Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 02.02.2005. 15:41:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29.11.2004. 16:44:53
Postovi: 196
Lokacija: Nbg
Godina: Dipl.
Smer: ME
Koliko znate o finansijskom lizingu? Za koje ste lizing kompanije culi? Kako? Sta vas je posebno privuklo?
Unapred hvala na odgovorima! :hvala:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.02.2005. 19:37:10 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Privuklo? Mogucnost da kupim bolji auto za manje pocetno ulaganje.

Odbilo? Zaposleni u kompanijama....u oglasu stoji, "pozovite da se dogovorimo" ili "izlozite svoju situaciju i pronacicemo zajednicko resenje"....
E, pa ja sam hteo da uzmem Cooper S na lizing, da platim 50% odmah i da ga otplatim za 12 meseci.
Posto nemam dovoljno visoko redovno primanje u Srbiji, hteo sam da stavim hipoteku na nekretninu (poslovni prostor u 6x vecoj vrednosti od automobila odnosno 12x vecem od iznosa za koji me finansiraju). Imao sam jos neke mogucnosti, ali ovo je najjednostavnije (procedura traje nekoliko nedelja, ali nema komplikacija).

Posle 2 dana zivkanja svih kuca koje sam pronasao da se bave tim poslom, jedino sam od Hypo lizinga dobio predlog da dodjem na razgovor da pokusamo nesto da uradimo, ali da je minimum otplate 2 godine i da je maximum ucesca 30%. I ocemu da se tamo dogovaramo?!?
Ostali su mi samo izdeklamovali svoje modele lizinga i nije bilo mogucnosti za dalji razgovor.

Ne znam kako sada funkcionise posle uvodjenja PDV-a, ali letos nije moglo nista da se dogovori. Naravno, moj slucaj jeste bio specifican, ali su se svi rekalmirali da izlaze u susret klijentima i prave dogovore i za specificne slucajeve!

Uzeh polovnu Pumu i pravo da ti kazem, vise sam nego zadovoljan sto nisam uzeo nov auto....pusti pricu...da se nerviram kad god me klinci roknu grudvom ili loptom? Neki drugi put :)

Iskustvo jednog mog drugara (kupio je u oktobru Astru classic) je samo potvrdilo da nisam pogresio sto sam odustao od cimanja sa lizingom. Kaze, to ti je zlo. OK kada kupis nesto na kredit za manje para, ali ovako 300evra svakog meseca cap za auto, koji jos i nije tvoj. Strasno. Kamate ubijaju kao da su dinarske, a ne devizne (placas u dinarima, ali u odnsou na evro)...
Citiram:"To je samo za ljude koji iz odredjih razloga (kao sto je on imao) moraju da poseduju nov auto, a nemaju mogucnosti da ga plate odjednom. Nikakva usluga."

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.02.2005. 19:42:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.09.2004. 13:39:27
Postovi: 209
Lokacija: Neverland.
Mene ubija u pojam činjenica da npr. auto kupljen na lizing zapravo nije vlasništvo kupca već vlasništvo lizing kompanije... Pri tom, sve i da imaš keša da iskeširaš zadnje rate, ne možeš pre određenog vremena...

Mene to ubija u pojam, da vozim ili koristim nešto što nije moje.

U principu mrzim ta upuštanja u rat race...

_________________
klik-klik.com | New Media
Baza Znanja | Znanje je moć


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.02.2005. 00:21:43 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Po novom zakonu (tj. uredbi, mi u Srbiji nemamo zakone), ne placa se prenos vlasnistva po zavrsetku lizinga. To se ranije placalo....5% kataloske vrednosti auta....

Malopre sam video da u novom SAT-u ima neki tekstic o tome.....tema je sta moze da se kupi za ratu do 150e mesecno....

Ovih dana svi luduju sa nekim popustima....
Kalos sa klimom i sve na struju u njemu....96xx e (sa carinom i PDV-om).....Astra Classic II 1.6@100ks za nesto sitno preko 13k....isto klima itd....

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group