Započni novu temu Odgovori na temu  [ 332 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 05.09.2011. 08:33:06 

Pridružio se: 11.08.2011. 10:29:55
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: ME
Biće upisa na transfer program ove godine. Informacija iz stud.službe. Sredinom septembra izlaze uslovi, koliko sam razumela u decembru je prijemni, literatura za prijemni se objavljuje sa uslovima :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 05.09.2011. 18:02:17 

Pridružio se: 15.08.2011. 18:59:01
Postovi: 19
Godina: Dipl.
Smer: ME
Hvala na informacijama :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 28.09.2011. 02:25:47 

Pridružio se: 13.12.2009. 18:51:03
Postovi: 7
Godina: I
Da li je neko bio na predavanjima iz Medjunarodnog menzdzmenta kod Vesne Milosavljevic koja su pocela 23. Septembra?
Interesuje me kako se polaze ispit, koliko ce biti pitanja, i koja poglavlja treba da se spreme?
Da li je profesorka mozda spomenula kog datuma ce se odrzati ispit ?

Hvala


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 04.10.2011. 16:15:52 

Pridružio se: 15.08.2011. 18:59:01
Postovi: 19
Godina: Dipl.
Smer: ME
Da li neko zna kada ce biti raspisan konkurs za upis na transfer 2011/2012?
Hvala


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 09.12.2011. 10:22:12 

Pridružio se: 08.12.2011. 13:19:57
Postovi: 6
Godina: IV
Smer: ME
Moze li neko od studenata koji su prosle godine upisali transfer program, ukratko da napise svoje utiske o transfer programu, o profesorima, o tezini predmeta, o predavanjima??? Bio bih vam zahvalan...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 29.12.2011. 18:06:07 

Pridružio se: 29.12.2011. 17:28:19
Postovi: 9
Godina: Padobranac
Smer: OM
Posle kojih završenih viših trogodišnjih škola gde se dobije 180 bodova se može upisati transfer za specijalističke strukovne studije? Da li može sa Visoke poslovne u Beogradu da se upiše transfer, :pitamse: i da li se gleda smer koji je završen? Predpostavljam da na specijalisičke strukovne studije i nije tolka navala ko na master jer ko završi fakultet tj akademske studije ići će na master a ne na specijalističke strukovne. Master ima mnogo veću težinu što se tiče diplome od spec struk studija. Imam utisak da specijalističke strukovne na fon-u upisuju studenti koji su završili trogodišnje više škole, tj sada kako se zovu visoke skole strukovnih studija. A i same specijalističke strukovne studije ima svaka Visoka škola, bivše više škole. I tamo se sa 180 bodova upisuju specijalističke strukovne i na kraju bude isti stepen obrazovanja, iako se na fon dobije 300 bodova na kraju. A i po zakonu kad se završe specijalističke strukovne dobija se 240 bodova.
Da li smatrate da su specijalističke strukovne studije na fon i diploma koja se dobije kvalitetnija od specijalističkih strukovnih studija i diplome koja se dobije na visokoj školi elektrotehnike i računarstva. na pr, jer je stepen isti.
Razmišljam se dal sledeće god da upišem spec struk na fon-u ili na nekoj drugoj visokoj bivšoj višoj. Pa me interesuju vaši komentari u vezi ovoga. I da si ste se vi koji ste upisali spec struk na fon-u raspitali malo dal na tržištu rada ta diploma ima neku vrednost. A platiti 2 god po 121 000 nije malo, ako se uzme da na visokoj školi spec studije su 80 000 - 12 000 i samo se ide jedna god jer se posle visoke ima u startu 180 bodova, i isti je na kraju stepet obrazovanja.
Da li na spec struk stud na fon ima još nekih dodatnih troškova osim 9900 din za polaganje prijemnog ispita i školarine.

Hvala svakom na bilokakvom mišljenju u vezi ovog posta :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 31.12.2011. 08:56:22 

Pridružio se: 08.12.2011. 13:19:57
Postovi: 6
Godina: IV
Smer: ME
Dacika je napisao:
Posle kojih završenih viših trogodišnjih škola gde se dobije 180 bodova se može upisati transfer za specijalističke strukovne studije? Da li može sa Visoke poslovne u Beogradu da se upiše transfer, :pitamse: i da li se gleda smer koji je završen? Predpostavljam da na specijalisičke strukovne studije i nije tolka navala ko na master jer ko završi fakultet tj akademske studije ići će na master a ne na specijalističke strukovne. Master ima mnogo veću težinu što se tiče diplome od spec struk studija. Imam utisak da specijalističke strukovne na fon-u upisuju studenti koji su završili trogodišnje više škole, tj sada kako se zovu visoke skole strukovnih studija. A i same specijalističke strukovne studije ima svaka Visoka škola, bivše više škole. I tamo se sa 180 bodova upisuju specijalističke strukovne i na kraju bude isti stepen obrazovanja, iako se na fon dobije 300 bodova na kraju. A i po zakonu kad se završe specijalističke strukovne dobija se 240 bodova.
Da li smatrate da su specijalističke strukovne studije na fon i diploma koja se dobije kvalitetnija od specijalističkih strukovnih studija i diplome koja se dobije na visokoj školi elektrotehnike i računarstva. na pr, jer je stepen isti.
Razmišljam se dal sledeće god da upišem spec struk na fon-u ili na nekoj drugoj visokoj bivšoj višoj. Pa me interesuju vaši komentari u vezi ovoga. I da si ste se vi koji ste upisali spec struk na fon-u raspitali malo dal na tržištu rada ta diploma ima neku vrednost. A platiti 2 god po 121 000 nije malo, ako se uzme da na visokoj školi spec studije su 80 000 - 12 000 i samo se ide jedna god jer se posle visoke ima u startu 180 bodova, i isti je na kraju stepet obrazovanja.
Da li na spec struk stud na fon ima još nekih dodatnih troškova osim 9900 din za polaganje prijemnog ispita i školarine.

Hvala svakom na bilokakvom mišljenju u vezi ovog posta :yo:




Zdravo, mozes bukvalno sa svakom visom skolom da upises transfer program, samo zavisi da li ti je u interesu ako si do sada ucio/la npr. elektrotehniku da nastavis menadzment. Visa poslovna je sigurno najsrodnija visa skola Fonu, pogotovo neki smer menadzmenta. E sada, o bodovanja, ne znaju cak da kazu ni na fakultetu, ali ti si u pravu, sve vise skole nude spec. strukovne studije i ukupan broj bodova je 240,a na Fonu ce biti 300. Ja upisujem sada u januaru transfer program, a iskreno se nadam da ce nekom reorganizacijom u buducnosti ministarsvo jasnije definisati razliku izmedju nas koji cemo u buducnosti imati 300 boda i onih sa 240. Znam da na fakultetu Tehnicki nauka u Novom sadu, postoje jednogodisnje strukovne studije, dakle, 240boda, i postoje takozvane, MBA studije, koje traju dve godine. Da li ce nas gledati kao studente sa MBA diplomom ili ne, to nemam pojma, a verujem da ni u ministarstvu ne znaju.U svakom slucaju, moje misljenje je da je diploma Fona vrednija od diploma visih skola. Ja upisujem, pa ko prezivi pricace. U buducnosti za posao, naravno u ovoj drzavi niko nista zasigurno ne moze reci, verovatno ce i od nas samih nesto zavisiti, tako da nam preostaje da gazimo napred i samo napred. Ovo je Srbija, borba za prezivljavanje je osnovna delatnost :D :D :D :D :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 03.01.2012. 00:40:39 

Pridružio se: 29.12.2011. 17:28:19
Postovi: 9
Godina: Padobranac
Smer: OM
U suštini jeste dobra stvar specijalističke strukovne na fon-u. Mada pare tu igraju glavnu ulogu. Čitajući postove, taj transfer program i nije tolko težak. Samo treba obezbediti 121 000 X 2 = 242 000 za dve godine + 9900 za polaganje prijemnog. Jel ima još nekih troškova. AAAaauuuuuuuu, to je skoro 2 500 eura za dve godine. Realno je dosta :durisha:

Još posle kupi 10 knjiga za 10 ispita za transfer, + prijava ispita, pa onda i knjige za spec studije, pa ako se sve to da po planu na vreme, plati i specijalistički rad. Za te dve god cifra izađe na skoro 3 000 evrića :udri: Pa kako onda pametna sirotinja koja nema odakle da plati :udri: :udri:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 03.01.2012. 05:16:15 

Pridružio se: 03.01.2012. 05:12:13
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: IS
zanima me za transfer program tj specijalisticke strukovne studije na fonu koji smerovi sve postoje ?
vido sam da postoji samo menadzment :zbun: ??? jer imaju inf sistemi ???


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 03.01.2012. 12:23:58 

Pridružio se: 29.12.2011. 17:28:19
Postovi: 9
Godina: Padobranac
Smer: OM
1389 je napisao:
zanima me za transfer program tj specijalisticke strukovne studije na fonu koji smerovi sve postoje ?
vido sam da postoji samo menadzment :zbun: ??? jer imaju inf sistemi ???


Studijski program

Odnosi s javnošću i multimedijalne komunikacije
Marketing menadžment
Menadžment ljudskih resursa
Menadžment kulture i umetnosti
Finansijski menadžment
Upravljanje projektima
Elektronsko poslovanje
Menadžment
Ekološki menadžment

Jedino elektronsko poslovanje što bi bilo najbliže inf sistemu :)

Ako hoćeš da ideš na specijalističke strukovne u vezi inf sistema, imaš na visokoj elektrotehničkoj školi, smerove
elektrothnika i telekomunikacije
nove računarske tehnologije
http://www.viser.edu.rs/index.php?page=static&id=22
solodna je to škola, i samo jednu godinu ideš, znači na duplo manje para te izađe nego fon a isti stepen obrazovanja, specijalista iz te oblasti koju si završio.
A imaš i na visokoj ICT školi, bivša ptt škola smer na spec struk mrežne tehnologije, i zvanje specijalista, strukovni inženjer elektr i račun

A na fon-u je prošlo projavljivanje, koje je bilo negde u drugoj polovini decembra.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 03.01.2012. 17:05:59 

Pridružio se: 03.01.2012. 05:12:13
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: IS
a koje predmete slusam na e-poslovanje jer mozes da mi das link i koje je zvanje nakon spec studija fona ? hvala


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 03.01.2012. 19:02:57 

Pridružio se: 29.12.2011. 17:28:19
Postovi: 9
Godina: Padobranac
Smer: OM
1389 je napisao:
a koje predmete slusam na e-poslovanje jer mozes da mi das link i koje je zvanje nakon spec studija fona ? hvala


http://spec.fon.rs/download/2010/02/Pre ... 20SITE.pdf

Tu imaš predmete za sve smerove na spec struk studijama
Ne znam tačno koje je zvanje, al sigurno će biti specijalista iz te oblasti koju završiš. Jer su to specijalističke strukovne koje se upisuju posle osnovnih strukovnih studija koje su znatno lakše os osnovnih akadem studija posle kojih može master da se upiše. Znači ti se upisom na spec struk samo doobrazuješ u sferi strukovnih studija. A to imaš na bilo kojoj visokoj školi, bivškoj višoj. U Novom Sadu na poslovnoj školi ima sner elektronsko poslovanje,
Распоред предмета за студијски програм Електронско пословање
Интернет маркетинг
2. ССТ-25 Пословни информациони системи
3. ССА-32 Објектно-оријентисано пројектовање
4. Изборни предмет
ССА-17 Производни менаџмент
ССА-14 Пословно планирање
ССА-21 Управљање пројектима
5. ССА-33 Системи за електронско учење
6. ССА-34 Примена интегрисаних развојних алата
7. ССА-35 Пројектовање система електронског пословања
8. Изборни предмет
ССТ-26 Управљање породичним пословима
ССТ-27 Конкурентност предузећа и привреде
ССА-28 Управљање људским ресурсима
9. Специјалистички рад
По завршетку студија стиче се диплома II степена високог образовања
специјалистичких струковних студија и стручно звање Струковни пословни информатичар – специјалиста


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 03.01.2012. 19:22:19 

Pridružio se: 29.12.2011. 17:28:19
Postovi: 9
Godina: Padobranac
Smer: OM
На којој год високој, бившој вишој завршиш спец струк студије добијаш звање специјалсита из те неке области. Исти је степен образовања ко и да завршиш на фону. У Новом Саду на високој пословној школи школарина за спец струк је 65 000 + пријава и одбрана за спец рад негде око 25 000. А на фон имаш 2 * 121 000 + трошкови око пријаве и одбране спец рада, и пријемни који је 9 900 дин. Ако мислиш да ће ти фон пружити знање много боље него ма која висока школа на спец струк студијама, онак само напред.
Ја сам у тоталној недоумуци око тих спец струк студија. И фон је у игри за след годину. САмо треба добро размислити. Дал пукнути толке паре за те две год само зато што је фон, а имајући у виду да се исти степен образовања стиче и после спец струк студија у Новом Саду на пословној школи. :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 03.01.2012. 20:21:00 

Pridružio se: 03.01.2012. 05:12:13
Postovi: 3
Godina: Padobranac
Smer: IS
hvala na informacijama , ja sma student informatike na beogradskoj poslovnoj skoli i moja skola je od ove god dobija akreditaciju za spec struk studije ali nikad nebi iso nikad tamo jer je skola sama po sebi cista sprdnja(bar prve 3 god ), fon je ipak nesto ozbiljno i cija se diploma ceni pa mi je bolje da idem 2 godine na fon i da znam da imam nesto sto ce mi koristiti nego na visoj gde cu se izmuvati samo.

I da jedino sto me nervira je to sto bih voleo da se bavim ITem i programiranjem a kolko vidim nema ni jedan smer slican tome ovde :((


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 03.01.2012. 21:23:10 

Pridružio se: 29.12.2011. 17:28:19
Postovi: 9
Godina: Padobranac
Smer: OM
Pa šta da ti kažem, upiši fon od prve godine, polaži prijemni sledeće školske godine. Na fon na akademskim studijama imaju dobre smerove za IT i programiranje. Pa računaj, ovde bi na spec struk išo 2 god a kad bi išao od početka na fon od prve god to ti je 4 god, a same akademske studije su bolje nego spec struk iako su spec struk kao drugi stepen visokog obrazovanja. A još možeš da upadneš i na budžet ako se dobro spremiš za prijemni.
Ima i it i programiranje na fon al na specijalističkim akademskim.
Mada kolko sam negde pročitala ima baš neki microsoft kurs gde dobijaš neki sertifikat za it administratora il tako nešto, baš neki specijalizovani kusr koji nije ni jeftin tolko, al koji je svugde priznat.

Al što da ne ideš na visoku školu elektrotehnike i računarstva dole navedeni u linku smer
http://www.viser.edu.rs/index.php?page=static&id=223
nekako je to najbliže tvom smeru koji studiraš na bpš. A i ta visoka škola nije loša.
Specijalističke strukovne što su na fon su vezane uglavnom za menadžment.

Ja bih najradije upisala te spec struk u Novom Sadu na poslovnoj jer su 65 000, jer i nisam nigde čula da je korumpirana škola. A i ako bi moglo da se dođe samo na ispit a i ako predavanja nisu baš pod stavkom moranja. Al ako tamo ne uspem ondak je fon opcija. Beogradska poslovna škola nikako što se tiče spec struk studija. Dosta mi je bilo tri god nazovi osnovnih struk studija. Nisu mi jasni ljudi koji tamo upisuju spec struk stud kad su verovatno kroz studije na osnovn struk stud sigurno se uverili da je to ćorak škola.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 03.01.2012. 22:20:16 

Pridružio se: 29.12.2011. 17:28:19
Postovi: 9
Godina: Padobranac
Smer: OM
1389 je napisao:
hvala na informacijama , ja sma student informatike na beogradskoj poslovnoj skoli i moja skola je od ove god dobija akreditaciju za spec struk studije ali nikad nebi iso nikad tamo jer je skola sama po sebi cista sprdnja(bar prve 3 god ), fon je ipak nesto ozbiljno i cija se diploma ceni pa mi je bolje da idem 2 godine na fon i da znam da imam nesto sto ce mi koristiti nego na visoj gde cu se izmuvati samo.

I da jedino sto me nervira je to sto bih voleo da se bavim ITem i programiranjem a kolko vidim nema ni jedan smer slican tome ovde :((


Jeste fon ozbiljan, mada spec struk studije su nešto novo, to tek treba da zaživi što se tiče i poslova koji će biti predviđeni da se rade sa zvanjem strukovni specijalista. Spec struk studije nikako se ne mogu porediti sa master studijama koje su ipak mnogo vrednije od srukovnog specijaliste. Mada svakako su bitna i dodatna znanja i veštine, diploma sama po sebi ne mora da znači ništa ako je posle čovek tutamuta.
A gde ćemo se mi koji završimo te spec struk studije zaposliti kad nigde u oglasima ne piše struk specijalista. :aaa:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 31.03.2012. 15:43:12 

Pridružio se: 15.08.2011. 18:59:01
Postovi: 19
Godina: Dipl.
Smer: ME
:pitamse: Da li znaci ako ja upisem specijalisticke studije na FON-u 2 god. (sa transferom) da cu imati ukupno 300b, jer vec imam 180+120(2 god. fon-a)? Ili mozda samo 240b kao sto nose specijalisticke studije na drugim visokoskolskim ustanovama........... :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 03.04.2012. 12:17:47 

Pridružio se: 09.12.2009. 15:49:47
Postovi: 55
Godina: Dipl.
Smer: ME
@d..m: 300p


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 03.04.2012. 14:40:23 

Pridružio se: 15.08.2011. 18:59:01
Postovi: 19
Godina: Dipl.
Smer: ME
Hvala :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 07.05.2012. 09:34:47 

Pridružio se: 15.08.2011. 18:59:01
Postovi: 19
Godina: Dipl.
Smer: ME
Da li postoji ogranicenje vezano za smerove, na primer ja sam zavrsio industrijski menadzment da li ja mogu koji god hocu smer ili samo neke odredjene na specijalsitickim na fon-u..... :pitamse:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 20.09.2013. 14:45:39 

Pridružio se: 19.06.2009. 13:51:28
Postovi: 16
Godina: I
Smer: IS
Interesuje me da li posle osnovnih strukovnih studija i transfer programa dobijam mogucnosti da idem na specilisticke strukovne studije i na master?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 21.09.2013. 22:21:44 

Pridružio se: 15.08.2011. 18:59:01
Postovi: 19
Godina: Dipl.
Smer: ME
Samo na specijalisticke ali dobijas isto bodova kao master 300b, i slusas na spec. iste predmete sa master..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 29.12.2013. 18:19:38 

Pridružio se: 29.12.2013. 18:16:33
Postovi: 1
Godina: Padobranac
Smer: OM
Da li bi neko mogao da me malo uputi u taj ''transfer program''.
Koja je svrha njega? Koliko predmeta ima na njemu i slicno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 17.02.2014. 21:53:27 

Pridružio se: 17.02.2014. 21:49:25
Postovi: 1
Godina: Apsolvent
Smer: ME
da li moze neko da mi pomogne.
profesor predmeta teorija odlucivanja i ispm je dozvolio da se polazu dva poglavlja.
da li mozete da mi date predlog koja dva poglavlja bi bilo najlakse pripremiti?

hvala na razumevanju i pomoci!!!

p.s. HOCU DA ZAVRSIM STUDIRANJE!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Transfer program
PostPoslato: 09.07.2014. 14:17:39 

Pridružio se: 09.07.2014. 14:14:23
Postovi: 1
Godina: Padobranac
Smer: IS
Jel moze neko da mi kaze ako zna, sta sve treba da bi se prebacio sa Vise poslovne skole(zavrsene 3 god) na master studije 2 godine, na Fonu? da li se polaze neka razlika ili neki prijemni sta vec? mnogo bi mi znacilo hvala


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 332 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group