Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 04.07.2006. 23:48:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.03.2005. 04:03:40
Postovi: 1129
Lokacija: На првој линији ;)
Godina: Dipl.
Smer: IS
stole je napisao:
Meni je najvise smetalo sto se sva resenja istocnih ekonomija vade iz konteksta i uzdizu u nebesa kao najbolja. Slabo ko spomene da su pre svega ljudi sa zpada stvorili te ekonomije(Japan, Juzna Kreja, Tajvan). Ljudi kao Boldridz i ostali drugari koji su dosli iz Amerike u Japan. Treba napomenuti da se posle drugog svetskog rata ogromne svote novca ulilo u Japan kako bi se stvorio neka vrsta kapitalistickog zida naspram komunisticke Kine i Rusije. Da ne smaram vise Japan ne bi bio Japan da to neko nije tako hteo, isto vazi i za Koreju i Tajvan.


Да, додао бих и Њемачку, прецизније Западну.

И да се само оградим нисам ништа лоше рекао о менаџменту већ само о појединим "менаџерима".
Они који мисле да су друштвене науке глупе или мање вриједне него природне могу да стану у исти ред са надри менаџерима.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.07.2006. 01:48:12 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
bLooez je napisao:
^^choveche pa ti nishta ne chitash poruke :]
ja ti gore upravo i napisao da menadzment kao i svaka druga drushtvena nauka NE MOZHE da bude egzaktan kao prirodne nauke [matematike, fizike, itd]

znachi, upravo ti kazhem isto to shto si napisao, jer stalno ponavljash kako je to mlacjenje prazne slame, i nije uvek 100% itd.
naravno da je tako. ne mozhesh ti choveka da svrstash u neq definiciju. zato i nije tako precizna nauka gde je sve oshtro definisano kao matematike i fizike.


pa ni ti moje ne citas :)
ja nigde nisam rekao da je mngmnt egzaktna nauka :)
ja sam isfrustriran na ono sto mngmnt predstavlja kod nas, na nacin kako se "uchi" i na vecinu nasih (pod "nasih" pre svega mislim srpskih, a delom i fonovskih) menadzera koji su samo nadrimenadzeri, kako rece cara....

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group