3
Godina: IV
Smer: IS
Pozdrav svima

Sta se polaze kao prijemni na informacionim tehnologijama - Master?

Hvala unapred


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 02.08.2015. 12:42:03 

Pridružio se: 02.08.2015. 09:21:52
Postovi: 3
Godina: Dipl.
Smer: IS
Planiram da upišem master ISiT Menadžment. Da li neko može da mi kaže kako su ljudi zadovoljni ovim modulom?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 119 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group