Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 19.05.2010. 16:31:16 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.11.2009. 00:20:25
Postovi: 20
Lokacija: Iznad planeta
Godina: IV
Smer: ME
Mene zanima kakva je razlika izmedju ta dva studijska programa?

Koliko vidim, razlike su minorne s obzirom na to da se nazivi pojedinih smerova tj. modula razlikuju u eventualno jednoj, dve reci.

Zasto jedan student sa prethodno zavrsenim fakultetom drustveno humanistickih nauka...dakle, bilo to ekonomski ili neki drugi fakultet koji ima smerove menadzmenta, ne moze konkurisati na oba menadzmenta vec samo na menadzment DHN?

Jel mi moze neko malo to pojasniti?

Hvala

_________________
Negdje iznad planeta...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.07.2010. 18:23:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.11.2009. 00:20:25
Postovi: 20
Lokacija: Iznad planeta
Godina: IV
Smer: ME
Hvala na odgovoru! Cudno da ni jedan fonovac koji je pogledao moje pitanje ne zna odgovor :)

_________________
Negdje iznad planeta...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.07.2010. 23:49:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2004. 00:05:16
Postovi: 157
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pa hajde da pokushamo ovako... FON je (ma koliko paradoksalno zvuchalo) tehnichki fakultet i diplomiranjem na istom se dobija zvanje diplomiranog inzenjera (nechega :D )... Dakle, drushtveno-humanistichke nauke de facto nisu u opisu nastavnog plana i programa pomenutog fakulteta (barem sto se osnovnih studija tiche)... ;) ;) ;) Iz toga bi trebalo da sledi i odgovor na tvoje pitanje!!!

_________________
I onda je mudrac rekao... "Nemam pojma".


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.07.2010. 17:48:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.11.2009. 00:20:25
Postovi: 20
Lokacija: Iznad planeta
Godina: IV
Smer: ME
vazquez je napisao:
Pa hajde da pokushamo ovako... FON je (ma koliko paradoksalno zvuchalo) tehnichki fakultet i diplomiranjem na istom se dobija zvanje diplomiranog inzenjera (nechega :D )... Dakle, drushtveno-humanistichke nauke de facto nisu u opisu nastavnog plana i programa pomenutog fakulteta (barem sto se osnovnih studija tiche)... ;) ;) ;) Iz toga bi trebalo da sledi i odgovor na tvoje pitanje!!!


Hvala na odgovoru! Ali program menazdmenta sa osnovnih studija je identican programima svih drustvenih fakulteta u regiji i samim tim nema veze sa inzenjerstvom. Zavrsis osnovne studije 4 godine i dobijes zvanje inzenjer - menadzer???? pa to je smesno. I ovako se celi svet smeje Srbiji jer nema usaglasene nazive titula sa bolonjskim procesom kao ostali fakulteti u inostranstvu koji takodje provode bolonju. Dakle, ako studiras u Hrvatskoj, Sloveniji ili jednoj Austriji koja ima univerzitet daleko priznatiji od nasih, imas iste titule, samo u Srbiji to nije tako i drze se starih naziva...diplomirani...pa to vise ne postoji, ili da prihvate bolonju u celoj njenoj praksi ili neka vrate stari nacin studiranja sa starim titulama.

_________________
Negdje iznad planeta...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.07.2010. 19:53:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
videces kad krenes da radis koja je razlika izmedju "menadzera" i "menadzera inzenjera"

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.07.2010. 14:30:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2004. 00:05:16
Postovi: 157
Godina: Dipl.
Smer: ME
Glumac je napisao:
Ali program menazdmenta sa osnovnih studija je identican programima svih drustvenih fakulteta u regiji i samim tim nema veze sa inzenjerstvom. Zavrsis osnovne studije 4 godine i dobijes zvanje inzenjer - menadzer???? pa to je smesno.


Ehmm, da ti je samo da vidis (i polozis) po starom nastavnom planu i programu, dakle pre Bolonje, ispite tipa VEST-a, inache 3-semestralni ispit (kad 1200 ljudi sa svih smerova izadje na pismeni a polozi njih 5-6), Matematike, OI, Investicija i slichno, sve bi ti bilo jasno... :)

_________________
I onda je mudrac rekao... "Nemam pojma".


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group