Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 13.07.2009. 21:01:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.09.2008. 01:18:40
Postovi: 428
Godina: Padobranac
Jel znate u kojim bankama se odrzavanje WEB/SMS servisa naplaćuje po najmanjim tarifama i da li u svim bankama i dalje naplacuju uslugu odrzavanja WEB servisa? U komercijalnoj je 80 din mesecno.

_________________
Où tu vas, il ya pas de retour.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.07.2009. 23:11:01 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Ja opet o Intesi :)

Održavanje WEB servisa se NE naplaćuje posebno, već je uračunato u naknadu za održavanje računa.
Ukoliko si u mesecu imao promet, običan račun je valjda 100, a HIT je 250...nisam siguran za cene...

Uz običan račun imaš neka ograničenja na WEB-u, ali stvarno ne znam koja su (možda omogućava plaćanje samo na predefenisane naloge ili tako nešto).

SMS servis je besplatan (uz HIT sigurno, uz običan ne znam). Nema pretplate, niti naplaćuju poslate pporuke. U OTP je, mislim, 3 dinara poruka.

Sistem te obaveštava o svakom prilivu na tekući račun, čak i ako je novac prebačen sa drugog tvog računa preko online transakcije. Poruka kasni do 5-10 minuta. Ako se u tom periodu dogodi više transakcija, dobijaš info samo o poslednjoj i trenutno raspoloživom stanju.
Glupo je što ti u poruci prikaže raspoloživo stanje u dinarima kao zbir dinarske i devizne particije tekućeg računa, tako da ako nisi siguran koliko imaš novca na deviznoj partiji, nećeš znati ni koliko ti je dinara ostalo.
Inače devizna+dinarska partija odlično funkcionišu. Ako potrošiš neke pare, a nemaš ih trenutno na dinarskoj partiji, u ponoć će se izvršiti saldiranje i po Intesa HIT kursu će se konvertovati potrebna količina EUR/USD sa devizne partije. Naravno, ako nemaš odobren minus, debitnom karticom ne možeš da potrošiš više nego što je zbir dinarskog dela i deviznog*HIT kurs za taj dan.

Trebalo bi da pričamo o tome...ili kako već kaže ona reklama.....zapravo, za većinu bankarskih usluga koje koristim sam saznao ćaskajući sa ljudima koji ih koriste :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.07.2009. 10:34:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.09.2008. 01:18:40
Postovi: 428
Godina: Padobranac
U pravu si. Ja sam se vodio ovim spiskom Banke u Srbiji. Imajuci u vidu ponudu i kolika je konkurencija uvek je bolje pitati korisnike. Pitanje je koliko su u bankama iskreni i kako funkcionisu.
Hvala

_________________
Où tu vas, il ya pas de retour.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.07.2009. 12:12:53 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Nije problem iskrenost, već neupućenost službenika u usluge koje banka daje, kao i u detalje vezane za usluge. Čim šalterski službenik pokaže entuzijazam i dobre rezultate, napušta front office brzinom svetlosti...

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.07.2009. 08:22:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.01.2005. 14:24:11
Postovi: 547
Lokacija: Tamo gde treba
Godina: Dipl.
Smer: ME
A kad su u pitanju transakcioni troskovi? Recimo, hocu da otvorim tekuci koji nije u Intesi, a posle da uzmem karticu za placanje preko neta u Intesi. Kad prebacujem sredstva iz druge banke na racun u Intesi za placanje preko neta, jel se placa neka provizija?

_________________
Ljudi preziru one koji ne uspeju, a mrze one koji se uspnu iznad njih;navikni se na prezir, ako želis mir ili na mržnju ako pristaneš na borbu.
"Derviš i smrt"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.07.2009. 08:50:30 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Sigurno. Ta provizija zavisi od banke u kojoj ti je tekući.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.10.2009. 01:05:20 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
mozda nije za ovu temu

Znam da banke uzimaju provizije na bankomatima ali sam 3x podizao na bankomatima koji nisu moje maticne banke i posle 48 sati sam proveravao stanje sa racuna je bio skinut samo tacan iznos koji sam podigao. Kada oni knjize tu proviziju?

kakva su vasa iskustva?



http://www.krediti.rs/clanci/velike-pro ... komata/97/

Slika

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2009. 11:21:47 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Do sada sam samo dva puta digao novac na bankomatu druge banke. Jednom odavno, podigao 3.000 (Intesa Maestro debitna kartica na Meridian bankomatu) uzeli mi 60 dinara (tačno 2% i minimalan iznos), u sledećem obračunskom periodu. Recimo, digao 12.juna, a oni mi proviziju uzeli prvih dana jula (skoro ceo mesec je bio u pitanju, zato sam predpostavio da je sledeći obračunski period, a ne neki delay).

Juče je bilo drugi put, Intesa Maestro sa ProCredit i evo sad sam prvoerio, u nedospelim obavezama imam 10.200 dinara. Dakle, 2%.
Za Intesu je ova tabela sasvim tačna.

Jedna rođaka mi je objašnjavala kako ima račun u jednoj banci, a stalno podiže pare sa bankomata druge banke koji joj je u komšiluku i nikada joj ne uzimaju proviziju, jer banke imaju neki Ugovor. Nije me mnogo interesovalo, ali eto, moguće je da se to dešava kod tebe.


BTW bankomat u poslovnici Intese u mom komšiluku (ul. Save Kovačević u Zemunu) je za manje od 20h ostao bez keša (predpostavljam da su ga na rkaj radnog vremena napunili). Prolazio sam pored nekoliko puta i uvek je čekalo nekoliko ljudi ispred onog boxa i ja kao kasnije ću, kasnije ću i kada sam se rešio da čekam, nema nikog...ja untura, a ono nema ni para....ovaj ProCredit bankomat se puni blokovima po milion dinara (nalazi se u poznanikovom lokalu, pa su mu tako službenici rekli)....predpsotavljam da je isto i sa Intesinim bankomatom....narod poludeo :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group