Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 25.05.2007. 20:50:45 

Pridružio se: 25.05.2007. 20:39:17
Postovi: 8
Lokacija: Zemun
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Pozdravljam sve ucesnike na forumu i sve koje vole berzu i trgovinu na berzi. Na ovom sajtu www.forexti.net , mozete besplatno da skinete platformu za trgovanje valutama na forexu i besplatno da dobijete sve informacije kako se trguje na forexu (berzi za valute). Mozda ce neko da se u buducnosti bavi ovim poslom a platforma mu daje siroke mogucnosti za edukacijom i radom. Dosta ljudi u Srbiji ne zna da moze da se bavi trgovinom valutama na svetskoj berzi i da taj posao moze da pomogne mnogima koji nemaju posao a imaju kapital. Naravno kao svaki posao zahteva rad i vezbanje a ovde mozete besplatno da vezbate koliko hocete.
Koga interesuje nesto vise moze da postavi i pitanje na ovom postu o forexu.

Pozdrav


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2007. 14:05:19 

Pridružio se: 12.06.2003. 11:49:19
Postovi: 1829
Godina: Dipl.
Smer: IS
Чуо сам нешто о томе, а пре свега да ти је потребно минимум 10.000$ да би трговао. Да ли је то тачно?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2007. 15:36:43 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
mozhe li malo objashnjenje kako funkcionishe trgovina na forexu?
koliki su obrti u odnosu na berze akcija i uopshte ako mozhe neko da napishe presek-
forex vs berza akcija?

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2007. 21:11:31 

Pridružio se: 25.05.2007. 20:39:17
Postovi: 8
Lokacija: Zemun
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Вујаклија je napisao:
Чуо сам нешто о томе, а пре свега да ти је потребно минимум 10.000$ да би трговао. Да ли је то тачно?


Na forexu mozes trgovati sa mnogo manjom sumom nego na trzistu akcija. Najmanja suma tzv. mini racun je negde oko $200, dok kod nekih brokera mozes i sa jos manjom sumom trgovati na forexu, ali to nije po meni koji aktivno radim i trgujem na trzistu ozbiljna trgovina vec sa sumama ispod 200 dolara je kao neka decija igrica.

Razvoj tehnologije i platformi za trgovanje je doveo do toga da mozes da koristis mnoge prednosti koje ti sam broker daje a jedna od prednosti je LEVERIDZ. Leveridz predstavlja sposobnost kontrole velike količine novca koristeći nikakav ili veoma mali deo vašeg novca, a ostatak pozajmljenog. Na primer mozes trgovati na primer sa depozitom kod brokera od $25 a igrati na trzistu sa 0.1 lotom ili 10.000 dolara. To ti daje mogucnost da u tom slucaju 1pips ti iznosi 1$, tako da ako zaradis 10 pipseva dnevno mozes zaraditi 10dolara. Naravno mozes i izgubiti isti iznos, ako pozicija krene protiv tebe.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2007. 21:14:36 

Pridružio se: 25.05.2007. 20:39:17
Postovi: 8
Lokacija: Zemun
Godina: Apsolvent
Smer: ME
bLooez je napisao:
mozhe li malo objashnjenje kako funkcionishe trgovina na forexu?
koliki su obrti u odnosu na berze akcija i uopshte ako mozhe neko da napishe presek-
forex vs berza akcija?

POREĐENJE FOREX MARKETA I STOCK (AKCIJE) MARKETA

FOREX tržište je virtualno nema određeno sedište i zbog toga trgovina se odvija 24 sata dnevno.

Tržište FOREX-a se otvara u nedelju uveče oko 7:00 pm EST, kada trgovina počinje na Novom Zelandu i nastavlja se kako vreme teče do zatvaranja u petak u 4:00 pm EST.

Forex trejding troškovi su niži od bilo kog drugog marketa. Troškovi za izvršenje naloga i uobičajeni troškovi brokera su veoma mali i uključeni su u spread, koji je transparentan i određen za svaki par valuta.

Likvidnost tržišta zajedno sa neograničenim brojem kupaca i prodavaca valuta, daje mogućnost da se vas nalog u trenu izvrši u bilo koje vreme.

Priznanjem ovog izvanrednog tržišta za likvidnost, trgovci prilikom trgovanja nemaju loših iskustva u zastoju, gornjeg i donjeg limita, niti problema u izvršenju naloga.

U drugim tržištima (akcija, opcija, robe), često morate da sačekate trenutak na tržištu, da pokrenete prodaju. Ako tržište ide dole bez ikakvog pomeranja za trenutak na gore, nećete biti u stanju da izvršite svoj nalog da bi profitirali.

Na FOREX tržištu vi jednostavno ulazite sa nalogom na tržište ili sa željenom cenom. Vas nalog će biti izvršen na željenoj ceni istog momenta i ne morate čekati na potvrdjenje cene.

Na Forex tržištu nema uslovljavanja ako tržište ide dole.(short pozicija). Možete zarađivati i kada tržište raste i kada opada.
Trejding mogućnosti na Forex tržištu postoje bez obzira da li trgujete na long ili short.
Na tržištu uvek postoji kupovina jedne valute i prodaja druge, tako da ne postoji pristrasnost na marketu. Uvek imate slobodan pristup trgovanju bilo da se tržište kreće dole ili gore.
Na Forexu se najčešće trguje sa osnovne 4 valute kotirane prema USD. Na tržištu akcija imate preko 8.000 akcija. Pitanje je koju trgovati? Na Forexu se fokusirate na 4 valute koje se kotiraju prema dolaru.

Uobičajeni levarage na drugim tržištima je 2:1 (nekad 4:1), uz kreditno odobrenje. Na Forexu leverage je od 100:1 do 400:1
Kada trgujete valutama nije potreban veliki novac; za otvaranje mini računa potrebno vam je $250.00 da bi startovali na tržištu.

Nadam se da sam bar malo pojasnio razlike izmedju forexa i trzista akcija


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 26.05.2007. 21:27:28 

Pridružio se: 25.05.2007. 20:39:17
Postovi: 8
Lokacija: Zemun
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Na forexu trgujete parove valuta na primer EUR/USD. (euro i dolar).
Kupujete odredjenju valutu na primer euro a prodajte u isto vreme dolar. Na forexu trgujete verovatnocom odnosno predvidjate potencijalan smer odredjene valute. Ako vasa analiza pokazuje da ce odredjena valuta rasti vi otvarate nalog za kupovinom odredjene valute, cekate njen rast i posle odredjenog vremenskog intervala koji moze biti nekoliko sekundi do nekoliko meseci, istu tu valutu samo u suprotnom smeru prodajete (odnosno zatvarate svoj nalog). Svaki pokret na cetvrtoj decimali kada su valute izrazene na 4 decimale iznosi 1pips(svi parovi valuta gde nema japanskog jena). Kod parova valuta gde je prisutan japanski jen 1pips predstavlja pokret cene na drugoj decimali. Koliko iznosi jedan pips u odnosu na vasu poziciju:
Kada hocete da kupujete neku valutu kod brokera morate imati na racunu odredjeni iznos novca
ako otvorite poziciju na primer 0.1 , depoziti koji morate imati na racunu brokera iznosi $25 dolara, na trzistu igrate sa $10,000 , a 1pips vam vredi 1$. to znaci da ako cena ode 10 pipseva na primer pri kotaciji EUR/USD 1.3500/1.3503, KURS ODE NA PRIMER ZA 10 PIPSEVA I U TOM TRENUTKU KOTACIJA JE 1.3510/1.3513, VI CETE ZARADITI 10$, U SLUCAJU DA STE IGRALI NA PRIMER 1 LOT, ZARADILI BI 100$ ITD.

$25 0.1 Lot = $10,000 1pip= 1$
$250 1 Lot= $100,000 1pip= 10$
$4,250 10 Lot= $1,000,000 1pip= 100$
$29,500 35 Lot= $3,500,000 1pip= 350$
$94,250 100 Lot= $10,000,000 1pip= 1,000$


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 30.05.2007. 23:43:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Interesovao sam se ranije za forex, probao neke demo naloge, zaradio nesto i onda sve izgubio. Nije to to kada igras sa virtuelnim parama :)

Leveridz omogucava da se zaradi vise, ali isto tako i da se izgubi sve sto je ulozeno.
U slucaju broj 1, leveridz je 400 i ti mozes da zaradis, recimo 30 pipova i imaces 55USD, ali mozes i da izgubis 25 pipova i da ti broker automatski zatvori poziciju.

Ukoliko imate dosta vremena na raspolaganju Forex je definitivno ispred Belexa (namerno kazem Belexa, ne Berze), posebno ukoliko igrate sa manjom kolicinom novca.

Profesionalac, nisam pregledao ceo sajt, ali vidim:
Citiraj:
Vreme: 08:00-20:00 Ponedeljak-Petak

Kancelarija je zatvorena vikendom

A gde je kancelarija? :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2007. 09:22:28 

Pridružio se: 25.05.2007. 20:39:17
Postovi: 8
Lokacija: Zemun
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Leveridz omogucava da se zaradi vise, ali isto tako i da se izgubi sve sto je ulozeno.
U slucaju broj 1, leveridz je 400 i ti mozes da zaradis, recimo 30 pipova i imaces 55USD, ali mozes i da izgubis 25 pipova i da ti broker automatski zatvori poziciju.

Pozdrav svim ucesnicima!

Jedno pojasnjenje za Pedju. Nisi dobro razumeo shvatanje leveridza. Brokeri ti daju odredjeni leveridz koji moze da bude od 10:1 do 400:1. U slucaju da investitor ima na primer 3000 dolara na racunu i uzme leveridz na primer 400:1, kada udje u poziciju na primer sa 0,1 lot kao u prvom slucaju investitor je duzan da brokeru polozi odredjeni depozit za kontrolu 0.1 lota u ovom slucaju je to 25 $. (0.1 lot= 10.000 $)Sa tim on kontrolise poziciju od 10000$.
Ako investitor hoce da udje u poziciju sa 1 lotom (1lot=100000$), on mora brokeru da polozi depozit u iznosu od 250$. Sada on kontrolise poziciju 100000$ ali sa depositom od 250$.

U prvom slucaju 1pips= 1$, a u drugom slucaju 1pips= 10$.
(1pips je pomeranje valute na cetvrtoj decimali, na primer valutni par EUR/USD 1.3500/1.3503, ako se pomeri valuta za 1 pips bice 1.3501/1.3504,)

Investitor sada na racunu u prvom slucaju ima 2972$ (3000$-25$-3$(placanje spreda), tako da u slucaju da kurs ode na primer 30 pipseva u vasu stranu dobicete 30$
U slucaju da kurs ode nepovoljno po vas na primer 30 pipseva u suprotnu stranu investitor ce izgubiti 30$. Investitor moze uvek i u svakom trenutku da spreci gubitke tako da ako ode kurs nepovoljno po nas on moze i posle 10 pipseva da zatvori poziciju i da u tom trenutku izgubi 10$.
Ako je zatvorio poziciju na 30 pipseva gubitka na racunu ce imati 2970 dolara.(racunaju se i pipsevi koje imate pri ulasku u poziciju ili tzv spread).

U drugom primeru investitor na racunu ima 2720 $ (3000$-250$-30$)(placanje spreda), tako da u slucaju da kurs ode na primer 30 pipseva u vasu stranu dobicete 300$
U slucaju da kurs ode nepovoljno po vas na primer 30 pipseva u suprotnu stranu investitor ce izgubiti 300$. Investitor moze uvek i u svakom trenutku da spreci gubitke tako da ako ode kurs nepovoljno po nas on moze i posle 10 pipseva da zatvori poziciju i da u tom trenutku izgubi 100$.
Ako je zatvorio poziciju na 30 pipseva gubitka na racunu ce imati 2700 dolara.(racunaju se i pipsevi koje imate pri ulasku u poziciju ili tzv spread).

Nadam se da je sada mnogo jasnije i da bi broker automatski investitoru zatvorio poziciju mora da se ukljuci margin call a to je u prvom slucaju trebalo bi da kurs ode nepovoljno po vas 2970 pipseva a u drugom slucaju 272 pipseva.

Nadam se da je sada jasnije sta je leveridz i kako se gubi i zaradjuje na forexu

Pozdrav svima,


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2007. 11:24:40 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Jel moze jos malo objasnjenja? :)

Ako na racunu imas 1100USD, igras na 100:1, uzmes 1 lot, 1pips je 10USD., broker ti blokira 1000USD (da bi drzao poziciju od 100k) i 30USD za spread.

Kupovao si po EUR/USD 1.3500/1.3503 (kupio si po 1.3503), na racunu imas 70USD, pozicija krene na dole, u kom trenutku ostaje bez para za pokrivanje gubitka? Na EUR/USD 1.3430/1.3433 (prodajes na 1.343) ili na EUR/USD 1.3400/1.3403, s obzirom da si platio spread?

Ili sa druge strane, imas 1100USD, 100:1, 1 lot, 1pips 10USD, kurs sa 1.3500/1.3503 padne na 1.3400/1.3403, zatvaras poziciju, koliko ti ostaje para na racunu?

Unapred hvala.
Pozdrav.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2007. 15:03:17 

Pridružio se: 25.05.2007. 20:39:17
Postovi: 8
Lokacija: Zemun
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Sa zadovoljstvom cu ti objasniti Pedja! :)

Ako na racunu imas 1100$ i uzmes 1 LOT, posle samo 7 pipseva broker ti zatvara poziciju i to deo ili kompletnu poziciju. i na racunu ces imati 1000 $. To znaci da si izgubio 100$.
Razlog zatvaranja je margin call, zato sto ti je ostalo na racunu samo 70$,(1000 $ ti je u depozitu+30$ spreda). Ovakvo ulazenje u poziciju vodi sigurno propasti stoga vidis da je veoma vazno da covek pravilno rasporedi novac i da ne bude pohlepan. ;)

Ako ti zatvori deo pozicije onda moze da ti broker ostavi nalog od 0.5 lota (onda ces imati u depozitu 500$) a 500 $ ce ti ostati kao koriscena margina koja kada dodje do 0 (a doci ce onda kada ode 100 pipseva protiv tebe) broker ce ponovo da ti zatvori deo ili kompletnu poziciju, jer imao si 0.5 lota , 1pip je 5$ X 100 pipseva daje 500 $.

Pozdrav


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2007. 16:21:45 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Primer je, naravno, bio retoricki, da bi smo ovo razjasnili i nema veze sa nacinom ulaganja :)

S obzirom da si platio spread 30USD (3pipsa), da li to zanci da se ovih 7 pipseeva kada ti broker zatvara pozciju broji kao promena sa 1.3500/1.3503 na 1.3496/1.3499 ili se broji sa 1.3500/1.3503 na 1.3493/1.3496?

U svakom slucaju, ostajem pri tome da je Forex za manje uloge, da je vremenski zahtevniji i da nosi veci rizik od trenutnog stanja na Belexu.

Svaka dodatna info koju budes raspolozen da podelis sa sostalim clanovima foruma je dobro dosla :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.06.2007. 20:13:10 

Pridružio se: 25.05.2007. 20:39:17
Postovi: 8
Lokacija: Zemun
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Pedja je napisao:
Primer je, naravno, bio retoricki, da bi smo ovo razjasnili i nema veze sa nacinom ulaganja :)

S obzirom da si platio spread 30USD (3pipsa), da li to zanci da se ovih 7 pipseeva kada ti broker zatvara pozciju broji kao promena sa 1.3500/1.3503 na 1.3496/1.3499 ili se broji sa 1.3500/1.3503 na 1.3493/1.3496?

U svakom slucaju, ostajem pri tome da je Forex za manje uloge, da je vremenski zahtevniji i da nosi veci rizik od trenutnog stanja na Belexu.

Svaka dodatna info koju budes raspolozen da podelis sa sostalim clanovima foruma je dobro dosla :)


Broji se sa 1.3500/1.3503 na 1.3493/1.3496?, znaci kurs mora da ode 7 pipseva bez spreda.
Rizik je uvek veliki ako investitor ne zna da radi bilo da se bavi akcijama, robom ili novcem na berzi. Veoma je vazno znanje i poznavanje trgovanja a to se naravno uci.
Svakom cu pomoci sa informacijama koliko je moguce, subotom i nedeljom ne radim tako da mogu vise i da napisem , posto od ponedeljka do petka trgujem na berzi manje imam vremena.
Posto radis Belex sigurno ti je poznato da zadnje 3 godine Belex samo raste. Prvi put kada bude pao znatno dosta ljudi ce izgubiti 80% svoga novca i nece moci apsolutno nista da urade da to sprece. :aaa: Zbog toga svi investitori treba da diversifikuju svoje investicije i nikada sto kazu sva jaja u istu kosaru. :cool:

Pozdrav svima


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2007. 12:56:24 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
OK, znaci spread se ne broji, jer si ga na pocetku platio.

Belex konstatno raste i proslomesecni pad (za nekoliko dana, nekoliko procenata) je pokazao za koga taj posao jeste, a za koga nije.
Naravno da ce Belex jednog trenutka doci na nivo kao i svaka druga berza (ili ce propasti totalno), ali do tada, zasto da ne iskoristimo ;)

Lepo si gore napisao, "Ne treba biti pohlepan".
Pitanje: otvoris poziciju, na osnovu predvidjanja isplaniras da u odredjenom periodu, neka bude 1 dan, napravis 10pipsa i da zatvoris. Pozcija za 10 minuta ostvari rast od 10 pipsa. Sta ces da uradis?
Ja bih svoju poziciju zatvorio.

Ukoliko radis na manje promene/za manje novca, Forex je ipak full-time job.
Pre 10 dana sam usao u jednu akciju na 6000dinara, tokom prethodne nedelje je padala i do blizu 5000dinara. Nisam na vreme odreagovao da popravim ponderisanu cenu, ali se ne sekiram previse. Znam zasto i na koji period sam usao u tu hartiju, a taman da padne i na 3000, niko mi nece zatvoriti poziciju, jer nemam vise cime da je pokrijem.

Da ne bude zabune, Forex mi je vrlo interesantan, ali ovog trenutka nisam spreman da mu posvetim dovoljno vremena, tako da je koristim ono sto mi se vise uklapa.

Update: predpostavljam da si ovih 80% gubitka stavio kao frazu tipa "dolazim za 5 minuta" i sl :)

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2007. 17:36:49 

Pridružio se: 25.05.2007. 20:39:17
Postovi: 8
Lokacija: Zemun
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Na forexu ti pravis strategiju i sam odredjujes kada ces uci i kada ces izaci iz pozicije. To znaci da od ponedeljka do petka od 0 do 24 sata forex trziste radi. Svakog sekunda ti mozes da udjes u poziciju odnosno da otvoris nalog i da udjes na trziste. Kada ces da zatvoris poziciju to opet zavisi od tebe mozes odmah posle nekoliko sekundi ili minuta, a mozes posle nekoliko dana ili meseci. Za to ti ne treba niko vec sam pravis nalog i za ulazak i za izlazak iz pozicije. To traje nekoliko sekundi.
Ako ti je pozicija dobra i imas zaradjenih na primer 5 ili 10 ili vise pipseva mozes poziciju da zatvoris za par sekundi. Mozes u toku dana da ulazis ako hoces i 20 puta na forexu i da zatvaras svoje naloge kasnije
To je velika razlika izmedju trzista akcija i forexa. Na akcijama trziste radi do odredjenog vremena. Sta se desava ako se na primer uvece saopsti neka veoma losa vest koja ce sigurno uticati na pad trzista? Naravno svi ucesnici mogu samo da mole Boga i da sa strepnjom cekaju sutrasnji dan kada se otvori trziste. To je onih 80%. Kada igras sa na primer 10000 dinara, nece mnogo promeniti tvoj stil zivota koji si vodio ranije. Ali ako igras sa na primer 5 miliona ili vise onda moze mnogo da zaboli. :((
Da ne bude zabune ovde samo komentarisemo o mogucnostima koje daje berza i naravno odredjeni finansijski instrumenti. Svako ima svoj stil rada i ukusi su razliciti, neko voli vise akcije neko opcije a neko forex.

Pozdrav


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.06.2007. 22:55:17 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Nismo se razumeli. O zatvaranju pozcija sam govorio sa aspekta ostvarenog profita. Ako sam planirao da ostvarim 20% i ostvario ih, ne vidim razlog da ne zatvorim tu pozciju, a vreme u koje cu je zatvoriti (pre ili poslepodne :)) mi stvarno nije bitno.

Sam si rekao da je diversifikacija veoma bitna.
Kolika je verovatnoca da ceo portfolio na Berzi izgubi 80% svoje vrednosti u toku noci?

Sto se pomenutih apsolutnih iznosa tice, poznajem ljude koji su se zaduzivali da bi trgovali na Belexu. Svi su dobro prosli, ali sta da je nesto krenulo po zlu?
Ima jedna narodna izreka koja kaze:"Pruzi se koliko si dugacak".

Ne pokusavam ja da kazem bilo sta lose o forexu, svaka prilika da se zaradi neka para je dobro dosla :srba:

BTW, da se ti slucajno ne zoves Nebojša? Moze i na private.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta: pomoc
PostPoslato: 03.12.2007. 19:44:45 

Pridružio se: 03.12.2007. 19:35:43
Postovi: 1
Godina: IV
Smer: IS
Jel moze neko da mi kaze sajt na kome mogu da pratim da li EVRO sledeci dan skace ili opada? cuo sam da ima neka fora breko berze ali ja pojma nemam u vezi toga. mnogo mi znaci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 03.12.2007. 22:04:53 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Pogledaj stranicu http://banke.online.co.yu/vesti.html
Imaju tu uslugu i koliko sam uspeo da vidim, prognoza im obavezno prati trend kretanja kursa, ali nemaju baš uvek tačnu promenu.
Naravno, usluga se plaća. Ja je do sada nisam koristio, ali od onih koji jesu, čujem da su vrlo zadovoljni.

Ja sam prethodnih dana bio prinuđen da pratim kretanje kursa i menjačnice sa kojima sarađujem su uvek bile prilično dobar source ;)
Mada, danas su me jedni malo iznervirali. Na menjačnici stoji tabla 84.1, ja zovem gazdu i pitam koliko plaćaš 5k€, "kaže 83.5, ali samo da proverim jel imam dinara.", ja se zamislim.....komšija je komšija, ali bolji kurs je bolji kurs i odem u centar da zamenim po 84.2, kad on zove i kaže "Mogu da ti dam 84, imam dinare".....fala, ne treba, snaš'o sam se....malo neozbiljno, a?
Ajde 10 para, ali ovo je već mnogo...

Sutra kurs ide dole za preko 2 dinara. To je razlog zašto menjačnice u poslepodnevnim satima nisu htele da kupuju evro.

Moje viđenje trenutne situacije je da sada idemo ka psihološkoj granici od 80 dinara i verovatno će se kurs ustaliti na tom nivou. Ono što je bitno, NBS je u petak reagovala sa nešto većim iznosom nego što je najavila/planirala i podmirila svu nezadovoljenu tražnju banaka na 85 dinara. Verovatno je to maximalan kurs koji će dozvoliti i koji će braniti.
S obzirom da se očekuje uplata za Robne kuće, zatim za DDOR, prednovogodišnj doznake iz inostranstva, ja ne očekujem ponovni skok u ovoj godini...

Moram da priznam da mi je ovogodišnji nagli skok finansijski mnogo više odgovarao nego prošlogodišnji nagli pad, kada sam bio na granici da pijem tablete za smirenje. Zadržao sam se na Jacku :mrgreen:
Mrzim ove turbulencije. Najviše volim stabilan kurs. Nije mi bitno na kom nivou. Samo da znam na čemu sam.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 24.11.2008. 14:16:49 

Pridružio se: 24.11.2008. 14:08:10
Postovi: 1
Godina: I
Molio bih Vas ako znate da mi date neke informacije da li kod nas funkcionišu agenti koji rade za Vas na forex berzi normalo to se i naplaćuje ali ima i neki ulog.
Nešto o vome sam čuo iz komšiluka BOSNA I HERCEGOVINA


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 25.11.2008. 14:48:30 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Kucaj na Google "forex srbija" ili tako nešto i sigurno ćeš dobiti gomilu posrednika.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 17.08.2012. 23:33:15 

Pridružio se: 17.08.2012. 23:11:58
Postovi: 2
Godina: I
Smer: IS
Pozdrav svima!
Oprobala sam se u trgovini valutama, izgubila nesto malo novca, dok nisam dobro uvezbala i prosla neke edukacije. Sada mislim ozbiljnije da se bavim ovom vrstom trgovine, naravno samo oprezno. Trenutno radim sa malim leveridzom, pa malo i gubim.
Medjutim, isprobala sam i trgovinu binarnim opcima, gde se moze mnogo vise zaraditi. Iskreno, sa ulozenih 50 evra,znala sam za par sati zaraditi i 100 evra. Imam neku svoju metodu i cak i kad gubim, gubim mnogo manje. Mozda nekad i objasnim kako ja to radim, ali necu umeti strucnim izrazima, vec onako - laicki.
Interesuje me da li neko zna kako i preko koga moze da se osigura kapital koji se nalazi na tom trzistu?
Naravno, taj kapital raste i pada, ali koliki god je u datom trenutku, on je moj i zelim da ga sacuvam i budem sigurna da ce mi biti isplacen, bez obzira na okolnosti?
Trenutno sto imam zaradjeno, ne bih neko vreme da podizem, da bih mogla stalno iznova da ulazem. Ovim brokerskim kucama, nadam se da mogu da verujem, ali sam kod jedne imala lose iskustvo, jer mi zaradjeni novac nije isplacen, evo proslo je vise od 2 meseca, a receno mi je da transakcija traje svega 5-6 dana.
Upravo iz tog razloga zelim da zastitim svoj novac, dok jos nisam pocela da zaradjem vece sume, kakve inace i planiram (nadam se da cu napraviti kucu!:)

Hvala i veliki pozdrav sadasnjim i buducim trejderima:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 18.08.2012. 00:04:33 

Pridružio se: 17.08.2012. 23:11:58
Postovi: 2
Godina: I
Smer: IS
E da, zaboravila sam da pitam da li neko nesto zna o brokerskoj kuci BOpcije?
Hvala jos jednom.
Pozzz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
PostPoslato: 15.10.2016. 12:30:35 

Pridružio se: 15.10.2016. 12:02:46
Postovi: 7
Godina: Dipl.
Smer: OM
Pozdrav svima.

Trgovao sam valutama, zlatom,naftomm akcijama i berzanskim indeksima. Spread forex brokera u Srbiji bio veliki. Ja sam resio da trazim brokere sa manjim spredovima i niskim troskovima za swap preko vikende kad ostavim racun otvorenim ako sam u minusu.

Sada dam nasao brokera iz Australije. Mali spread na EUR/USD 1.2 pipsa. Mali spread na ostale forex parove, zlato, naftu i berzanske indekse,Vredi pogledati i tesirati na demo racunu za pocetak 30 dana trial.

www.fpmarkets.com.au


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group