Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Da li opravdavate zakljucavanje tema?
Naravno! Opravdavam sve sto podpomaze slobodu govora. 13%  13%  [ 5 ]
Ako to doprinosi uniformnosti foruma, da. 40%  40%  [ 16 ]
Pa...zavisi ko ju je otvorio i ko je cita... 13%  13%  [ 5 ]
Nikako! Teme treba samo brisati. 20%  20%  [ 8 ]
Da, da, daaa... To mi radi. I ja cu kada budem mogao 15%  15%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 40
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 02:05:42 

Pridružio se: 03.01.2002. 02:15:30
Postovi: 744
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
dusan_11192 je napisao:
AJ mi objasni svrhu te "prosvetiteljske" teme... Nije mi jasno... Jel nemas gde da "iskalis" svoj kreativan duh ili nesto peto.. Ili u pauzi ucenjja volis da piskaras nove avanture Sundjer Boba protiv zlog [ali cistog] Mr Propera ?? :zbun:


Pa iskreno, nisam je ni citao dok nije izbila ova "afera" sa zakljucavanjem tema i brisanjem istih :)

Ali zainteresovalo me je kakav je to strasan greh pocinjen u toj temi, pa je zasluzila da bude zakljucana.

Stvar je principa..

_________________
There must be some kind of way out of here
Said the joker to the thief
Theres too much confusion
I cant get no relief


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 02:08:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
@Strategylover:

Nema sta da se doda.. Lepo sroceno...

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 02:13:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2002. 20:41:32
Postovi: 2915
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
dusan_11192 je napisao:
Kakve teme ? Pa uglavno vezane za fakultet i zivot na i oko njega... Za ostalo idem dalje... ;) Naravno i neke opustenije na OD, ali u prihvatljivoj meri i da budu visoko kvalitetne...

E ovo mi nije jasno?!?
Shta znaci opushtene? Shta znaci prihvatljiva mera? Shta znaci kvalitetne?

_________________
Bolje da ispadnesh glup, nego da ispadnesh iz voza!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 02:16:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2002. 20:41:32
Postovi: 2915
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Strategylover je napisao:
4bageri: ne zanima moderatore kakve ce teme biti na forumu, vec kako se ljudi ponashaju u tim temama... Stoga je i doshlo do zatvaranje tema... Ne zbog korisnosti/debilnosti i vec chega...

...i dok god posmatrate moderatore kao osobe sa bichom, teshko da cete i videti gde je problem (a i ja ovo uzalud kucam).

Ma, strategy...ali moderatori bi valjda sem banovanja trebali da vrshe i afirmaciju opshte diskusije u pravcu u kojem bi trebalo da se razvija.
Brisanje tema nije pomoc pri razvoju...to je sprecavanje razvoja.
Politika "ja necu da pomognem tome, ali cu spreciti, ako mi se ne svidja".

_________________
Bolje da ispadnesh glup, nego da ispadnesh iz voza!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 02:19:48 

Pridružio se: 03.01.2002. 02:15:30
Postovi: 744
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Strategylover je napisao:
A u OD svi manje vishe idemo offtopic, ali retko toliko da se upropashtava tema kachenjem brda slika i gubljenja poente nakon dve strane besmislenih poruka...


Ok, sa ovim se slazem. Glupo je kada se neka dobra tema upropasti kacenjem glupih i besmislenih poruka, koje nemaju nikakve veze sa temom. I to, samo po sebi, puno govori o ljudima koji takve poruke ostavljaju.

Ali, ako je tema vec sama po sebi neozbiljna, i ako je bas to efekat koji je pokretac teme zeleo da postigne, cemu ogranicavati kreativnu slobodu njenih posetilaca?

Citiraj:
ne zanima moderatore kakve ce teme biti na forumu, vec kako se ljudi ponashaju u tim temama... Stoga je i doshlo do zatvaranje tema... Ne zbog korisnosti/debilnosti i vec chega...


Dobro, vazno je da smo to razjasnili.

Citiraj:
...i dok god posmatrate moderatore kao osobe sa bichom, teshko da cete i videti gde je problem (a i ja ovo uzalud kucam).


Pa, ne kucas uzalud. Pokusavamo da razjasnimo neke stvari. Sto bi rekao Adept - dijalektika i te fore :)

Ja nisam zeleo da napadnem nikoga, samo sam hteo da razmotrimo da li je bas najbolja odluka donesena.

_________________
There must be some kind of way out of here
Said the joker to the thief
Theres too much confusion
I cant get no relief


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 03:34:14 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Bageri je napisao:
Ma, strategy...ali moderatori bi valjda sem banovanja trebali da vrshe i afirmaciju opshte diskusije u pravcu u kojem bi trebalo da se razvija.
Brisanje tema nije pomoc pri razvoju...to je sprecavanje razvoja.
Politika "ja necu da pomognem tome, ali cu spreciti, ako mi se ne svidja".

Rekao sam jednom ranije: "Nismo mi ni uchiteljice ni vaspitachice, pa da drzimo tutorijale kako i shta. Ponajmanje da bebisitujemo nove chlanove."
A da smo slali PP-e sa objashnjenjima, molbama i na kraju upozorenjima - jesmo! I shto nas sad krivish shto nakon svega povuchemo krajnji potez i zakljuchamo temu? Jel treba josh da se trudimo da moljakamo ili nudimo slatkishe da se neko smiri?

A "pomoc u razvoju" koji pominjesh, je bilo izdvajanje offtopica i kreiranje nove teme od tih offtopic poruka... I gde je to otishlo? Tema je kasnije obrisana a offtopic umesto samo u toj temi nastavljen kroz sve teme u OD. Stoga su te teme sada zakljuchane...

Takodje, u vezi pomoci: seti se Mome kad god je napisao "offtopic" ili koristi pretragu. Shta li je pokushavao da kaze? Da skrene ljudima paznju na to da je bash on moderator ili da usmeri nekog? Kada bi zakljuchali jednu i ostavili link ka istoj temi, nije to bilo iz zabave! I kada je bilo potrebe da se spoje/razdvoje teme, doda novi naziv i slichno, ma bice da moderatori nikad nisu pomagali...

Ako to nije dovoljno pomoci, zapitaj se, ko zaista vodi tu politiku: "Necu da pomognem..." Moderatori ili korisnici kojima je lakshe da kucaju gde i shta pozele i kritikuju "demokratiju na forumu" kad god se ukaze prilika...


Hocesh slobodu i kreativnost, a trazish od nas da vrshimo afirmaciju? Meni je to kontradiktorno...
Ako moderatori intervenishu pri usmeravanju svake teme zar to opet nije neko "sprechavanje razvoja" ma u kom smeru da ide... I zar tolerisanje offtopic-a dosada nije lepo funkcionisalo u OD?


To vidjenje da su moderatori ljudi koji ne pomazu vec zakljuchaju sve shto im se ne svidi... Kao i gundjanje toliko ljudi oko banovanja, a voleo bih da se ti ljudi izjasne, koja je od tih osoba zaista dobila ban?
Ja sam rekao iznad kako smo pomagali, a sad mi reci, koliko ljudi znash da su zaista bili banovani?

Sama tvoja tvrdnja da je moderatorima posao banovanje i politika "sprechi ako ti se ne svidja" je pogreshna! Ali je to toliko uvrezeno mishljenje, da ako dosad niste primetili, sam ostao samo ja dovoljno zaludan da i dalje pokushavam neshto da objasnim...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 08:55:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2002. 20:41:32
Postovi: 2915
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Prvenstveno kazem da moderatori treba da budu prvi u kreiranju, i teme koje oni kreiraju bile bi znak korisnicima kakve teme zele na ovom forumu.

Stap i shargarepa. Ne moze samo stap.

Niko ne prica o bebisisterkama, ali apsolutno se ne slazem da moderatima jedini posao pri "odrzavanju kvaliteta tema" brisanje poruka i tema.

Nervira me to misljenje, da kad postanesh moderator posao ti je samo da chistih sr.anja drugih, a ne da dobijash neku i odgovornost da i svaki mod mora doprineti kvalitetu foruma postovima na njemu...

_________________
Bolje da ispadnesh glup, nego da ispadnesh iz voza!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 09:09:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
^ od ciscenja fekalija nema se vremena ni za sta drugo :P

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 13:14:48 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Bageri je napisao:
Prvenstveno kazem da moderatori treba da budu prvi u kreiranju, i teme koje oni kreiraju bile bi znak korisnicima kakve teme zele na ovom forumu. Stap i shargarepa. Ne moze samo stap.

Zar je realno da 27 modeatora ima vishe inspiracije od 2700 chlanova?
Drugo: ponavljam - ne zanima moderatore kakve ce teme biti na forumu, vec kako se ljudi ponashaju u tim temama...
Sve teme koje su otvarane su ostavljene odredjeno vreme i tek kasnije zakljuchane - zbog ponashanja pojedinaca - NE ZBOG TOGA SHTO NEKOM MODERATORU NE SVIDJA!!
A za shtap i shargarepu - pitao sam: koliko onih koji se bune oko banovanja je zaista bilo banovano ili uopshte zna nekog ko je banovan??


Citiraj:
Niko ne prica o bebisisterkama, ali apsolutno se ne slazem da moderatima jedini posao pri "odrzavanju kvaliteta tema" brisanje poruka i tema.
Nervira me to misljenje, da kad postanesh moderator posao ti je samo da chistih sr.anja drugih, a ne da dobijash neku i odgovornost da i svaki mod mora doprineti kvalitetu foruma postovima na njemu...

Nije to nikakvo mishljenje vec preka potreba... Kvalitetu tema mnogo vishe doprinose ostali chlanovi foruma, nego nas par moderatora. A o kvalitetu tema u zadnje vreme je bilo rechi, slobodno potrazi temu "Teme smaraju"...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 14:06:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2002. 20:41:32
Postovi: 2915
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Strategy, ja nisam pominjao nikakva bagovanja, pa nemoj to da ponavljash.

Pa, ima deset moderatora u OD i stalno se neshto zalite kako ne mozete da stignete.

Naravno da znam "Teme smaraju". Evo citata:
Black je napisao:
Pa evo, imamo bogat izbor.
Najpopularnije teme trenutno su:

- Blesava igra
- Bubu i ostali kucni ljubimci!
- Šta slušate? - Sada...
- Shta ste danas pevushili ceo dan?
- Pet najomiljenijih pesama... - ...ali trenutno!
- Vicevi
- Smesne slike
- Interesantni, a pre svega beskorisni sajtovi
........


Ja stvarno mislim da se dobra stvar desila sa poslednjim temama, jer se konacno kreativnost podsticala na forumu, a napravljena je svadja oko svega toga.

Ma, nek ostanu ovakve teme. Otvoricu i ja neku slicnu za koji dan...

_________________
Bolje da ispadnesh glup, nego da ispadnesh iz voza!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 14:18:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Bageri je napisao:
Strategy, ja nisam pominjao nikakva bagovanja, pa nemoj to da ponavljash.

Bageri, par poruka iznad je napisao:
Ma, strategy...ali moderatori bi valjda sem banovanja trebali da vrshe i afirmaciju opshte diskusije u pravcu u kojem bi trebalo da se razvija.

Postoji razlog za ono shto kazem...

Citiraj:
Naravno da znam "Teme smaraju".

Podseti se i da je u tom temi kritikovan "kvalitet" tema...

Citiraj:
Ja stvarno mislim da se dobra stvar desila sa poslednjim temama, jer se konacno kreativnost podsticala na forumu, a napravljena je svadja oko svega toga.

Ma, nek ostanu ovakve teme. Otvoricu i ja neku slicnu za koji dan...

Nije se stvorila svadja oko kreativnosti vec oko preterivanja sa ostavljanjem poruka bez reda i smisla...
Slobodno otvori koliko god hocesh tema, ja se ne secam kad je uopshte i bilo zabranjeno otvarati teme :)

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 14:34:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.04.2002. 20:41:32
Postovi: 2915
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Strategylover je napisao:
Bageri je napisao:
Strategy, ja nisam pominjao nikakva bagovanja, pa nemoj to da ponavljash.

Bageri, par poruka iznad je napisao:
Ma, strategy...ali moderatori bi valjda sem banovanja trebali da vrshe i afirmaciju opshte diskusije u pravcu u kojem bi trebalo da se razvija.

Postoji razlog za ono shto kazem...

Moja greska...Nisam odabrao pravu rec (vidish da ni sam nisam znao da sam je napisao)...
To je samo trebalo da bude jedna rec koja zamenjuje zatvaranje i brisanja tema.

_________________
Bolje da ispadnesh glup, nego da ispadnesh iz voza!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 16:45:58 

Pridružio se: 03.01.2002. 02:15:30
Postovi: 744
Lokacija: BG
Godina: Dipl.
Smer: IS
Malo sam razocaran nezainteresovanoscu kolega za ovu temu.

Kada se raspravlja o Rihanni i Sundjer Bobu svi imaju svasta da kazu, a kada se prica o demokratiji na forumu, ili sputavanju kreativnosti, ili potrebi za uvodjenjem reda (nazovite ovo kako god zelite) naprasno svi ostanu bez misljenja. :ovaj:

_________________
There must be some kind of way out of here
Said the joker to the thief
Theres too much confusion
I cant get no relief


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 18:13:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.09.2005. 01:43:21
Postovi: 9865
Lokacija: Šabac
Godina: Dipl.
Smer: IS
UVEK sam za brisanje ili zaključavanje tema. Ili bar brisanje poruka. Na nekoliko foruma sam mod ili admin, pa znam kako stvarno izazovno to ponekad može da bude.

Koliko sam samo puta poželeo ovo sa slike, pre nego da brišem ili zaključavam teme...

Slika

E da, samo mislim da bi bilo bolje obrisati offtopic poruke u nekoj temi, pre nego da se tema zaključava zbog offtopica.

_________________
Biće sve okej, problem ne traje dugo...
To je samo loš dan, sutra bolje biće, tu nema ništa drugo.
Život je suviše lep da bismo se borili sa tugom.
Neko je zaista tu za tebe kad si dole, to je puno, puno, puno...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 18:35:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.12.2003. 00:09:55
Postovi: 6917
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: IS
Неће да се замерају модераторима, чуо сам да су неки од њих јако гадни људи :) Спопадају по кућама :lol:

Нисам стигао да напишем (када цео дан јурим професора по факсу), али мој став је да закључавање или брисање теме треба да буде последњи корак. Оф топик се неће тако уклонити... Само ће се закључати често квалитетне теме (добро не баш увек). Моја препорука је да бришете постове (па ако ништа друго они који пумпају број порука ће изгубити мотив) који се не односе на тему и тачка! Зна се шта је тема, за све остало постоји тема звана Оф топик.

_________________
Svako je jutro novo ušće, poteci kao rečica.
Neka se trnje plete gušće nebo je tvoja prečica,
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 22:27:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.06.2003. 01:23:24
Postovi: 820
Lokacija: At the Left hand ov God
Godina: Asistent
Smer: IS
Cini mi se da se sa zakljucavanjem tema preteralo u poslednje vreme. Nekoliko tema koje su ocigledno bile cisto zafrkavanje je zakljucano - zbog cega? Zar je lose sto na forumu postoje bleskaste teme (Sundjer Bob vs. Mr. Proper) ili teme gde je diskusija skrenula u potpuno drugom pravcu? Skretanja sa teme ce biti uvek i nemoguce ga je izbeci, osim ako moderatori ne pocnu da se ponasaju kao spanska inkvizicija. Slazem se da treba brisati poruke uvredljive sadrzine, kojima se direktno vredjaju drugi clanovi foruma, kao i da treba zakljucavati teme koje su prerasle u medjusobno pljuvanje. Sve ostalo je, bar po mom misljenju, bezazleno.

_________________
http://extremetrollfeeding.blogspot.com/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2006. 23:09:23 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
niko temu o properu nije zakljuchao zato shto mu se tema ne svidja.

skretanje sa teme nije problem, ali problem je kada par istih ljudi ide iz teme u temu i skrecje ih svojim medjusobnim chatovanjem i internim forama. shta mislish kako se onda osecjaju autori tih tema?
jednostavno nije fer prema ostalim korisnicima tako zloupotrebljavati forum.

problem je taj shto svi misle da je duzhnost moderatora da moderishu, a duzhnost korisnika samo da pishu.. pa ako nije po pravilniq - bicje obrisano. po toj logici trebao bi da postoji po 1 moderator za svakog korisnika.

bilo bi lepo da se i moderatori i korisnici potrude da se svi ovde prijatnije osecjamo, i da svi imamo manje ovakvih tema :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.06.2006. 01:26:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16.02.2004. 01:11:39
Postovi: 3014
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Strategylover je napisao:
A da smo slali PP-e sa objashnjenjima, molbama i na kraju upozorenjima - jesmo!


E vidis mozda bi to trebalo promeniti!
Cim se neki novi clan registruje, lepo mu posaljete kratak spisak sta ne sme da radi i sta ce se desiti ako pocne da "smara", offtopic-uje, podj.bava druge i slicno...3 minusa i :smajli-koji-sutira-u-d.pe: :durisha:
:D

Ozbiljno mislim!
Ali bez onog "procitaj pravilnik foruma" bla bla....ja to nisam ni pogledala a jos manje procitala...

Pa...ko hoce da postuje nek bar zna granicu i gotovo!

Slazem se da su ona dvojica malo preterala ali da se nisu neki toliko "uzbudili" oko toga, iskulirali bi za 3 dana... ;)

_________________

"A spaceship from another star
They ask me where all the people are
What can I tell them?
I tell them I'm the only one
There was a war but I must have won
Please take me with you."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.06.2006. 13:03:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.06.2006. 13:47:19
Postovi: 1814
Lokacija: New Orleans Jazz headquaters...
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Moze jedan predlog?

Ajde pobrisite jedno 250 strana teme "Shta slushate sada", mislim koga je briga shta je neko slushao pre ko zna koliko vremena...

Tako se oslobadja prostor za eventualne spamere! :zloca:

Salim se, salim se! :D

Ali stvarno mislim da je nepotrebno cuvati sve te informacije!

Zasto ne bi bilo offtopic-a privremeno, dok traje neka diskusija? Necu valjda za svaku opasku koja mi padne na pamet da nekome saljem pp? A posle, kad to prodje, modovi lepo pobrisu sve sto po njihovom misljenju nema veze sa temom. Mislim da je u navedenom kontekstu offtopic koristan u svrhu ozivljavanja rasprave na jednom visem nivou...

Ovo mislim na najlepsi moguci nacin, i naravno da bi i tada trebalo biti umeren itd. Ajd sad probajte da procitate ovaj post ponovo, ali zanemarujuci moju proslost! :D

Pozzz to the moderating team! :yo:

_________________
The Dude: "She's not my special lady friend, she's my fucking lady friend. I'm just helping her conceive maaan!"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.06.2006. 14:47:13 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Piron_iz_Elide je napisao:
Moze jedan predlog?
e pobrisite jedno 250 strana teme "Shta slushate sada", mislim koga je briga shta je neko slushao pre ko zna koliko vremena...
Ali stvarno mislim da je nepotrebno cuvati sve te informacije!

ovo mozhesh da kazhesh za apsolutno svaq temu u od. shta koga briga shta je ko radio tad i tad, i shta je ko mislio o tome shto se desilo tad i tad. ali, ljudi su to pisali, tema govori o tome, i ako tako obrishesh jednu, javicje se uvek neko da kazhe tako neshto za neq drugu temu, pa za trecju.. i ostaje prazan forum.. [i tvoj eventualni spam ;]

Piron_iz_Elide je napisao:
Zasto ne bi bilo offtopic-a privremeno, dok traje neka diskusija? Necu valjda za svaku opasku koja mi padne na pamet da nekome saljem pp? A posle, kad to prodje, modovi lepo pobrisu sve sto po njihovom misljenju nema veze sa temom. Mislim da je u navedenom kontekstu offtopic koristan u svrhu ozivljavanja rasprave na jednom visem nivou...

vidi se da si nov ;] offtopica je u od uvek bilo, i ekipa koja sredjuje od u principu gleda ljudima kroz prste za off. do izvesne granice, koja zavisi od moderatora do moderatora i koju ni1 pravinik ne mozhe jasno da definishe :]
zato se i govorilo da je off u od u principu dozvoljen.

Piron_iz_Elide je napisao:
Ajd sad probajte da procitate ovaj post ponovo, ali zanemarujuci moju proslost! :D

u stud :] tako mlad a vecj ima burnu proshlost ;]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.06.2006. 16:59:51 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.06.2006. 13:47:19
Postovi: 1814
Lokacija: New Orleans Jazz headquaters...
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Vidim da si se nameracio da me zezas i da iz mojih reci uzimas ono sto ti odgovara u tu svrhu. Ok je to, cak pomalo i simpaticno... (na jedan apsolutno ne gay nacin ;) )

Ja nisam rekao da se obrise cela tema, vec njen veliki deo koji niko nikad nece vise da pogleda. Bese to samo predlog...

Ok vise, u OD jesam nov! Kako sam ja mogao da znam pravila vase male amish zajednice? Ipak sam ja visio malo vise na nekim drugim forumima, muzickim, uglavnom... :cigara:

Nakon poslednje recenice stavih smajli, zar ne?

Ajd sad peace, FOREVER!!!

I da se prebacis na neki metal, si cuo? :boks: Kakav bre trance i tehnjara ...

:)

_________________
The Dude: "She's not my special lady friend, she's my fucking lady friend. I'm just helping her conceive maaan!"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.06.2006. 20:08:03 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Piron_iz_Elide je napisao:
Ja nisam rekao da se obrise cela tema, vec njen veliki deo koji niko nikad nece vise da pogleda. Bese to samo predlog...

tako sam te i shvatio, i odgovorio. razumeli smo se. govorim da mozhe tako da se prepolovi svaka tema u od.

[quote="Piron_iz_Elide"]I da se prebacis na neki metal, si cuo? :boks: Kakav bre trance i tehnjara ...[quote]
slushao indastrial u prvom srednje [nin, fla, ministry...] i kasnije neshto malo pantere, ali trens ni u najgorim nocjnim morama.

ako zhelish da nastavish da me muvas.. [na jedan potpuno ne gay nachin] pusti pp, pa ti mozhda kazhem i omiljenu boju/glumca/glumicu ;]

poz.. i uzhivaj na forumu :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.06.2006. 23:55:01 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.07.2004. 02:41:21
Postovi: 2276
Lokacija: Somewhere in time...
Godina: III
Smer: IS
Moderatori NISU animir dame foruma.
Forum kreiraju korisnici.
Kada korisnici preteraju (ma koliko to zanimljivo istima delovalo u tom trenutku - znam i licno kako je to, kada mi je bilo najzabavnije ostali su kukali zbog toga ;)), moderatori stupaju na scenu.

Spam nije sloboda govora, nego zloupotreba slobode govora. Koja je granica izmedju slobode govora i spama procenjuju modulatori i posto znam da su pre vidljivih mera slate sugestije (ne upozorenja, opomene, kazne) mislim da je sledeca logichna reakcija da se sloboda govora uskrati.

Mada mislim da sve mozhe da se dogovori kada strane nisu ostrascene.

_________________
Open your eyes, open your mind
proud like a god don't pretend to be blind
trapped in yourself, break out instead
beat the machine that works in your head


The road to truth is long, and lined the entire way with annoying bastards


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 73 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group