Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 08.03.2010. 19:10:43 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.04.2002. 15:54:33
Postovi: 1906
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da li neko moje da mi objasni kako to izgleda?

Ja zavrsavam pristupni rad i imam ideju koga bih pitala da mi bude mentor, pa me zanima da li to tako ide? ili nekako drugacije? Vidjam tamo na sajtu odbijene master teme, ali ako se student vec dogovori sa mentorm oko teme, kako to moze da se desi? Meni je nagore sto nemam neku specijalnu ideju za master, odnosno moze da se desi da ne prodje jer nije bas usko povezana ni sa cim sto smo radili i spominjali na ISIT, pa ako mi ovaj mentor kog imam u vidu odbije, nemam alternativu... Inace, u pitanju je ona varijanta gde se polaze samo jedan ispit a ostali priznaju, tj. ostaje se na smeru koji je zavrsen na FON-u, tako da pretpostavljam da za mentora moze da se izbere bilo ko sa spiska tog smera (i ne mogu da nadogradim diplomski nazalost).

Ajd neka neko objasni kako to sve ide, hvala :)

_________________
It's so fluffy I'm gonna die!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2010. 09:05:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.05.2002. 14:13:49
Postovi: 505
Godina: Dipl.
Smer: IS
i mene interesuje isto, kako ide ta procedura i da li je tacno da tema moze da se uzme samo kod profesora kod kojih smo slusali neki od ispita? da li postoji razlika u konceptu izmedju diplomskog i master rada?

_________________
Master, Master, where's the dreams that I've been after?
Master, Master, you promised only lies
Laughter, Laughter, all I hear or see is laughter
Laughter, Laughter, laughing at my cries


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.05.2010. 14:18:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.02.2003. 23:09:57
Postovi: 4922
Lokacija: Bgd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja mislim da moze da se uzme kod bilo kog profesora sa smera na kojem smo.

_________________
CARPE DIEM


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.06.2010. 16:46:12 
Hall of Fame
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.04.2002. 15:54:33
Postovi: 1906
Godina: Dipl.
Smer: IS
Uradila sam pristupni rad i otisla na "odbranu". Upisana mi je ocena, prosetala sam se do master sluzbe - i to je to.

Sto se izbora prof. tice, moze bilo koji sa spiska tvog smera.

Koncept rada je slican diplomskom, ali ispostavilo se da mora da bude mnogo ozbiljniji, tj. duzi i da je obavezan prakticni primer.

_________________
It's so fluffy I'm gonna die!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.06.2010. 23:46:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.09.2004. 17:19:08
Postovi: 404
Godina: Dipl.
Smer: IS
pristupni rad ozbiljniji od diplomskog (tj. onog završnog)?? šta je po tebi duže?? taj master rad onda neka bomba treba da bude, hmm?? i šta, tu nema odbrane, samo upis..?

_________________
KAD VERUJEM JA VERUJ I TI


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.07.2010. 21:33:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.05.2002. 14:13:49
Postovi: 505
Godina: Dipl.
Smer: IS
je l mora struktura pristupnog rada da se u potpunosti ispostuje (mislim na onaj dokument na sajtu)? i je l bi mogao neko da mi posalje svoj pristupni rad da vidim kako to tacno treba da izgleda (kontakt preko pp-a) ?

ajd pomagajte ljudi, na faksu nema nikog do kraja avgusta :(( a do tad mogu i da zavrsim ovo cudo...

_________________
Master, Master, where's the dreams that I've been after?
Master, Master, you promised only lies
Laughter, Laughter, all I hear or see is laughter
Laughter, Laughter, laughing at my cries


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.07.2010. 13:21:01 

Pridružio se: 28.10.2007. 10:59:21
Postovi: 27
Godina: Padobranac
Smer: ME
Kolege, mislim da je bolje imati mentora pre nego sto se pocne sa izradom pristupnog rada. Tako je nekako sigurnije. Onda se i pristupni rad radi uz konsultacije sa mentorom. Tako sam ja bar bezbolno prosla....

Slobodno pitajte ako vas nesto interesuje. Ja znam koliko bi meni znacilo da me je neko savetovao po pitanju procedure.

Poz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.08.2010. 21:12:58 

Pridružio se: 28.10.2007. 10:59:21
Postovi: 27
Godina: Padobranac
Smer: ME
Evo ga deo odgovora o proceduri koji sam napisala jednoj koleginici, pa rekoh da ga ostavim i ovde, mozda nekom znaci.

"evo ovako, ja pristupni rad nisam koricila, ali koliko se ja secam nisam ga ni dostavljala master sluzbi. Sad mi se vec gube detalji. Mislim da sam ga samo odbranila kod mentora i onda popunjenu prijavu odnela u master sluzbu... A mozda sam ga i stavila u jednu od onih fasciklica sto se probuse papiri pa stave unutra.

Posto odbranis pristupni rad prvo moras da prijavis temu master rada. Formular postoji ni sajtu. Ja sam temu ozbiljno obradila sa mentorom kako bi se izbegli problemi sa vecem. Po prijavi teme u master sluzbi (u sluzbu se nosi pisana verzija, a salje im se i elektronska) cekas da ti vece odobri temu... Odobrene teme se objavljuju na sajtu. Pitaj u master sluzbi kada je sledeca sednica. Na vecu ce ti biti i odredjen treci clan komisije.

Obrazac saglasnosti ti potpisuju samo u jednom primerku (ja sam trazila dva.. za svaki slucaj). Original ide u primerak za Master sluzbu, a u ostale primerke stavis kopiju.

Clanove komisije juris u terminima kada imaju konsultacije ili ako mozes da se dogovoris u nekom drugom terminu.

Master sluzba ti zakazuje termin, ali ako mozes da se dogovoris sa mentorom, a ta osoba sa ostalim clanovima komisije onda to olaksava postupak."

Da, a zaboravila sam, posto je tema odobrena i mentor se slozio sa tekstom teze ona se salje u Master sluzbu. Najbolje je sve korake proveriti sa mentorom kako ne bi doslo do problema zbog tehnikalija (npr. nacina navodjenja literature i sl.)

Nadam se da ovo nije previse nepregledno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.09.2010. 20:37:19 

Pridružio se: 17.06.2003. 22:16:26
Postovi: 26
Godina: I
Čekaj, valjda prvo prijaviš master, pa onda tek praviš i braniš pristupni rad? Tako piše u dokumentu na linku
http://master.fon.rs/docs/masterRad/koraci.pdf
na http://master.fon.rs/masterrad.html strani.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.09.2010. 21:03:38 

Pridružio se: 28.10.2007. 10:59:21
Postovi: 27
Godina: Padobranac
Smer: ME
Eto, vidis da sam nesto zabrljala...

Jeste, prvi korak je definitivno prijavljivanje i odobravanje teme!


Ali sam ja vec imala razradjenu tezu sa mentorom pre nego sto sam prosla kroz oficijalnu proceduru odobravanja teme... zato mi se sve pomesalo. Nekako je bilo bitnije napisati tekst, naravno uz saradnju sa mentorom pre nego sto sam joj dala ime... Vise sam se plasila da mi odobre temu a onda se moja analiza i zakljucci ne poklope sa time...

Izvinjavam se!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.10.2010. 13:15:17 

Pridružio se: 18.11.2006. 21:36:11
Postovi: 41
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mozda je glupo pitanje ali me zanima da li je moguce izabrati temu za zavrsni i braniti pristupni rad ako mi je ostao jeadan ispit?
Ovo je na diplomskim studijama moglo, mislim da se krene u celu pricu pa da ostane samo odbrana master rada nakon sto se poloze svi ispiti!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 06.10.2010. 21:39:21 

Pridružio se: 29.09.2008. 01:57:00
Postovi: 2
Godina: Padobranac
Smer: ME
Prosao sam kroz ovo nedavno pa da objasnim.
1. Nahvatas nekog za mentora,prilicno komplikovano posebno pred kraj godine svi su prebukirani,mnogi ce te otkaciti.
2. Predlozis temu ili zamolis mentora da on smisli neku.Cesto i oni preformulisu,dorade naslov teme.
3. Na kolegijumu odbijaju,preformulisu ili prihvate temu.
4. Pises pristupni rad ima na sajtu kako bi trebao da izgleda,preporucijem da se pocne pisati vec komplet rad onda samo iz toga napravis skracenu verziju jer nemozes predati master rad koji se neslaze po sadrzaju sa pristupnim,znaci kad vec imas skoro gotov rad uz konsultacije sa mentorom odradi i pristupni sto je cista formalnost.
5.Kad mentor pregleda i odobri master rad onda juris clanove komisije da potpisu i to je u principu to,stampas i predajes.
6.Onda cekas ponekad prilicno dugo za odbranu.
Moja preporuka je da se dobro razmisli o temi proveri da li postoji dovoljno literature i izvora iz iste jer uzimanje neke opskurne teme moze zagorcati zivot i raspitajte se o mentorima dobro i tu vazi prethodno receno,los izbor mnogo muke.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 21.10.2010. 10:08:12 

Pridružio se: 19.11.2009. 13:58:16
Postovi: 37
Godina: Dipl.
Smer: ME
Peticija za smanjenje skolarine - FONPotpisivanje peticije svakim danom od 17:30-19:30 u FonFe-u. Takođe,zamolio bih sve da obaveste kolege nisu na FB vezano za peticiju, jer...imamo šanse da nam peticija prođe, što nam je svima u interesu.Dodatni termini ili eventualne promene biće objavljene.http://www.facebook.com/event.php?eid=152049644836857


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 25.11.2010. 10:54:05 

Pridružio se: 03.12.2007. 20:49:44
Postovi: 30
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Drustvo, da li neko za master rad radi nadogradnju diplomskog rada? Da li nadogradnja diplomskog rada podrazumeva da npr. prvi deo rada prekucas ono iz diplomskog (naravno malo izmenis) a u drugom delu (nadogradnji) odradis taj novi deo, sta ti je vec glavna tema zavrsnog rada? Naravno podrazumeva se da u tom slucaju tema diplomskog mora biti povezana sa temom master rada. :roll:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.11.2010. 14:51:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2009. 10:41:06
Postovi: 33
Godina: Dipl.
Smer: IS
milami je napisao:
Drustvo, da li neko za master rad radi nadogradnju diplomskog rada? Da li nadogradnja diplomskog rada podrazumeva da npr. prvi deo rada prekucas ono iz diplomskog (naravno malo izmenis) a u drugom delu (nadogradnji) odradis taj novi deo, sta ti je vec glavna tema zavrsnog rada? Naravno podrazumeva se da u tom slucaju tema diplomskog mora biti povezana sa temom master rada. :roll:

Pa ja ne radim nadogradnju, ali znam dosta ljudi koji su radili. Ono sto ja znam je da im nije trebalo mnogo da zavrse master. Uglavnom su kopirali ceo diplomski i dodavali deo koji su se dogovorili sa mentorom...

Ako mozes da nadogradjujes svoj diplomski, mislim da bi ti to bilo najbolje resenje za master (bar sto se tice vremena i truda za izradu master rada)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.11.2010. 14:56:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.12.2009. 10:41:06
Postovi: 33
Godina: Dipl.
Smer: IS
malanatica je napisao:
Mozda je glupo pitanje ali me zanima da li je moguce izabrati temu za zavrsni i braniti pristupni rad ako mi je ostao jeadan ispit?
Ovo je na diplomskim studijama moglo, mislim da se krene u celu pricu pa


Mislim da nije, mada je bolje da se raspitas u sluzbi.

U ovom dokumentu pise da je potrebno poloziti 5 ispita pa tek onda mozes da prijavis temu. A ne mozes da branis pristupni ako ti master tema nije prihvacena


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 28.11.2010. 13:08:10 

Pridružio se: 03.12.2007. 20:49:44
Postovi: 30
Godina: Apsolvent
Smer: IS
anima hvala na savetu ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.09.2011. 22:57:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.12.2009. 12:34:30
Postovi: 93
Godina: Padobranac
Kolege,potrebna mi je pomoc... Ja sam na Studijskom programu Menadzment DHN / Smer finansije. Da li je moguce da mi mentor bude neko ko nam je drzao predavanja iz Menadzmenta i organizacije ili bas moram sa svog smera? Na sajtu fona sam samo nasla spisak mogucih mentora po studijskim grupama ,ali ne i po smerovima.


Hvala unapred!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 16.01.2012. 23:44:59 

Pridružio se: 13.09.2009. 13:41:39
Postovi: 164
Godina: Dipl.
Ljudi, imam jednu nedoumicu:
u ovom dokumentu http://master.fon.rs/docs/masterRad/koraci.pdf
pise da se master sluzbi dostavlja master rad u el. obliku, pa ga oni prosledjuju clanovima komisije, a nama je za 17. januar trazeno da predamo ukoricene radove, jel to onda podrazumeva da su radovi vec predati u master sluzbu, da je ona vec prosledila clanovima komisije, itd.... Jer kako neko da od petka do utorka sitgne da nadje sve clanove komisije?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.03.2012. 12:56:49 

Pridružio se: 06.02.2010. 15:29:51
Postovi: 18
Godina: Dipl.
Smer: ME
Kolege, nameravam da uzmem temu za master rad kod prof.Dejana Petrovica!

Hitno mi je potrebno vise informacija o njemu, vasa iskustva, preporuke!!!

Hvala unapred.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group