Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16.08.2005. 14:43:33 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.11.2001. 23:53:42
Postovi: 571
Lokacija: Уједињене Српске Државе
...ускоро и код нас.

FDI najavila prisustvo u SCG

Direktor najveće multinacionalne kompanije za podršku bankama i trgovini u poslovanju sa karticama i bankomatima u svetu 'Frst data internacional' [FDI] Devid Jetis najavio je prisustvo te kompanije na finansijskom tržistu Srbije i Crne Gore.
'Očekujemo da postanemo lideri u obezbedjivanju poslovanja sa platnim karticama u ovom delu Evrope i procenjujemo da će se ovo tržište razvijati s obzirom da je ove godine u SCG zabeležen najveći broj izdatih platnih kartica u svetu, osim Kine', kao i velikog stepena njihovog korišćenja u prometu', rekao je Jetis novinarima. FDI će pomoći domaćim bankama u implementaciji poslovanja sa platnim karticama uključujući i 'čip' [pametne] kartice, dok je donošenje novog zakonskog rešenja koji obavezuje trgovce da primaju kartice i najavljeno ukidanja čekova do kraja godine doprineti omasovljenju te vrste bezgotovinskog plaćanja. Generalni direktor FDI u SCG Boris Vujičić rekao je da ta kompanija bavi se i transferom novca od lica do lica. Vujačić je najavio da bi njihov klijent 'Delta banka' krajem meseca mogla da krene sa pružanjem nove usluge - plaćanje karticom putem interneta pošto FDI završava uspostavljanje 'sigurnog bezgotovinskog plaćanja', odnosno proces verfikacije 'Visa' kartice i 'kodiranja Master karda'.


http://www.ekonomist.co.yu/ekonews/list ... 790#id4790

_________________
Све што сте желели да знате о демократији, а нисте знали кога да питате...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2005. 17:51:47 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
OK, ali sve to kod nas vec postoji. I cip kartice i kupovina preko interneta (koristim Visu internet Vojvodjanske banke vec pola godine bez ikakvih problema).

FDI je ocigledno samo malo zvucnije ime (za koje nisam cuo) koje se malo reklamira pre nego sto udje na nase trziste, a ocigledno tu reklamu gura Delta jer ce im ovi biti partneri.

P.S. Kod nas je drugi najveci procentualni porast broja kartica po glavi stanovnika u svetu, a ne porast broja kartica uopste.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2005. 18:19:22 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2003. 21:32:42
Postovi: 2086
Lokacija: Zemun/Vranje
Godina: IV
Smer: UK
Ja vec koristim uveliko Maestro karticu delta banke za online placanje racuna. Svi koji imaju ovu karticu neka traze mini CD u bilo kojoj ekspozituri Delta banke i moci ce da placaju online. Mnogo je koristno, vise ne cimam uopste do neke banke da bi platio racun.
A mislim da moze i devizno placanje, samo ja nemam devizni racun :)

_________________
Sve je lako kad si mlad


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2005. 18:55:48 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
а где код нас може да се плаћа on-line картицама?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2005. 21:36:00 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2003. 21:32:42
Postovi: 2086
Lokacija: Zemun/Vranje
Godina: IV
Smer: UK
Momo, to nisu on-line kartice. Maestro kartica, bar ova koju ja imam je kreditna kartica. Sto znaci, mozes da trosis onoliko koliko imas na racunu. A ako imas racun otvoren banci i taj mini CD mozes da placas struju, telefon, skolarinu. Posle placanja ostampas priznanicu na stampacu ako je potrebno i to je cela tehnologja.

_________________
Sve je lako kad si mlad


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2005. 21:40:17 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
a tema je o on-line plaćanjima... koliko se ja razumem, on-line uglavnom znači kupovina dobara i plaćanje usluga na Internetu

da li to za plaćanje vode/struje itd. vršiš na sajtu ili kako?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2005. 21:45:16 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.06.2003. 21:32:42
Postovi: 2086
Lokacija: Zemun/Vranje
Godina: IV
Smer: UK
Momo, tema je placanje karticom preko interneta. Nisam promasio temu kad sam ovo napisao.
Placanje se vrsi preko sajta online.deltabanka.co.yu
Prosetaj se do neke banke i raspitaj se malo kako to izgleda i koje su koristi od toga.
Na ovaj nacin na sajtu popunjavas uplatnicu i posaljes se, odmah ti sa racuna skinu tu sumu koju uplacujes i to je to. Isto kao u banci ili posti kad pounjavas uplatnicu i platis pare. Samo ovo radis sa neta.

_________________
Sve je lako kad si mlad


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2005. 21:55:32 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
nisam te najbolje razumeo, skapirao sam sasvim drugačije

znam to za banke, ima i u mojoj (ne,nisam u Delti)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.08.2005. 22:41:38 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
mishaa je napisao:
Momo, to nisu on-line kartice. Maestro kartica, bar ova koju ja imam je kreditna kartica. Sto znaci, mozes da trosis onoliko koliko imas na racunu.


Maestro bi se moglo nazvati Master Light ;)....dakle, nije KREDITNA, vec DEBITNA kartica. Trosis samo to sto imas na racunu.

Mishaaa prica o Home Bankingu i konkretno, za Deltu uopste ne moras da imas tu Maestro karticu da bi placao preko Home Bankinga. Dovoljno je da imas racun neorocene dinarske stednje (ne placa se mesecno odrzavanje (mislim 100din), ali Delta banka ti ne daje Maestro i DinaCard uz taj racun).

Misho, online placanje o kome se prica u ovom topicu je odes na shop.sajt.com, kazes kupujem to i to, ukucas broj kartice, platis i oni posalju robu...

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2005. 00:21:08 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
augh, ljudi... sad se setih......

Imam vec 10-ak meseci Dina i Visa karticu Meridijan banke... Meni je sluzila samo za dizanje novca sa racuna... to je kao studentski paket, za dz sam dobio i nalog i sve, fora je da sam morao da imam 9 uplata preko racuna u prva tri meseca...
i planirao sam da uplatim, ako ne struju i sl, onda u dobrotvorne svrhe 9 puta po jedan dinar... ali sam zaboravio da to uradim :D
joooj...

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2005. 08:41:12 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pedja je napisao:
...Misho, online placanje o kome se prica u ovom topicu je odes na shop.sajt.com, kazes kupujem to i to, ukucas broj kartice, platis i oni posalju robu...


To ja i radim sa mojom Visom internet VoBanke - amazon.com i tako to. Jedino sto u americi imaju neki glupi zakon po kome niko van amerike nemoze da narucuje elektroniku i tako te stvari :(

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2005. 12:53:09 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
а да ли постоје домаћи сајтови где је то могуће? не мислим на paypal налоге
можда FDI то оће да уведе овде...можда


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2005. 14:27:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01.10.2002. 17:36:16
Postovi: 411
Godina: Dipl.
Smer: ME
Visa Virtuon kartica je najbolje resenje za placanje preko neta.

_________________
The mind is like a parachute. It works best when it is opened.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.08.2005. 17:01:48 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
BWMarija je napisao:
Visa Virtuon kartica je najbolje resenje za placanje preko neta.


Tek od skoro je postala podjednako dobra kao i kartica VoBanke, a jos uvek je skuplja. Naime u prvo vreme sa njom nisu mogle da se vrse transakcije na nekim veoma poznatim internet stranama. Za vise informacija poglegajte TOP teme na http://www.elitesecurity.org/tema/16925 ... isen-banke

@Moma
FDI ce mozda da pogura stvari, ali mislim da su nasi sajtovi mogli to i ranije da srede sa nekom drugom inostranom kompanijom da su hteli.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.08.2005. 16:11:54 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.05.2004. 08:06:14
Postovi: 1088
Lokacija: Weedikovac
Virtuon rulez. Idite lepo do bilo kog Raiffeisena, raspitajte se (moze svako da je dobije).


Citiraj:
Tek od skoro je postala podjednako dobra kao i kartica VoBanke, a jos uvek je skuplja.


Skuplja? Virtuon se dobija besplatno... provizije za transakcije su minimalne

_________________

I never apologize
I'm sorry, but that's the way I am


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.11.2005. 15:57:12 

Pridružio se: 08.07.2002. 22:34:48
Postovi: 92
downt je napisao:
Skuplja? Virtuon se dobija besplatno... provizije za transakcije su minimalne


Ako je 20 evra (koliko iznosi depozit koji mora uvek da stoji na racunu) besplatno, onda si u pravu...

Kod Vojvodjana ne postoji takvo ogranicenje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.11.2005. 19:33:03 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Depozit? Dobijes ga nazad po isteku kartice ili kada odlucis da ga ne koristis? Zvuci prakticno kao i da si rekao besplatno :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.11.2005. 10:03:45 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.07.2002. 12:41:08
Postovi: 1490
Lokacija: office
Godina: Dipl.
Smer: IS
e sad...uzmes viza virtuon karticu i nadjes nesto na amazon.com...i vidis tamo cenu od $17...

da li je to stvarna cena koju platis dok ne dobijes paket i koliko je sad sve to cimanje da ti nesto stigne na kucu?

nemam uopse iskustva sa ovim...

_________________

Can't help....help....help
Loving that man....man....man
Man of mine....mine....mine
I just can't help

I Can't Help Loving That Man
bjork


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.11.2005. 10:17:31 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
ne. to nije krajnja tzena. uvek imash shipping troshkove. koji u zavisnosti od velichine [masivnosti] i shipera [koja imenitza :] umeju da budu i sqplji od same stvari koju qpujesh.

1. najbolje je da izaberesh [ako postoji] shiping via UPSa ili DHLa jer su oni sada prisutni kod nas, i oni cje ti [za relativno male pare] doneti tu stvar na qcju, brzhe od nashih poshtara.

2. ako idesh klasichnih transportom [drumski] postoji varijanta da ti nashi na tzarini jednostavno zadrzhe to shto qpujesh, a ako prodje tzarinu da bude otvarano itd. zatim, stigne ti iz poshte da imash paket i da dodjesh tamo da ga poqpish, i da [pored toga shto si kartitzom platila shipping na sajtu] josh dodatno platish i u poshti za paket.

3. ako je neshto krupno, i stizhe avionom, spremi se da odvojish doooooooooobre pare za tzarinu [isto vazhi i ako stizhe drumom, moracjesh da lichno odesh na tzarinu. zato je za krupne stvari bolje uzeti transport avionom, chisto da ne idesh posle do granitze posle] i tamo cjesh da se tzimash bukvalno par dana sa shpediterima, dok to na kraju ne dobijesh. i UVEK uzmi _drzhavne_ shpeditere, oni su najjeftiniji [i najsporiji, ali koga briga] dok cje te ovi privatnitzi odrati.

eto, bio sam opshiran, nadam se da je pomoglo :]
ako ima josh neshto nejasno - feel free.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.11.2005. 08:43:49 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.07.2002. 12:41:08
Postovi: 1490
Lokacija: office
Godina: Dipl.
Smer: IS
e hvala bluez.

znaci da bih kupila na netu moram da vodim racuna kakav je shiping (postari ili DHL) i da li ide na carinu. i naravno moram imati odgovarajucu karticu!

ako necu bash da se cimam sa carinom, bolje da ni ne narcuchujem. jel to ta logika? : )

i da li tu uopste ima ikakve logike? mislim...ja bih za sada kupila...kozni kaish : ) jel to sad vredno cimanja...

_________________

Can't help....help....help
Loving that man....man....man
Man of mine....mine....mine
I just can't help

I Can't Help Loving That Man
bjork


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.11.2005. 10:44:58 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
shiping uglavnom nude u sledecjim varijantama [via road, via plane, dhl, ups... ]

najbolja varijanta je dhl/ups, pa avionom, pa na kraju obichni _zemaljski_ transport koji cje ti odraditi nashi poshtari.

a ne tzarini se svaka roba. samo tehnika, i josh neke tako malo krupnije i _egzotichne_ stvari. ne znam tachno shta sve.

npr, za taj kaish necje niko da ti trazhi tzarinu, eventualno cjesh morati da idesh u poshtu po njega [ako ne naruchish dhlom] i da tamo platish 100-200din u zavisnosti koliki je paket u koji ti ga umotaju i poshalju sa sajta.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.11.2005. 11:17:10 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.07.2002. 12:41:08
Postovi: 1490
Lokacija: office
Godina: Dipl.
Smer: IS
bLooez je napisao:

najbolja varijanta je dhl/ups, pa avionom, pa na kraju obichni _zemaljski_ transport koji cje ti odraditi nashi poshtari.



pa jel ja sve to moram da navedem kako hocu da mi stigne?

_________________

Can't help....help....help
Loving that man....man....man
Man of mine....mine....mine
I just can't help

I Can't Help Loving That Man
bjork


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.11.2005. 17:39:16 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
aleksaX je napisao:
bLooez je napisao:

najbolja varijanta je dhl/ups, pa avionom, pa na kraju obichni _zemaljski_ transport koji cje ti odraditi nashi poshtari.



pa jel ja sve to moram da navedem kako hocu da mi stigne?


ja sam loshe napisao. hteo sam da rangiram transport po brzini :]
dakle - po tebe je najbolji dhl [ali i najsqplji], posle njega najbolji je avionski transport, pa tek na kraju je kao poslednja alternativa drumski.
ovako je ispalo kao da sam napisao da ga prvo vozi dhl, pa avion pa na kraju poshtari :]

lm, sve to zavisi od sajta. ako sajt ima u ponudi za srbiju opciju da ti stigne neshto dhlom ili upsom, to cje postojati kao varijanta, i pored toga cje biti istaknuta extra tzena za to. pa ti ako hocjesh - uzmi dhl, ako necjesh sticji cje ti klasichnim putem.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.11.2005. 12:57:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.09.2002. 18:43:05
Postovi: 552
Lokacija: Inner Mind
Godina: Dipl.
Smer: IS
S obzirom da sam se prvenstveno zanimao za knjige, mogu samo na tu temu da podelim par komentara. Amazon.com je najbolja destinacija za sve one koji žele što jeftinije da prođu, jer nisam uspeo pronaći niže cene od onih koje se tamo nude. A pretraživao sam dosta.

Međutim, najveći problem predstavlja poštarina koja je za slanje u Srbiju previsoka u smislu da znatno "optereti" cenu knjige te na kraju, cena paketa znatno poraste. Pa se postavlja pitanje isplativosti. Jedina varijanta koja može doneti neku uštedu jeste imati nekoga u USA, jer bi se time mogla načiniti ušteda od oko $3 ili nešto jače po paketu u kome se nalazi samo jedna knjiga. Potom, taj poznanik bi vam klasičnim putem poslao pošiljku, što je sića čak i da vi pristanete da platite poštarinu. Iako su ova izračunavanja vršena pre godinu i po dana, siguran sam da se malo šta promenilo.

Naravno, problemi koje je blooez naveo (carina, otvaranje paketa, itd.) i dalje stoje i predstavljaju osnovnu smetnju ostvarenju ovh ideja. Doduše, tu je uvek DHL i slični servisi, ali to tek diže cenu u stratosferu.

Ja sam još pokušao preko pronalaženja veza u IPSu ne bih li preko njih došao do pojedinih naslova. Uspelo je par puta, dok je "veza" radila tamo. ;) Jeste da se tom prilikom čeka najduže (jer IPS ima utvrđene datume kada se vrši naručivanje novih pošiljki i kada one mogu da stignu, te cela ta priča oko nabavke knjiga može da se realizuje tek za dva meseca), ali je najsigurniji način da će vam knjige stići, da ih niko neće otvarati i tom prilikom oštetiti usled nestručnog i nemarnog rukovanja.

Treći način, koji trenutno ispitujem, jeste da utvrdim postoji li neko ko bi to uradio za mene, naručio knjigu iz inostranstva, proverio mi pritom cenu i pitao prihvatam li je i dopremio je nakon potvrdnog odgovora. Međutim, i tu je mrka kapa - našao sam The English Book, ali njih zanimaju samo GBP, što preračunato u dinarima uvek ispadne preskupo. Plus, tu je i provizija koju oni uzimaju, te sve kada se sabere, ne isplati se osim ukoliko vam određeni naslov nije preko potreban. IPS i Plato me ne zanimaju, za njihove cene i ugradnje znam, a sada sam video da su svi tu negde istoga ranga, te da značajne razlike nema.

Neverovatno je i tužno u isto vreme, da nema nikoga ko makar za knjige može da ponudi neke bolje uslove. A da ne pričamo o užasu spoznaje da je ovde teško doći i do dobrih naslova. Te bih zaista cenio ukoliko neko ima info o mogućnostima povoljnije nabavke knjiga...

... a pričati o nabavci nečeg daleko skupljeg i robusnijeg od samih knjiga, mislim da zalazi u domen SFa... stvari se znatno usložnjavaju i komplikuju.

_________________
Spavah i sanjah da je život Radost.
Probudih se i videh da je život Rad.
I radih, i gle, Rad bi Radost.


Putuje bez puta
I put se za njim rađa.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 24.11.2005. 13:54:02 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Adept, pokusaj da kontaktiras ove iz educana, oni ce kao sigurno da ti sve to dopreme, ali placs regularne troskove, plus njihova proivizija. Ali, valjda, placas tek kada dobijes proizvod...

Mada, s druge strane cujem da se ljudi zale da se ponekad dugo ceka...

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group