Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 29.09.2007. 23:03:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.09.2007. 12:12:49
Postovi: 1577
Godina: Padobranac
Smer: ME
Dodeljena prva Infostudova stipendija


Marko Jevtić iz Beograda prvi je Infostudov stipendista za specijalističke poslediplomske studije Menadžmenta u elektronskom poslovanju. On je izabran među više desetina prijavljenih kandidata na javnom konkursu. Kriterijumi koji su morali da budu zadovoljeni na konkursu bili su adekvatno formalno obrazovanje kandidata, respektabilno radno iskustvo u ovoj oblasti, kvalitet poslatog eseja na temu „Budućnost elektronskog poslovanja u Srbiji” kao i opšti utisak.

Marko Jevtić je rođen 1983. godine i završio je Fakultet za poslovne studije Megatrend univerziteta u Beogradu. Trenutno je projekt menadžer sajta gdestinacija.com, jedinstvenog domaćeg bloga o putovanjima. Projekt menadžer je i sajta borca.co.yu, prvog sajta beogradskog naselja na Internetu. Marko radi i u informativnoj redakciji B92, u kojoj je zadužen za teme iz oblasti ekonomije i ICT.
Saradnik je različitih listova, magazina i web sajtova: Ekonomist, PC Press, Ambijenti, PC magazin, Yellow Cab, Network, Grad... u kojima piše o informacionim tehnologijama, e-poslovanju, marketingu, advertajzingu i kulturnim dešavanjima. Ranije je radio za Eventim.yu d.o.o., koji je deo nemačkog CTS Evenim AG, evropskog lidera u prodaji ulaznica i industriji zabave.

Za Infostud, Marko Jevtić, komentariše dobijenu stipendiju:
„Drago mi je što sam prvi stipendista Infostuda, a posebno mi je drago što sam od Infostuda dobio priznanje za sve ono što sam do sada radio. Od studija očekujem da usavršim znanje iz oblasti elektronskog poslovanja ali i i upoznam značajne ljude iz ove oblasti koji predaju na studijama i one koji ih budu pohađali. Mislim da su ove studije specifične baš po tome, što ih čini još vrednijim. Smatram da je budućnost u elektronskom poslovanju, da će sve više kompanija morati da poklanja više pažnje ovoj oblasti. Siguran sam da će im u budućnosti stručnjaci iz ove oblasti biti neophodni, pa mi je drago što sam dobio jedinstvenu priliku da se upravo u tome i usavršavam i razvijam”, završava Marko.

Stipendija na Međunarodnoj poslediplomskoj školi za inžinjerstvo i menadžment u Novom Sadu koju dodeljuje kompanija Infostud pokriva troškove školarine, specijalističkog rada kao i sve administrativne troškove. Na taj način, Infostud je želeo da doprinese razvoju elektronskog poslovanja i pomogne u obrazovanju kvalitetnih kadrova i profesionalizaciji ove oblasti, koja se ubrzano razvija u Srbiji. Ovo je prvi put da jedan domaći Internet sajt dodeljuje stipendiju.


--------------------------------------------------------------------------------

Moram malo mog Borchanca da hvalim... :D ponos i dika nas Borchanaca... :D

_________________
"Čovek je rob onih reči koje je izgovorio, a gospodar onih koje je zadržao u sebi." - Muhamed


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group