Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 09.11.2007. 08:54:02 

Pridružio se: 21.02.2006. 15:10:11
Postovi: 234
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Drage kolege,

svako ko ima bilo kakvu zabunu oko navedene teme neka pogleda forum na sledeceoj adresi:

http://www.elitesecurity.org/t141193-Di ... r-magistar

interesuju me vasa misljenja.

:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.11.2007. 11:30:10 

Pridružio se: 08.03.2004. 23:09:30
Postovi: 61
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Dipl. 4 god < Dipl. 5 god = Master < Magistar

Ovo što je skupština izglasala ne verujem da će tako lako proći u praksi. Ako se bude plaćala zamena diploma kao što rekoše za mašinski faks 1000Eur, onda ćemo mi dobro da prodjemo što smo sad upisali master, pogotovo ko je na budzetu! A još ćemo možda nešto i novo da naučimo.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.11.2007. 11:42:26 

Pridružio se: 25.10.2007. 21:36:37
Postovi: 298
Godina: Dipl.
Smer: IS
misljenje:
sto neko ne bi izvukao "malo" para iz novonastalog haosa?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.11.2007. 15:38:13 

Pridružio se: 01.11.2007. 14:33:15
Postovi: 7
Godina: Padobranac
Smer: IS
da li bi nakon ovog trebalo da budem sigurnija zasto upisujem master :pitamse:

jos ako budem morala da izmislim 120.000 razloga za to....

Hvala Vladici, sad mi je sve mnooogo jasnije :zbun:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Kako da ne.
PostPoslato: 14.11.2007. 08:15:08 

Pridružio se: 06.09.2006. 08:38:15
Postovi: 16
Godina: Dipl.
Ma da, samo se vi tesite sto ste dali pare za master studije da cete bolje proci nego diplomirani studenti.
Stefanela, formula ti nije dobra. Ona po zvanicnom tumacenju skupstine glasi:

Dipl. 5 god = Master = Dipl. 4 god

A vi sad sto ste platili te master studije, ko vam je kriv kad ste hteli leba preko pogace.
Znate za onu izreku: "Ne vredi plakati za prolivenim mlekom. Za prolivenim mlekom treba urlikati!"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.11.2007. 10:35:07 

Pridružio se: 08.03.2004. 23:09:30
Postovi: 61
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Velx, formula je moje mišljenje (pošto je tako postavljena tema), a to što je skupština izglasala opet je "smuti pa prospi". Zašto mi onda ne daju diplomu mastera ako su nam prava ista? Pa neće da je daju! Onda neka mi ne pričaju da su nam prava ista.

Što se novca tiče, možda i jesmo pogrešili (pričam u svoje ime), jer je pitanje ko će biti primljen na budzet. Ali, master diploma mi nije jedini motiv, tj nisam htela leba preko pogače. MOtiv mi je i da naučim nešto iz oblasti it menadžmenta.
Ali, kako sada stvari stoje, svi koji smo u ovom prelaznom periodu sa bolonjom ćemo ispaštati - i finansijski a verovatno i u praksi.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.11.2007. 02:14:55 

Pridružio se: 15.11.2007. 01:02:04
Postovi: 4
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pitacu posle kad za 5 godina recimo neka strana kompanija stavi na konkurs da traze nekog sa master studija,kako ce da im odbiju diplome tamo gde ne pise Master i da su oni jasno stavili master i da nece da ulaze u rasprave.
Ili recimo da se odlucite da raditee u inostranstvu,budite uvereni da ce vas obicne diplomirane nazvati Bachelor jer ce se pojaviti i ljudi koji imaju Master tako da se nece zamarati kad je neka zemlja prihvatila master studije ili ne.
Zivi bili pa videli!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: Re: Kako da ne.
PostPoslato: 22.11.2007. 12:25:37 

Pridružio se: 06.11.2007. 13:34:08
Postovi: 40
Lokacija: Novi Beograd
Godina: Padobranac
Smer: ME
velx je napisao:
Ma da, samo se vi tesite sto ste dali pare za master studije da cete bolje proci nego diplomirani studenti.
Stefanela, formula ti nije dobra. Ona po zvanicnom tumacenju skupstine glasi:

Dipl. 5 god = Master = Dipl. 4 god

A vi sad sto ste platili te master studije, ko vam je kriv kad ste hteli leba preko pogace.
Znate za onu izreku: "Ne vredi plakati za prolivenim mlekom. Za prolivenim mlekom treba urlikati!"


Mislim da nisi u pravu (ali to je samo moje misljenje). Jer skupstina je tek pocela da radi na resavanju tog problema, a i kad ga zavrsi bice samo prava izjednacena a ne i zvanja! Da bi do toga dosli treba da se sastanu drzava, ministarstvo, rektorati, fakulteti, studenti...i sta ti ja znam ko sve jos i da se dogovore oko toga sta hoce! Kako stvari kod nas stoje, nikada se nece dogovoriti i uvek ce neko biti nezadovoljan, a i do tada ima da prodje dosta vremena. Naravno, puko izjednacavanje prava (cak i ako do njega dodje) nikada nece imati istu jacinu kao i pravi master, narocito kad jednog dana udjemo u tu neku Evropu. Oni ljudi traze da ti za mastera imas 300 bodova a ako ne zavrsis prave master studije imaces samo onih 240, dakle nikakva uredba drzave to ne moze da ti pokloni!

Da zavrsim

Dipl. 5 god = Master = Dipl. 4 god (nikada nece vaziti)
Dipl. 4 god < Dipl. 5 god = Master < Magistar (trebala bi da bude nekada)
Dipl. 4 god ? Dipl. 5 god ? Master ? Magistar (vazi sada i vazice ko zna do kada)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.11.2007. 17:15:43 

Pridružio se: 25.10.2007. 21:36:37
Postovi: 298
Godina: Dipl.
Smer: IS
Nova vest:
08:34 22.11.2007.
UNIVERZITET: STATUS STUDENATA IZJEDNAČEN
Diplomirani studenti sa VII -1 stepenom mogu se direktno upisati na doktorske studije, pod istim uslovima koji važe i za mastere, propisanim na fakultetima, odlučeno je na sednici Senata Univerziteta u Beogradu (UB).

Senat je na sednici usvojio saopštenje Odbora za statutarna pitanja UB, povodom autentičnog tumačenja zakona o izjednačavanju diplomiranih i mastera, donetog u Skupštini Srbije početkom novembra.

Odbor je ukazao da studenti koji su diplomirali po ranijim propisima treba da budu izjednačeni u statusu, a ne u zvanju, sa osobama koje će steći diplomu mastera u skladu sa novim propisima.

Studenti su izjednačeni u statusu, a ako neko hoće da zameni diplomu, uslove za to propisuje fakultet, rekao je rektor UB Branko Kovačević.

On je podsetio da ne može biti automatskog priznavanja zvanja master onima koji su diplomirali prema ranijim propisima, odnosno automatskog izdavanja novih diploma sa zvanjem master.

"Ta lica se izjednačavaju u statusu, odnosno u pogledu zapošljavanja i prava iz radnog odnosa, nastavka studija i usavršavanja uključujući i doktorske studije, pravosudni i druge stručne ispite", rekao je Kovačević novinarima posle sednice.

Takodje, skupštinsko tumačenje ne menja postupak i uslove za izjednačavanje zvanja, koji se utvrdjuju opštim aktom visokoškolske ustanove, u skladu sa kriterijumima koje je propisao KONUS.

Uskladjivanje VII-1 stepena stručne spreme sa nazivima iz zakona o visokom obrazovanju vrši se na osnovu unapredjivanja trajanja studija, uskladjenosti sadržaja i ciljeva prethodnog i novih studijskih programa, postojanja i obima završnog rada...

Predsednik Studentskog parlamenta Nemanja Petrović pozdravio je odluku o upisu diplomiranih na doktorske studije i istakao da, medjutim, nisu uvaženi svi studentski zahtevi.

Tražimo i dalje da se studentima koji su ove godine upisali master studije, a ne žele da nastave školovanje, vrati novac, rekao je Petrović.

Takodje, onima koji su prošle godine upisali master studije, treba omogućiti da im se položeni ispiti prenesu i priznaju u prvoj godini doktorskih studija, jedan je od studentskih zahteva.

Odluka Senata, odnosno saopštenje Odbora, koje je juče podržao i Savet UB biće prosledjena Konferenciji Univerziteta Srbije, a potom i Nacionalnom savetu za visoko obrazovanje.



Izvor: Tanjug


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.12.2007. 21:39:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.04.2003. 21:35:10
Postovi: 251
Godina: Dipl.
Smer: IS
'oće parice, nema druge.

A, vala, neka im. Izvaćarili su me sto puta na glupost, što da ne i sto prvi put. Ima da upišem i doktorske, iz zezanja, živi bili pa videli.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.12.2007. 16:58:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.11.2004. 11:43:49
Postovi: 314
Godina: Apsolvent
Smer: ME
1. na doktorske mogu direktno posle diplomiranja
2. diploma ce mi biti prevedena na master ako pozelim da konkurisem preko
3. kod nas ionako skoro niko ne gleda da li si dipl ing ili master ili nesto trece (iz velikog iskustva znam)

I dokle ce vise ljudi koji su upisali master zbog cistog elitizma tupiti da nisu pogresili. Zaista ne kapiram...
Ako neko hoce usavrsavanje neka ide na doktorske. To je super varijanta, i ne mislim da smo uopste izgubili ovom frkom. Ranije smo morali magistraturu prvo, sad mozemo direktno.
Iskoristite guzvu dok ne skapiraju da ce dobiti gomilu "doktora" i ne ukinu ovu mogucnost. Bar cu ja tako da uradim.

_________________
www.SabacOnlineStudios.com - Web production studio


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.07.2008. 19:21:35 

Pridružio se: 08.07.2008. 18:24:37
Postovi: 112
Godina: I
Oslepala sam od citanja i jos ne mogu da skontam neke stvari, mnoooogo su ga zakmplikovali! (sto bi jednostavno, kad moze i komplikovano)

Kad zavrsim 4 god. osnovnih studija smer npr. ISiT, moj tacan naziv je....sta?
A ako nastavim jos petu godinu, npr. sajber kriminal, onda sam....sta?
I posle toga mogu da uzmem diplomu i zaposlim se ili....sta?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group