Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 16.07.2004. 13:41:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.05.2004. 08:06:14
Postovi: 1088
Lokacija: Weedikovac
E ovo je već konkretan odgovor, pojašnjava situaciju (i ne samo meni), bravo strategy :namig:

_________________

I never apologize
I'm sorry, but that's the way I am


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.07.2004. 12:39:36 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
ali ima jedna stvar....
zar mislis da kada budes dosao do vrha ima iceg da se secas???
onda ispada sve jedno koji si fax zavrsio mozes ako se pokazes da budes menadzer....
a sa fonom imas problema da se zaposlis....

2 situacije...
zavrsis fon zaposlis se u komercijali pa napredujes i kada stignes na vrh niceg bse ne secas i nista ti fon ne znaci....

ili

zavrsis neku glupu visu polovnu ili nesto slicno i lako se zaposlis na komeercijali i stignes na vrh.....ionako se niceg neces secati sa faksa ..pa sto onda ici na fon....
evo primer...cale moje devojke je prvo radio kao vozac u inex a.d. zatim postao sef garaze...
zatim postao portir..i tu je sve upoznao .....zatim polako napreduej i postaje direktor kadrovske sluzbe a zatim je postao neceg drugog ...ne secam se vise ali pogledaj razvojni put...vozac=>direktor.....

e sad dali je bolje zavrsiti nesto sa cime ces lakse da se zaposlis na tim pocetnim poslovima ili zavrsavati fax koji ce da ti znaci(mozda) jedino ako dodjes na vrh???

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.07.2004. 12:53:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Pa, postoji uslov da bi neko postao gen. direktor preduzeca... odnosno bez odredjene diplome se ne moze napredovati na vishe pozicije... e, to je razlog shto deru sa shkolarinom na fakultetima...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.07.2004. 19:38:28 

Pridružio se: 06.07.2004. 14:04:34
Postovi: 5
Strategy, Vita kaze upravo to. Sta ce nam FON ako smo mogli da zavrsimo tamo neku visu poslovnu? :udri:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.07.2004. 07:37:50 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.11.2001. 08:45:08
Postovi: 4717
Lokacija: Novi Bgd.
Godina: Dipl.
Smer: IS
Te priče o vozaču koji postaje direktor su strvar prošlosti, kao što je i mogućnost da se diplomom postane direktor a da se pojama nemo o vođenju firma. To je naš samoupravni socijalizam dozvoljavao, ali valjda će ga uskoro ukinuti kad popljačkaju još ono malo društvene imovine (samo zbog toga je i održavaju u životu).

Evo priče iz Raške. Glavni like je čovek pod nadimkom Puja (SL ga verovatno zna). Čoveku je moja kuma predavala jednoačine sa 1 nepoznatom u večernjoj osnovnoj školi! Kasnije je lik "završio" srednju školu tako što je kupio diplomu verovatno neke srednje škole sa Kosmeta. Posle je upisao višu turističku. Tu je ispite ili plaćao ili rmbačio za profesore ili molio partijsek kolege da mu pomognu oko nekog reakcionarnog proesora koji njega komunistu tamo zavitlava na nekom nevažnom predmetu, ili je polagao tolio puta da su se profani na kraju sažalili. I da sve ispite osim Engleskog.

Tu se našla neka teta koja je bila imuna na sve prethodno opisane metode. I na kraju se sete fore. Kad ga je prozival profesorka ustane njgov drug iz Raške i kaže kako je on juče umro, kako ga je njegova majka zamolika kao prijatelja pokojnika da ode u Beograd i da nju, profesoricu zamoli za šesticu, jer bi eto želela da na odar stavi indeks sa svim položenim ispitima. I žena proguta priču i lik završi višu školu.

I tako je bambus postao direktor Putnikovih hotela na Kopaoniku, Motela u Raški i gomile ugostiteljsikh lokala. I ne da se opario nego se rasturio.

To je danas moguće samo u još uvek državnim preduzećima koja imaju lovu. Npr. moja drugarica moje sestre i njena sestra koje su preko veze upisale PTT školu kada zvanično niko iz Beograda nije mogao. A to je škola u kojoj se uči manje nego u osnovnoj. I odmah se zaposlile, ušle u sindikat, planinarsko društvo PTT-a... Upisale više Poslovne i PTT škole, ali je to bilo iznad njihovih kapaciteta, pa su se prebacile na Megatrend višu. I one će izvesno postati neke šefice u nekoj pošti, a kasnije možda i kontrolorke. Teško njenim podređenim!

Rodi me majko da bidnam šalteruša!

_________________
Oni hipotetički kostrukti o kojima se može govoriti kao o konzistentnim i relativno trajnim dinamičkim sistemima koji objašnjavaju veći deo procesa motivacije, obuhvatajući i ciljeve i motive kroz njihove međusobne relacije, čime se mogu uslovno..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.07.2004. 11:07:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Opoku je napisao:
Strategy, Vita kaze upravo to. Sta ce nam FON ako smo mogli da zavrsimo tamo neku visu poslovnu? :udri:

Pa, kao shto je Zlatko vec rekao... to je bilo nekada...
sada se sve vec menja... shto reche moj cale, sutra te nece ni pogledati ako nemash diplomu... i za svaku vecu (i odgovorniju) funkciju morace se posedovati diploma jer nisu danas ljudi budale pa da nestuchnim ljudima poveravaju posao da vode ili niti ce poslovni partneri da pokrecu milionske projekte sa ljudima koji su mesto zasluzili rodbinskim vezama i lovom u mutnom...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 04.08.2004. 11:22:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.01.2003. 19:22:12
Postovi: 1064
Godina: IV
Smer: ME
Ima dosta firmi (konkretno u BGD-u) koje bas bas traze 'sveze' fonovce bez iskustva zato sto zele coveka 'po svojoj meri', a ne naduvanje iskusne koji pritom nemaju veze sa poslom, a ni zivorom..

_________________
2+2=5


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2004. 00:41:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.10.2002. 20:30:21
Postovi: 180
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pa ovde stvarno moze svasta da se procita... Bas ima raznih ljudi na FONu. IPak, najvise od svega se uzasavam ljudi koji ne znaju sta ce sa sobom pa kao, ajde na menadzment. I onda kad zavrsis ti si menadzer... Ja paralelno sa fakultetom radim jedan honorari poslic. Poceo sam jos u gimnaziji. Racunari, hardver, prodaja na veliko i malo, odrzavanje ISa (i to za ozbiljne klijente LHB, Advokatska komora, MMA...). E u ovom grmu lezi zec. Prava znanja koja mozete da kesirate, tesko da cete naci na fakultetima i visima skolama. Ono sto mozete da unovcite dobro je znanje koje steknete sami ili uceci od iskusnijih u oblastima koje vas interesuju. I druga jako jako tuzna stvar, brdo ljudi nema nikakvih spec. interesovanja... A mendzer mora da bude sve osim lenj i ucmao. Morate da gajite stil, morate da se osecate kao menadzer u dusi, morate da gutate informacije. Menadzer znati sam sebi naci posao, sam raditi za sebe i ne cekati sa velikim znakom pitanja iznad glave :" A gde cu da se zaposlim? A sta cu da radim? A za koga cu da radim?" Ako ste se prpoznali, nema od vas menadzera, vi ste foprmirani kao najamni radnik i pod hitno morate da se menjate (ako mozete) u sledecu formu - Radicu za sebe. Radicu to, to i to. Znam i kako, ovako ovako i ovako. Menadzer mora da ima muda, velika muda. Tesko onim namontiranim cicama sa naseg faxa koje kad ustanu prvo se krece i farbaju sminkom 2 sata, pa onda solarijumcic, pa fitnes, pa kafic, pa mobilni, pa porukice, pa bele pantalonice ili minic, pa malo roze tangice da sevnu... A mozga i znanja dovoljno da se prepise sa puskice... Takve uglavnom zavrse kod tate u firmi koji ih placa samo zato sto su u krvnom srodstvu ili kod nekog budze kao sekretarica... Ali ipak verujem u FON, i ne dozvoljavam da niko poredi moj fakultet sa Megatrendom, Karicima ili ne daj BOZE Zecevicem!!!! Bio sam skoro na jednom seminaru EU, trajalo je 10 dana i bilo je ljudi sa Ekonomije, Prava i Politickih, ETFa, PMFa. E mi sa FONa ne da mozemo da se nosimo sa njima, nego smo ih odvaljivali...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2004. 14:24:01 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
ma da ...
ja cu da radim za sebe ,ja znam gde cu da se zaposlim,znam za koga cu da radim.....


ma daj bre ...pa nisu ovo fifmovi.....

bas me zanima konkretan primer.....
neko ko je toliko pun sebe siguran ,ima stil i sl. da da isprica svoj razvojni put....

Citiraj:
, vi ste foprmirani kao najamni radnik i pod hitno morate da se menjate (ako mozete) u sledecu formu - Radicu za sebe. Radicu to, to i to. Znam i kako, ovako ovako i ovako


sam o me zivo zanima odakle mi takvo saznanje sta cu da radim i kako...mozda imam par stotina holjada evra u dzepu pa da sam osnujem svoji firmu .... :laugh: :laugh:


Citiraj:
Menadzer mora da ima muda, velika muda.


da da....i ja sam gledao scarface.....
samo zusto i ne #### zivu silu...tako ces najboljeda uspes.... :bljak:

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.08.2004. 14:45:46 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.05.2004. 08:06:14
Postovi: 1088
Lokacija: Weedikovac
Billy Idol je napisao:
IPak, najvise od svega se uzasavam ljudi koji ne znaju sta ce sa sobom pa kao, ajde na menadzment.

[color=#000000]E nije tačno !

_________________

I never apologize
I'm sorry, but that's the way I am


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2004. 00:11:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.10.2002. 20:30:21
Postovi: 180
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pa evo da odgovorim. Menadzer mora da ostane i hladne glave.
A meni se cini da ovde ima dosta usijanih... Zar te na fakultetu
Vito nisu naucili da je kapital poslednja cigla u piramidi zvanoj biznis? Da li je Mile Dragic imao pocetni kapital? Da li je Bogoljub Karic imao pocetni kapital? Nije... Dobili su kredite...
Znam da cete sada da razvezete teoriju zavere i rekla kazala...
Dzabe! Ljudi su napravili imperije i na to nema sta da se kaze. Ali ne morate da napravite imperiju, napravite ugodan zivot sebi... SVe je stvar organizacije, talenta inteligencije i VOLJE.
Mozete da sipate po meni drvlje i kamenje, da kazete da izmisljam toplu vodu, ali ta topla voda je mojih 9,45 na fonu
i prosecna kinta od 500 evra mesecno, a nigde nisam zaposljen, ne radim ni za koga vec za sebe. I redovno idem na predavanja. Treniram, imam devojku, i poticem iz RADNICKE porodice.Prodajem znanje (koje sam skupljao 7 godina)... za menadzera treba jednostavno da se rodis... I u svaki segment zivota ukljuci marketing... to pali...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2004. 00:16:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.10.2002. 20:30:21
Postovi: 180
Godina: Dipl.
Smer: ME
Downt, da tri kazem samo, moja komsinica koja je na defektologija dala uslov za trecu godinu prebacila se na Zecevica i sa 6 polozenih ispita dobila diplomu. O cemu da pricamo dalje? Prof marketinga na zecevicu kune se da 3P (cena, proizvod i promocija) cine elemente m. mixa... A o Engleskom? TReba ga znati, ali mislim da je glupo na drzavnom faxu gurati taj fazon... Ovo je ipak Srbija... Ja sam pre za to da se u 3 i 4 uci jos jedan ili dva strana jezika i da na kraju dobijes diplomu...


Pozdrav!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2004. 08:43:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.02.2002. 01:00:26
Postovi: 336
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Citiraj:
ali ta topla voda je mojih 9,45 na fonu
i prosecna kinta od 500 evra mesecno, a nigde nisam zaposljen, ne radim ni za koga vec za sebe. I redovno idem na predavanja. Treniram, imam devojku, i poticem iz RADNICKE porodice


Bravo decko ti si nas idol.

Citiraj:
za menadzera treba jednostavno da se rodis


Mozda i imas 9,45 ali ako si bar nesto mogao da naucis na fonu je da se menadzeri ne radjaju nego stvaraju , inace niko ne bi isao na fakultet. Ti koji se radjaju mozda spada samo 1 posto.

_________________
"Youth ages, immaturity is outgrown,
ignorance can be educated, and drunkenness sobered,
but STUPID LASTS FOREVER"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.08.2004. 18:37:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17.10.2002. 20:30:21
Postovi: 180
Godina: Dipl.
Smer: ME
Da, za menadzera treba da imas predispozicije... psiholoske...
sta je sa mozgom? :grin: Znanja koja stices na faxu, pre svega teoretska su ti podloga. I jos nesto, po mom misljenju sa kojim mozete a ne morate da se slozite: Da bi postali jednog dana dobar menadzer (ma kako to zvanje dozivljavate, a vidim dozivljavate ga raznoliko) trebalo bi da malo u zivotu i nesto fizikalisete. Kada naucite da cenite fizicki rad (bilo kog oblika, ne samo kopanje kanala itd..), naucicete da cenite i fizicke radnike... Sad neko ce reci da je ovo offtopic, ali sustina je
da bi ste jednog dana dosli do fotelje (a to u 95% slucajeva nece biti po zavrsetku faxa) najverovatnije cete i nesto fizikalisati u pocetku. Recimo kao pripravnici najcesce ce te nositi bureke pretpostavljenima...

Toliko, pozdrav...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2004. 14:29:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.02.2002. 01:00:26
Postovi: 336
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Citiraj:
Sad neko ce reci da je ovo offtopic, ali sustina je
da bi ste jednog dana dosli do fotelje (a to u 95% slucajeva nece biti po zavrsetku faxa) najverovatnije cete i nesto fizikalisati u pocetku. Recimo kao pripravnici najcesce ce te nositi bureke pretpostavljenima...


slazem se sa ovim.

_________________
"Youth ages, immaturity is outgrown,
ignorance can be educated, and drunkenness sobered,
but STUPID LASTS FOREVER"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2004. 17:24:40 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.10.2003. 14:04:31
Postovi: 4555
Lokacija: At the poker table
Godina: II
Smer: IS
Citiraj:
Sad neko ce reci da je ovo offtopic, ali sustina je
da bi ste jednog dana dosli do fotelje (a to u 95% slucajeva nece biti po zavrsetku faxa) najverovatnije cete i nesto fizikalisati u pocetku. Recimo kao pripravnici najcesce ce te nositi bureke pretpostavljenima...



Citiraj:
Menadzer znati sam sebi naci posao, sam raditi za sebe i ne cekati sa velikim znakom pitanja iznad glave :" A gde cu da se zaposlim? A sta cu da radim? A za koga cu da radim?" Ako ste se prpoznali, nema od vas menadzera, vi ste foprmirani kao najamni radnik i pod hitno morate da se menjate (ako mozete) u sledecu formu - Radicu za sebe. Radicu to, to i to. Znam i kako, ovako ovako i ovako



ovo su dve kontradiktorne stvari....

nemaju veze jedna sa drugom.....

ovo sto si zdnje rekao je moje i misljenje downt-a a u tom slucaju zasto ici na FON kad burek mozes i sa nekom visom da nosis...a teoretsko znanje FON-a ce ti sluziti posle najmanje 5-10 god karijere a tad si ga vec zaboravio...pa sta ces onda na FON-u???(smer me
:) )

_________________
I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But thats not the shape of my heart


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.08.2004. 18:31:03 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Е, Вићо, ако ћеш за пар година да заборавиш оно што си некада знао, онда треба озбиљно да измениш свој стил учења или да посетиш доцу за алцхајмера... :grin:

Да, се разумемо, оно за физикалисање стоји. Међутим, ја сам се лично уверио да постоје предузећа у Србији у којима не мораш да кренеш "са дна" са тек завршеним факултетом. Наравно, не кажем да је и плата "права менаџерска" и да неће бити још мали милион успутних станица до онога што сте заиста желели да радите уписавши МЕ, али чињеница је да нигде у свету пут до фотеље "топ менаџера" није ни мало лак.

И, колега Били, у праву си кад кажеш да се нећемо сложити око тога шта појам "менаџер" представља. Ја мислим да су и Карић и Драгић предузетници, не менаџери.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.09.2004. 00:20:44 

Pridružio se: 08.03.2004. 23:55:25
Postovi: 124
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Vrlo zanimljiva tema, posebno meni jer sam uglavnom blejao na forumu za prvu i drugu godinu...
Nego hajde da vidimo koliko vas je upisalo fon sa cvrstom namerom da ode na menadzment a koliko zato sto se razocaralo u IS na fonu ili iz nekog treceg razloga, neodlucnosti itd? Ali iskreno :D
I ako vas ne mrzi napisite neke utiske ukratko koliko ste zadovoljni...
Pozdrav

_________________
"Boj se ovna, boj se govna... Kad cu zivjet'?!"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.09.2004. 01:53:58 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.12.2001. 17:03:40
Postovi: 1463
Lokacija: Manaus
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da, i onda odosmo u offtopic.

_________________
www.slamarica.com - www.foliograph.com - www.turizamusrbiji.rs


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.09.2004. 16:58:30 

Pridružio se: 08.03.2004. 23:55:25
Postovi: 124
Godina: Apsolvent
Smer: IS
/offtopic: BLA

_________________
"Boj se ovna, boj se govna... Kad cu zivjet'?!"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.09.2004. 22:25:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20.08.2004. 22:48:39
Postovi: 218
Lokacija: Beograd
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Pa ako budete vredno ucili,posteno davali ispite,pomagali kolege a slusali profesore jednog dana cete dobiti i univerzitetsku diplomu.
I tako dok budete izlazili nasmejani sa diplomom u ruci iz zgrade fakulteta,sacekace vas velika crna limunzina marke Linkoln i iz nje ce vam mahnuti direktor MMF-a i reci:
"Jao pa vas smo cekali sve ove godine,dodjite da radite kao top menadzer za nas i zaradjujete 5000 000$ godisnje,ako treba i ja cu vam biti podredjeni,samo radite ovde jer ste najbolji!"
I tako cete ziveti u Lozani,Sen Zermenu u Parizu,City-ju U Londonu,Beverli Hilsu u L.A-u,a kada svratite do vase rodne Srbije vreme cete provoditi u vasoj vili na Dedinju.
Kao top menadzer efektivno radno vreme ce biti sat vremena dnevno,a ostatak ce popunjavati kokteli,brifinzi,kastinzi a kada je u pitanju rekereacija tu je golf,tenis,plivanje,masaza i sauna.Na kraju radnog vremena vozi vas kuci licni sofer u Maseratiju ili Jaguaru zavisno od vaseg raspolozenja.
Druzicete se sa svetskim dzet setom:manekenkama,glumcima,americkim senatorima,arapskim seicima,softverskim magnatima.Deca ce
studirati zajedno sa jedinim naslednikom Austrijske dinastije Habzburg,ili stanovnicima engleske kuce Windzor.Necete naravno nositi Versace ili Hugo Boss,vec iskljucivo odela francuske marke Zili.
Letovacete na Martiniku,Komorskim ostrvima,Madagaskaru,gde ce vas hraniti mesom dzinovskih kornjaca i sluziti francuskim vinima iz 16-og stoleca.A kada dodje zima tu su skijanje i Saint Moritz,Samoni,Kicbil...
Naravno sve ove destinacije cete posecivati icnim dzambo dzetom il sopstvenom 30-metarskom jahtom,jednom od onih koje su pripadale Aristotelu Onazisu...

Alo ljudi,probudite se-Beograd,Srbija,2004-ta,u licnoj karti mi pise 21 godina...

_________________
Singin': "Don't worry about a thing,
'Cause every little thing gonna be all right."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.09.2004. 23:56:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.04.2003. 20:16:31
Postovi: 553
Lokacija: Beograd
Godina: IV
Smer: UK
-Bodza- je napisao:
I tako dok budete izlazili nasmejani sa diplomom u ruci iz zgrade fakulteta,sacekace vas velika crna limunzina marke Linkoln i iz nje ce vam mahnuti direktor MMF-a i reci:
"Jao pa vas smo cekali sve ove godine......

E, j... ga, ne volim nikako Linkoln, sad sam se razocarao. Da sam znao odma da ce da dodje u Linkolnu ne bih nikada ni upisivao FON. Sad cu da se ispisem. :( :namig:

Salu na stranu, potpuno se slazem s' tobom.

_________________
HEAR ME ROAR !


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 15.09.2004. 17:52:46 

Pridružio se: 04.12.2002. 11:26:56
Postovi: 211
Godina: Dipl.
Smer: ME
-Bodza- je napisao:
Pa ako budete vredno ucili,posteno davali ispite,pomagali kolege a slusali profesore jednog dana cete dobiti i univerzitetsku diplomu.
I tako dok budete izlazili nasmejani sa diplomom u ruci iz zgrade fakulteta,sacekace vas velika crna limunzina marke Linkoln i iz nje ce vam mahnuti direktor MMF-a i reci:
"Jao pa vas smo cekali sve ove godine,dodjite da radite kao top menadzer za nas i zaradjujete 5000 000$ godisnje,ako treba i ja cu vam biti podredjeni,samo radite ovde jer ste najbolji!"
I tako cete ziveti u Lozani,Sen Zermenu u Parizu,City-ju U Londonu,Beverli Hilsu u L.A-u,a kada svratite do vase rodne Srbije vreme cete provoditi u vasoj vili na Dedinju.
Kao top menadzer efektivno radno vreme ce biti sat vremena dnevno,a ostatak ce popunjavati kokteli,brifinzi,kastinzi a kada je u pitanju rekereacija tu je golf,tenis,plivanje,masaza i sauna.Na kraju radnog vremena vozi vas kuci licni sofer u Maseratiju ili Jaguaru zavisno od vaseg raspolozenja.
Druzicete se sa svetskim dzet setom:manekenkama,glumcima,americkim senatorima,arapskim seicima,softverskim magnatima.Deca ce
studirati zajedno sa jedinim naslednikom Austrijske dinastije Habzburg,ili stanovnicima engleske kuce Windzor.Necete naravno nositi Versace ili Hugo Boss,vec iskljucivo odela francuske marke Zili.
Letovacete na Martiniku,Komorskim ostrvima,Madagaskaru,gde ce vas hraniti mesom dzinovskih kornjaca i sluziti francuskim vinima iz 16-og stoleca.A kada dodje zima tu su skijanje i Saint Moritz,Samoni,Kicbil...
Naravno sve ove destinacije cete posecivati icnim dzambo dzetom il sopstvenom 30-metarskom jahtom,jednom od onih koje su pripadale Aristotelu Onazisu...

Alo ljudi,probudite se-Beograd,Srbija,2004-ta,u licnoj karti mi pise 21 godina...

[color=#000000]

_________________
Pobednik je onaj koji veruje u pobedu!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 01.10.2004. 09:59:41 

Pridružio se: 01.10.2004. 09:34:19
Postovi: 4
Da bi se vratili na prvobitno pitanje koje je postavljeno, mislim da samo ako neko bude NEVEROVATNO srecan moze da pocne da radi kao menadzer viseg nivoa. Posto je to malo verovatno kod nas (osim ako se ne osnuje sopstvena firma ili ne zaposli u porodicnoj), treba biti malo realniji.
Mislim da je najbitnije znati (bar otprilike) u kakvoj firmi zelis da radis. Pre nekog vremena sam u Blicu na Djelicevoj strani (mislim da izlazi nedeljom) procitao da on misli kako je najbitnije da se dodjes u firmu u kojoj bi zeleo da radis, koja ti daje mogucnosti za napredovanje i u kojoj mozes iskoristiti sve sto si naucio, a i da tokom rada tamo naucis stvari koje ce te progurati gore.

Znaci : rukama i nogama kopati do firme u kojoj zelis da budes, a onda je sve na tebi! Mozda zvuci prosto i naivno, ali je u tome i kljuc!

Cini mi se da sam u prvoj godini od jednog profesora cuo, kada su mu postavili pitanje "A sta menadzeri rade?", da bi mi trebalo da budemo kao dirigenti orkestra-znati pomalo o svakom instrumentu, i najbitnije je da im tako dirigujemo da se svira najbolji koncert! Verovatno cemo prvo pocinjati od nekog malog orkestra, ali onda posle od svirke zavisi do kolikog cemo stici!

Verujem da ovde dolazi vreme kada ce se rad i rezultati ceniti! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 05.10.2004. 09:29:40 

Pridružio se: 01.10.2004. 09:34:19
Postovi: 4
Alo, ljudi....da li ima jos nekog zivog ovde?!!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group