Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 15.01.2009. 20:51:04 

Pridružio se: 25.09.2008. 14:12:01
Postovi: 39
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Da li neko ima nesto vise informacija o mogucnosti nastavka studija na etf-u nakon zavrsenih osnovnih studija na fon-u? Da li uopste postoji srodnost izmedju fon-a i etf-a?

Ja sam starija generacija i cisto me zaintrigirao smer softversko inzenjerstvo na etf-u, sa kojim bi fon mozda i mogao da ima neke srodnosti...

Interesuje me da li je neko imao slicna razmisljanja...?

P.S.
Izvinjenje moderatoru ako sam promasio podforum ili slicna tema vec postoji


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.01.2009. 23:06:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.09.2004. 09:35:08
Postovi: 863
Lokacija: kako kad
Godina: Apsolvent
Smer: IS
i mene zanima ovo :)

citala sam na sajtu etf-a pravilnik [po kome mi, koji smo sa drugih fakulteta dobijamo neke dodatne ispite u zavisnosti koliko se poklapa program]

zato bi bilo odlicno kad bi neko imao informacije iz prve ruke ;)

da li ima budzeta i koliko primaju, koja se razlika u programu i tako to... :)

http://www.etf.bg.ac.yu/index.php?optio ... &Itemid=50

_________________
Dva puta nista je nista. Crva nikad nije ni bilo!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.01.2009. 23:38:04 

Pridružio se: 25.09.2008. 14:12:01
Postovi: 39
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Hm... Mislim da bi odmah trebali da razbijemo iluziju o nekom budzetu sobzirom da je softversko inzenjerstvo, cinimi se, ubedljivo najskuplji smer na etf-u, bar sto se tice osnovnih studija i pritom mislim da nije bilo finansiranja iz budzeta za taj smer...

Sumnjam da je malo ljudi sa fon-a imalo tu ambiciju, narocito sa smera ISiT. Bila bi to sjajna kombinacija.

Ja sam nacuo nesto o nekim prelascima sa fona na etf, cinimi se da je to moguce, ali to je sve sto znam...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.01.2009. 02:43:42 

Pridružio se: 25.09.2008. 14:12:01
Postovi: 39
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ok, malo sam se raspitivao po forumu smera SI i najkonkretnije sto sam za sad saznao je da je bilo ljudi koji su nakon studija na fonu dosli na master studije na etf, da su imali razliku od 5 ispita da polazu i da niko nije polozio sobzirom da su to, uglavnom, najtezi ispiti ne etf-u...

Bilo bi lepo kad bi neki fon-ovac ovo demantovao... Mislim, realno, etf je zaista skok na visi nivo... Ne zbog toga sto se na fonu ne uce dobre stvari ili se uci pogresno, vec zbog kriterijuma koji nas ne tera da se mnogo trudimo i studiramo...

Verujem da ljudi koji studiraju i zavrse etf nisu inteligentniji od studenata sa drugih fakulteta, vec je neophodnost predanosti i zrtve koju zahteva etf nesto sto njegove studente razlikuje od ostalih...

Bas mi je krivo ako je istina ovo za fon-ovce i njihove pokusaje za master na etf-u.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.01.2009. 22:23:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.12.2006. 17:34:12
Postovi: 39
Godina: III
Smer: IS
A da li su tih 5 ispita sa smera SI? Posto ako jesu, onda mozda i imamo nekog predznanja da ih polazemo, a ako nisu, nema svrhe. I jos nesto, da li znas mozda da li se i tih 5 ispita placa pored toga sto se placa master?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.01.2009. 23:42:54 

Pridružio se: 25.09.2008. 14:12:01
Postovi: 39
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pa da, postavio sam i ja to pitanje ali ljudi nisu znali nista konkretno... Dali su mi kontakt neke osobe koja bi mogla da mi da neke blize informacije, ali od nje, za sad, nisam dobio odgovor...

Meni je problem sto nisam u Bg, inace bi skoknuo do etf-a i raspitao se tacno sta i kako...

Ne bih voleo da se eventualno prebaci diskusija na taj forum. Ali ok, pisacemo i ovde ako treba... Ja sam postavljao neka pitanja, pa se ukljucite i vi ako imate neko...

Forum smera za softversko inzenjerstvo ETF:
http://www.sietf.org/viewtopic.php?f=65&t=3120

Uzgred, evo i nastavnog plana osnovnih studija za SI:
http://si.etf.bg.ac.yu/sr/node/7


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.01.2009. 17:48:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.09.2004. 09:35:08
Postovi: 863
Lokacija: kako kad
Godina: Apsolvent
Smer: IS
pa dobro, ima tamo neki 12-13 smjerova koji mogu da se izaberu za master... mene licno ne zanima toliko SI..

pretpostavljam da je tih 5 dif. predmeta razlicito zavisno od toga?

_________________
Dva puta nista je nista. Crva nikad nije ni bilo!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.01.2009. 17:50:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.12.2006. 17:34:12
Postovi: 39
Godina: III
Smer: IS
Ajde ako ti Jelica nesto odgovori blize, javi nam detalje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.01.2009. 17:59:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.12.2006. 17:34:12
Postovi: 39
Godina: III
Smer: IS
Moje misljenje je da je preterano dati 2000 - 3000 eura za faks po godini. Verovatno je bolji SI smer, ali, ne znam koja si generacija, al ove novije se usmeravaju posle prve godine, tako da ima malo vise strucnijih predmeta, a sve je za dzabe, (ako si na budzetu naravno), a ti pored toga mozes da puknes 2000 - 3000 eura na neke profesionalne kurseve, i to svake godine, i onda dobijas kombinaciju koja je sigurno bolja i kvalitetnija.


Poslednji put menjao VILENJAK dana 21.01.2009. 21:16:38, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.01.2009. 20:46:31 

Pridružio se: 25.09.2008. 14:12:01
Postovi: 39
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Ma naravno, svakako... Cena osnovnih studija na SI je prevelika. Ne znam kako je na master studijama ali za mene, posto sam starija generacija, sigurno je skuplje da odem na etf.

Postoji jos i smer "Racunarska tehnika i informatika" koji je bio osnova za SI i koji je IT orijentisan, dok su svi ostali smerovi mahom elektrotehnicki.. Mada postoje i "Signali i sistemi"(obradjuju se neke zanimljive teme),"Primenjena matematika" ...

Signali i sistemi [predmeti]:
http://www.etf.bg.ac.yu/index.php?optio ... Itemid=132

U svakom slucaju, cekam odgovor od Jelice, ali cini mi se slaba vajda...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.10.2009. 20:33:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.06.2007. 09:33:57
Postovi: 21
Godina: Dipl.
Smer: IS
e ljudi ne znam kako ove godine ali ja sam pokusala prosle da upisem master SI na ETF-u
rekli su mi da moram da polazem nekoliko ispita koji su kao dopunski zato sto sam sa fona
i naravno rekli su "bice obavestenja na faksu ili vec kako..."

nije bilo, nasla sam profesora koji je bio zaduzen za to i smarala ga dok nije nesto na tu temu rekao
posto ni on sam nije imao pojima o svemu tome tj bolelo ga dupe(pardon maj french)

reko je da ce to verovatno biti ovi ispiti:
1. baze podataka
2. opertivni sistemi
3. projektovanje inf sistema
4. mreze neke
i mozda jos koji ispit

na konstataciju da sam ja sve te ispite vec slusala i polagala na fonu i da je to sustinski ista tema
a i ne znam sta bi novo naucila na ETF sto nisam na fonu, jer ispiti nisu elektronskog tipa
profesor uvazeni je odgovorio da to jeste tako ali " ti ispiti na fonu nemaju inzinjersku tezinu koju etf zahteva" (sije mu ga djura)

predjem preko svega toga i pitam pa dobro i sve to kako ja da polazem ispite oce biti nesto organizovao i za nas koji upisemo, oce se polagati samo delovi koji su razliciti ili kompletan ispit i kako profesori reaguju na to sto mi nismo slusali te ispite njegov ogovor je bio da MORAM SAMA DA JURIM SVE ASISTENTE I PROFESORE TIH ISPITA, DA SE SAMA RASPITUJEM I SA NJIMA DOGOVARAM KAD STA KAKO, sto znaci nekih 3-4 meseca cimanja znajuci etf. kako ja to vreme nisam imala jer radim odustala sam od svega

inace u pravu je neko ko je rekao da su ovo i najtezi ispiti na ETF-u, pogotovo Operativni sistemi gde da bi se polozilo mora da se napravi operativni sistem koji ce raditi i te fore

nadam se da je ove godine bolje i zelim vam puno srece, ali znajte da ako ocete to na etf-u morate dobro da se iscimate i mozda i uspete. ko ima vremena neka proba

_________________
uzivancija!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.10.2009. 02:14:34 

Pridružio se: 05.10.2004. 13:29:03
Postovi: 47
Situacija master ETF 2009/2010 smer SI na ETF-u sa zavrsenim FON-om smer ISiT
Ja se raspitivao i odustao jer ih naprosto boli d*pe!
Niko zivi nije znao da mi kaze, smarao iz dana u dan i na kraju nasao iz studentke sluzbe zenu koja je na upisu za master. Rekla mi je da postoji razlika ispita i da se upisuje status samofinansiranje.
Razliku ispita odredjuje sef katedre a to je Bojovic kome sam 3 puta slao mail sa ispitima koje sam polozio kako bi mi dao citiram neku razliku koja postoji!
Razlika se odredjuje pojedinacno od slucaja do slucaja, i varira od studenta do studenta!
Naravno Bojovic mi nikada nije odgovorio!
Pokusao sam da na bilo koji nacin urgiram, tipa ovu sluzbenicu sam smarao da ga kontaktira posto se muva po studentskoj sluzbi, cak mi i telefon trazila kako bi mi javila!
Naravno ni ona se nije javila!
Lepo i fino su mi stavili doznanja da nisam pozeljan i da ne zele moje pare! :D Cinimi se!?! :zbun:
Prosle godine sa fona na ETF SI se upisalo 2 studenta i morali su da daju neku razliku, tipa od 1 ispita pa do 5-6, zaista ne znam...

Najvise su me zaprepastile salteruse, koje su okoreli zenski kriminalci! Ulicno vaspitane matore kok. :D
Zaista skidam kapu nasim salterskim sluzbenicama, najbolje su na celom BU!!! :yo:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.11.2012. 03:44:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.02.2010. 21:17:55
Postovi: 345
Godina: IV
Smer: IS
Ima li nekog ko je posle ISIT-a otisao na master na etf-u? Zanimaju me utisci oko diferencijalnih ispita, koliko ih je bilo itd.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 19.11.2012. 19:31:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
ETF, za razliku od FONa, drži do sebe. Respect.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.12.2012. 21:22:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
ETF drzi do sebe u smislu da ne dozvoljava da ljudi sa strane ga lako zavrse. Sto je po meni i FON treba da uradi. *mada je sada master otisao u PM....sto se tice besmisla......

Sa druge strane ova bolonja je ubila sve zivo.
I ovako malo jadnog znanja, je jos manje i jos jadnije.

Ja ne verujem da je ETF toliko bolji. Bolji su 100% u sistemskim aplikacijama, C, C++ i to.
I to je jasno zasto su bolji - jer se kod nas to i ne radi. U poslovnim aplikacijama ne verujem da su bolji.
I oni guglaju ...

Nista oni nisu specijalno "vise" naucili od nas. OS mogu da se nadoknade. Ne mora da si ekspert, jer neces da pises sistemske aplikacij, ali moras da znas kako funkcioniosu i td....

Mislim da je bio i neki dokument kao da je na nivou univerziteta Softversko inzenjerstvo PMF, ETF i FON zajednicko polaganje ili tako nekako....


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 11.12.2012. 23:10:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19.06.2007. 20:50:12
Postovi: 2136
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nisam ni rekao da je kadar koji izlazi sa ETF-a bolji, već da fakultet drži više do sebe.
Naši studenti su pored lošeg programa FON-a, verujem, još uvek dobar kadar, jer rade sa strane i ranije ulaze u industrijske tokove od kolega sa drugih fakulteta.
A što se tiče low-level programiranja, mislim da bi dva dodatna kvalitetna predmeta sa ISIT-a to lako pokrila. Izbaciš MTR i Engleski 3 i eto ti dva predmeta.

_________________
Arbeit macht frei


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 12.12.2012. 07:20:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.10.2004. 00:25:28
Postovi: 1360
Lokacija: Beograd
Godina: Padobranac
Smer: IS
jasno je sta si rekao, ja se samo nadovezujem i sagledavam posledice :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 27.06.2014. 12:16:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.02.2006. 18:41:30
Postovi: 305
Godina: Dipl.
Smer: ME
Je l' neko zavrsio master na ETF-u, ili mozda zna nekog ko je zavrsio master na ETF-u, kakvi su utisci, vredi li ici tamo...? Svaka info je dobro dosla :)

_________________
Život se ne meri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah

ma nemoj


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group