Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1236 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: MASTER 2009/2010
PostPoslato: 14.06.2009. 16:18:49 

Pridružio se: 14.06.2009. 16:15:32
Postovi: 37
Godina: Apsolvent
Malo sam poranio sa ovom temom,ali ko rano rani.....
Da pocnemo malo da se pripemamo,da li su se uslovi od prosle godine promenili,sta je novo a sta staro....Kako ide za nas sa drugih fakultela i sl.....Sretno! :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.06.2009. 23:44:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.06.2007. 22:41:14
Postovi: 228
Godina: Apsolvent
Smer: IS
moze neko da mi kaze koji su sve termini za upis mastera?
cuo sam da postoji neka varijanta u januaru.... sta je to?

_________________
nagruv'o sam u teretani bidžu


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.06.2009. 09:26:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.04.2009. 14:32:54
Postovi: 8
Godina: Dipl.
Za nas sa drugih fakluteta ide ne bas tako sjajno :( pre svega skolarina je 150 000 a tu je i prijemni koji za nas nece biti lak jer nismo upoznati sa materijom koliko i FONovci koji prijemni polazu ali ga ne spremaju uopste i poloze ga na znanje sa faxa ( nek me neko ispravi ako gresim ali tako sam ja razumela citajuci temu o proslogodisnjem prijemnom za master )

Sve u svemu obavestenja jos nema , prijemni je valjda okt-nov , knjige za pripremu bi trebalo da su iste.

Bilo bi lepo da neko ko je upisivao prosle god a da nije sa FONa kaze koliko mu je trebalo vremena da spremi ( nek uzme u obzir i da sam zaposlena :zbun: )

Eto toliko od mene...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.06.2009. 15:24:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.06.2007. 22:41:14
Postovi: 228
Godina: Apsolvent
Smer: IS
zalim sto moras da das tolke pare.
al odmah da te ispravim: dipl. fonovac ne nauci nista vise od onog sto je znao pre nego sto je upisao fax. ...ispravka! nauci da je najoptimalnije pleonazam! i to je to!
eto, racunaj da sada, sto se tice znanja, vise nisu u prednosti...

nego me zanima je l prijemni u oktobru-novembru za sve? ili samo za ne-fonovce? sta je ovo sto se desava u septembru?

_________________
nagruv'o sam u teretani bidžu


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.06.2009. 21:14:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 20:43:10
Postovi: 613
Godina: Dipl.
Smer: IS
pa neki ljudi mogu da zavrse i 5 fakulteta, a da opet ne znaju nista... ko se rodi glup, takav ostaje do kraja zivota...

@grk - sto se tebe tice ti potkopavas sam sebe, pljujes fon, a oces jos i master da zavrsis. ili nisi zavrsio ni diplomske.. ili si samo neki izgubljeni student sa ko zna kog fakulteta

@JustMyLuck
sto se tice prijemnog nije problem, retko ko padne... jedino ako bas blage veze nema sa zivotom
ne znam sta si zavrsila, ali ako je u pitanju srodni fakultet, mislim da neces imati problema...

Inace sto se tice placanja, "mislim" da od ove godine uvode da svi placaju bez obzira na status i prosek ocena... tako da...niko nije ni u kakvoj prednosti...

_________________
"I am not afraid of death, and less afraid of albanians. If it is necessary, I will put an atomic bomb on my back and jump from a plane on Tirana."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.06.2009. 21:36:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.06.2007. 22:41:14
Postovi: 228
Godina: Apsolvent
Smer: IS
prva cinjenica je da o fonu znam vise nego sto bih ikad zeleo. druga cinjenica jeste da je za diplomu fona potrebno sve, samo ne mozak ili zdrava pamet. lobotomiju cak preporucujem za one koji bi da ubrzano studiraju. treca cinjenica je da se na trzistu rada diploma fona veoma ceni (pretpostavljam bas zbog pomenutih stvari), i to nisam sporio.
curi sam samo hteo da spustim tenziju oko prijemnog, jer je zaista neopravdana. sam si rekao da moras biti izrazito dementan da bi kiksao na pomenutom testu. u cemu je frka?

_________________
nagruv'o sam u teretani bidžu


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.06.2009. 09:47:59 

Pridružio se: 21.02.2006. 10:01:52
Postovi: 61
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ископираћу нешто што сам пре две године написао на другој теми истог овог форума:

Citiraj:
Као неко ко је дипломирао на ФОН-у и има 5 година радног стажа (почео сам да радим још док сам студирао) могу свима да вам посаветујем следеће: трудите се да на факсу научите што више, чак и из предмета који вам наизглед немају никакве везе са струком (да, да, и ја сам са информационог и кукао сам због организације, инвестиција и сличних предмета). Верујте ми, 90% ствари које се уче на ФОН-у, пре или касније (углавном пре) ће вам затребати у послу, управо због овога што је Зоки (потпуно исправно) рекао (види претходни пост). Познавање организације, система, па чак и основа економије је управо оно у чему смо ми са ФОН-а у предности у односу на ЕТФ-овце или ПМФ-овце. Итекако ћете зажалити што сте се трудили да што лакше завршите факс, а не да на њему научите што више од онога што вам се нуди (ја сам у више наврата зажалио). Не кажем да на ФОН-у нема дебилних предмета (по новом програму их колико знам има много мање него по старом, по коме сам ја студирао), али то што морате да учите неке ствари које немају директне везе са програмирањем или са информационим системима не значи да вам те ствари не требају и да не можете итекако да их примените кад почнете да радите.
Уосталом, ја сам све време студирања живео у заблуди да ћу постати дипломирани инжењер за информационе системе. Све док јуче нисам добио диплому на којој лепо пише "дипломирани инжењер организационих наука - смер за информационе системе". Није нимало случајно што стичете управо ово звање...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.06.2009. 23:11:22 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.09.2004. 11:37:05
Postovi: 122
Godina: III
Smer: ME
da li je istina da ako zelimo da upisemo master ove godine moramo da zavrsimo fax do 15.09?!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.06.2009. 09:16:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.10.2005. 08:53:45
Postovi: 84
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da bi sigurno upisao master ove godine treba da imas diplomu do 15.09. Bar su meni tako rekli u master sluzbi. Ali pazi, nije to striktno 15.... Npr. prosle godine je predaja dokumenata (ukljucujuci i diplomu) bila od 15.09. do 03.10. mislim... I to je prvi upisni rok. Ako se ne upise kvota (660 studenata) u prvom upisnom roku, onda se raspisuje sledeci itd. Navala na master na Fonu je velika, tako da...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.06.2009. 17:12:50 

Pridružio se: 14.06.2009. 16:15:32
Postovi: 37
Godina: Apsolvent
Diplomu ne moras da imas,dovoljna je i potvrda sa fakulteta da si zavrsio...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.06.2009. 21:19:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.10.2005. 08:53:45
Postovi: 84
Godina: Dipl.
Smer: IS
mislim da to nije potrebno naglasavati... pa naravno, jer ces svecanu diplomu dobiti otprilike u februaru, ako diplomiras u septembru...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.06.2009. 21:46:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.12.2003. 15:58:04
Postovi: 4855
Lokacija: Novi Beograd/Kragujevac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Bokily je napisao:
Da bi sigurno upisao master ove godine treba da imas diplomu do 15.09. Bar su meni tako rekli u master sluzbi. Ali pazi, nije to striktno 15.... Npr. prosle godine je predaja dokumenata (ukljucujuci i diplomu) bila od 15.09. do 03.10. mislim... I to je prvi upisni rok. Ako se ne upise kvota (660 studenata) u prvom upisnom roku, onda se raspisuje sledeci itd. Navala na master na Fonu je velika, tako da...

Jbt, koliko je ovo debilno.. Znači ako si tekuća 4. godina, moraš da očistiš godinu u junu i da diplomiraš do septembra. Eventualno, ako imaš sreće da ti je ispit u septembru, da bude pre 1 septembra, da bi posle kad prijaviš doplomski prošlo zakonskih 15 dana, pa da braniš diplomski i jedva stigao da upišeš master
Genijalno...

_________________
They’re Pinky and The Brain
Yes, Pinky and The Brain
One is a genius - the other’s insane.
They’re laboratory mice
Their genes have been spliced
They’re dinky They’re Pinky and The Brain,


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.06.2009. 19:39:07 

Pridružio se: 18.02.2009. 11:41:35
Postovi: 10
Godina: Padobranac
Smer: ME
Kolege..pa zar upis na master akademski nije bio negde u martu otprilike za ovu godinu.. a master profesional... tj. spec.strukovne studije bi trebale da budu u septembru..
pozz :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.06.2009. 14:46:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.04.2009. 14:32:54
Postovi: 8
Godina: Dipl.
@grk @uzas hvala na odgovorima :) malo mi je lakse ali i dalje sam zabrinuta zbog prijemnoj jer radim puno radno vreme + subota :udri: a ni knjige jos nisam nabavila jer ne stizem :((

Ja sam zavrsila glupi pravni i sumnjam da ce mi to mnogo koristiti za spremanje prijemnog...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.06.2009. 17:55:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.09.2008. 11:40:01
Postovi: 142
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Preran upis...!!
Bice 'veselo' ove godine!
:yo:
Da li mi neko moze reci, kako izgledaju knjige za prijemni i gde se mogu nabaviti (kod Mileta u skriptarnici, ili u kopirnici)?
Hvala unapred. :hvala:

_________________
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
još uvijek volim te...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.06.2009. 21:52:25 

Pridružio se: 03.06.2009. 17:44:21
Postovi: 5
Lokacija: Bg
Godina: Padobranac
Šta se polaže za prijemni na akademske studije-master? I isto pitanje kao i u prethodnom postu, gde mogu da se nabave knjige?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.06.2009. 22:22:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.10.2005. 08:53:45
Postovi: 84
Godina: Dipl.
Smer: IS
Tek kada izadje konkurs (ili bar obavestenje) za master studije za ovu skolsku bice i konacan spisak literature koja se sprema za prijemni. Malo se razlikuje od godine do godine, ali se ipak razlikuje. Na linku http://master.fon.rs/docs/upis08/LITERA ... 0ISPIT.pdf mozete pogledati sta se to spremalo za skolsku 2008/09. I sva literutara moze da se nabavi u skriptarnici, a verovatno i neke kopije u kopirnici kod faksa. Toliko za sad...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.06.2009. 23:14:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.09.2008. 11:40:01
Postovi: 142
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Bokily je napisao:
Tek kada izadje konkurs (ili bar obavestenje) za master studije za ovu skolsku bice i konacan spisak literature koja se sprema za prijemni. Malo se razlikuje od godine do godine, ali se ipak razlikuje. Na linku http://master.fon.rs/docs/upis08/LITERA ... 0ISPIT.pdf mozete pogledati sta se to spremalo za skolsku 2008/09. I sva literutara moze da se nabavi u skriptarnici, a verovatno i neke kopije u kopirnici kod faksa. Toliko za sad...

Nadam se da nece biti drasticnih izmena (realno, zasto bi ih i bilo :P ) u odnosu na proslu godinu.

Samo sto bi bilo mnogo lepo da prijave krenu bar od prvog oktobra.
Da bi studenti uspeli sto da pozavrsavaju fakultete, sto da spreme prijemni.
:fokus:

_________________
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
još uvijek volim te...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.06.2009. 08:09:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.10.2005. 08:53:45
Postovi: 84
Godina: Dipl.
Smer: IS
i moje misljenje je da bi master trebao da se upisuje bar posle oktobarskog roka... ali ne pitamo se mi tu mnogo... :(


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: pitanjce
PostPoslato: 07.07.2009. 14:12:12 

Pridružio se: 06.07.2009. 12:31:11
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: UK
Jel moze malo pomoc zavrsio sam ekonomiju u ns-u pa sam hteo mozda da idem na fon na master .Cuo sam da je godina mastera 151000 dinara,ima neki prijemni ali nije frka mislim svi manje vise upisu...zanima me da li kada upisujes pises koji hoces modul pa jel se onda gleda prijemni prema datom modulu ili smeru(kada prave listu da li mozes da ispadnes i da li ima neki minimalana broj ljudi koji mora biti da bi bilo datog modula ) ... jel znate kada su predavanja na masteru mislim koliko cesto posto sam kontao da putujem iz ns-a ...hvala


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.07.2009. 21:32:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.09.2008. 11:40:01
Postovi: 142
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Cini mi se da su na faksu izbacili obavestenje o upisu?
Zna li neko nesto o tome, jer trenutno nisam u mogucnosti da posetim fakultet.
:hvala:

_________________
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
još uvijek volim te...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.07.2009. 15:59:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.06.2004. 11:03:36
Postovi: 154
Godina: Dipl.
Smer: UK
Ја сам звао службу и рекли су ми да ће све укупно коштати око 200 000 дин...без обзира да ли је стари или нови програм у питању....толико о мастеру.... :udri:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 08.07.2009. 16:55:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.09.2008. 11:40:01
Postovi: 142
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
@belgrado

To je malo vise nego prosle godine.
Lepo!

_________________
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
još uvijek volim te...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.07.2009. 19:39:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.08.2004. 23:12:35
Postovi: 133
Lokacija: Шанк
Godina: Dipl.
Smer: ME
Шта је ту лепо онда?

Ако сам добро схватио, без обзира да ли сам стара генерација и полажем фамозну разлику или нова генерација па све полажем у комплету треба да платим 200.000 РСД?!?

Добар виц.

_________________
F U C K uefa!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.07.2009. 12:48:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.04.2009. 14:32:54
Postovi: 8
Godina: Dipl.
Konkurs se ocekuje u drugoj polovini avgusta kada fax proradi...ja sam danas svracala da kupim knjige za prijemni , nasla sam samo jednu , Uvod u informacione sisteme , nisam znala u kojoj kopirnici mogu da se kupe kopije jer ih ima 1000 oko faxa a zurila sam jer sam bila poslovno u gradu...
ako neko zna koja kopirnica je u pitanju nek mi objasni..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1236 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group