Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 05.11.2010. 23:06:02 

Pridružio se: 13.09.2009. 13:41:39
Postovi: 164
Godina: Dipl.
Da li neko od starijih kolega koji su slusali predmete sa ovog modula moze da uputi nas sveze upisane u to kakav je koji predmet, i da nam savet sta valja izabrati od izbornih predmeta.

Pretpostavljam da se ovaj spisak predmeta nije menjao:
http://master.fon.rs/download/2009/10/Softversko%20inz%20i%20racunarske%20nauke.pdf
Generalni opis predmeta je dat na: http://master.fon.rs/download/2009/11/Knjiga%20predmeta%20II%20stepen1.pdf

Obavezni predmeti su Napredne softverske tehnologije i Alati i metode softverskog inzenjerstva.

Koliko sam skapirao, ovo je sajt katedre http://silab.fon.rs, a predmeti su navedeni na http://silab.fon.rs/index.php?option=com_docman&Itemid=56
Tu mogu da se preuzmu materijali, predavanja, i sve se odnosi na Javu.

Ovo je sajt predmeta u kojima se radi C# http://sdl.fon.rs/, i tu se moze videti sta se radi na kom predmetu, i preuzeti materijali. Tu su Napredne softverske tehnologije i jos neki predmeti.

Ako neko ima neku ispravku ovoga sto sam napisao ili neku dodatnu korisnu informaciju neka napise :D .

Pozdrav.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.12.2010. 11:17:31 

Pridružio se: 13.09.2009. 13:41:39
Postovi: 164
Godina: Dipl.
Zna li neko nesto konkretnije o predmetima Konstrukcija softvera i Softverski proces?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.12.2010. 16:46:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 20:43:10
Postovi: 613
Godina: Dipl.
Smer: IS
Kontrukcija softvera
-radi se refaktorisanje u C#...
Softverski proces
-rade se napredne java tehnologije, web aplikacije (JSP/Servlets, JSF, EJB, JPA, Hibernate)...

_________________
"I am not afraid of death, and less afraid of albanians. If it is necessary, I will put an atomic bomb on my back and jump from a plane on Tirana."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.12.2010. 19:12:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2009. 10:41:06
Postovi: 33
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Pretpostavljam da se ovaj spisak predmeta nije menjao:
http://master.fon.rs/download/2009/10/S ... 0nauke.pdf
Generalni opis predmeta je dat na: http://master.fon.rs/download/2009/11/K ... tepen1.pdf


Sve to sto pise u navedenom dokumentu ne uzimaj zdravo za gotovo. Jedina istina u tom dokumentu je ko je profesor na predmetu...

Ako planiras da izaberes nesto kod Devedzica, ocekuj da ces predavanja imati kod Dragana Djurica, koji trazi ucenje novog funkcionalnog jezika Clojure. To i nije tako lose jer mozes poloziti sve ispite kroz jedan veci projekat, ali veruj mi nije bas lagano napraviti ga...

Predmeti kod prof Sase Lazarevica su uglavnom vezani za programiranje u C# (mada ne mora, narvno moze i java) i uglavnom se obradjuju neke opste teme iz programiranja kroz seminarski ili projektni. Odabrati ove predmete je OK sto se tice kvaliteta predavanja ali profesora je ponekad tesko uhvatiti

Kao jedan od ispita izabrala sam Softverske zahteve kod Dusana Savica, i uradi se neki manji seminarski na temu prikupljana zahteva i to je to... Nema cimanja, Dule odgovara na mailove i lako ga je naci na faksu.

Ovo su ti moja iskustva, ali ne znaci da je tako i ove godine...

Nadam se da sam bar malo pomogla :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.12.2010. 02:46:43 

Pridružio se: 13.09.2009. 13:41:39
Postovi: 164
Godina: Dipl.
Naravno da si pomogla, i ja sam pretpostavio da opis predmeta u Knjizi predmeta ne treba uzimati zdravo za gotovo, pa rekoh bolje da imam neke informacije iz prve ruke.

A da li znate koja je razlika izmedju Inteligentnih IS (taj predmet sam pikirao pored gonja dva navedena) i onoga sto se uci na predmetima Primene vestacke inteligencije i Ekspertni sistemi, ova tri predmeta mi deluju blisko, ali uzeo bih samo jedan, jer hocu da uzmem i Konstrukciju softvera i Softverski proces. Valjda se necu zeznuti kod izbora, mada sam poznat po tome :zbun: .
A ne bih uzimao Softverske zahteve, nesto me to ne privlaci :durisha: .


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.12.2010. 23:55:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 16:09:56
Postovi: 426
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Ako planiras da izaberes nesto kod Devedzica, ocekuj da ces predavanja imati kod Dragana Djurica, koji trazi ucenje novog funkcionalnog jezika Clojure. To i nije tako lose jer mozes poloziti sve ispite kroz jedan veci projekat, ali veruj mi nije bas lagano napraviti ga...


Da li ovo vazi za Savremene softverske arhitekture?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.12.2010. 11:00:37 

Pridružio se: 13.09.2009. 13:41:39
Postovi: 164
Godina: Dipl.
dying_bride je napisao:
Citiraj:
Ako planiras da izaberes nesto kod Devedzica, ocekuj da ces predavanja imati kod Dragana Djurica, koji trazi ucenje novog funkcionalnog jezika Clojure. To i nije tako lose jer mozes poloziti sve ispite kroz jedan veci projekat, ali veruj mi nije bas lagano napraviti ga...


Da li ovo vazi za Savremene softverske arhitekture?


Ali tog predmeta nema medju izbornim na masteru :zbun: .


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.12.2010. 11:12:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 16:09:56
Postovi: 426
Godina: Dipl.
Smer: IS
Sorry. Ja sam na ISiT-u, kod nas ga ima, te pomislih da je prisutan i na softverskom inzenjerstvu posto je tom smeru srodniji. Sta se radi na Naprednim softverskim tehnologijama, posto je ovo verovatno isto, samo sa drugim nazivom?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 20.12.2010. 12:02:54 

Pridružio se: 13.09.2009. 13:41:39
Postovi: 164
Godina: Dipl.
dying_bride je napisao:
Sorry. Ja sam na ISiT-u, kod nas ga ima, te pomislih da je prisutan i na softverskom inzenjerstvu posto je tom smeru srodniji. Sta se radi na Naprednim softverskim tehnologijama, posto je ovo verovatno isto, samo sa drugim nazivom?


Radili smo objektno relaciono mapiranje i Hibernate sad na prvom casu, sledece je mislim Spring, pola gradiva ce biti iz Jave, a druga polovina iz C#.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.12.2010. 09:07:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.08.2005. 22:16:28
Postovi: 640
Lokacija: Vozdovac
Godina: Dipl.
Smer: IS
uzas rece da se na softverskom procesu radi ono sto se radi na Naprednim softverskim tehnologijama. Na osnovnim studijama se to i radilo...dakle, jel zna neko sta se radi na Masteru iz Softverskog procesa? Ako neko od starijih ima iskustva sa jos nekim predmetom jako bi nam pomogao. Ako je neko kontaktirao nekog profesora oko izbornih predmeta molim da podeli info sa nama. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 23.12.2010. 19:03:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27.09.2007. 15:56:17
Postovi: 40
Lokacija: NBG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ono sto se u okviru osnovnih studija radilo na Softverskom procesu se na masteru radi u okviru Naprednih softverskih tehnologija, dok Softverski proces na masteru stvarno obuhvata proces razvoja softvera, metodologije i ostalo.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group