Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 01.07.2004. 15:28:23 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
u kojoj domaćoj/stranoj banci je najbolje otvoriti (dinarski) žiro-račun? I, zašto?

LM, bilo bi lepo da neko da kratak opis (kartom zahvata :cool: ) otvaranja žiro računa.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.07.2004. 18:19:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.12.2003. 11:53:08
Postovi: 462
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Momo,
ne znam za sta ce ti ziro racun. Ako ti treba da na njega primas neke povremene prihode za to moze da ti posluzi tekuci ( nema provizije pri podizanju novca ). Ziro racun se primenjuje kad je neophodno neko ekstra oporezivanje ( za divdende i prodaju akcija i sl. ) i kad podizes pare sa ziro racuna naplacuje se provizija 0,5 do 1 %.

U Raifaissen banci je najmanja provizija, cini mi se 0,5% ali postoji minimalna provizija ( mislim da je 50 din ) koju moras da platis i ako podizes dinar i ako podizes 10 000, pa ti vidi da l' ti se isplati.

Ziro racun mozes da imas samo jedan. Posedovanje dva je krivicno delo.

Posto ja ipak mislim da je tebi potreban tekuci racun evo sta treba da znas:
Za tekuce racune se naplacuje mesecno ( negde i kvartalno odrzavanje ) koje se krece od 60 din za 4 meseca do 250 din mesecno ( u HVB banci ).
U tim skupljim bankama dobices za iste pare i devizni racun i elekrtonsko placanje i jos svasta, a u jeftinijim ( Delta ) dobijes uvid u stanje preko interneta, telefona, sms-a, maestro karticu ( besplatno, a moze da bude i na odlozeno placanje ako imas stalne prihode ) i to je sve.

Da bi otvorio tekuci racun obicno terba neka inicijalna uplata i te pare mozes posle da trosis, a samo otvaranje je besplatno osim u Societe General banci gde kosta 1000 dinara.

Zbog svega gore navedenog, iz licnog iskustva ti preporucujem Delta Banku.

_________________
Java primeri | MilStan's Homepage


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.07.2004. 13:12:10 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
treba sebi da otvorim račun kako bi svi koji žele novčano da pomognu FF-u mogli da uplaćuju :)

kako to realizovati a da bude što jeftinije?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.07.2004. 14:58:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21.12.2003. 11:53:08
Postovi: 462
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
E vidis, za to ti treba tekuci racun. Danasnji tekuci racuni su vrlo slicni racunima firmi, tj. kad ti neko uplati pare one odmah legnu, ne lezu prvo na racun banke, pa banka upucuje tebi nego to sad ide direktno. Mislim cak da moze neko da ti uplati preko najobicnije uplatnice, naravno u bilo kojoj banci/posti.

Najbolje da odes u neku banku i licno pitas. U delta banci su dosta strucni i sve ce ti objasniti, samo rec sta te interesuje. Mogu da ti preporucim Delta banku u Makedonskoj ulici ( u zgradi opstine Stari grad - tj. sa strane malo krenes Nusicevom i tu je banka ), oni su dosta strucni.

_________________
Java primeri | MilStan's Homepage


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.07.2004. 21:04:32 

Pridružio se: 19.04.2002. 09:26:00
Postovi: 130
Lokacija: Bg
Delta je ok. Za te svrhe ti je maltene sve jedno koju banku uzmes, razlike nisu velike. Mislim da u svakom e-magazinu imas uporedni pregled svih banaka.



Edited By synergetic on 1088885359

_________________
Akcija oslobadja straha i sumnje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.08.2004. 13:03:53 

Pridružio se: 20.08.2004. 12:35:18
Postovi: 293
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: ME
[color=#000000]Da bi neko otvorijo tekući račun mora da ima potvrdu od firme da je stalno zaposlen, ako to nemaš možeš da otvoriš debitni tekući račun (kod Delta banke sigurno). Žiro račun možeš da otvoriš bez obzir da li si stalno zaposlen. Jedina začkoljica kod žiro računa je to što možež da pedižeš pare samo tamo gde si otvorijo račun (u toj ekspozitur) naravno ako imaš para ne računu.

_________________
Ne očekujte NIKADA da će neko drugi dati smisao vašem životu. TO MORATE SAMI !!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.08.2004. 13:22:59 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Mima07 je napisao:
[color=#000000]Jedina začkoljica kod žiro računa je to što možež da pedižeš pare samo tamo gde si otvorijo račun (u toj ekspozitur) naravno ako imaš para ne računu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.08.2004. 13:41:14 

Pridružio se: 20.08.2004. 12:35:18
Postovi: 293
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: ME
Kada imaš debitni tekući račun možeš da podigneš u bilo kojoj ekspozituri pare, naravno ako imaš nešto na računu. Ali žiro račun je nešto sasvim drugo. Većina (skoro sve ) banaka uvode debitne tekuće račune pa postoji velika verovatnoća da će žiro računi prestati da se koriste kao do sad za honorarna primanj već će verovatno da služe samo za sakupljanje novčenih sredstava za neke humanitarne akcije, fondove i sl.

_________________
Ne očekujte NIKADA da će neko drugi dati smisao vašem životu. TO MORATE SAMI !!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 31.08.2004. 23:11:13 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.11.2001. 23:53:42
Postovi: 571
Lokacija: Уједињене Српске Државе
Вујаклија je napisao:
Е, ја сам дуго имао жиро рачун код Комерцијалне банке и онда су ми једном приликом кад сам дошао да подигнем лову рекли да се нешто мења у систему пословања и да ће мој жиро да претворе у (дебитни) текући. И дадоше ми нову картицу и нови број, и од онда ја имам текући који ми ради потпуно исто као и стари жиро, с тим што паре могу да подижем у било којој Комерцијалној, докле год имам нешто на рачуну.

Сличан случај, с тим што ја нисам издржао ту глупост да новац морам да подижем само у једној експозитури, и пређох у Делту. За сада све функционише беспрекорно. Кориснички севрис ради цео дан - за све детаље их слободно "малтретирајте" на 3537010.

_________________
Све што сте желели да знате о демократији, а нисте знали кога да питате...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.09.2004. 22:04:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2003. 20:16:31
Postovi: 553
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: UK
Da li si uzeo Maestro karticu kad su ih "delili" ? (bilo je price o tome na forumu)
Zar se sa tom karticom ne otvara automatski i racun.
Ako je jedina svrha za uplate za FF onda bi to trebalo da posluzi.

_________________
HEAR ME ROAR !


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group