Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 28.12.2005. 13:52:07 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Brisnite ovu poruku, slucajno je postavio dva puta. Izvinjavam se.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 29.12.2005. 01:34:18 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.02.2003. 23:09:57
Postovi: 4922
Lokacija: Bgd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da se i ja malo ukljucim... Bila sam jako kratko u Aiesecu i u I i u IV godini.U I sam se cak duze zadrzala,ali svaki put sam odustajala da nastavim.
Za prvi put necu ni pisati (jer se ni ja nesto ne secam razloga,znate ono-sve vam je novo,da nam je na 100 strana itd.)
Jedino sto bih pohvalila je to da je ekipa ljudi ove godine mnogo bolja :) ALI i ostriji su kriterijumi sto se tice primanja novih clanova.Koliko se secam ranije nije postojao uslov da moras biti clan Aieseca da bi isao na praksu (pretpostavljam da imate dobre razloge za to).
Moram reci da ste svi ok,ali moram i ja malo da kritikujem:
Prvo,intervju.Pitanja: da li si lider ili timski igrac,kako sebe vidis za 10 godina,da li sam drustvena itd.. sam nekako i presla ali znam da ste neke ljude pitali kako bi prodali olovku nekom itd.?! Pa nismo mi svi menadzeri (mene stvarno prodaja i marketing ne zanima u zivotu) i sto je to bitno za clanstvo Aieseca?! Znaci,moja prva zamerka su neka neadekvatna pitanja i po meni,totalno nebulozna.Osecala sam se kao pred nekom komisijom...
Drugo,skupstine i ostalo gde sami placamo da odemo (ove godine je bio Kopaonik,cini mi se).Znam da to nije obavezno,pa se naknadno moze to nadoknaditi.Koliko znam Aiesec je neprofitna oragnizacija (imate i puno sponzora),ali zar se na bar neku od tih skupstina ne moze besplatno otici?
Treninzi. E tu se stvarno osecam ko debil.Mnostvo nekih predskolskih igrica,fazona...
Pa onda pod obavezno:na 2/3 Lc-ja se mora otici,pa sastanak sa grupom jednom nedeljno,pa jos neki sastanci i ne znam ni ja vise sta... Svi mi imamo obaveze,ja stvarno nisam mogla da stignem na sve to.
Pohvala vam je sto se ove godine bas trudili da ponovite sve te silne skracenice i da nam objasnite program sto bolje.
Pa i sve ovo ako prodjemo,dolazimo do najbitnijeg!
Praksa. Zbog ovog sam i htela da budem u Aiesecu (pretpostavljam kao i vecina ljudi).Takodje znam da su jako male sanse da se dobije neka razvijena zemlja,ali meni je to i prednost- jer lako je snaci u nekoj super firmi gde vecinu stvari imas na dlanu (super smestaj,dobra plata itd.)... Zato bih ja birala bas neku nerazvijeniju zemlju (cisto da proverim svoje sposobnosti i da se malo namucim).Ali zasto samo jedna osoba ide? Ne postoji mogucnost da dve osobe odu u isto mesto? Retki su oni koji imaju hrabrosti da odu sami (a koliko vidim cure iz nase zemlje su bas retke),jer koliko-toliko smo prepusteni sami sebi i svojoj snalazljivosti (znam da i tamo pazite manje-vise na nas,ali meni se to cini nedovoljnim).
To su otprilike razlozi zasto sam ja odustala.

_________________
CARPE DIEM


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.07.2006. 19:55:52 

Pridružio se: 01.06.2006. 15:04:04
Postovi: 135
Godina: III
Smer: ME
zanimljiva debata. kontam u zadnje vreme da obrazovanje koje sticemo na fakultetu nije bog zna sta, tako da studenti nisu ni blizu kvalifikovani koliko njihov buduci posao zahteva. ko zeli da se prijavljuje na prakse i ostalo mora stvarno da radi, cita, edukuje se na odgovarajuce nacine. ne verujem da postoji neki limit koliko ljudi ce se poslati na praksu, vec je bitno znanje. mislim daj, na menadzmentu do kraja druge godine, bez bonus interesovanja, ne bi se moglo pohvaliti adekvatnim sadrzajem u glavi!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group