Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 07:29:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.01.2005. 21:34:29
Postovi: 4544
Godina: Padobranac
Smer: IS
Kako vas ne mrzi?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 07:56:56 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
kliford je napisao:
a ne neki narciosodini moderator (bLooez, exult... :P )

ti bre nemoj da vredjash,
svi znaju da ja nisam moderator u od!


:]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 08:39:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.09.2005. 19:00:05
Postovi: 1922
Lokacija: BiG NiPla
Godina: Dipl.
Smer: ME
@kliford i ostali
moze svako da pise i da postuje u ovoj temi i treba, ali kao i za ostale teme treba je se drzati koliko toliko, mogu i moderatori da postuju u diskusiji, ali je problem kad oni(i ja jedno vreme) postuju sto tema vrlo lako ide u off, a meni je skroz ok da se neki mod javi i kaze da bi npr banovao nekog drugog(npr exult :D ), ali ne sme zato sto ce da dobije batine ili tako nesto :tuptup:
a inace uvek mozes da ih docekas sa: Pa uradi to sto hoces...


I jos nesto, lepo pise u prvom postu sta je tema i to svakako iskljucuje vredjanje moderatora i mesanje u njihov posao direktno i soljenje pameti i svaku poruku koja nema primeren sadrzaj treba obrisati! Ovo nije tema da teramo moderatore sta da urade i da ih napusavamo, neko da sami kazemo sta bi uradili da mozemo i kraj.

leopold je napisao:
Stimpy je napisao:
ontopic: Obrisao bih temu: Sta slusate sada, i otvorio temu koja bi bila zaduzena za prozivanje ljudi koji su izgubili najveci broj postova brisanjem te teme i ona bi bila STICKY :kreza: :japanac: ::D


I skupa s njom još i temu "Šta vas nervira", ali samo na određeno vrijeme, dok ovi što postuju tamo ne počnu da otvaraju neke nove teme ;)


Apsolutno, to sam i zaboravio, pobrisao bih sve negativne teme i o nerviranju i tuzi i itd. , a pootvarao bih o sreci, cvecu, pticicama..., obavezao bih sve korisnike da postuju minimum po 3 puta nedeljno inace bio im sledio vecni ban


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 10:32:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
kliford je napisao:
Strategylover je napisao:
Ogi je potpuno u pravu za ovo shto je rekao...
Kapiram ja da je nekad zezanje, ali, ne secam se da sam ikada uradio neshto slichno...
Kao shto ne kapiram svo to ischudjavanje shto vam neko tako neshto kaze... Kliff-e, imash bolji uvid od mene u sadashnje stanje shto se tiche moderisanja, a chudish se Ogijevoj rechenici...

1)Cekaj.... Ako u nekoj temi postuju korisnici koji su u isto vreme i moderatori, sta je tu problem?
Uostalom, anketu je postavio LEOPOLD, a ne neko od moderatora...

Citiraj:
Citiraj:
@KS: i moderator je "obichan juzer" kada je diskutovanje po temama u pitanju... Ko tvrdi suprotno neka slobodno prestane da kuca poruke - zashto da se spushta na taj nivo :ua:

2) Upravo to je ona i rekla... TAJ koji je rekao "Ovo je tema samo za moderatore" je taj koji treba da prestane da kucka poruke....

Tacno da je tema bila namenjena juzerima-koji-nemaju-moderatorske-privilegije-zarez-posebno-ne-u-opstoj-diskusiji, ali juzeri-koji-nemaju-moderatorske-privilegije-zarez-posebno-ne-u-opstoj-diskusiji nisu pokazali interesovanje za ovu temu, pa su juzeri-koji-imaju-moderatorske-privilegije-zarez-posebno-u-opstoj-diskusiji poceli da se zezaju i ne vidim problem....

Sto se tice obicnih i neobicnih juzera, KSKS je lepo rec "obicni" stavila pod navodnike... moderator nije "samo" juzer...

I dalje mislim da je ksks u pravu... brate, kakav je to napad: "Samo moderatori ucestvuju u diskusiji"... je l' neko branio "userima-koji-nisu-moderatori" (kad je vec uvredljiv izraz "obican" juzer :roll: ) da ucestvuju u diskusiji???

Citiraj:
3)Sto se tice obrisanih Wishnyinih postova, postovi su joj toliko cesto bili brisani, a svi su imali isto objasnjenje i razlog za brisanje, tako da dolazi do redudanse podataka ako joj stalno objasnjavas zasto su joj obrisani postovi...

Ti, Wishnya, ti nemas pravo glasa jer, od kako si se pojavila na forumu, pricas samo kako nista ne valja, i ako si trazila nesto konkretno na forumu, videla si da to neces naci, tako da ne znam sta vise trazis ovde kad ti je sve tako bljak...


Kliff-e, ne znam shta ti se motalo po glavi dok si ono pisao, ali, pogubio si se zeshce...
1) Kometarisao sam Ogijevu rechenicu - koja se vishe puta pokazala tachna, a ne celu temu...
Stoga svoj komentar usmeri u tom pravcu, inache deluje besmisleno... Ne znam zashto meni pominjesh ikakvu anketu, shaljesh kritike na pogreshnu adresu...

2) Priznajem da si me zbunio i da nisam siguran shta je KS mislila pod tim "obichni juzeri", ali, ponovicu: moderatori treba da se ponashaju kao svi ostali korisnici kada je diskutovanje po temama u pitanju!! To znachi i pridrzavanje Pravilnika, za one koji ochigledno ne znaju...

3) Ovo zadnje ti je krajnje nekorektno! Forum je namenjen SVIM studentima!
Jeste da se moze napraviti podela na zasluzne, korisne i ostale studente, ali, nije reshenje terati ove druge, vec ih ubediti da i oni doprinesu radu foruma...

I ne mozesh nikome reci da nema pravo glasa... Da je tako - shta sam onda ja trebao reci za jedan deo moderatora koji nisu doprinosili ali su samo kritikovali, negodovali i kochili kada god je neshto novo bilo predlozeno? :smaras:

Uostalom, ako neko kuka - prvo pogledaj da li to shto pricha ima smisla, da li je problem da moderisanja, pa tek onda otpishi kao bezrazlozno... I tako za svaku poruku...
Ako ima previshe - nadji pomoc, ako te mrzi - zashto si uopshte moderator...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 11:02:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05.11.2004. 19:26:34
Postovi: 3359
Godina: Dipl.
Smer: IS
^^ Al si opasan :zloca: ...

Ko da bi bila prva tema koju ste zakljucali :zbun: ?

Lapo ja kezem da na FF vlada Slobodan Kostunica iz senke :lol: !!!

Cak ste Bagerija uspeli da iznervirate :lol: :lol: :lol:

ps. Cinjenica je da je nekoliko moderatoro veoma subjektivno, da brisu uglavno poruke koje se njima licno ne svidjaju, a najmanje obracaju paznju na svoje postove ... koliko se samo puta desi da neki korisnik bude opomenut od mod. zbog neke gluiposti, a sam mod pravi iste greske.

Ovaj podforum se zove Opsta diskusija, i ideja je bila da se diskutuje o raznim temama,a ne da se teme zakljucavaju i onda kada to nije preko potrebno. Lepo je to sto se svi moderatori drze zajedno, ali ako se korisnici udruze ima da padne 5. oktobar :D
Uostalm imate svoj tajni podforum pa tamo brisite i zakljucavajte teme,a nas pustite da se svadjamo ako hocemo, da se smejemo ako hocemo, da lupetamo ako hocemo ... Ja se stvarno ponekad osetim uskracenom ... nemam slobodu govora a ni misljenja. Sad znam kako je bilo novinarima 90-tih ... :(

pps. Naravno uvek treba opomenuti autora ili izmeniti poruku ako je uvredljivig sadrzaja :)

ppps. Volim da posecujem forum i do skoro nisam imala obiljnih probleme sa moderatorima. Ali sada mi mnogo puta bas osvane kiseo izraz na licu. Ne kazem da sam ja reper, ali mislim da na forumu vec dugo nije kao sto je bilo :((. Ne vidim da nam je pre bilo lose.

Neki clanovi ff vec dugo ne pisu u OD,a mislim da je i ne citaju. Ko je kriv za to? Ako je cilj moderatora da otera sto vise ljudi iz OD, onda im takvim stavom i ponasenjem nece trebati jos mnogo :( Nazalost !

... e sad usko vezano za temu

I ja bih obrisala temu sta slusate sada :)
Stimpy ali temu sta vas nervira nemoj mi diras !

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 11:09:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
a koji je mod to svojim prisustvom povredio pravilnik???

sl, hoces da kazes da je ova tvoja poruka u skladu sa temom?? hoces da kazes da sada kada nema ankete i off-a, sve ide kako je zamisljeno?? ili ocekujete da cu da gledam u ovu temu i briskam za vama, i da saljem svakome ponaosob obavestenje o tome? napisala sam u temi da je off obrisan, razlog svi znamo.. /i da, SL, tako za svaku poruku/ sta hocete sada?? ne umete lepo da diskutujete ili sta?


i da, potpuno se slazem sa klifordom


e, da, a to za narcizam >> /cenzura/ /cenzura/ /cenzura/ /cenzura/ svima koji su to rekli ili pomislili! ne sastoji mi se zivot od hvaljenja mog 'dragocenog' ff-nick-a, i banujte me ako hocete, ne bi mi bio ni prvi ni poslednji put! /cenzura/ i jos jedna /cenzura/ onima koji su juzere ove teme podelili na moderatore i 'obicne'

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 11:27:15 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
dobri moderatori: svi osim Mome
loshi moderatori: errrrr..

:DDDD

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 13:22:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.01.2005. 00:52:53
Postovi: 1197
Lokacija: bgd
Godina: Dipl.
Smer: ME
ej jadni ste. majke mi. onaj lik je napisao "da moderatori vide koliko ih voli stoka/marva/masa" i to nije vredjanje forumasha, a ja sam napisala da umesto ankete za omiljenog stavite anketu za neomiljenog i odmah je post obrisan a klifordu sam nepozeljna. ali jad-niiii... ne verujem, stvarno.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 13:31:43 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
ljudi, neverovatno koliko smarate, ali ne-ve-ro-va-tno... :udri:

Citiraj:
eki clanovi ff vec dugo ne pisu u OD,a mislim da je i ne citaju. Ko je kriv za to?


evo ja sam kriv. svesno sam brisao poruke starim korisnicima da više ne bi dolazili na forum. čak šta više, svesno brišem poruke svima koji nisu ks ks, da bih isključivo mogao samo sa njom da diskutujem na svim temama... eto imaš moj broj telefona, zovi me da ti izdiktiram adresu da pošalješ policiju da me uhapsi.


aj bre šta se ložite...

otvori temu u "kritike i komentari" i reci šta ti ne odgovara sa konkretnom problematičnom porukom koja je obrisana ili koja je van pravilnika a postavio je moderator.

i najvažnije, MI NEMAMO SUPER MOĆI, i ljudi smo i ( verovali to ili ne) I MI GREŠIMO... ok?

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Poslednji put menjao Mort dana 16.04.2007. 16:49:03, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 16:35:26 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Citiraj:
1) Kometarisao sam Ogijevu rechenicu - koja se vishe puta pokazala tachna, a ne celu temu...
Stoga svoj komentar usmeri u tom pravcu, inache deluje besmisleno... Ne znam zashto meni pominjesh ikakvu anketu, shaljesh kritike na pogreshnu adresu...


ja sam komentarisao Ogijevu recenicu samo kontekstu ove teme...
a anketa je odgovor svima koji prozivaju moderatore zbog ankete, a nisu je moderatori stavili :]

Citiraj:
2) Priznajem da si me zbunio i da nisam siguran shta je KS mislila pod tim "obichni juzeri", ali, ponovicu: moderatori treba da se ponashaju kao svi ostali korisnici kada je diskutovanje po temama u pitanju!! To znachi i pridrzavanje Pravilnika, za one koji ochigledno ne znaju...


UPRAVO TO!!!
To je KsKs i rekla... rekla je da to sto u nekoj diskusiji ucestvuju moderatori ne znaci da ne mogu i drugi da ucestvuju... jer smo u svim temama svi jednaki... tj, trebalo bi da budemo...

Citiraj:
3) Ovo zadnje ti je krajnje nekorektno! Forum je namenjen SVIM studentima!
Jeste da se moze napraviti podela na zasluzne, korisne i ostale studente, ali, nije reshenje terati ove druge, vec ih ubediti da i oni doprinesu radu foruma...

I ne mozesh nikome reci da nema pravo glasa... Da je tako - shta sam onda ja trebao reci za jedan deo moderatora koji nisu doprinosili ali su samo kritikovali, negodovali i kochili kada god je neshto novo bilo predlozeno? Smaras

Uostalom, ako neko kuka - prvo pogledaj da li to shto pricha ima smisla, da li je problem da moderisanja, pa tek onda otpishi kao bezrazlozno...


Wishnya je posebna pricha, nisi u toku.... nebitno....
necu da nastavljam diskusiju u tom pravcu :]

Citiraj:
onaj lik je napisao "da moderatori vide koliko ih voli stoka/marva/masa" i to nije vredjanje forumasha


Da, ja sam to napisao svesno... vredjam i uvek cu vredjati masu kao pojavu... ti bi bar trebalo to da razumes... btw, offtopic.. ni u ovom pravcu necu da nastavljam diskusiju.. ko smatra neki moj post "loshim", neka ga obrise...

Citiraj:
a klifordu sam nepozeljna


Odakle ti to?? :zbun:

wishnya je napisao:
ali jad-niiii... ne verujem, stvarno.


Vidis, nisi ti meni nepozeljna uopste, samo me bunis sta trazis ovde kad su ti svi non-stop jadni? :]

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 16:42:53 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Bageri je napisao:
Ti, Kliforde, dobicesh jednu shljagu kad te sledeci put vidim...


Chekam te u Korchaginu :]

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 17:09:25 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
spojene dve teme... ne znam vise koja je sa kojom spojena
ne idite u offtopic, ja nemam kad da sredjujem temu a jedan sam od retkih koji ima moderatorske privilegije u PiP

Hvala na razumevanju!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 17:19:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.11.2003. 20:26:59
Postovi: 1739
Lokacija: pakao
Godina: III
Smer: IS
hmmm o moderatorima... jako malo vremena provodim na forumu te nisam upucen u sva deshavanja, ali mogu izneti neka mishljenja...
ovaj forum je prevashodno zamishljen kao mesto gde ce studenti moci da pomazhu jedni druge oko studija. a podforumi godina su NIKAD VECE DJUBRE. to se nekad sredjivalo, teme su se chistile, korisne informacije su ostajale... a sad? pa sad ljudima ostaje da trazhe po onim ogromnim temama gde se pitanja ponavljaju, a odgovora nema...
slazhem se ja sa onim da vecina ljudi samo pita, mrzi ih chak i malo da potrazhe, ali ranije je bilo lako naci bilo shta oko nekih predmeta, a sad?
na gomili predmeta se vrte ta pitanja, ljudi su ranije odgovarali, sad se sve manje ljudi cima oko toga, jer koja je poenta, ima toliko moderatora, gde su?
lichno i ja sam batalio da dajem ljudima odgovore, em njih mrzi da se malo iscimaju, em se i ja gubim u onom ludilu od tema, i ne vidim vishe poentu ni da se ja tzimam...

_________________
To understand recursion you must first understand recursion.

Remember. The dragons live. Inside us.

hail to the ultimate truth:
kliford je napisao:
mnogi profesori se služe metodom varijacije raspoloženja


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 17:32:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
djavolak je napisao:
na gomili predmeta se vrte ta pitanja, ljudi su ranije odgovarali, sad se sve manje ljudi cima oko toga, jer koja je poenta, ima toliko moderatora, gde su?


lichno i ja sam batalio da dajem ljudima odgovore, em njih mrzi da se malo iscimaju, em se i ja gubim u onom ludilu od tema, i ne vidim vishe poentu ni da se ja tzimam...


sam daješ odgovor na svoje pitanje

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 16.04.2007. 19:38:03 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
Kakva je bre ovo kretenska diskusija? Sve bih ja ovo obrisao :D

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 01:08:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.11.2003. 20:26:59
Postovi: 1739
Lokacija: pakao
Godina: III
Smer: IS
Mort je napisao:
sam daješ odgovor na svoje pitanje


a ti mashish poentu...

moderatori sve manje chiste smece po godinama, odatle i razlog da se ljudi sve manje cimaju oko odgovaranja ili stavljanja linkova do odgovora jer ih je sve tezhe naci, chak npr. iako znam gde se neshto nalazilo...

_________________
To understand recursion you must first understand recursion.

Remember. The dragons live. Inside us.

hail to the ultimate truth:
kliford je napisao:
mnogi profesori se služe metodom varijacije raspoloženja


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 01:28:16 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Kad smo kod informacija koje su tu negde, ali ih nema... Secas se onih do jaja skripti iz finansija sto smo ti i ja pravili prosle godine??? E sad, kad mi trebaju, nema ih na serveru!!! :zbun: Gde su nestale, ne zna se... raspad foruma totalni...

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 02:37:17 

Pridružio se: 20.12.2005. 00:27:13
Postovi: 1264
Godina: I
Don je napisao:
Kakva je bre ovo kretenska diskusija? Sve bih ja ovo obrisao :D



:word: prsli ljudi skroz....


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 06:11:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31.01.2005. 00:52:53
Postovi: 1197
Lokacija: bgd
Godina: Dipl.
Smer: ME
kliford, shta tebe briga shta ja trazim na ff? verovao ili ne, to shto trazim i nalazim, samo mi chesto 90% ff-a zasmeta usput, ok? elem, nije tvoja stvar shta trazim. a to shto vec drugi put postavljash to pitanje ukazuje na tvoj stav o mojoj nepozeljnosti. i dosta vishe. bez wishnye u ovoj temi vishe.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 09:22:35 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
djavolak je napisao:
Mort je napisao:
sam daješ odgovor na svoje pitanje


a ti mashish poentu...

moderatori sve manje chiste smece po godinama, odatle i razlog da se ljudi sve manje cimaju oko odgovaranja ili stavljanja linkova do odgovora jer ih je sve tezhe naci, chak npr. iako znam gde se neshto nalazilo...


na jednoj strani jedne teme se pojavi 5 istih pitanja... i nijedan odgovor... o čemu dalje hoćeš da pričamo? ako ljudi ne vide 5 pitanja, da li će videti ono jedno, ako ja obrišem 4?

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 11:43:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.11.2003. 20:26:59
Postovi: 1739
Lokacija: pakao
Godina: III
Smer: IS
kliford je napisao:
Kad smo kod informacija koje su tu negde, ali ih nema... Secas se onih do jaja skripti iz finansija sto smo ti i ja pravili prosle godine??? E sad, kad mi trebaju, nema ih na serveru!!! :zbun: Gde su nestale, ne zna se... raspad foruma totalni...


e o tome ja pricham... i kad mi je luci trazhila to da se okachi, nismo mogli da nadjemo moderatora koji ima pristup... nije li to divno? i shta ja sad treba se tzimam oko toga da kachim negde? iako vec ima i stoji link u nekoj starijoj temi, samo nema ko da trazhi...

Mort je napisao:
na jednoj strani jedne teme se pojavi 5 istih pitanja... i nijedan odgovor... o čemu dalje hoćeš da pričamo? ako ljudi ne vide 5 pitanja, da li će videti ono jedno, ako ja obrišem 4?


sine ti bash pokushavash da ignorishesh moju poentu?
prvo mislim da treba da skontash da ja ne napadam nikoga ovde, te stoga slobodno skini taj odbrambeni stav :)
drugo, pricham o spam i off postovima kojih ima 5 puta vishe nego ostalog (to se zove djubre), a ta neodgovorena pitanja su druga stvar, jednostavno ponestaje ljudi koji ce da 20 puta daju odgovor na isto pitanje, zato shto neke druge ljude mrzi da se malo iscimaju... nekad smo to radili, sad smo se i mi smorili... ne kazhem ja da modovi treba se cimaju oko tih odgovora, nije to vash zhivot, ali treba da se cimaju oko chishtjenja tema... ranije kako prodje rok, tako se sve teme lepo ochiste, nema djubreta, sve je na svom mestu, i sve se lako nalazi, a kol'ko vidim to se nije radilo dosta dugo ;)

_________________
To understand recursion you must first understand recursion.

Remember. The dragons live. Inside us.

hail to the ultimate truth:
kliford je napisao:
mnogi profesori se služe metodom varijacije raspoloženja


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 11:57:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Morte: josh pre 2-3 godine je radjeno totalno chischenje SVIH tema koje su se nalazile u podforumima za godine!! Cimanje je trajalo 2-3 dana i radilo ga je vishe ljudi... Nakon toga, oko svo smece (oko 50% poruka) je bilo uklonjeno iz jedinih bitnih podforuma na FF-u... Iz Godina...
Reci, kakvo je stanje sada? Kada je redjeno zadnje detaljno chishcenje??

Nemoj da shvatash sve kritike kao svoju krivicu jer nije, oduvek je bilo da manji broj moderatora radi, a ostatak zabushava jer nikada "nema vremena" (a ni volje)...
Ali, jednog dana se istolerishe jedan offtopic i sledeceg dana on preraste u stranu. Nakon 3 dana tema postane gotovo neupotrebljiva... Zashto? Zato shto neki mod. nije imao vremena ili volje... Ok, svi smo ljudi, nije to strashno...
Ali je mnogo glupo kada bilo koji moderator traci vreme na uvodjenje reda u Opshtu Konfuziju, kada ima mnogo prechih tema da se moderishu!!

Citiraj:
Citiraj:
2) Priznajem da si me zbunio i da nisam siguran shta je KS mislila pod tim "obichni juzeri", ali, ponovicu: moderatori treba da se ponashaju kao svi ostali korisnici kada je diskutovanje po temama u pitanju!! To znachi i pridrzavanje Pravilnika, za one koji ochigledno ne znaju...

UPRAVO TO!!! To je KsKs i rekla... rekla je da to sto u nekoj diskusiji ucestvuju moderatori ne znaci da ne mogu i drugi da ucestvuju... jer smo u svim temama svi jednaki... tj, trebalo bi da budemo...

Upravo si istakao srz konflikta moderatori/korisnici! :dada:
Uostalom, Martina je to potvrdila:
"ps. Cinjenica je da je nekoliko moderatoro veoma subjektivno, da brisu uglavno poruke koje se njima licno ne svidjaju, a najmanje obracaju paznju na svoje postove ... koliko se samo puta desi da neki korisnik bude opomenut od mod. zbog neke gluiposti, a sam mod pravi iste greske."

Citiraj:
sl, hoces da kazes da je ova tvoja poruka u skladu sa temom?? hoces da kazes da sada kada nema ankete i off-a, sve ide kako je zamisljeno?? ili ocekujete da cu da gledam u ovu temu i briskam za vama, i da saljem svakome ponaosob obavestenje o tome? napisala sam u temi da je off obrisan, razlog svi znamo.. /i da, SL, tako za svaku poruku/ sta hocete sada?? ne umete lepo da diskutujete ili sta?

Egzi :) , prvo: odavno je bilo dogovarano da se tolerishe off u OD, a da se sva paznja i cimanje usmeri na godine... Veci prioriteti su u tim podforumima, zar ne?
Drugo, nisi duzna da briskash ovde, stoga, shtedi zivce, nepotrebno ih troshish na OD... OD se zove Opshta konfuzija sa razlogom. Ne moze biti sredjen... Pitaj Jale i pitaj Blooez-a, oni su bili moderatori OD josh pre mene...
Uostalom, nemoj da brinesh za ove moje poruke, one ovde nisu ni bile u vezi sa temom, vec u vezi sa ovim problemom od samog pochetka ;)


@Kliff & Djavolak: kada sam bataljivao sredjivanje godina, imao sam brdo skripti i isp. pitanja koja sam hteo da prosledim dalje (poshto meni nisu trebala). Chak i tada nije bilo nikog ko bi se za to pobrinuo... To je bilo pre 2 godine, a izgleda da i dalje nije sredjeno...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 13:41:43 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
sto se tice godina, evo, iz licnog iskustva, mogu da kazem da se "djubre" redovno brise. samo, ja ne citam sve teme, i ne mogu to na vreme da sredim. pretragu starih tema NIKO ne koristi, ne zato sto je konfuzno, nego zato sto ljudi nemaju tu naviku. to cak ni ja ne radim, i to iz vise razloga:
1. mrzi me
2. u glavnom su informacije koje mi trebaju vezane za noviji datum, planovi se na fonu menjaju iz dana u dan, i samim tim nema sta da trazim u starim temama
3. mrzi me xD

sredjivanje tema posle roka nema svrhe, jer mogu ja da brisem i pitanja i spam, opet te teme nicemu ne sluze jer su informacije vec zastarele. tako je kako je..
na pitanja niko ne odgovara ne zato sto je djubre po godinama nego sto (a) niko nece da se iscima (b) niko ne zna odgovor

i jos jednom > citanje teme /radi trazenja info/ od 10 strana je naporno bilo da u temi pisu "korisne pitaj-boga-koje informacije" bilo da pisu vicevi, tracevi i ostala cuda.

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 14:04:40 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
exult je napisao:
2. u glavnom su informacije koje mi trebaju vezane za noviji datum, planovi se na fonu menjaju iz dana u dan, i samim tim nema sta da trazim u starim temama


Ovo je velika istina...
Inace, nije problem samo u moderatorima, i korisnici su drugaciji...
U prvoj i drugoj godini (i drugde, ali tu najvise) veliki broj ljudi se ponasa kao da su dosli na salter za informacije... ne umeju da koriste pretragu, ne umeju da otvaraju teme kako treba, 500 puta isto pitanje, ne umeju da listaju temu, ne umeju d aizlistaju spisak otvorenih tema samo na prvoj strani... dok sam bio mod u prvoj i drugoj godini, umeo sam da budem mnogo grub prema takvim ljudima... jbg, ne umem drugacije sa njima....
A nemam nameru (tj smatram da niko od moderatora nebi trebalo) da drzim kretenima lekcije lepog ponasanja na internetu...

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 14:17:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
ja vala drzim te lekcije... kad me ne mrzi.... iskreno, mnogo se lepse osecam da ih uputim na pretragu nego da ja odradjujem taj posao za njih... sta sam ja, shalter?

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group