Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 22.05.2007. 07:56:37 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ја редовно читам, ал' сад сам послом у иностранству, радим доста, па немам времена за шпекулације. :) (а нема ни начина - кад ће електронско давање налога!?!?! :( )

Елем, АГБН сам престао да пратим, уложене паре тамо сам "заборавио" до јесени. Ако у међувремену скочи - чуће се! :D

Ја нешто мислим да ће ова стагнација/опадање да потраје, тако да ће се овог лета повољно куповати, а онда у децембру-јануару добро продавати.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.05.2007. 08:47:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Obicno pred leto bude jedan skok, pa onda pad do jeseni, ali ove godine je prolecna korekcija dobro okasnila, pa pitaj Boga sta ce dalje da se desava.

Views: 3839, mozda ipak neko cita :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.05.2007. 12:06:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
imam jedno glupo pitanje...


da li naše kompanije isplaćuju dividente, ili su svi u onom fazonu "ulažemo mi"?

i drugo glupo...


kako se te dividende isplaćuju? Na žiro-račun?

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 23.05.2007. 18:26:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
prvo pitanje ti jeste glupo, jer je previshe opshte. zavisi od kompanije, ali koliko je meni poznato uglavno sve nashe kompanije investiraju, obzirom da smo mi emerging trzhishte.

drugo pitanje je dobro :]
mislim da se dividenda isplacjuje na tvoj vlasnichki rachun hartija od vrednosti /shto u nekom sluchaju i mozhe da bude tvoj zhiro rachun, zavisi od banke, odnosno brokera/
i dalje se tretira kao kapitalna dobit.
ali nisam siguran u sve to, jer tu dividendu vidjam samo u knjizi dragane kragulj i stranim novinama :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.05.2007. 17:30:41 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
:D





dobro, znači svi su u fazonu "investiranja" :)

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.05.2007. 14:35:06 

Pridružio se: 28.02.2005. 14:35:30
Postovi: 348
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Evo danas ponovo poceh da citam forum po malo i videh ovu temu pa reko da se ukljucim u diskusiju, samo ne o dividendama vec konkretnije o trenutnim investicijama.

Berzu pratim oko 2-3 godine.... investiram ali i spekulisem ...
Kad kazem investiram mislim na dugorocne investicije, tj firme u koje ulozim pare a onda ih zaboravim na duuuug period ...
Pod spekulacijama mislim na kratkotrajne ulaske u neke pozicije... to moze trajati od par nedelja do samo par dana..tj dok ne izvucem svoju zeljenu dobit i onda prodajem...i u tim slucajevima uopste ne razmisljam toliko o kvalitetu firme vec pratim desavanja na tabli i procenjujem kretanje akcije u narednim danima po ponasanju investitora (npr. efekat krda)... i obavezno pratim obime trgovanja tj likvidnost kako mi se ne bi desilo da zapadnem u poziciju iz koje ne mogu dugoo da se izvucem ..

Disperziju portfolia sam izvrsio na sledeci nacin :
Vecinu para sam ulozio u sigurne, kvalitetne i meni interesantne firme (AIKB, AGBN, TIGR, MEOP, GLBG...i jos par)

Ostatak novca koristim za spekulaciju...igram se sa njim...gledam na njega kao na nesto sto sam spreman da izgubim (sve do zadnje pare) ali da bi probao i mnogo bolje da zaradim ...
E sad da biste spekulisali morate bas pomno pratiti akcije na koje se namerite i morate imati odlicnu saradnju sa brokerom (ja sam svoju izgradio za ovo vreme koje trgujem tako da mi je dosta lakse da dajem naloge i da ih menjam)

Dakle eto malo o mom nacinu investiranja...


A sad da dam svoj predlog danas interesantnih akcija za mozda malo brzu zaradu:

Carnex - ovde se vidi kao da je crtano da ce biti navale na akciju i da ce cena danima ici gore ... Danasnji obim samo 3 akcije (neko ih je pustio samo da bi digao cenu)... to je bedak ali ako u ponedeljak bude iole ozbiljnije ponude trebalo bi probati trzisnim nalogom da se udje....a ako opet neko pusti samo par akcija, onda cekati utorak .... ako i tad ne bude bilo ozbiljnije ponude e onda tu vec preispitati stvari ponovo i videti koliko je ko spreman da rizikuje ...
Mada Carnex moze biti itekako dobra dugorocna investicija ali bas dugorocna ko ima strpljenja

Sinter Uzice - Pogledajte sta se desava sa ovom firmom zadnjih dana... cena je rasla brzo da bi se priblizila knjigovodstvenoj (knjigovodstvena je 187 dinara)... dakle po mom misljenju jos nije kasno za ulazak jer svaka firma koja posluje pozitivno i pravi profit bi trebalo da se prodaje po ceni koja je visa od knjigovodstvene, jer kupovinom akcije ne kupuje se samo vrednost firmine opreme, nekretnina, zaliha i ostalog (sto knjigovodstvena predstavlja) vec se kupuje firmin posao tj biznis...(by the way bacite pogled na njihov izvestaj, Sinter je objavio dosta bolji izvestaj za 2006 godinu u odnosu na 2005tu- sto znaci da se firma oporavlja)...plus tu su i price o mogucem preuzimanju ...


Uh napisa se ja ... dosta za prvi put posle duzeg vremena ... pa cemo se citati jos

Pozdrav svim investitorima i spekulantima :cool:


Poslednji put menjao C R A Z Y dana 29.05.2007. 14:49:49, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2007. 19:58:48 

Pridružio se: 28.02.2005. 14:35:30
Postovi: 348
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Dugorocna ulaganja:

Letnji period je definitivno period kada promet na berzi pada, rast usporava, prelazi u stagnaciju a zatim i u blagi pad ... Sto se tice dugorocnih ulaganja, ko do sada nije ulozio u neku od firmi sa kontinuiranog trgovanja neka spremi pare i neka prati situaciju ovih vrelih dana... Vec sada neke akcije mogu da se pazare 'ispod cene' tj. mnogo jeftinije nego sto su bile pre mesec dana..

Od dugorocnih investicija moj glas ide za:
- ENHL (iako je ponovo u blagom trendu porasta mislim da ce moci jeftinije da se pazari, a ko ne zeli da rizikuje noze da ga uzme i po ovoj ceni i da ga zaboravi na godinu dana i videce sta ce se desiti... moguce preuzimanje na pomolu, isto tako moguca odbrana od preuzimanja, sve ce to da digne cenu ove hartije, a da ne pricam o kvalitetu firme tj. o ugovorime koje sklapaju u zemlji i po inostranstvu)
- AIKB (definitivno najprofitabilnija banka medju domacim...a jos nije dobila vecinskog vlasnika... pogledajte im bilans iz 2006 godine a zatim planirani bilans za 2007.godinu... Ljudi su eksperti za pravljenje profita i privlacenje investitora...zbog toga ce cena morati gore... Ko hoce da je kupi neka saceka dokapitalizaciju koja ce biti uskoro... u toku te dokapitalizacije prema dosadasnjem iskustvu koje imam cena ce definitivno ici dole... koliko ... videcemo .. ali bice jeftinija za kupovinu.)
- AGBN (Iako je jedna od najiritantnijih akcija na berzi ... svi ocekuju rast vec par meseci a njega nema... Propratite strukturu investitora na Centralnom registru i videcete da se svi veliki pojacavaju... Banka ima neresen dug prema drzavi ... u ovom trenutku to je glavna kocnica i cena joj je na neverovatno malih 1,7 book sto je za banku neverovatno sobzirom da jedna po meni propala Credy banka ima taj odnos 3 book... By the way .. banka je skoro zavrsila dokapitalizaciju i sada je jedna od vecih banaka sa 160 miliona evra kapitala i aktivom od 20 milijardi dinara ... velike su to pare... ja iskreno verujem u ovu akciju ... samo verovatno na duzi rok )
- TIGR (ova akcija je malo zaostala za ostalim sto se rasta tice ... dugo je bila na 1500-1800 dinara ... godinu dana... a sad se trgla i otisla na 2500 - 3000 ... s obzirom na veoma interesantan investicioni program koji je menadzment planirao u vrednosti od 11 miliona evra i prodaju udela tigra u firmi Tigar Gume francuskom Mislenu ... misilim da ce ova akcija iz godine u godinu imati stabilan i ja mislim ne tako mali rast ... Ipak je tigar firma sa imenom ne samo u auto gumama nego npr i u drugim proizvodima od gume... pecajte je ovog leta)

toliko za sad ...


Poslednji put menjao C R A Z Y dana 29.05.2007. 14:51:52, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 27.05.2007. 23:35:25 

Pridružio se: 28.02.2005. 14:35:30
Postovi: 348
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
jos dugorocnih akcija>

GLOS - Osiguranja su definitivno u modi... Kod nas je trziste jos nerazvijeno, ako uporedite podatke o broju osiguranja u razvijenim zemljama i kod nas shvaticete da je razlika ogromna i da ce sa razvojem nase zemlje i ovaj segment privrede veoma brzo da se razvija, kao sto je trenutno u fazi rasta ... Dakle na dugorocne staze definitivn treba imati jedno osiguranje u svom portfoliju... Dunav je stvarno skup dosta, dok globos definitivno nije jos stigao do maximuma...

IMLK - Imlek... Rezultati u poslednje dve godine na prvi pogled ne izgledaju dobro ... Gubici su iskazani i u 2005 i 2006 ... Medjutim ako pogledate aktivu i stavku nekretnina i opreme shvaticete da se dosta, bas dosta ulagalo... Salford je obecao da ce i ove godine uloziti jos 30 miliona eura cini mi se... I jos jedna stvar kako su namere Salforda da sve mlekare proda u paketu 2008. ili 2009. godine tu ce biti i boljih rezultata u sledecem izvestaju kako bi se ostvarila sto veca premija pri preuzimanju ... Dakle upecas Imlek ako se spusti na 2200 ili mozda cak i na 2000 (nikad se ne zna) i uvalis se u fotelju i cekas preuzimanje... bice tu lepe zarade

MTLC - Takodje se preporucuje pecanje u letnjem zatisiju... Menadzment ima ambiciozan plan da do 2012. godine Metalac pravi prihode od 120 miliona evra i profit od 10 miliona sa investicijama od 20 miliona evra... Jedan su od vecih nasih izvoznika...Imaju izgradjeno ime u svetu posudja... Trenutno pregovaraju sa jednim Indijcem (zaboravih ime sad), jedno od najvecih imena u svetu industrijskog dizajna... Oce covek da im dizajnira nove bojlere i jo neke proizvode... Metalac je sporohodajuca ali sigurna investicija...

TGAS - Ovo nikako ne treba preskociti ... Svako ko iole ozbiljnije hoce da ulaze, jednostavno treba da ima jednu firmu za gas ili naftu u svom portfoliju.... To je industrija koja ne moze da opadne u ovom trenutku ... Tehnogasovi prihodi rastu iz godine u godinu... Uvode se novi prikljuci... industrija se gasifikuje... Ma nema greske kod ove akcije na dugi rok...


... eto nekoliko firmi ... ima tu jos dobrih ne stigoh ja sve da pobrojim ... mrzi me da kucam sve ... recimo i vode koje su definitivno resurs buducnosti ... ma samo treba imati para i pokusati pecati sad kad je jeftinije tj. kad pojeftini ...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 28.05.2007. 17:33:52 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
veliki respect za crazy zbog ovog pisanija, svaka chast druzhe :]


povodom dokapitalizacije aikb ->

AIK banka objavila dokapitalizaciju
10:04 | Izvor: ac-broker.co.yu
Beograd -- Niška AIK banka (AIKB) objavila je poziv za upis i uplatu akcija XVIII emisije.

AIK Banka je osnovana 1976. kao interna banka Agroindustrijskog kombinata Niš
To je odobrila skupština akcionara AIK banke kao i Komisija za hartije od vrednosti. Svi akcionari imaće pravo preče kupovine akcija po ceni od 6.100 dinara, a vreme upisa i uplate akcija za postojeće akcionare traje od 31. maja sve do 20. juna.

Neiskorišćeni deo emisije biće ponuđen svim investitorima po ceni od 6.760 dinara i to u periodu 21-29. jun. AIK banka na Beogradskoj berzi, kao uostalom i celo tržište, u poslednje vreme beleži silazni trend te je u petak cena zatvaranja ove akcije bila 11.554 dinara.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2007. 23:54:45 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
bLooez je napisao:
prvo pitanje ti jeste glupo, jer je previshe opshte. zavisi od kompanije, ali koliko je meni poznato uglavno sve nashe kompanije investiraju, obzirom da smo mi emerging trzhishte.


Tacno tako. Pojedine dele dividendu kao zatovrene emisije akcija, pojedine cak i sipalte neku sitnu kintu, ali s obzirom na rast vrednosti akcija, niko se ni ne buni ako nema dividende.
Sta ce ti dividenda od nekoliko procenata, ako je akcija za godinu dana imala rast trocifreno....zar ne? :)

bLooez je napisao:
drugo pitanje je dobro :]
mislim da se dividenda isplacjuje na tvoj vlasnichki rachun hartija od vrednosti /shto u nekom sluchaju i mozhe da bude tvoj zhiro rachun, zavisi od banke, odnosno brokera/
i dalje se tretira kao kapitalna dobit.
ali nisam siguran u sve to, jer tu dividendu vidjam samo u knjizi dragane kragulj i stranim novinama :]


E, a da ti zaboravis tu Komercijalnu i trgujes preko neke "obicne" brokerske kuce? Bar ces prestati da mesas novcani i hov racun :srba:

Crazy, pozdrav za sve postove.
Za dugorocne bih dodao i SJPT.
MTLC je takodje jedan od kandidata za listing A.
Silazio je ovih dana i do 5300...

Do kada ocekujete ovu "pozitivnu nulu" (Vujo, ovo je ona verzija gde je zapravo minus :)) na Berzi?

Vec na vise mesta cujem da ce stranci moci da trguju samo hartijama sa Liste A (valjda nesto u vezi sa propisima njihovih domicilnih drzavam). Jel se to odnosi na trgovanje od jeseni kada berza bude imala novi IS? Ili...? Bilo kakva info je dobro dosla.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.06.2007. 11:40:30 

Pridružio se: 28.02.2005. 14:35:30
Postovi: 348
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pedja je napisao:
Crazy, pozdrav za sve postove.
Za dugorocne bih dodao i SJPT.


Uh tezak propust (od onolikog pisanija zaboravih nju da pomenem). Naravno!
SOJA je jedna od najboljih i najprofitabilnijih akcija. Evo vec druga godina deli se dividenda u besplatnim akcijama i to po odnosu od 40%. Znaci imas 10 dobijes 4. :)
E sad ko bi zeleo da udje u nju a do sada nije vec usao postoje dve strategije:
1. Presek za dividendu je 19.6.2007 cini mi se. Dakle da se kupe akcije odmah po 30000 dinara po akciji i to 5 ili 10 ili 15 i tako u koraku od 5 akcija zbog zaokruzivanja. I onda posle 19.6 tog dobijate 40% i na konju ste imate vise akcija. nakon toga ce mu ulazna cena biti 21000 dinara po akciji
2. Ko zeli da rizikuje tj da pokusa da se domogne ovih akcija po ceni manjoj od 21000. Jer, kad bude prosao presek ja ocekujem nagli pad ... jer ce interesovanje da padne. i ljudi ce pokusati da prodaju neke akcije kako bi odmah profitirali. Tu ce slediti po meni vece obaranje cene. E sad da li ce ona ici ispod 21000 dinara to je vec nemoguce predvideti sada. ali mogucnost postoji.
Eto :)


Jos jedna akcija mozda dobra za razmatranje kao neka kratkorocnija investicija je Motins (MTNS). Na ovoj akciji postoji prica vec neko vreme da neko pokusava da kupi firmu zbog dobrih nekretnina.... Pogledajte sta je bilo pre neki dan kad je neko pocistio tablu sa trzisnim nalogom od 100000 akcija .... pokupio sve preostale akcije PIO fonda verovatno (jer je on imao 93768 akcija)... Bice tu mozda interesantno... koga interesuje nek je pogleda i nek se raspita ako ima kod koga ..


Veliki pozdrav ljudi!
Citamo se


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.06.2007. 17:18:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Mala je verovatnoca da ce SJPT da se spusti na 21k.
Victoria je veoma ozbiljno prihvatila ulogu vecinskog vlasnika i kontrolise cenu da ne ide gore, prodajom svojih akcija po nizim cenama, ali ako krene dole, kontrola cene ce biti jos laksa, jer ce jednostavno kupiti sve sto se ponudi za neke manje pare.

Protiv tolikog pada cene svakako stoji i izlazak na listing A, poodavno najavljen.
I naravno, dobri poslovni rezultati.

Nacuo sam da ce biti dokapitalizacija u narednim mesecima, a danas sam video na Economy forumu da se pominju dve dokapitalizacije, ali u manjim iznosima.

Sve u svemu, ja ovo moje malo cuvam do skupstine, a ako cena stvarno toliko krene dole, ima da se pojacavam :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.06.2007. 10:24:43 

Pridružio se: 28.02.2005. 14:35:30
Postovi: 348
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
U pravu si Pedja SJPT je do sada bila odlicno kontrolisana akcija od strane Victorie.

Mada znas kako kazu, berza je nepredvidiva, tako da me bas interesuje da li ce cena dublje pasti nakon preseka za dividendu. Bice to odlicno za popunu iskustva :) jer u principu svi se mi tek usavrsavamo i spremamo da postanemo krupniji igraci na berzi hehe :D

PozZ Pedja za tebe and respect


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.06.2007. 12:37:12 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
to isqstvo neke od nas mozhe opasno da koshta :]

meni je u poslednja dva meseca ceo portfolio otishao -30%
i pored svega toga, zainatio sam se. platicju svoje isqstvo /ili naplatiti :]

investirao sam u shta sam hteo, nemam nameru da shpeqlishem. shto se mene tiche chekacju do jeseni ovako, a onda shta bude.. osim ako ne dobijem neq nepredvidivu informaciju za neq hartiju iz portfolija.

psbn/prgs/aikb/sjpt/tigr/mlsu/imlk/mlns/pltk

ko prezhivi chasticje :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.06.2007. 17:36:02 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Dobro, ti si investitor, ne shpekulant ;)

Rangirani su ponudjaci na tenderu za BIPB. Estonci prvi, Slovenci drugi.
Cujem da su zaposleni u BIPB zadovoljni.

Danas je neko napravio totalnu zabunu na SJPT. Neko je pustio u pola 12 paket na 29500. Ne znam koliki je, jer je deo odmah realizovan, a narednih, nekoliko minuta je stajalo 222 komada po toj ceni. Nedovoljno da mi sitni igraci odreagujemo. Ali dobro, bice i kod nas elektronsko....ali i mnogo vise sitnih igraca :)

Naravno, posle ovog paketa je usledio standardni paket Victorie na 30k, njega sam video tek kasnije.

Gledam sada na QS, izgleda da se taj paket na 30k nije ni realizovao ceo....sto ce reci, ljudi koji su se danas spremili za kupovinu i koji su imali slobodnog kesha, istrgovali na 29.5k i i prvi put je deo paketa na 30k pretekao posle 13h. Mozda su se ljudi ponadali da ce i sutra da uleti paket na 29.5?

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.06.2007. 00:52:12 

Pridružio se: 28.02.2005. 14:35:30
Postovi: 348
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
bLooez je napisao:
to isqstvo neke od nas mozhe opasno da koshta :]

meni je u poslednja dva meseca ceo portfolio otishao -30%
i pored svega toga, zainatio sam se. platicju svoje isqstvo /ili naplatiti :]

investirao sam u shta sam hteo, nemam nameru da shpeqlishem. shto se mene tiche chekacju do jeseni ovako, a onda shta bude.. osim ako ne dobijem neq nepredvidivu informaciju za neq hartiju iz portfolija.

psbn/prgs/aikb/sjpt/tigr/mlsu/imlk/mlns/pltk

ko prezhivi chasticje :]


Don't worry blooez :) cim prodje letnja korekcija sve ce se vratiti gde je i bilo a onda posle lagani rast ... pa nova godina ... pa eksplozivni rast :) Pa ce biti cascavanja :)
Jedino sto treba je da izdrzis da ne prodajes sad dok si u downu da se maksimalno stisnes i ne das svoje akcije :)

PozZ


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.06.2007. 12:31:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Berza je smanjila proviziju sa 0.12 na 0.1% za letnje mesece :)
Kao, smanjeni obim trgovanja, pa ce sa ovim da odobrovlje investitore...na milion dinara - 200din manje :mrgreen:

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.06.2007. 10:29:11 

Pridružio se: 28.02.2005. 14:35:30
Postovi: 348
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Evo zanimljivog i poucnog desavanja ....

Danasnji dan 10:00 - 10:02 SJPT 20150 din ...
Ko je danas lovio dobro je ulovio :)
Eto naglog pada sjpt ... Naravno mala je kolicina akcija na cenama 22000, 23000, 24000 itd ...
Ali za nas koji smo mali to je odlicna sansa da se udje jeftino...
Potvrdila se moja sumnja da ce ova akcija moci da se kupi ispod granice od 21000 koliko bi bila cena ulaska onog ko je pred presek uzeo 10 akcija po 30000 a nakon toga dobio jos 4 besplatne ...

Pozz svim belexovcima


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.06.2007. 11:29:56 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ulazak na 30k pre datuma preseka je jednak ulasku na 21428 posle datuma preseka, uz napomenu da postoji razlika u poreskoj osnovici posle prodaje.

Tih nekoliko desetina na 20155 i 20120 je izletelo jutros, jer je neko hteo expres da se istovari. Dve mogucnosti: taj neko je usao pre vise meseci i resio je da sada proda po cca 28k (kao pre dividende) ili se neko bas uspanicio (u sta sumnjam, jer je ipak vrednost akcija u desetinama hiljada evra).

Anyway, moja predpsotavka je da ce se cena drzati minimalno oko nivoa od 21500 i da ce Victoria kupovati (?!?) na toj ceni da zastiti hartiju.

Slika

Belex15 je danas stizao i blizu 1% u zeleno, a od hartija koje ja pratim, posle duzeg vremena ujednaceno up/down.....7 komada zelene, 7+SJPT :) crvene...

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.06.2007. 09:37:22 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Povremeno neko pusti paket za brzu realizaciju i istrguje se na oko 22k.
Na ASK strani je posle pocetnog trgovnja u 10.0x, najnize bilo 23k i ljudi lagano podilaze.

Slika


Juce u Rodicu i Merkatoru nigde nikog nema, a neko ce da trguje na Berzi po ovoj vrucini :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.06.2007. 10:56:41 

Pridružio se: 28.02.2005. 14:35:30
Postovi: 348
Lokacija: NBG
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Hehe :)
Dobro si to rekao ... Nigde nikog ... berza se umrtvila ... Al sad je vreme za lovce :) da pokupe jeftino pa na jesen :) odma 40% min profita i to samo vracanjem cene i to kod vecine akcija...


Sto se soje tice ja ocekujem da se neko vreme (ne bas dugo) mrcvari na ovoj ceni, mozda se i jos malo spusti ... pa da se popne na 24-25 i da tu stagnira neko vreme do ponovnog rasta.... verovatno uzrokovanog dokapom o kom se prica ....


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.07.2007. 12:11:57 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
evo pametnog pitanja za početnike


Pre izvesnog vremena ćale je dobio potvrdu o upisivanju akcija na osnovu radnog staža. Odneo je sve one papire što treba, i posle nekog vremena u koverti smo dobili sledeće obaveštenje

A) o Skupštini akcionara nije bitno jer je prošla, a meni se nije išlo da mlatim praznu slamu :D ,

i ono što je važnije

B) Potvrda o akcijama. 36 akcija, nominalne vrednosti oko 20000 dinži. Bravo ćale :)


e sad, zanima me gde i kako da ja odem da bih te akcije zapravo i posedovao. Tj, koji su koraci: otvaranje računa, odlazak kod brokera sa potvrdom, bla bla?

treba napomenuti da je ovo izdato pre 3 meseca, a da ja još nisam stigao da odem :udri:

i još jedna stvar. sad sam gledao na sajtu beogradske berze, i koliko vidim akcije još uvek nisu kotirane i nije im dodeljen CFI kod :zbun:


i preporučite mi nekog brokera :)

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 06.07.2007. 13:31:28 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2003. 19:22:12
Postovi: 1064
Godina: IV
Smer: ME
off @bluza: eto da je sad izsao tvoj clanak i moj casopis, sad bi covek znao sta da radi...

_________________
2+2=5


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.07.2007. 10:02:19 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
reci, urednice, jel cju ja sad prekrshiti neka autorska prava ako mu odgovorim? :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 07.07.2007. 12:26:56 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
pp pp pp pp pp pp :((

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group