Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17.09.2007. 19:25:00 

Pridružio se: 17.09.2007. 19:18:57
Postovi: 9
Godina: I
Postovanje,

Hteo sam da cujem jedno misljenje u vezi menadzmenta jer se ne bavim tom vrstom delatnosti,a imam u planu jedan posao koji je usko vezan za proizvodnju.

Interesuje me,na koji nacin covek koji krece sa proizvodnjom nekog proizvoda,moze da izadje na trziste i to ponudi i na koji nacin to sve funkcinise..Osim bilborda,tv reklama i slicno na koji nacin da se proizvod nadje na rafovima prodavnica..

Kako bi je jedan menadzer sto sve organizovao i kako to funkcionise..

Hteo bih o tome da popricamo..


Hvala puno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2007. 19:50:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
prva i osnovna stvar je da rešenje ne trebaš tražiti na internet forumu.

druga osnovna stvar je da nema besplatnih rešenja ;)

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2007. 20:02:41 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
posto menadzer kaze da nema besplatnih resenja, mogu da ti dam jedan link da prelistas sta se pise po forumima http://www.elitesecurity.org/f140-Vodic-za-posao

uzgred, to sto ti pitas ne radi jedna osoba
jedna osoba je dobra za marketing (istrazivanje trzista, promocija proizvoda, itd-itd), druga za proizvodnju (kako organizovati proces proizvodnje, odrediti zahtevanu strucnost...), treca za razvoj proizvoda (tehnicke karakteristike, uz pomoc nekih rezultalta istrazivanja trzista kako bi znao sta kupci hoce ili sta im se moze nametnuti)
i, tu dodje negde odgovorna osoba za celu firmu, koja se na zapadu vodio kao CEO
ovo ti je u grubim crtama, koliko sam skapirao


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2007. 20:14:40 

Pridružio se: 17.09.2007. 19:18:57
Postovi: 9
Godina: I
Nisam ja trazio da mi neko pokaze kako napise kako se to radi ili kako bi odradio,nego cisto koje su uobicajene forme tako necega.Onog sto pise u knjigama,onoga sto se uci u skolama menadzmenta itd..

Zasto da ne trazim na internet forumu?

Interesuje me samo na koji nacin funkcionise sve to,tj.marketing.Kako da nudim malim radnjama,kako velikim poput maxija,cmarketa,interexa i sl..Na osnovu cega oni uzimaju proizvod ili ne,po kojim kriterijumima?
To sam hteo da pitam..
Izvinjavam se ako je pogresno ispalo.. :((


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2007. 20:33:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
zato što se na forum registruje neko kao što je Moma i ode sve u propast :D

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2007. 21:08:00 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Don, gekons nije trazio resenje, vec samo ideju.

Verovatno neces biti nista "pametniji" posle citanja moje poruke, ali pokusacu da napisem bar nesto na osnovu informacija koje posedujem.



Mnogo zavisi od samog proizvoda.

Koji kapacitet proizvodnje imas? Da ne ispadne da odes u Metro i oni kazu - moze, ali nam tvoja godisnja proizvodnja zadovoljava mesecne potrebe.

Pored Metroa, Diskomerca i slicnih distributerskih mreza, smatram da nema potrebe da pokusavas da ides na direktan kontakt sa malim prodavnicama, naravno, pod uslovom da mozes da podmiris potrebe navedenih.

Opet zavisi od proizvoda, ali racunaj da ce veliki da ti diktiraju pravila igre, a na tebi ce da bude uzmi ili ostavi :(

Metro mozes da kontaktiras preko formulara na prezentaciji za Srbiju. Sam ces videti koja je od navedenih osoba za kontakt za to sto je tebi potrebno.

Tempo, koliko znam, ima samo najopstije kontakt informacije na sajtu i vrlo verovatno da neces ni dobiti nikakav koristan info preko njih, ali te nista ne kosta da pokusas. Sa njima u startu racunas na probleme sa placanjem, em zahtevaju duge rokove, em ih ne postuju, ali ljudi obicno nemaju izbora.

Mercator/Rodic kontakte imas na Mercatorovom sajtu, centrala im je NS.

Ako imas dobar proizvod, veliki sistemi ce ti mozda omoguciti da ih plasiras i u inostranstvo, naravno, preko njih.

Sto se tice distribucije kroz lokalne prodavnice, to je vrlo naporan posao, pocev od toga da kontakt uspostavljas licno i to bukvalno "od vrata do vrata". U vecini obejkata neces ni zateci vlasnika ili nekoga ko moze bilo sta konkretno da kaze na tvoju ponudu tako da to samo produzava posao.
Ja sam pokusao nesto slicno da uradim sa jednim proizvodom i vrlo brzo sam odustao. U pitanju je bio proizvod iz grupe gradjevinskog materijala, pa nisam imao bas na svakom cosku potencijalnog kupca, ali opet ih je bilo dosta.

Mozes da kontaktiras i razlicite teleshopove, jer oni distribuiraju sve sto im deluje inteesantno, a mozes da dobijes i "dobru" (cita se: ucestalu :)) reklamu na TVu u paketu.
Recimo Medisana je odlican primer. Ranije su svoje proizvode (jonizatori i sl.) reklamirali iskljucivo preko oglasa u odgovarajucoj stampi (nedeljni i mesecni casopisi), ali cujem da im je posao procvetao kada su krenuli u TV prodaju.

Sve krece od toga sta prodajes i kakve su ti ambicije.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2007. 21:18:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
ideja je najskuplji deo rešenja ;)

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2007. 21:34:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 10:18:00
Postovi: 643
Lokacija: Poznaces me i u mraku, po pjesmama i meraku...
Godina: II
Smer: ME
A mozes i da stupis u kontakt sa studentima i zadas im kejseve.

Profesionalna deformacija, sta cu. :D

_________________
'Ajmo, veselo, veselo!
Rukice i nogice u vis! Svi zajedno "Kosovo je srce Srbije, srce Srbije, srce Srbije!"

Hvala, hvala najlepse!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2007. 22:09:59 

Pridružio se: 17.09.2007. 19:18:57
Postovi: 9
Godina: I
Hvala ti Pedja puno,i svakako mi dosta pomogao,kako da ne!

U pitanjuj e prehrana.Proizvod je jako dobar.Na trzistu ga nema,itd...
Meni je isto za malo prodaju to bilo sumnjivo,kako sad ja da se vozim do svake prodavnice i da to nudim po Srbiji?! :)
A razume se,ja pretpostavljam da svako radi svoj deo posla,ali ne zaboravite ljude koji tek pocinju,pa nemaju para da plate citav tim ljudi da rade sve..Znaci uglavnom se to sve svodi na vlasnika neko prvo vreme,tj.mene..
A sto se tice reklame?Znam da je jako skupo reklamirati se na tv stanicama tipa;b92,pink etc..Mislite da se bez reklame i svega toga moze ponuditi nekom proizvod..tipa;dobar dan ovo je moj proizvod i hteo bi da ga prodajete.. :)
@Don
Ja sam samo hteo da pitam za te informacije,a smatram da je najbolji nacin da se dobiju bas ovde,na internetu.
Zasto onda i postoji sve ovo ako ne mogu da dobijem bar INFORMACIJE i nisam trazio niko nista da uradi.I u zivotu ces da se sretnes sa dosta ljudi koji znaju ili ne znaju i mogu ti dani pogresne/dobre informacije kao ovde..Ali net i forume ne treba upotrebljavati u pezorativu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2007. 22:21:08 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
Don je napisao:
ideja je najskuplji deo rešenja ;)
GRESKA!
ideja ne vredi nista, ama bas nista
nema nikakvu vrednost
na istoj ili veoma slicnoj ideji radi nekoliko firmi/timova

primer iz sfere Interneta je youtube
da li je Google kesirao silne pare za ideju koju je donekle i sam razradio ili za konkretnu realizaciju koja je em veoma dobra em veoma poznata?
ili, na primer, ove drustvene mreze poput MySpace, Facebook, ovaj-onaj.. nemam blage veze ko je prvi niti me zanima, znam da su MySpace i Facebook medju najpoznatijima i najkoriscenijima a ideja je veoma slicna, da ne kazem ista


gekons, probaj reklame na odgovarajucim sajtovima, tad imas priliq da budes u direktnom kontaktu sa potencijalnim qpcima


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2007. 22:29:58 

Pridružio se: 17.09.2007. 19:18:57
Postovi: 9
Godina: I
Pa ok,da strana vezano za net je nesto drugo..To tek treba da dodje na red kasnije..Ali je svakako jedna veoma vazna stvar i aspekt poslovanja..

Ali me zanima recimo sta radi cipsi ili vodavoda ne bitno..Kako oni opremaju male trgovine? Verovatno da postoji neka veleprodaja u svakom gradu,ne znam...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2007. 22:41:28 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
hm, bolje kreni odmah sa aspektom Interneta, da predstavis proizvod

Marbo i kako-se-zvase-ta-firma-sto-radi-VodaVodu (sta ti je jak marketing) rade preko jake distribucione mreze (jesi li primetio neki njihov/"njihov" kamion/kombi/van?)

ono sto mene zanima to je da li si uopste uradio kakvo-takvo istrazivanje trzista, da li uopste postoje zainteresovani za taj proizvod?


naravno, ako radis prema nasim predlozima u obavezi si da javljas rezultate :)
da vidimo kako nam ide :D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.09.2007. 22:45:41 

Pridružio se: 17.09.2007. 19:18:57
Postovi: 9
Godina: I
Da ja to razumem,i sigran sam da cu i uraditi kada dodje vreme,jer proizvodnju jos nisam ni poceo..
Hteo sam sam da popricamo,procaskamo o svemu tome i da vidim kojim putem treba da prodje jedan mlad proizvodjac u Srbiji bilo cega..Kako to ide-marketing,osoblje menadzera,kako to rade velike firme itd..
Siguran sam isto tako da je net veoma vazna stvar,ali polako..


Moma je napisao:
Marbo i kako-se-zvase-ta-firma-sto-radi-VodaVodu rade preko ajke distribucione mreze (jesi li primetio neki njihov/"njihov" kamion/kombi/van?)


Kojim kanalima,ako mozes da malo detaljnije objasnis..

hvala puno svima.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 08:05:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Moma je napisao:
Don je napisao:
ideja je najskuplji deo rešenja ;)
GRESKA!
ideja ne vredi nista, ama bas nista
nema nikakvu vrednost
na istoj ili veoma slicnoj ideji radi nekoliko firmi/timova


ne vredi ništa, jer se pojavite vi informatičari i zaserete sve ;)
a svaki majmun može da sedne i da primeni neku ideju ;)

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 09:13:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.03.2007. 11:41:42
Postovi: 1132
Lokacija: Waterloo, Ontario, Canada
Godina: Dipl.
Smer: IS
Da nastavim sa Momom i Donom

Ideja je NISTA bez realizacije. Tako da je realizacija JAKO JAKO bitna.

Da ne pricam svoja misljenja i gledista, ali DA, na faxu su nam rekli da je najbitnija IDEJA.. Ja mislim da je to zato sto su nesposobni da nas nauce da nesto realizujemo pa aj bar da nas ne demoralisu, ali to je moje misljenje...

Pre svega, realizacija je jako bitna zbog problema na koje se nailazi prilikom iste. Tako da sprovodjenje ideje nije bas tako glatko kao sto izgleda, treba znati izaci na kraj sa gomilom problema, a to je nesto sto je cenjeno na trzistu. I nije nimalo lako pre svega.

Primer googla - 18 milijardi dolara IPO. Iza Googla stoji algoritam, skoro pa prost algoritam pretrazivanja. 6 meseci su ga Sergey i Lary implementirali, prosli gomilu problema, napravili da to radi, jos 6 meseci usavrsavali, doterivali i posle godinu dana mukotrpnog od IDEJE napravili su nesto sto radi. Otisli su u Yahoo da im prodaju za male pare i ovi su im se smejali rekli nije to nista posebno - dobra je ideja, ali nista sto bi nas zanimalo.. Zatim su jos usavrsavali algoritam, poboljsavali ostale aspekte programa, otvorili firmu i tu su gde su...

Ideja je bila u najmanju ruku genijalna, ali je cini mi se realizacija bila kljucna.. Iako i danas se secamo googla kao nekoga sa dobrom idejom, realizacija je ono sto je od te ideje napravila od googla ovo sto ona jeste sada

_________________
Kad porastem bicu MENADZER


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 09:18:30 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Don, zasto trosis tu tastaturu bez razloga?

gekons, Marbo i Si&Si imaju svoje distributivne centre, ali opet ne razvoze lokalnim prodavnicama. Oni voze do veletrgovaca, a lokalci kupuju tamo.
Pod lokalcima podrazumevam male prodavnice koje predstavljaju jedini objekat u vlasnistvu nekog preduzetnika (preduzetnik kao pravna forma, ne kao nacin razmisljanja :)) ili pravnog lica. Oni koji imaju veci broj prodavnica vec mogu da se pojave kao direktni kupci po nekim korektnim uslovima.

Sto se reklame tice, ona iziskuje troskove, a kakvi ce efekti da budu, to ne mozes da znas.
Ako imas mali obim proizvodnje ili proizvod koji ne donosi veliku zaradu u apsolutnom iznosu (broj komada puta broj dinara po komadu = toliko i toliko), onda nemas mnogo izbora sto se reklame tice, jer recimo oglas u dnevnim novinama tipa Blic/Glas i sl. na pola strane kosta skoro 2000€, bilbordi su 300+ evra nedeljno i slicno....

S druge strane, svi veliki lanci imaju svoje leaflete koji izlaze u svim mogucim novinama, stizu na kucne adrese i slicno. Ako das extra uslove - dobijas reklamu.
Ako imas mali obim/dobit, bolje je da svesno stvaras gubitak na nekom prozivodu, po komadu, i da dobijes kakv-takvu reklamu....eventualno da se nadjes na naslovnoj strani njihovih leafleta, nego da das vise novca nego sto ti vredi kompletna oprema za proizvodnju na reklame u dnevninim, nedeljnim (specijalizoanim) novinama i na bilborde. I ujedno budes svestan da toliko novca neces zaraditi za, recimo, 2 godine.

U Metrou sam vidjao pojedine, prakticno, zanatlijske proizvode :), sa vrlo losim resenjem ambalaze (kvalitet/dizajn), ali je proizvod bio sasvim OK. Nazalost, posle nekoliko meseci je nestao iz ponude. Kako se on nasao na policama i koji je razlog zasto je povucen mozemo samo da nagadjamo, ali imam utisak da je proizvodjac odustao od tog posla, jer ne vidim ga ni u drugim radnjama.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 09:19:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
odlično. samo si pokazao da sam ja u pravu. jedino je tu u priči nešto što ti mešaš u ovu priču, i vezuješ čak i za studiranje, a to je poslovna sposobnost, kao nešto što se stiče praksom, rođenjem itd..

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 09:40:52 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10.03.2007. 11:41:42
Postovi: 1132
Lokacija: Waterloo, Ontario, Canada
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa rekao bih da je pozeljniji nacin sticanja rodjenjem jer verujem da je i praxa prljavi-ne menadzerski deo posla :zbun:

Nisam rekao da nisi u pravu, ali sama ideja ti je totalno bezvredna ako nisi sposoban da je realizujes, cak sta vise verujem da realizacijom drugih ideja ti i dobijas svoje, ne padaju one sa neba. Ideja bez realizacije je nista. Naravno nismo tu da samo realizujemo tudje ideje, ali nismo ni imbecili koji su nesposobni da nesto urade. Jednostavno, nije dovoljno reci ideja je bitna

A gekons - idi na elitesecurity.org i tamo pitaj za savet, naci ces ljude iz samog posla i dobices vise korisnih informacija nego ovde verovatno

_________________
Kad porastem bicu MENADZER


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 09:54:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.02.2007. 11:36:48
Postovi: 1851
Godina: Dipl.
Smer: IS
gekons,
Ако хоћеш моје јако скромно мишљење...
Ти тренутно имаш само идеју и, логично је, тражиш план јер без плана нема ништа. Мораш бити скроман и не треба тражити ништа велико у почетку, осим ако твој производ није стварно БУМ. Не кажеш који производ је у питању, све се бојим да желиш да патентираш кифлице :D . Прво би требало испитати тржиште, направио си кифлице са лососом и премазом од кикирики соса и сад не знаш да ли ће се то људима свидети и уопште како да дођеш до купаца. Твојој деци се свиђа одушевљени су, а ти у пензији и решио си да покренеш бизнис. Нигде не помињеш паре, предпостављам да их имаш а ако не ту су врло повољни предузетнички кредити. Мислим да би редослед активности требало да изгледа овако:
1. испитивање тржишта (да ли ће производ бити прихваћен од стране потрошача, колико је засићено тржиште истим или сличним производима, да ли можеш да понудиш нешто боље од конкуренције)
2. план продора на тржиште. Пре него што нешто произведеш мораш имати план али он треба да буде што реалнији. Било би добро да ти те кифлице произведеш у некој малој количини које ће ти служити да покажеш људима шта имаш. Али никако да произведеш па да се онда чешеш за главу јер не знаш како даље.
3. обезбеђивање новчаниш средстава за производњу (вероватно ћеш запослити два сина, овај један баталио факс а овај други иде али може да улети проверено тако да ту планираш да уштедиш; ово је важно јер глупо је да ти стане производња због пара).
4. производња...
Не знам сад даље немам времена, сигурно сам нешто изоставио али ту су ови менаџери они то знају боље. Ако успеш у првих две године да послујеш без великих губитака онда ћеш и моћи нечему да се надаш. Мислим да би било добро да имаш презентацију на интернету, јер глупо је да текифлице носиш од врата до врата ;)

_________________
-


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 12:00:45 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Pedja je napisao:
gekons, Marbo i Si&Si imaju svoje distributivne centre, ali opet ne razvoze lokalnim prodavnicama. Oni voze do veletrgovaca, a lokalci kupuju tamo.

Mislim da gresis ovde, a mozda i ne ako se radi bas o ovim firmama. Vecina velikih proizvodjaca razvoze lokalnim prodavnicama. Imaju ceo tim komercijalista gde svaki covek posebno radi trebovanje, isporuku, kontrolu itd.. To znam jer mi je brat komercijalista, radi na 7days-u :) Uglavnom svaki dan se vozi po gradu, ima svoj region lokalnih prodavnica i pise trebovanje, javlja firmi i oni salju kamion sa isporukom tamo gde je potrebno. A kontrola je najjava stvar, idu od prodavnice do prodavnice i gledaju kako je roba slozena i po potrebi presloze robu tako da stariji datumi budu napred a noviji pozadi :)

gekons, ovako nesto ti u svakom slucaju ne bi odgovaralo jer zahteva mnogo ulaganja.
Na internet promociju zaboravi za sad. Mozes za par stotina evra (ili kompezacija, omiljena stvar privrednika) dobiti solidan sajt i to je dovoljno. Koliko god budes ulagao samo ces gubiti. Prosecnog potrosaca prehranbenog proizvoda ni malo ne zanima sta ces reci o proizvodu na sajtu, vec samo kvalitet. Recimo ja kupujem plazmu keks svakog dana, ali nikada nisam otisao na njihov sajt :)

I obavezno procitaj - Veliki preduzetnicki snovi u Srbiji...

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 13:09:47 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
Don je napisao:
ne vredi ništa, jer se pojavite vi informatičari i zaserete sve ;)
ne znam da li si primetio, ovo je doba informacija
tokom prosle godine je proizvedeno toliko informacija koliko nije proizvedeno tokom jednog milenijuma
i to je omoguceno prvenstveno zahvaljujuci informaticarima
Citiraj:
a svaki majmun može da sedne i da primeni neku ideju ;)
svaki majmun moze da smisli ideju
mnogim vozacima u BGDu je pala na pamet ideja da se semafori sihonizuju kako treba, nesto nisam primetio da se bilo ko od njih iscimao oko toga
uzgred, patent je razradjena ideja i to vec ima vrednost
a ideje se primenjuju svakodnevno, da se ne lazemo


Don, ne znam otqd ti ta zabluda da ideja vredi nesto...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 13:48:59 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
Momo, ti sada ode u drugu krajnost.

Ili imas ideju ili kesh ili nacin za realizaciju iste. Ako jedna stvar nedostaje, ideja ostaje ideja, pare ostaju u slamarici (ili gde vec), a resursi za realizaciju upraznjeni...

Sale, moja greska za Marbo. Imaju terenske komercijaliste. I to ogroman broj!
Nije bio bitan konkretan proizvodjac, vec pristup.

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 14:06:28 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
ideja + nacin za realizaciju iste <- u tome je poenta moje price
spomenuti su osnivaci Google-a
ideja je drugaciji nacin pretrazivanja sajtova
nacin - pomocu odgovarajucih web robota (il' kako se vec zovu), search engine-a, farme servera bla bla

imas ideju ili/i pare ili/i resurse ;)


ja sve ovo pisem na osnovu prica sa ljudima koji rade u Americi (pravi posao, za sta su se skolovali i koji lepo zaradjuju)
i, da, imam jednu ideju na kojoj radim i stvarno je naporno njeno razradjivanje (ne bi me cudilo da razrada na kraju zauzme barem 50 A4 strana, font 8, mnogo slika) - na zalost, u poslednje vreme sam je zapostavio zbog faxa

cuh negde da ako ne mozete ideju da stavite na papir vi u stvari nemate ideju


Marbo i Si&Si imaju stvarno dobar marketing, dobro rade brendiranje
http://www.marbo.co.yu/ prave Chipsy, Clipsy, Gud, Pardon...



edit: typo


Poslednji put menjao Moma dana 18.09.2007. 14:18:08, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 14:13:26 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Moma je napisao:
marbo prave CHipsy, CLipsy, Gud, Pardon...

i josh i shrafove i skandinavke.

cjale pre par meseci nashao u jednom pardonu neki mashinski shraf.
onako, svezhe ispao iz mashine.
i zvao onaj njihov info line da im se najеbe majke
i ovi mu poslali skandinavku.

to se zove dobar marketing.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 21:43:24 

Pridružio se: 17.09.2007. 19:18:57
Postovi: 9
Godina: I
Da i ja bih jednog dana zeleo takav marketing kao sto ima marbo,imlek i slicni sada..Ali sam svestan da za to treba dosta para,ali sam isto tako svestan koliko je bitno imati resenje ambalaze (kvalitet/dizajn) a za to i ne trebaju neke velike pare,jer ako imas nos i povezes se sa kreativnim,mladim ljudima posao je resen..

To sto pisete za ispitivanje trzista ne mogu da skapiram.Cini mi se da za to treba dooosta novca i ljudi..I mislim da to bas rade VELIKE firme poput Marbo,kad rese da prave jos neki proizvod u svom asortimanu,a nikako ja koji tek treba da pocnem sve..Ljudi treba ljudi i para za to,i ogranizacije,smisljenih metoda,citavog tima itd...

I ja sam pre neki dan video lika i auto koji je imao lep grafikon,u pitanju je lion cokoladica kako dostavlja robu nekoj trgovini ovde kod mene..Verujem da se i to kasnije razradi i da jednog dana imas svoja vozila i kamione za sve..

Pitam se tako,sad recimo kad napravim to,na koji nacin idem kod komercijaliste ili menadzera ili pijara ne znam,recimo u market maxi..Mislite da bi dao sansu nekom pocetniku proizvodjacu,da izlozi svoj proizvod?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group