Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 07.07.2007. 17:33:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
bLooez, deo honorara da uplatis na moj devizni racun, da ne bude posle problema!

Mort, verovatno se to AD nalazi u proceduri dodele CFI koda i ISIN broja.
Rok za prijavu na Berzu je odavno istekao, ali ako se ne varam, ne postoje precizne (bilo kakve?) kaznene odredbe.

Cim si dobio taj papir, znaci da je tvoj otac vlasnik akcija i nema potrebe bilo sta da radis.

Sacekaj dodelu CFI i ISIN broja.
Idi u banku, otvori namenski racun za prodaju hartija od vrednosti.
Idi u brokersku kucu, otvori vlasnicki racun hartija od vrednosti.

U slucaju da bude dividende u novcu, ona ce biti uplacene na gore pomenuti racun u banci.
Ako budes zeleo da prodas, daces brokeru nalog za prodaju.

Samo je bitno da akcija dospe na Berzu, jer onda ce trziste da odredi cenu.
Nominalna vrednost ne znaci apsolutno nista (na zapadu je sve cesce praksa da se nominalna vrednost ne izrazava).
Ono sto je tebi bitno jeste kolika je knjigovodstvena vrednost akcija, jer ce to biti cena na prvom danu trgovanja na Berzi.
Ne postoji nacin da se utvrdi odnos knjigovodstvene i nominalne vrednosti. Nema pravila.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.07.2007. 17:59:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
pretpostavljam da čeka CFI kod. Hvala u svakom slučaju i tebi i bluzu. rispekt

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.07.2007. 13:37:57 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
iako je ova vest bajata vishe od godinu dana, sada i zvanichno -

Citiraj:
Energoprojekt na A listingu berze
11:49 | Izvor: B92, Beta
Beogradska berza objavila je da je kompaniju Energoprojekt holding (ENHL) iz Beograda primila na A listing berze.

Na A listingu naći će se 8.760.529 akcija čija je nominalna vrednost 350 dinara, objavljeno je na sajtu Berze. Indikativna cena za prvo trgovanje akcijama Energoprojekta na A listingu utvrdiće se u visini poslednje cene akcija na zatvaranju današnjeg trgovanja, koje će biti odredjene na pojedinačnom berzanskom sastanku u okviru vanberzanskog tržišta.

Zvanična trgovina akcijama Energoprojekta sa A listinga počinje sutra.

"Investitori često imaju velika očekivanja kad neka firma dođe na listing. Ranije su, po pravilu, kompanije koje sa aukcijskog metoda trgovanja pređu na kontinuirano trgovanje uglavnom beležile rast cene. Tako je sad i sa listingom, moguće je da će investitori izazvati veću potražnju za akcijama Energoprojekt holdinga, ali ipak, izlazak na A listing nije garancija da će akciji porasti cena na duži rok", kaže Nenad Gujaničić iz AC brokera podsećajući da je nedavno došlo do kratkoročnog rasta cene akcija pirotskog Tigra nakon izlaska na A listing, ali da su cene, nakon rasta koji je trajao desetak dana od izlaska na listing i istorijski maksimalne vrednosti od 3.199 dinara po akciji (17. april), zabeležile opadajući trend. Jučerašnja vrednost akcija Tigra iznosila je 2.366 dinara po akciji.

Direktor marketinga Energoprojekta Miodrag Zečević izjavio je juče agenciji Beta povodom uključivanja na A listing da će poslovanje te kompanije, koje je i do sada bilo transparentno, postati još dostupnije uvidu javnosti, ali i akcionarima kojih ima preko 10.000.

Zečević je tada naveo da, nakon uključivanja Energoprojekta na A listing berze, ne očekuje odmah porast cena akcija te kompanije, ali je dodao da bi do toga moglo da dodje na jesen, kada bi jedna akcija, po njegovoj proceni, mogla da vredi od 4.000 do 4.500 dinara.

Jučerašnja cena akcije Energoprojekta na berzi bila je 3.001 dinara, a najveća cena do sada je bila 3.400 dinara. Jutros se, pre okončanaj trgovanja na berzi, akcijama već trgovalo po ceni od 3.110 dinara.

Do sada se na A listingu berze našla jedino kompanija Tigar iz Pirota koja je na tu listu dospela aprila ove godine, kao prva kompanija u Srbiji, od obnove berzanskog poslovanja 1989. godine.

Firme na A listingu se obavezuju, sklapanjem ugovora sa berzom, da javnost redovno izveštavaju o svim poslovnim, finansijskim, pravnim i ostalim dogadjajima koji su od interesa ili mogu biti od interesa za potencijalne investitore.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.07.2007. 09:39:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
josh malo novih-starih vesti-

Citiraj:
Sojaprotein uskoro na A listingu
13:09 | Izvor: Beta

Bečejski Sojaprotein trebalo bi najkasnije u ponedeljak 23. jula, da preda zahtev za uključenje na A listing Beogradske berze. Zahtev će biti predat pošto Cenralni registar uknijži sve akcije Sojaproteina iz nedavno obavljene dokapitalizacije i nakon njihovog uključenja na vanberzansko tržište, rekla je generalna direktorka te kompanije za preradu soje Branislava Pavlović.

Kako je podsetila, bečejska kompanija je nedavno uvećala kapital iz neraspoređene dobiti, pa je tako vrednost akcijskog kapitala porasla za oko 40 odsto. Pavlovićeva očekuje da će se po ulasku Sojaproteina na A listing berze povećati interesovanje međunarodnih i profesionalnih investitora za tu kompaniju, jer će poslovanje biti još transparentnije. Ona je dodala da bi i cena akcija trebalo da se poveća ulaskom kompanije na A listing. Direktorka Sojaproteina je istakla da je ta kompanija u prvih šest meseci, bez obračunatog poreza, imala dobit od 484 miliona dinara, što je u poređenju sa istim periodom prošle godine povećanje od 40 odsto.

Ona očekuje da do kraja godine dobit bude udvostručena, ali i da se profit kompanije uveća, u poređenju sa 2006. godinom, za 20 do 25 odsto.

Sojaprotein ima kapacitet prerade od oko 300 hiljada tona soje godišnje, a pored toga bavi se i poljoprivrednom proizvodnjom, uslugama kontrole kvaliteta, otkupom poljoprivrednih proizvoda.

Na jučerašnjem trgovanju cena akcija Sojaprorteina dostigla je 22.959 dinara, a maksimalna istorijska vrednost bila je 33.497 dinara, a ostvarena je 30. aprila ove godine.


da nam zhivi zhivi soja, i pored loshih /?!/ vremenskih uslova :]

dok se belex15 seli na a listing, ja gurnuo ostatak parica u hartije jedne banke, pa se vidimo na jesen srecjni, odmorni i debeli ako bog da :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.07.2007. 05:26:35 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
evo ipak josh jedan komentar..

ne znam da li primecjujete komeshanje oko mlekara poslednje vreme.
/i pedja bi mogo da baci neke komentare kad se vrati sa mora :]
sve ide kao shto sam pretpostavio pre par meseci negde u ovoj temi.

shto se sjpt tiche, ne znam koliki limit mozhe da ima ova hartija na gore na jesen?
u poslednje vreme hvatam sebe kako vishe gledam emisije tipa _znanje imanje_ i komentare o soji nego li izveshtaje sa belexa :]

trebalo bi josh cca 10 fondova da se pojavi do kraja godine, nadam se da cje to uticati na belex15 hartije.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2007. 12:08:32 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
http://www.raiffeiseninvest.co.yu/ je poceo sa radom pre 4 dana i sada se IJ mogu kupiti u regularnom postupku.

U subotu 18.08.2007. je u Politici izasao oglas za upis IJ Focus Invest-a.
http://www.focusinvest.biz/

bLooze, eto, jos 8 komada i ispunili su kvotu iz tvog posta :)

Pravi razlog mog dolaska na ovu temu je vest sa:
http://www.broker.co.yu/blog/

Citiraj:
U cilju boljeg informisanja na tržištu i bržeg protoka informacija BDD M&V Investments je u saradnji sa kompanijom Europoint omogućio svojim klijentima da prate trgovanje na berzama u regionu putem servisa MVI QuoteStation. Klijenti koji žele da apliciraju za ovu uslugu treba da kontaktiraju svog brokera u M&V Investmentsu, pruže neophodne podatke i nakon odobrenja potpišu pristupnicu.


Dakle, ukoliko ste korisnik M&V, sada imate besplatan pristup Quotestation aplikaciji.
Izgleda da se M&V opredelio za veliki broj "sitnih" klijenata, jer na ovaj nacin ce sigurno privuci dosta klijenata koji prate Belex i trguju u manjim obimima (vise prate :)), pa im se ne ispalti da placaju 2950din/mesecno za QS .

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2007. 12:37:44 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
cenim da cje tih osam uletati od sada do novembra.
shteta shto ne mozhe da se kladi na broj if u srbiji :]

4pj-
ja sam mislio da je qs od starta vlasnishtvo neke brokerske qcje.
dobro se neko setio da ih upregne..
videcjemo kako cje belex info da odgovori _na jesen_ kad izadju sa novim softverom :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Poslednji put menjao bLooez dana 20.08.2007. 18:07:17, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2007. 22:19:06 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Europoint Systems doo je autor QS-a, e sada nisam siguran u kakvoj su relaciji oni i Tenfore doo, ali ista ekipa radi u oba.

Tu je i Tenfore LTD registrovan kao zasebno pravno lice. Ovo sam malopre saznao, jer me je bas interesovalo da li na glavnom sajtu Tenfore-a pise da imaju kancelariju u BG. Ne samo da pise da je imaju, vec je zaduzena i za Hrvatsku i Albaniju. Malo me je zbunilo ovo LTD, pa proverim, kad ono stvarno, registrovano kao strano predstavnistvo, bez upisanog/uplacenog kapitala....a omogucava kupovinu kola sa E tablicama...milina :)

QS je dobar software (posmatrano sa korisnicke strane), ali se desava da brlja. Ljudi iz Europointa se zale na Belex, kapiram da bi se Belex zalio na neku drzavnu instituciju, oni na klimatske uslove, a za to vec nemamo kome da se zalimo.
Valjda ce novi IS promeniti nesto na bolje :)

Off topic
Poznanik je radio papire (potrcko na carini :)) za onaj bordo Bently Contitnetal sto se moze videti po BG sa E tablicama. Komplet troskovi su bili oko 600 dinara. Nista carina, nista PDV. Ja sam mislio da mora bar onih 0.5% od fakture da plati za evidetiranje, ali izgleda da sam se prevario. Samo neka taxa. Opusteno :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.08.2007. 12:27:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pedja je napisao:
http://www.raiffeiseninvest.co.yu/ je poceo sa radom pre 4 dana i sada se IJ mogu kupiti u regularnom postupku.

U subotu 18.08.2007. je u Politici izasao oglas za upis IJ Focus Invest-a.
http://www.focusinvest.biz/

bLooze, eto, jos 8 komada i ispunili su kvotu iz tvog posta :)


Imam jedno pitanje za IF, jel ima neko informaciju o "Invej Investments", ko su oni kada bi krenuli i tako to... Njih sam nasao u spisku IF u komisiji za hartije od vrednosti, i ima njihov sajt koji ne radi....

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.08.2007. 13:01:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Oni jos nisu poceli da rade, a i koliko znam nece jos neko vreme.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.08.2007. 13:26:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Invej je za sada registrovao samo drustvo za upravljanje fondovima, a sto rece bLooze, narednih meseci ce da bude gusto :)

Ko su i tako to.....Peconi.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.08.2007. 13:40:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pedja je napisao:
Invej je za sada registrovao samo drustvo za upravljanje fondovima, a sto rece bLooze, narednih meseci ce da bude gusto :)

Ko su i tako to.....Peconi.


Aaaa.... peconi... hehehe, bas cemo da vidimo ko ce da ulaze tamo :P salim se, mozda covek ozbiljno misli da trguje hartijama...

Bogami, ja sam u FIMI i svidza mi se tamo... za vreme koje postoji je skoro duplo bolja od Delte, tako da ostajem tamo... ali kao sto kazete, treba videti i sada ove nove na delu.... ko zna koliko mogu da budu bolji ili losiji od ova prva dva.... bice gusto....

Sta vi mislite o diverzifikaciji rizika? Recimo ja imam neke pare u FIMI, ali se sada razmisljam dal da novu kolicinu novca ulozim i dalje u FIMU ili recimo da krenem Raiff ili Focus pa imam od svakog po malo... Sta vi mislite?

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.08.2007. 13:58:58 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
homemade E&D je napisao:
Aaaa.... peconi... hehehe, bas cemo da vidimo ko ce da ulaze tamo :P


bash sam pre neki dan prichao sa jednim drugom o ovome. da li ulagati u takve _sive fondove_ ?
sa jedne strane, peconi uglavnom zna shta radi, i mozhda i nije loshe ovajditi se uz njega o te njegove _poslicje_.
sa druge strane, ko cje njemu da bude portfolio menadzer?
da li je on dovoljno dorastao tim igrama? na shta cje da mu lichi portfolio i da li on mozhe toliko da kontrolishe trzhishte da bi profitirao njegov fond. ipak je zakonski zacrtano koliko i gde mozhe fond da investira.
nisam pametan.. kad bih ulagao u fondove, jedno 10-15% bih ulozhio u ovakve fondove, pa shta bude.

homemade E&D je napisao:
salim se, mozda covek ozbiljno misli da trguje hartijama...

u sve u shta je taj ulazio, izlazio je iz toga dosta dobar. ne secjam se da je imao neki promashaj. videcjemo shta cje se desiti sa bipom.
nije bash kao da je on malo dete. mozhda ne zna teoriju, ali praksa mu ide odlichno kao i svim slichnim likovima :]

shto se tiche diverzifikacije, moj ti je predlog raiffeisen akcije fond. pre nego delta ili neki novi.
josh ti nije kasno da udjesh, ij je oko 1003din. taj fond mi je nekako sigurica. a obzirom da imash fimu, bilo bi ti lepo da se josh vezhesh za tako neki _sigurica_ fond.

kako god bilo, nemoj da chekash da bi investirao, nego investiraj pa chekaj. cene ij skachu iz dana u dan.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.08.2007. 18:58:58 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
homemade E&D, izem ti informaticara koji napravi proedjenje naspram apsolutnih brojeva :P

Fima je ushila Deltu za preko 2.4 puta, naravno, gledaj procentualnu dobit, jer kada je Fima pocela da radi, Deltina IJ je vec bila preko 1300din.

Problem u celoj prici je i obracun IJ, nisam bas siguran da svaki fond to radi na identican nacin.

S druge strane, i Delta i Fima imaju za sada po jedan fond i to razlicite vrste. Ima je po definiciji rizicnija, ali donosi vecu dobit. Ovo "rizicnije", bar sto se mene tice, ostaje u domenu pomenute definicije.

Sto se Peconija tice....ne vidim zasto bi taj IF bio siv....necu da ulazim u to kako je covek dosao do novca, jer ga nece ni koristiti u IF. Kada fond pocne da radi, cisto sumnjam da ce ga Peconi koristiti za pumpanje i spustanje akcija...pre ce to raditi Invej doo da obezbedi pocetni rast fondu.

Ja imam nesto u Delti, od samog starta, ali za sada vise ostvarujem na Belexu, taman da sam bio i u Fima IF...

Bottomline....moj favorit je Fima, posebno sto mozes da platis one time fee i da posle "ulazis" i "izlazis" do mile volje bez troskova, osim banke (pod uslovom da to placas :)) i poreza na dobit...e to vec mora da platis.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.08.2007. 19:24:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
@Pedja - Izem ti menadzera koji ne cita kako je napisano :P salim se, nisam imao nikakav kontra argument, pa sam morao nesto da lupim...

A sada ozbiljno....

Kao prvo jutros sam racunao da od 7 maja (od kada je fima pocela da radi) do danas, FIMA je napravila +75 dinara, a u istom periodu je Delta +40. zato kazem da je skoro duplo.. Ja stvarno ne znam kako si dosao do cifre od preko 2.4 puta... ali ko da je i bitno, vazno mi je da je bolji....

sto se tice diverzifikacije, hvala na savetima, nesto cu da smilim, ko sto bi bLooes rekao, ne treba cekati, treba ulagati... nego pre nego sto ulozim, da vidim gde bi dobio vise...

Gledao sam Raiff u hrvatskoj ili tako nesto (u nekoj drzavi na Balkanu) i nisu me nesto previse impresionirali, tj bas kako ste vi rekli sigurica... manje nego drugi ali barem znas koliko si dobar... A za akcije nemam vremena, samo sto pratim Imlek (cisto da vidim sta bi bilo kad bi bilo), vrti mi se zeludac od rasta i pada vrednosti, a nisam ni ulozio u nju.... a tek da sam ulozio... lele...

Tako da cemo da vidimo...

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.08.2007. 19:31:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pedja je napisao:
Bottomline....moj favorit je Fima, posebno sto mozes da platis one time fee i da posle "ulazis" i "izlazis" do mile volje bez troskova, osim banke (pod uslovom da to placas :)) i poreza na dobit...e to vec mora da platis.


E ovo je vrh, znaci kada sam prvi put usao u fimu i oni meni otvarali racun, reko ja sebi: Stradz prva ulata 10 000 dinara... onako, tek za pocetak... i taman sebi to kazem, kad meni ova devojka pita:"da li zelite da vam obracunavamo 3% ulaz ili da jednokratno platite 48000 dinara (valjda je 48 nisam siguran ali je tu negde)".... kako mi je to rekla odmah sam pomislio i hteo da pitam (ali nisam pitao da ne bi ispao glup): "A ako se odlucim za 48 000 dinara i sad uplatim 10 000, da li to znaci da vam dugujem jos 38 000 dinara" :lol: :lol: :lol: i naravno 3% je zakon, dok se vrtis sa malim parama....

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 22.08.2007. 21:07:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
homemade E&D je napisao:
Kao prvo jutros sam racunao da od 7 maja (od kada je fima pocela da radi) do danas, FIMA je napravila +75 dinara, a u istom periodu je Delta +40. zato kazem da je skoro duplo.. Ja stvarno ne znam kako si dosao do cifre od preko 2.4 puta... ali ko da je i bitno, vazno mi je da je bolji....


Procenti su vazni!

U datom periodu:
Fima + 8.5%
Delta + 3.5%
Belex 15 - 9.1%

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.08.2007. 11:01:59 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Pedja je napisao:
Sto se Peconija tice....ne vidim zasto bi taj IF bio siv....

bash sam juche chitao neshto i setio se toga shto sam napisao, da je peconijev fond _siv_.
siv u smislu da peconi ume jako dobro da lobira, i da chesto ume da se izbori za _svoju stvar_.
a onda neshto razmishljam.. chekaj, pa i delta ume isto to i to jako dobro, pa i rajfaizen ume isto to, pa i citadel, i pera i zhika..

i na kraju shvatim da sam nepotrebno obelezhio jadnog peconija kao crnu ovcu, samo zato shto njega bije losh glas, dok su ovi ostali shatro legalni lobisti :]

Pedja je napisao:
necu da ulazim u to kako je covek dosao do novca, jer ga nece ni koristiti u IF.

pa malo je bzvz da koristi svoj novac u svom IF obzirom da IF po definiciji sluzhi da se dodje do josh /tudjeg/ novca :]
jedino ako cje da pere pare.. mada za to ima crnogorske nekretnine pa nek pere u slanoj vodi :]

gledam ove cifre koje ste srachunali, i stvarno je chudno/tuzhno da za sada josh nijedan IF nije uspeo da pretekne trzhishte.. a josh je i bilo mirno leto.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.08.2007. 12:18:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
@ lisica - meni je bogami vazna racunica u dinarima.... :P Znam da to ima isto neke veze, ti procenti i tako to, ali meni je bitno da vidim koliko je to dinara... ;)

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.08.2007. 21:50:46 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
bLooze, kako nije pretekao?! 'el ti vidis ovaj MINUS ispred Belexa? :mrgreen:

homemade, ja vise volim da vidim koliko je to evra :srba:
Nije svejedno da li si 1k zaradio na ulozenih 10k ili 100k ;)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.08.2007. 21:54:27 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Pedja je napisao:
bLooze, kako nije pretekao?! 'el ti vidis ovaj MINUS ispred Belexa? :mrgreen:

: D
/o bozhe.. pa i vrapci su do sad nauchili da je belex celo leto padao, samo meni to nije palo na pamet :D
ovaaaj.. hocje pomocji ako kazhem da sam sinocj popio litru onog cjaletovog vina o kom smo prichali? :D

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.08.2007. 22:04:04 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Neee?! Kako ja na osnovu price mogu da znam kakvo je to vino!!!

Mada, mene vise interesuje "Svetica" :srba:

Sace Belex15, sam' sto nije kren'o, pa cemo da vidimo kude ce fondovi...

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.08.2007. 22:09:44 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.03.2005. 17:55:43
Postovi: 518
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pedja je napisao:
Nije svejedno da li si 1k zaradio na ulozenih 10k ili 100k ;)


Da ali sve jedno ti je ako gledas vrednost IJ, ako je vrednost skocila 2 din, nije bitno dal si ulozio 20 evra ili 20 000 evra... onoliko koliko si ulozio x 2 i dobijes cifru.... Nikad nisam gledao ukupnu dobit, to je glupo gledati... moje licno misljenje....

_________________
:: Photoshop picture galleries ::


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.08.2007. 22:29:57 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Stradz, nisi u pravu. Zamisli da je IJ u jednom fondu 100 din, a u drugom 1000 i da i jednom i drugom skoci vrednost za 100 din. U tom slucaju si u prvom slucaju zaradio 1000 din na 1000 ulozenih, a u drugom samo 100 na istu kolicinu novca. Ovo jeste extreman slucaj, ali poenta se vidi - % is KING!!! :D

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.09.2007. 11:37:37 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
fkza od 300 sa prolecja otishao na skoro 1k.

josh samo da se sredi ova frka sa otqpnom cenom mleka, pa da krenu i mlekare.

izgleda da cje trzhishte malo da zhivne i da ozeleni.
zashto sve budale prate ulaganja fondova.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group