Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 21:56:34 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
istrazivanje trzista moze da bude veoma jeftino u tvom slucaju (slabo stojis sa kintom)
u pitanju je prehrambeni proizvod, pa lepo vidi ponudu na trzistu i kako se sta prodaje (statisticki podaci, uglavnom)
ovo mozes sam da radis (zahteva veme) ili da unajmis neq agenciju da ti odradi (zahteva novac)
vreme je sqplje

ti nisi siguran u sebe i u svoj proizvod ili se to meni samo cini?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 22:20:11 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.09.2002. 14:12:18
Postovi: 6516
Lokacija: Zemun
Godina: Dipl.
Smer: ME
bLooez je napisao:
i ovi mu poslali skandinavku.


Skandinavku kao Šveđanku ili šta? :mrgreen:


gekons, recimo, u market Maxi ni ne mozes da odes tek tako, jer te koje zateknes u prodavnicama su uglavnom pijuni koji rade po proceduri. Eventualno mozes da imas srece da si potrefio radnju u kojoj se tog trenutka nalazi neko bitan, ko moze samo da te uputi sta dalje. Kod njih sve ide preko centrale.

Kako ces da vodis razgovor (kada dodjes do osobe koja ti je potrebna)....tu se ni eksperti ne bi slozili. Mozda nadijes na nekoga kome su bitne tehnikalije i kada vidi da si bas zagoreo da palsiras proizvod - pocen da te ucenjuje. Mozda to bude osoba koja hoce da vidi tvoj entuzijazam i zelju da proizvod uspe pre nego bilo sta drugo. Mozda samo ceka da te izbaci iz kancelarije da pokrene solitair...

Jedine pripreme za razgovore koje sam do sada imao su bile u obliku razvijanja teorija u kom bi pravcu razgovor mogao da krene. Naravno, uvek znam kakva mi je trenutna pozicija i mogucnosti i na osnovu toga vodim razgovor.

Zato i imam problem sa ispitima....i pre nego sto izadjem na ispit znam da je dovoljno da profesor pozeli da me obori i ja sam pao na potpuno regularan nacin (dodatna pitanja).

_________________
"Ništa nije sveto,
sve je bruto i neto,
sve je zabava ..."

Hladno pivo, Knjiga žalbe, Pitala si me, 2007.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 22:58:37 

Pridružio se: 17.09.2007. 19:18:57
Postovi: 9
Godina: I
Ne radi se o tome da li sam siguran,naravno da jesam,mislim da je mnogo dobro i kvalitetna stvar i da trebala da se dopadne sirokoj populaciji jer nije navlakusa,proizvod - zdrav,hranljiv,ukusan!

Citiraj:
Kod njih sve ide preko centrale


Jel to znas za Maxi ili pricas uopsteno za sve velike trgovine?
I sta mislis pod tim centrale?

Koliko ja vidim treba neko da te gura i to je to..:)
Odes u stranku uclanis se,odradis neku kampanju kad treba,i covek samo nazove direktora npr Maxija i kaze doci ce ti covek da pricate.. :) j***..

A ima i jos jedna stvar,sta ako to nanjuse veliki proizvodjaci i maznu mi to?A koliko sam cuo zakon o patentima kod nas ne vredi nicemu..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.09.2007. 23:32:57 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
ako si patentirao vredi ako imas para da se akas na sudu


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.09.2007. 00:48:15 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
sadux, kako ide? :)
http://www.elitesecurity.org/t285183-Ra ... -radinosti

ja da sam na tvom mestu unajmio bih konsultanta (doduse, treba naci dobrog) da te upozna sa svim ovim stvarima oko poslovanja


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 21.09.2007. 15:56:25 

Pridružio se: 17.09.2007. 19:18:57
Postovi: 9
Godina: I
Pa ne znam i ja cu na kraju morati to da uradim...

Dobra tema,to i mene interesuje..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 12.10.2007. 23:02:08 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.10.2007. 21:53:27
Postovi: 207
Godina: Dipl.
Smer: ME
Gekons, koliko vidim vrlo si uporan i znatizeljan, sto je od izuzetnog znacaja za posao kojim zelis da se bavis! Najbitnije u svemu ovome je da ne odustajes koligo god da ti posao "ide nizbrdo", narocito u pocetku. Tkd. nije tacno da ideja ne vredi nista, vec naprotiv BEZ IDEJE NEMA NIKAKVOG POCETKA, NEMA PLANA,A O REALIZACIJI DA I NE GOVORIM(ona dolazi na kraju). A upravo IDEJA je ta koja je osnova svega sto sledi! Jos jedna velika tvoja prednost je u tome sto imas ideju sto se tice samog proizvoda koji nameravas da plasiras. Imas velike i svakako neophodne predispozicije za ovaj posao, sto naravno nije dovoljno. Svakako, pocni da istrazujes trzista. Mozda ti i nece biti toliki problem da plasiras svoj proizvod na trziste, koliki da tvoj proizvod opstane na trzistu. Za sam pocetak je najbitnije da ne poslujes sa gubitkom, tj. da iz svog prihoda pokrijes SVE troskove. Na samom pocetku profit niposto ne treba da ti bude preokupacija.

_________________
"Negujte svoje vizije i snove kao da su deca vase duse, planovi vasih krajnjih dostignuca."
Napoleon Hil


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group