Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20.12.2005. 01:18:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.01.2005. 02:59:43
Postovi: 890
Godina: III
Smer: IS
http://www.aiesec.net/web/SerbiaMontene ... enti/nasi/

tu mozete pogledati utiske nasih studenata koji su isli negde na praksu.. ok, vujketa znate...

cist dokaz da sve ovo ima mLogo smisla..

_________________
du it or dont. der iz nou traj. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.12.2005. 01:23:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
A koliko tačno ljudi ode godišnje sa FON-a na tu famoznu praksu?

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.12.2005. 18:38:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
1.5 :)

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.12.2005. 23:01:35 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da, to je državni desetogodišnji prosek!

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.12.2005. 01:38:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.01.2005. 02:59:43
Postovi: 890
Godina: III
Smer: IS
hm..

ove godine, do sada, otislo je 30ak ljudi iz @scg
prosle, nesto manje...

LM, to ne zavisi samo od aieseca, nego i od ljudi koji su zainteresovani/sposobni/dovoljno kvalifikovani da odu na praksu.

_________________
du it or dont. der iz nou traj. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.12.2005. 09:23:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.04.2005. 11:28:14
Postovi: 1399
Lokacija: u beskonacnoj petlji razmishljanja svojih
Godina: Dipl.
Smer: IS
bravo L ja sam taman mislila da odgovorim ovom "tomi"

_________________
Korak u svet interneta!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.12.2005. 17:09:07 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.12.2001. 21:48:50
Postovi: 933
Godina: Profesor
Sektasi..... :bljak:

_________________
Ali ipak mora da se zna ko je bio prvi!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.12.2005. 00:59:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.04.2005. 11:28:14
Postovi: 1399
Lokacija: u beskonacnoj petlji razmishljanja svojih
Godina: Dipl.
Smer: IS
dzole okreni se za 360 stepeni i vrati se odakle si dosao ! :P

_________________
Korak u svet interneta!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.12.2005. 11:57:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.12.2001. 21:48:50
Postovi: 933
Godina: Profesor
Bojim se srescu tebe, ili slicne tebi, a to ne bih zeleo ...:P

_________________
Ali ipak mora da se zna ko je bio prvi!!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.12.2005. 12:51:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.01.2005. 14:24:11
Postovi: 547
Lokacija: Tamo gde treba
Godina: Dipl.
Smer: ME
Idi vidi da nisam kod kolima... :P

_________________
Ljudi preziru one koji ne uspeju, a mrze one koji se uspnu iznad njih;navikni se na prezir, ako želis mir ili na mržnju ako pristaneš na borbu.
"Derviš i smrt"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.12.2005. 19:59:37 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Slušajte ljudi, nemojte da se ljutite ali... Od prvog dana fakulteta spopadali su brucoše (i mene naravno) ljudi iz AIESEC-a. Mene to nije interesovalo niti me sad interesuje jer znam da su šanse da ja igde odem neverovatno male. Ali ljudi koje poznajem i koji su se prijavili kod vas su mi pričali kako im je bilo. LM poznajem samo 3-je ljudi koji su se prijavili. Ali svo troje mi je ispričalo istu priču:

išli su neko vreme na one sastanke ili šta već i onda im je dosadilo i kad su prestali da dolaze zvali su ih ljudi iz vaše organizacije svaki čas! I to prvi put kad nisu došli odmah su ih zvali! Sve u fazonu "je l' ti dobro, što nisi bio/la, je l' ti treba društvo ili pomoć oko nečega ako imaš problema, dođi sledeći put obavezno..." da ne pričam dalje.

Isti režim rada imaju i sekte (ali ozbiljno!), to znam zato što mi je jedno vreme bilo zanimljivo da čitam knjige o sektama. Taj način pridobijanja poverenja (stalno zivkanje, kad se neko pravi da ti je prijatelj i da te poznaje ceo život a upoznao si ga tek pre par dana i slično) mi se gadi. Stvarno mi se gadi! To je bukvalno pokušaj upravljanja nekom osobom!

Znam ja da ste vi obična studentska organizacija i da se trudite da pomognete studentima, ali stvarno morate promeniti režim rada! Sad da sprovedete anketu po faxu u kojoj bi ste pitali ljudi šta misle o radu AIESEC-a, siguran sam da bi više od 50% ljudi reklo da je to nekakva sekta! Morate da promenite način ophođenja sa studentima, tj. novim članovima. Morate i da predstavljate svoju organizaciju realno, a ne da stalno pričate kako je kod vas sve "sjajno-bajno". Pričate kao da je vaša organizacija najbolja i jedina na svetu... A sve je drugo sem toga.

Kad god sam pričao sa nekim iz AIESEC-a stalno su pričali o njemu izveštačeno - lažni osmeh na licu i svaka treća rečenica je "morate doći da vidite kako je tamo dobro", a kad ih pitaš šta je tako dobro svi počinju priču o "okupljanjima" i kako pričate o sebi na tim sastancima i šta već. Zašto je to tako ne znam, ali znam da je to jedna od stvari koje odbijaju ljude. To je psihičko primoravanje ljudi. Ispiranje mozga na neki način.

Morate pod hitno da promenite odnos sa ljudima jer ovako nećete ništa uspeti.

I još jednom, no hard feelings, samo sam izneo svoje i viđenje još nekih ljudi koje poznajem.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.12.2005. 21:45:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.04.2005. 11:28:14
Postovi: 1399
Lokacija: u beskonacnoj petlji razmishljanja svojih
Godina: Dipl.
Smer: IS
u just don't get it...

_________________
Korak u svet interneta!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.12.2005. 21:47:26 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Get what? :zbun:

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.12.2005. 21:55:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22.04.2005. 11:28:14
Postovi: 1399
Lokacija: u beskonacnoj petlji razmishljanja svojih
Godina: Dipl.
Smer: IS
exactly

_________________
Korak u svet interneta!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.12.2005. 22:09:31 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Hoćeš da kažeš da nije tačno da stalno zivkate ljudi koji ne dolaze? Da ne radite stvari onako kako sam rekao? Znaš i sama da sam u pravu. Niko ne zna po kom sistemu se ide na te praxe, niti se vi trudite da to objasnite, već svima govorite : "Join us and you will see the world". Prema tom sloganu znači svi idu pre ili kasnije, a opet je samo 30 ljudi iz Srbije (to je manje od 0.5 po fakultetu) ove godine. Pa kako onda svi idu? Jedino ako svi studiraju po 10 godina, pa na kraju dođu na red... Svesno lažete ljude... Naročito brucoše koji nemaju pojma ni šta je AIESEC. Važno je da im napunite glave pričama kako će ići na neka putovanja sa studentima, kako će ići na međunarodnu praxu i slično.

Ja se iskreno nadam da ćete me uveriti da nisam u pravu. U korist svih studenata. Ali nešto ne verujem da ćete moći.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.12.2005. 00:01:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.10.2005. 19:03:09
Postovi: 65
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pa ako kazes da nikad nisi bio clan AIESECa niti prisustvovao ni jednom predstavljanju, niti info sessionu ne razumem odakle ti pravo da iznosis ovakve komentare. Nemam nista protiv kritike, ali ja bar dok se ne uverim sama u neke stvari, neprihvatam tudja misljenja tek tako, ma koliko da su mi ti ljudi dobri prijatelji. Meni je drago da si ti izneo neke cinjenice koje apsolutno nisu tacne ... mozda su nekad bile, ali to ne znaci da je stanje u AIESECu i dalje takvo. Ranije su drugaciji ljudi vodili organizaciju i priznajem da se nije mnogo radilo, ali ne mozes uvek gledati unazad i ono sto je bilo nekad. Pa ako ces tako onda mi nikad necemo uci u EU zato sto je Sloba Srbin (mislim lupam sad, dajem ti banalan primer).

Mislim da ta definicija "AIESEC je sekta" je toliko idiotska ... pa najbolje da bi fax dozvolio da sekta postoji na faxu. Hello? Gde ti zivis????
Mi imamo plan rada ... i ako se nakacis na bilo koji sajt svetskih kompanija videces da je uradjen na slicnu foru, ali jbg dok svet dodje kod nas ... mi smo opet u zaostatku sa necim novim.
Motivacija je jedan od jako bitnih faktora sta god da radis u zivotu ... i mi se na to jako fokusiramo, jer kako objasniti nekom zasto je AIESEC super stvar, sta ti pruza i slicno, a da mu na kraju kazes jbg ti neces biti placen za to. Zivimo u zemlji takvoj kakva je i jos uvek je novac No1.

Sto se tice tvojih prijatelja koji su bili u AIESECu i zasto su oni zvani ... ajde sad razmisli malo da li ja stvarno nemam pametnija posla nego da zovem nekog tamo i da ga moljakam da dodje na sastanak??? Mi uvek ljudima kazemo, ako ne zelite da radite samo nam recite i ok je. Ali je poenta da je svima njima glupo da to kazu i onda nas tako zavlace i sta na kraju bude ... upravo ta tvoja situacija da ti neko dodje i kaze kako ga mi smaramo, a nama sa druge strane servira drugu pricu kako je morao da uci, bla, bla...i logicno da cu ja tog nekog nazvati da pitam jel sve ok.

Sto se tice praxi i odlaska na nju ... da li ti znas koliki procenat ljudi na nasem faxu ume da primeni nauceno u praxi???? Ako moze i 5%, mada je to jako diskutabilno. Sto se nas tice nama je u interesu da posaljemo sto vise ljudi mozemo ... ako moze 1000, 1000 cemo poslati, ali 1000 kvalitetnih ljudi koji stvarno znaju da rade, to sto napisu da znaju. Oni tamo kad odu nece kuvati kafu kao na nasim "praxama", vec ako si ti naveo da znas da radis u Javu ili C++ ili bilo sta drugo, oni ce ti samo reci izvoli uradi mi to i to ... jer se podrazumeva da ti to znas. Pa evo, ti prvi si napisao da ne znas da li hoces da ides, studenti su nezainteresovani i plase se svega toga. ako se meni prijavi 20 studenata kojih hoce da ide na praxu i ja posaljem 5 izvini ali to je vise nego super ... jer svi su oni prosli jako strogu selekciju. a da ne govorim o tome koliko ljudi nemaju pojma engleski i slicno, a to je prvi vid selekcije gde ih najvise otpadne.

Eto ... ja bih iskreno receno mogla ovako do sutra ... ali nadam se da sam ti bar na neka pitanja odgovorila ... ti razmisli, uostalom uvek mozes ovde da nam pises ili da nas posetis u kancelariji 005 za vise info...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.12.2005. 00:19:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.01.2005. 02:59:43
Postovi: 890
Godina: III
Smer: IS
Milex je napisao:
Niko ne zna po kom sistemu se ide na te praxe,niti se vi trudite da to objasnite, već svima govorite : "Join us and you will see the world".


Naravno da zna. To sto TI ne znas, ne moras da generalizujes.
Postoji nesto sto se zove info session - bilo je i kod nas na faxu. To je "predavanje" na kome se ljudima koji su popunili aplikaciju (a i onima koji nisu, a zainteresovani su da cuju) objasnjava sta je aiesec, kome je namenjen, sta radi, kako radi, i sl.

zasto pominem popunjavanje aplikacije?
ti ljudi koji ostave kontakte, njih ZOVEMO da im kazemo za vreme prezentacije. proces u kome se postaje clan AIESECa traje mnogo duze od "popunim aplikaciju, post'o sam clan"... da bi se postao punopravan clan, osoba mora da prodje odredjene treninge, da prisustvuje odredjenom broju sastanaka, da radi u nekom timu...


Citiraj:
Prema tom sloganu znači svi idu pre ili kasnije, a opet je samo 30 ljudi iz Srbije (to je manje od 0.5 po fakultetu) ove godine. Pa kako onda svi idu? Jedino ako svi studiraju po 10 godina, pa na kraju dođu na red... Svesno lažete ljude...

ne znaci. znaci da idu samo oni koji se prijave i koji prodju selekciju (da su dovoljno kvalifikovani u oblasti za koju apliciraju i za stvari koje navedu da znaju)


mnogo je lako pljuvati po necemu. daj, razmisli malo, da l' bi se svi mi cimali oko necega a da to nema smisla...

mene, generalno, najvise nervira sto po aiesecu UGLAVNOM pljuju ljudi koji nikad nikakve veze nisu imali sa aiesecom ili su dosli na jedan sastanak, prespavali ga, nisu saslusali o cemu se radi i otisli..

AIESEC je za sve, al' nisu svi za AIESEC.

ako se tebi ili bilo kome ideja ne svidja, u smislu nisi zainteresovan za rad, imas nekih drugih obaveza, mislis da iskustvo mozes steci negde drugde ili neki drugi razlog - onda ok, to je tvoja stvar, imas pravo na to, ALI govoriti da je nesto bzze i da je sekta i da je sta-sve-vec-niste-ispisali-ili-rekli a da se prethodno ne potrudis ni da cujes/procitas sta je to stvarno - e... ja to zovem jednim pogrdnim imenom, al' nije cilj da prozivam i vredjam...[/quote]

_________________
du it or dont. der iz nou traj. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.12.2005. 00:20:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.12.2005. 23:50:05
Postovi: 81
Lokacija: BG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
http://www.aiesec.org/organizations/partners/

Tu ces sa leve strane videti izbor partnera i sponzora koji nas podrzavaju na globalnom nivou.
Sad probaj da nadjes medju knjigama sektu koja ima toliku podrsku... A ako te ne mrzi, procesljaj malo ceo sajt...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.12.2005. 00:23:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.01.2005. 02:59:43
Postovi: 890
Godina: III
Smer: IS
btw: nismo mi obicna studentska organizacija :P

_________________
du it or dont. der iz nou traj. :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.12.2005. 01:06:40 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ja sam preneo mišljenje ljudi o vašoj organizaciji. Znam ja da AIESEC postoji već 56 godina, a od toga ne znam ni sam koliko već u Srbiji. Znam ja da se vi trudite i sve, ali opet kažem - svesno lažete ljude.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.12.2005. 01:27:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mixa je napisao:
http://www.aiesec.org/organizations/partners/

Tu ces sa leve strane videti izbor partnera i sponzora koji nas podrzavaju na globalnom nivou.
Sad probaj da nadjes medju knjigama sektu koja ima toliku podrsku... A ako te ne mrzi, procesljaj malo ceo sajt...


To sam uradio još u prvoj godini. I ono što sam tamo pročitao se VEOMA razlikuje od ovoga što je ovde (pod ovde mislim kod nas na faxu)... Tamo se vidi da je to organizacija koja se stvarno trudi da pomogne mladima da se dokažu u svojoj struci. Ali ovde ne (da ne pišem opet o onom tipu sa prezentacije...).

I još nešto:
Citiraj:
Mislim da ta definicija "AIESEC je sekta" je toliko idiotska ... pa najbolje da bi fax dozvolio da sekta postoji na faxu. Hello? Gde ti zivis????


JA NISAM REKAO DA STE VI SEKTA!!!!!!!! JA SAM VAM REKAO KAKO VI IZGLEDATE U OČIMA MNOGIH STUDENATA!


_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.12.2005. 03:54:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.02.2004. 18:22:23
Postovi: 41
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
ciao svima,

posto vidim kad je odprilike milex prisao AIESEC-u (u daljem textu cu stavljati @...da ne kucam AIESEC)(cini mi se oktobar 2002., prema ljudima koje je pomenuo...ako se ne varam :-), mozda i gresim, ispravi me), mogu par stvari da objasnim...posto se tadasnja organizacija i sadasnja razlikuju kao nebi i zemlja...tad je @ na FONu bio u relativno losem stanju, i to sve sto si rekao stoji(prezentacije, obecanja i sl...)...da to kako je pisalo na www.aiesec.org i sve sto smo pricali nije bas bilo u potpunosti i ispunjeno...danas...situacija je drasticno poboljsana, zestokim radom par generacija na FONu...i sta pise na www i sta se obecava to i stoji...ja licno stojim iza te izjave jer sam ja bio predsednik @ na FONu od leta 2004 do leta 2005 i znam sta sam iza sebe ostavio...uostalom vidi price studenata koji su isli na praksu...jedan od njih je i vujaklija, koji je poznati FFovac...tj covek od poverenja na ovom forumu...a i bio je clan i @...tj usao kad i ja u okt 2001...i posle dve godine i izasao iz organizacije...znaci covek koji je video sve sto smo radili

Citiraj:
Ljudi su naučili da izbegavaju takve stvari iz jednog prostog razloga, zato što znaju da se tako nešto nikad neće desiti. Niko nikom neće dati nešto a da ne traži nešto zauzvrat. Vi kao da bukvalno ljudima poklanjate putovanja i praxu u inostranstvu, a svi znamo da nije tako. Zar nije bolje da na onim svojim plakatima stavite npr. : "Dođite kod nas, dokažite da imate znanje, a mi ćemo vam pružiti priliku da to znanje upotrebite u nekoj međunarodnoj firmi". A ne ono što sam već gore napisao...


pa to je bas sta i govorimo ljudima kad udju u org...pokazite znanje i da zelite da se usavrsavate i imacete prilike da ga upotrebite...ne znam da li si ikad imao prilike da se uclanis i da probas da uradis nesto u org...da jesi..znao bi ovo :-)

Citiraj:
Ja sam preneo mišljenje ljudi o vašoj organizaciji. Znam ja da AIESEC postoji već 56 godina, a od toga ne znam ni sam koliko već u Srbiji. Znam ja da se vi trudite i sve, ali opet kažem - svesno lažete ljude.

_________________
seRGio
-------------------------------------------------------
"Impossible is a word to be found only in the dictionary of fools. "


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.12.2005. 09:22:32 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ako su se stvari stvarno promenile u odnosu na 2002. (u pravu si ;) ) , onda svaka čast! Ja sam rekao da su stvari koje sam rekao najvećim delom bile na osnovu mojih utisaka od pre i utisaka ljudi koje poznajem ( a većina je takođe tad upisala ).


_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.12.2005. 17:04:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.12.2005. 23:50:05
Postovi: 81
Lokacija: BG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Sto se mene tice, nemoj nikad da prestajes sa kritikama, jer da nas ne kritikuju mi ne bismo znali gde mozda grsimo. Samo pripazi na kakvim argumentima zasnivas kritiku ;)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.12.2005. 13:49:39 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
E, samo ja da se javim kad me vec pominjete! :)

Eto me, sedim u internet kafe u Goi, rekoh, samo da bacim pogled sta se zbiva po fakultetu. Posto ne bih da gubim vreme na dugo kucanje (i to jos latinicom! :) ), probacu samo najkrace da branim AIESEC! :)

Prvo, da nisam postao clan AIESECa, ne bih bio sada ovde, u Indiji, u Goi, na IT praksi. Po meni, to je dosta, ali ima jos... :)

Drugo, i mene je od pocetka nervirao taj odnos sa ljudima koji se onda forsirao (ne znam da li se jos uvek forsira), ali sam uspeo da na taj deo "zazmurim" i svoje vreme u AIESECu iskoristim na najbolji moguci nacin - na svoju korist i na korist ideje koja stoji iza organizacije, za koju i dan-danas verujem da je dobra... ne, izvanredna! Sada to vidim kao deo "procesa eliminacije": oni koji su bili dovoljno odlucni da urade nesto za sebe i druge su uspeli da predju preko nedeostataka i iz sebe i organizacije izvuku sve sto mogu/zele, a ostali su razocarani i polu-informisani otisli (i, verovatno, i dalje odlaze svake godine, iz svake generacije novih clanova) sireci mrzove protiv te "sekte". :)

Trece, ovo "svesno laganje" me je u stvari i navelo da nesto napisem... Izvesno vreme sam radio u AIESECu na slanju nasih ljudi na prakse u inostranstvo. Nazalost, nikoga nigde nisam uspeo da posaljem, ali pre svega zbog toga sto bi nasi studenti na praksu u svet, ali... da to bude u negoj zapadnoj, razvijenoj zemlji, u nekoj mega-korporaciji, sa platom koja ce, ne samo da pokrije sve troskove puta i boravka, vec i nesto da donese kuci, sa perspektivom stalnog zaposlenja, a potom i drzavljanstva, a kad bi jos moglo i da ne bude daleko od kuce, jer ce mama da se brine, a da ne bude mnogo zahtevno, jer nije bas siguran u svoje znanje!?

Znaci, na praksu stvarno moze SVAKO ko PRIHVATI da ta praksa verovatno nece biti na zapadu (podvalcim - verovatno - dakle nije nemoguce), da ce te verovatno materijalno kostati (ali da ce na drugom planu MNOGO dobiti) i da ce ga u DOOOOOBROJ meri izvuci iz njegove "zone udobnosti" i gurnuti u... hm... mnogobrojne izazove sa kojima se obicno ne susrece u zivotu. Nazalost, ocigledno su ljudi koji su spremni da sve ovo prihvate NEVEROVATNO retki u nasoj zemlji.

Dakle, da rezimiram ova poslednja dva pasusa:
Prema mom iskustvu, na praksu NISU otisli samo oni koji to NISU DOVOLJNO ZELELI!

Otuda mali broj na godisnjem nivou.

Eto, sad sam spucao pola sata na kucanje ovde umesto da uzivam u Indiji! :) Sram te bilo, Mile! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group