Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14.11.2005. 23:00:23 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
In Memoriam: Peter Drucker (1909-2005)

Citiraj:
Peter Drucker dies at 95
By Simon London (FT)
Published: November 11 2005 20:56 | Last updated: November 11 2005 20:56

Peter Drucker, the most influential management writer of the modern era, has died age 95. A spokesman for the Claremont Graduate University in California, where Prof Drucker worked since the 1971, said he died peacefully on Friday morning after a short illness.

Prof Drucker remained active until the end of his life. Earlier this year he was honoured with the McKinsey Award for the best article published in the Harvard Business Review during 2004. He had just finished collaborating with colleagues on a reworking of the ideas contained in The Effective Executive, first published in 1966.

Peter Ferdinand Drucker was born in Vienna in 1909. He took a doctorate in public and international law while working as a newspaper reporter in Frankfurt, Germany, and then worked as an economist for an international bank in London. He moved to the US in 1937 and began his teaching career at Bennington College, Vermont. For more than twenty years he was professor of management at the graduate business school of New York University.

Prof Drucker’s first books considered what could be done to prevent a return of the economic and social conditions that led to the rise of Fascism. This led him to conclude that effective management of organizations – in both public and private sectors – was essential for social stability.

The Concept of the Corporation, a study of the management practices of General Motors, the first modern, multidivisional company, was published in 1946. This and later works helped establish management as a topic worthy of serious study. However, Prof Drucker always sought to combine academic erudition with a concern for the day to day problems faced by practising managers. Of his 35 books, including two novels, 15 were concerned with management, including The Practice of Management, Managing in Turbulent Times and Management Challenges for the 21st Century, published in 1999.


Preuzeto sa: http://www.elitesecurity.org/tema/145187/0#947796

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.11.2005. 00:56:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
R.I.P. zaduzio nas je...

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.11.2005. 11:13:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Koliko samo podela nam je ostavio....

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.11.2005. 13:04:37 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Изашао је текст у Политици о Питеру Друкеру. Ту је он описан као "највећи мислилац и писац о менаџменту свих времена" и "човек који је предвиђао будућност и то нам сопштавао". Магазин Форчн је написао: Нема Нобелове награде за менаџмент, да је постојала , сваке године би била додељивана истом човеку.

Друкер се представио свету књигом "Крај економског човека: порекло тоталитаризма" далеке 1939, која се тако допала Черчилу да ју је учинио обавезном за сваког новог официра. Друга његова књига "Будућност индустријског човека" (1943) га је довела у Џенерал моторс, тада највећу компанију света. Ту је проучавао корпоративну структуру.


_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.11.2005. 16:07:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
Don je napisao:
Koliko samo podela nam je ostavio....

neka... sad eno gori u najgorim dubinama pakla :P


ma bre sav taj management je shit... ionako ga niko ne koristi... svi sve govore "to je ok ,to treba tako" a u praksi niko to ne koristi..

pogledajte samo nase divne profesore..npr iz psihologije covek pise kako se treba ophoditi prema radnicima i onda krene da baca index na ispitu...

prof. vinka takodje... kad ona ulazi u ucionicu asistentkinja mora da upozori studente da je prof. umorna i da budemo tihi da je ne bi iznervirali.... ko cezar da ulazi....

prof dulanovic na ispitu pusi tompuse.. prof jasko opusteno telefonira i kao paaralelno te slusa...

prof vesna milicevic se prema jadnoj tanji ophodi gore nego prema kucetu...

aj nek neko kaze da ovo nije istina(da propaganda... to sto drugi kazu :grin: )

i posle mi pricamo o nekom menadzmentu... ma ajde...
kakva nam je uprava na faksu...sve menadzer do menadzera a ponasaju se ko da nikad nisu videli ni jednu knjigu iz menadzmenta....

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.11.2005. 17:28:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.10.2001. 12:12:48
Postovi: 380
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
"Informacija je resurs današnjice i budućnosti, ali ona nije poput materije ili energije. Upotrebom se ne troši, raspodelom se ne smanjuje. Ako nešto znam mogu naučiti druge, a da sam ništa pri tome ne gubim. Primenjujući to što sam saznao, ne samo da ne gubim korišćeno znanje, već ga oplemenjujem praksom." P.Drucker

_________________
Zoran Marokanac: "Postojao je samo jedan Ljuba Zemunac. Svi drugi su obični krompiri."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.11.2005. 19:41:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
@Vita

Slažem se u svemu, sem u onom delu da P.D. gori u paklu... On je u neku ruku započeo stvari, ono što nam je ostavio je veoma važno. Sam početak mngmnta je imao smisla i imao je stvarnog uticaja na rad ljudi. A ovo što je počelo u poslednjih 20-ak godina je pravo soljenje pameti... :durisha:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.11.2005. 02:32:01 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
ma znam bre...zezam se... taj covek je imao ideju...i ovo stu je bugi vugi napisao je genijalno...ali ovi danasnji uspesni poslovni ljudi.. ma ajde bre o cemu pricamo....

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.11.2005. 10:09:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.10.2001. 12:12:48
Postovi: 380
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
pa zar su tebi profesori menadzmenta na faksu, uspesni poslovni ljudi? :(( u startu ti je bio los uzorak ...
zar mislis da u Srbiji ima mnogo uspesnih poslovnih ljudi?

sarkazam, cinizam etc. na stranu ... menadzment jeste nauka, ma koliko se ona kao i svaka nauka u pojedinim segmentima "gubila", kao sto je i Drucker rekao svaku teoriju/koncept/znanje treba oplemeniti praksom ali i obrnuto!

_________________
Zoran Marokanac: "Postojao je samo jedan Ljuba Zemunac. Svi drugi su obični krompiri."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.05.2006. 10:34:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.06.2005. 21:02:53
Postovi: 2293
Lokacija: Pa/Bg
Godina: Dipl.
Smer: ME
Znam da sam poprilicno zakasnila na ovu temu, ali sam tek sad saznala za Druckera iz Osnova Organizacije.
I potpuno se slazem sa BugiVugijem. Ne mozete na osnovu nekoliko ljudi ocenjivati celu profesiju. Nije menadzment nastao bez razloga. Uklonite sve menadzere iz svih kompanija, pa vidite kako ce privreda funkcionisati....

A Drucker je bio genijalac svog vremena. I jos uvek jeste.
Tu nema sumnje.

_________________
take the time to make some sense of what you want to say, and cast your words away upon the waves
and sail them home with acquiesce on a ship of hope today, and as they land upon the shore tell them not to fear no more..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2006. 16:40:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Citiraj:
Магазин Форчн је написао: Нема Нобелове награде за менаџмент, да је постојала , сваке године би била додељивана истом човеку.


Brate, koje pros.eravanje... Pa bilo je mnogo drugih teoreticara menadzmenta koji su zasluzni za razvoj istog, ako ne vise od Drukera, onda bar koliko i on sam... Meni su uvek najgotivniji bili Mejo (sa Hotorn eksperimentom) i posebno Adizes sa PAEI teorijom...

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2006. 22:19:22 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Адижес још био наш човек :)

И све научио у самоуправљању, то упалило у Америци а код нас тропа. Биће да је било до нас :D

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2006. 09:16:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.05.2003. 17:52:57
Postovi: 207
Lokacija: Dorćol
Godina: Apsolvent
Smer: IS
VITA je napisao:
prof vesna milicevic se prema jadnoj tanji ophodi gore nego prema kucetu...


jao mukica... znam meni je bilo par puta tako neprijatno :(

_________________
Slika
.......and girl is not but the clit and the lips
____________
www.dizajnzona.com - www.netizenfaction.com


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.07.2006. 23:57:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.03.2005. 04:03:40
Postovi: 1129
Lokacija: На првој линији ;)
Godina: Dipl.
Smer: IS
zlatko je napisao:
Адижес још био наш човек :)

И све научио у самоуправљању, то упалило у Америци а код нас тропа. Биће да је било до нас :D


Па сад, читао сам прије пар година неки интервију са њим гдје је он изјавио да код нас није пропало самоуправљање већ да је убијено онда кад је почело да даје резултате.

Пропаст наше привреде не треба везивати толико за лоше руковођење колико за лоше темеље читавог друштва. Било је овде јако успјешних фирми, које се могу похвалити јако добрим руковођењем.

По мени је проблем у изучавању менаџмента код нас што се често без критике копирају Западни аутори који најчешће говоре о тој проблематици у контексту своје културе која није иста као код нас или у неким другим друштвима. Нпр. тешко да ми можемо да примјенимо основне концепте Јапанског менаџмента кад су другачији погледи на свијет нас и Јапанаца.

Од менаџера са ФОН-а, ја бих издвојио Дулановића, то је профа код кога ће те увијек на предавањима чути нешто занимљиво и корисно, а да то није само цитирање познатих аутора из области Менаџмента.

Име Питера Друкера често везујем за људе који мисле да је довољно прочитати неколико књига истоименог аутора и постати добар менаџер. Мада то самог Друкера не смањује у мојим очима, али ето асоцијација је асоцијација...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.07.2006. 00:27:08 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
cara je napisao:
zlatko je napisao:
тешко да ми можемо да примјенимо основне концепте Јапанског менаџмента кад су другачији погледи на свијет нас и Јапанаца.


e ne pazi...oni u nasim knjigama napisu da je to ipak njihova drevna kultura i da je to tesko primenljivo kod nas...
PA STO ME ONDA SMARATE PO XX-TI PUT DA UCIM JAPANSKI MENADZMENT KOJI NE MOZE DA SE PRIMENI????????????????

ili mnogo su dobre one.."firma mora da deluje u skladu sa svojim okruzenjem i da adekvatno odgovori na izazove bla bla bal albl..."

sve konkretno da odma' mozes da odes i da budes disha neke firme i da primenis mudrost koju ti nashe knjige daju

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.07.2006. 01:28:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.03.2005. 04:03:40
Postovi: 1129
Lokacija: На првој линији ;)
Godina: Dipl.
Smer: IS
VITA je napisao:
cara je napisao:
тешко да ми можемо да примјенимо основне концепте Јапанског менаџмента кад су другачији погледи на свијет нас и Јапанаца.


e ne pazi...oni u nasim knjigama napisu da je to ipak njihova drevna kultura i da je to tesko primenljivo kod nas...
PA STO ME ONDA SMARATE PO XX-TI PUT DA UCIM JAPANSKI MENADZMENT KOJI NE MOZE DA SE PRIMENI????????????????

ili mnogo su dobre one.."firma mora da deluje u skladu sa svojim okruzenjem i da adekvatno odgovori na izazove bla bla bal albl..."

sve konkretno da odma' mozes da odes i da budes disha neke firme i da primenis mudrost koju ti nashe knjige daju


Мени су увијек те фразе личиле на текстове из хороскопа... :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.07.2006. 14:30:29 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
VITA je napisao:
ili mnogo su dobre one.."firma mora da deluje u skladu sa svojim okruzenjem i da adekvatno odgovori na izazove bla bla bal albl..."


... i moja najveća želja je mir u svetu :P

Meni to liči na izbor za mis gluposti.

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.07.2006. 15:00:45 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Vecina teorije u menadzmentu je mlacenje prazne slame... Treba sve to uciti, ali u praksi.....

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.07.2006. 15:33:24 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
kliford je napisao:
Vecina teorije u menadzmentu je mlacenje prazne slame... Treba sve to uciti, ali u praksi.....

kliforde, zashto stalno 3pujesh da bilo koja drushtvena nauka mozhe da bude egzaktna kao matematike i fizike? si normalan?

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.07.2006. 16:25:53 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Ma kako kaže Bata, sve se to može opisati sistemom diferencijalnih jednačina. Kibernetika još nije umrla (u SSSR-u :) ).

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.07.2006. 16:33:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
Uglavnom je mlacenje slame... Kao i ostale drustvene nauke...

Mrzi me sad da objasnjavam sta i kako [po meni]...

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.07.2006. 16:58:42 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
^+1

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.07.2006. 19:02:13 

Pridružio se: 27.12.2003. 16:39:58
Postovi: 215
Godina: Dipl.
Smer: UK
Meni je najvise smetalo sto se sva resenja istocnih ekonomija vade iz konteksta i uzdizu u nebesa kao najbolja. Slabo ko spomene da su pre svega ljudi sa zpada stvorili te ekonomije(Japan, Juzna Kreja, Tajvan). Ljudi kao Boldridz i ostali drugari koji su dosli iz Amerike u Japan. Treba napomenuti da se posle drugog svetskog rata ogromne svote novca ulilo u Japan kako bi se stvorio neka vrsta kapitalistickog zida naspram komunisticke Kine i Rusije. Da ne smaram vise Japan ne bi bio Japan da to neko nije tako hteo, isto vazi i za Koreju i Tajvan.

_________________
Kad nam je bilo gore bilo nam je bolje
Ko dipr taj dismr.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.07.2006. 21:48:48 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
bLooez je napisao:
kliford je napisao:
Vecina teorije u menadzmentu je mlacenje prazne slame... Treba sve to uciti, ali u praksi.....

kliforde, zashto stalno 3pujesh da bilo koja drushtvena nauka mozhe da bude egzaktna kao matematike i fizike? si normalan?


:zbun:
Pa poenta i jeste u tome shto NIJE egzatkna.. ne mozes da kazes u menadmzentu:
postoji okruzenje tipa 1, tipa 2, tipa 3.
za tip 1 radi se to, to i to
za tip 2 se radi to, to i to
za tip 3 radi se to, to i to..

Ne.. mislim, mnogo toga u menadmzentu se ne moze klasifikovati, a cak i kad klasifikujes, to ne smes da uzmes u obzir kao apsolutnu istinu, nego kao orijentir... a stvarno kako se radi i kako se ponasa u odredjenim situacijama, to se uci kroz praksu... ispravi me ako gresim...

ako naucis za 10 menadzment ljudskih resursa, znaci li to da si nuacio da radis sa ljudima??

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.07.2006. 23:00:46 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
^^choveche pa ti nishta ne chitash poruke :]
ja ti gore upravo i napisao da menadzment kao i svaka druga drushtvena nauka NE MOZHE da bude egzaktan kao prirodne nauke [matematike, fizike, itd]

znachi, upravo ti kazhem isto to shto si napisao, jer stalno ponavljash kako je to mlacjenje prazne slame, i nije uvek 100% itd.
naravno da je tako. ne mozhesh ti choveka da svrstash u neq definiciju. zato i nije tako precizna nauka gde je sve oshtro definisano kao matematike i fizike.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group