Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 14:21:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07.07.2005. 02:02:03
Postovi: 1270
Godina: Apsolvent
Smer: OM
kretenima? da, da, mnogi su psiholozi isticali nesposobnost listanja spiska otvorenih tema na prvoj strani kao kljucnu u definisanju kretenizma.

ima modova toliko punih sebe kao da nisu bili u zahodu nekoliko dana.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 14:27:23 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
pa nije to kljuchna rech... ali kljuchna rech je verovatno "neinteligentno ponashanje" ;)

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 15:55:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
Citiraj:
Ovo je velika istina..
Inace, nije problem samo u moderatorima, i korisnici su drugaciji...
U prvoj i drugoj godini (i drugde, ali tu najvise) veliki broj ljudi se ponasa kao da su dosli na salter za informacije... ne umeju da koriste pretragu, ne umeju da otvaraju teme kako treba, 500 puta isto pitanje, ne umeju da listaju temu, ne umeju d aizlistaju spisak otvorenih tema samo na prvoj strani...


Word. Kao mod u prvoj godini, pa svakodnevno brisem poruke i nove topice tog tipa. I cesto su odgovori na pitanja ne na sedmoj od 28 strana diskusije, nego na istoj! Znaci, to mi se jedno 3 puta desilo. Ljude mrzi bilo sta da procitaju, a pitanja koja postavljaju su uglavnom aktuelna, samo treba malo pogledati, pa treba ti 5 minuta da sa ctrl+f pregledas 5 strana. A sto se tice ogromnih strana, i tu se trudimo da ih odrzavamo sto manjim, i ne diskutuje se o predmetima u topicima od proslih godina, tako da retko koji topic ima mnogo strana, eventualno oni za koje su postojale predispitne obaveze jos u novembru, i raspravljalo se kad sta i kako, a to nikoga sada ni ne interesuje pa ni nema potrebe da se zalazi tamo. Mene licno najvise nerviraju poruke u kojima se zale zasto jos nisu rezultati izasli. Takve poruke brisem ni ne trudim se da dajem objasnjenja. S vremena na vreme dobijem nekoliko hate PP-ova, ali that goes with the teritory.
Tako da:

Citiraj:
a podforumi godina su NIKAD VECE DJUBRE. to se nekad sredjivalo, teme su se chistile, korisne informacije su ostajale... a sad? pa sad ljudima ostaje da trazhe po onim ogromnim temama gde se pitanja ponavljaju, a odgovora nema...


Ova izjava uopste nije istinita. Ako nista drugo, bar za prvu godinu, za ostale stvarno ne bih znao, nije mi jos doslo vreme da tamo zalazim. I nije bas lako preciscavati sve teme koje postoje kako bi ostajala samo pametna pitanja i korisne informacije. Niko nas ne placa za ovo. Pitanja su tu, kao i odgovori, ponekad samo treba uloziti toliko truda da nekoliko puta kliknes misem i skrolujes gore dole. I ljudi i dalje pisu skripte, ama za svaki predmet do sada neko je napisao skriptu i okacio na puskice, i to uglavnom clanovi foruma. Meni stvarno nije jasno odakle tebi ideja da su nam podforumi djubre.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 21:09:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.11.2005. 12:30:17
Postovi: 3341
Lokacija: shonetova gajba
Godina: Dipl.
Smer: IS
mort je napisao:
...blabla...već samo želite da pljujete imate otvorenu temu u pitanja i predlozi

hvala na pažnji


pljuc pljuc

:P

_________________
A hydrogen bomb in a necktie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 17.04.2007. 23:00:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03.05.2006. 21:34:06
Postovi: 297
Godina: II
Smer: IS
exult je napisao:
sto se tice godina, evo, iz licnog iskustva, mogu da kazem da se "djubre" redovno brise. samo, ja ne citam sve teme, i ne mogu to na vreme da sredim. pretragu starih tema NIKO ne koristi, ne zato sto je konfuzno, nego zato sto ljudi nemaju tu naviku. to cak ni ja ne radim, i to iz vise razloga:
1. mrzi me
2. u glavnom su informacije koje mi trebaju vezane za noviji datum, planovi se na fonu menjaju iz dana u dan, i samim tim nema sta da trazim u starim temama
3. mrzi me xD

sredjivanje tema posle roka nema svrhe, jer mogu ja da brisem i pitanja i spam, opet te teme nicemu ne sluze jer su informacije vec zastarele. tako je kako je..


Izvini ali grešiš. Zahvaljujući listanju starijih tema sam saznavala veoma korisne informacije pomoću kojih sam položila dosta kolokvijuma i ispita. Jeste da se na fonu sve brzo menja, ali to je većinom samo površinski, suština polaganja je slična.


kliford je napisao:
U prvoj i drugoj godini (i drugde, ali tu najvise) veliki broj ljudi se ponasa kao da su dosli na salter za informacije... ne umeju da koriste pretragu, ne umeju da otvaraju teme kako treba, 500 puta isto pitanje, ne umeju da listaju temu, ne umeju d aizlistaju spisak otvorenih tema samo na prvoj strani... dok sam bio mod u prvoj i drugoj godini, umeo sam da budem mnogo grub prema takvim ljudima... jbg, ne umem drugacije sa njima....
A nemam nameru (tj smatram da niko od moderatora nebi trebalo) da drzim kretenima lekcije lepog ponasanja na internetu...


Važno da je tvoje ponašanje na internetu lepo, vredjaš ljude koje ni ne poznaješ, a kamoli da su ti nešto loše uradili, jako ružno od tebe.


Inače je moje mišljenje o moderatorima jako dobro, naravno da će vam se dešavati da grešite, ali ipak obavljate posao volonterski . :)

_________________
"Свећа не губи свој сјај ако пали другу свећу"
"Кад се заљубиш на први поглед, погледај још једном"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.04.2007. 00:09:51 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
karadza je napisao:
kretenima? da, da, mnogi su psiholozi isticali nesposobnost listanja spiska otvorenih tema na prvoj strani kao kljucnu u definisanju kretenizma.

ima modova toliko punih sebe kao da nisu bili u zahodu nekoliko dana.


didri986 je napisao:
kliford je napisao:
A nemam nameru (tj smatram da niko od moderatora nebi trebalo) da drzim kretenima lekcije lepog ponasanja na internetu...


Važno da je tvoje ponašanje na internetu lepo, vredjaš ljude koje ni ne poznaješ, a kamoli da su ti nešto loše uradili, jako ružno od tebe.


Odlicno, samo sam cekao da me neko prozove...
Okej nisu svi ljudi koje sam moderisao kreteni, ali je bilo i ljudi koji su se bas kretenski ponasali...
Evo nekoliko primera...
Dodje riba, registruje se i u prvoj i drugoj godini (u oba podforuma) otvori apsolutno istu temu koja je recimo "Kad izlazi raspored ispita?", a recimo u prvoj godini (u koju je ulazila da otvori temu) peta tema kad brojis sa vrha je "Izasao raspored ispita" :zbun:
Ili situacije kad nekom tri ili cetri puta lepo objasnis kako da podesi tag za predmet u podforumima za godine.... ili kad svaki dan neko otvori temu "HITNO MI TREBA POMOC"... da covek pomisli da mu, ne daj boze, neko umire... na stranu to sto neko u nekoj temi postavi pitanje 100-ti put, a ja mu kazem da ima odgovor dve strane iza i da je mogao bar da procita temu pre nego sto postuje, on se uvredi :zbun:
Ako Karadza stvarno misli da sam pun sebe i posle ovoga, sta da mu radim :D Neka proba malo da moderise prvu i drugu godinu :D
Tacno je to sto kaze Didiri da je ruzno od mene sto kolege nazivam kretenima, ali sta da radim kad je to istina :D Uostalom, bas zbog toga sto nije lepo, batalio sam moderisanje... prestao sam i da zalazim u te podforume... nekada sam bas bio aktivan, i objasnjavao zadatke i kad god sam mogao da pomognem, pomagao sam, a onda sam shvatio da je forum postao djubre, a da 90% ljudi u podforumima za prvu i drugu godinu dodju tu samo kao na shalter, nemaju ni malo repsekta prema ljudima koji su tu nesto vec odradili... jbga, stariji forumashi znaju o chemu pricham....

Citiraj:
kamoli da su ti nešto loše uradili

Vidis, i jesu.. pljuvali su konstantno po necemu sto mi je bilo vrlo drago i sto sam se trudio da ucinim boljim...

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.04.2007. 01:25:04 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.01.2005. 16:01:12
Postovi: 2843
Lokacija: u pesku
Godina: Dipl.
Smer: ME
kliford je napisao:
Tacno je to sto kaze Didiri da je ruzno od mene sto kolege nazivam kretenima, ali sta da radim kad je to istina


istina je i ono s' kim si takav si :P

salu na stranu..ima svakakvih ljudi, i ja sam se dala uvjeriti u to..za jednu te istu stvar otvaraju 5 tema..non stop pitaju stvari za koje je vec hiljadu puta dat odgovor, Moma stalno vice preeeelllliiiiissssttttaaajjj temu..ali ga niko ne konstatuje :P i meni dosadi..nije lako..ali sta da se radi..i za to postoji neko resenje vec..sa malo vise strpljenja i zivaca, za koje vam svaka cast!

najvise se slazem sa SL :
Citiraj:
odavno je bilo dogovarano da se tolerishe off u OD, a da se sva paznja i cimanje usmeri na godine...



zapazam da ovaj moderatorski posao postaje stresan previse... :D

_________________
the sun'll come out, tomorrow
so you gotta hang on 'til tomorrow
come what may
tomorrow! tomorrow! I love ya, tomorrow
you're always a day away ..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.04.2007. 02:02:02 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11.11.2004. 14:34:28
Postovi: 8655
Godina: Apsolvent
Smer: IS
Tix je napisao:
.nije lako..ali sta da se radi..i za to postoji neko resenje vec..sa malo vise strpljenja i zivaca, za koje vam svaka cast!
....
zapazam da ovaj moderatorski posao postaje stresan previse... :D


True...
Ne ponasam se kao Bog, ali cesto neki moderatori dobiju takvu kritiku... kriticarima koji kritikuju modeove iz godina zelim da oni malo to moderisu... mada, onaj ko moderise to moze shvatiti crnilo tog posla u godinama samo ako mu je stalo da forum lichi na neshto...

_________________
Tommorow is cancelled due to lack of interest!
...
O, da mi je da se još jednom zaljubim,
Opet bih uzeo kostim Večnog dečaka,
I opet bih smislio kako da prodangubim
Dok ona ne sleti niz hodnik Studenjaka...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.04.2007. 07:36:07 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Tix je napisao:
najvise se slazem sa SL :
Citiraj:
odavno je bilo dogovarano da se tolerishe off u OD, a da se sva paznja i cimanje usmeri na godine...

mozhete vi da se slazhete ali to jednostavno nije tachno.
kao neko ko je moderisao od skoro od kako je nastala, znam da je u od brisan off i te kako.
samo je bio malo blazhi kriterijum nego kao po godinama.

- u godinama se brishe svaki off chim nastane.
- u od se dopusti offtopic poruka, ali se nastavljanje offtopica na taj offtopic brisalo.

tu je razlika :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.04.2007. 11:46:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Shto se tiche moderisanja godina, vidim da se stvari nisu nimalo promenile ni nakon par godina :(
Te likove shto samo navrate "na shalter po informaciju", je lepo Runner nazvao "dodjoshima", odnosno, ljudi koji ne mare da pomognu i uchestvuju, vec samo navrate da im se servira informacija... Meni su vishe puta slali poruke sa konkretnim pitanjima, i zahtevali odgovor, jer su izgleda neki smatrali da nas fax placa za dostavljanje informacija ?! :prso:
Taj problem na koji se zalite se teshko moze reshiti jer je do samih ljudi i njihovog mentaliteta (da ne zalazim dalje)...

U pravu si ti Kliff-e kad kazesh da ne treba da im drzish lekcije lepog ponashanja. I ne treba. Treba se pobrinuti da su sve teme pregledne, a drugi ako su nesposobni da chitaju, nece ni naci info, i to ce biti samo njihov problem...
Poshaljite im:"Informacija vec postoji potrudi se da je pronadjesh" svaki put kada im obrishete x puta ponovljeno pitanje i mozda ih to animira da pochnu da chitaju... Ako ne - pa nece biti velika shteta da takvi napuste forum, kad mu nakon svega nisu nimalo ni doprineli!!

@ Blooez: Komotno si preskochio prethodnu stranu, pa cu ti sazeto izneti u chemu je problem: ;)
"Cinjenica je da je nekoliko moderatora veoma subjektivno, da brisu uglavno poruke koje se njima licno ne svidjaju, a najmanje obracaju paznju na svoje postove ... koliko se samo puta desi da neki korisnik bude opomenut od mod. zbog neke gluiposti, a sam mod pravi iste greske."
A pritom:
"Ali je mnogo glupo kada bilo koji moderator traci vreme na uvodjenje reda u Opshtu Konfuziju, kada ima mnogo prechih tema da se moderishu!!" ;)

Moderisanje OD ne bi builo toliko revolta da nije ovog prvog (gore iznetog) problema...
Sama nejednakost, dvostruki arshini, licimerje - to revoltira ljude...
Primer: onaj offtopic o machevima. Moja reakcija na brisanje cele diskucije petoro chlanova, odgovor je bio: "To kazesh jer ti je povredjena sujeta"... Objashnjenje do yaya :ua:
Ili svezije, tvoje ostavljanje slichica po temi koja se ne zove "ostavljate slichice"...
Jednom sam namerno ostavio sliku koja je po dimenzijama veca od tvoje, ali po 'tezini' duplo manja... Slika je uklonjena... Nakon takvih akcija, shta da ochekujete?? :smaras:

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.04.2007. 12:04:56 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
moderator koji je otisao iz tima savetuje moderatore koji su ostali u timu.. :smaras:


hvala lepo na divnim sugestijama, i pored toga sto si rekao, i pored toga sto to vec znamo, i pored toga sto to i primenjujemo - ne ispada sve onako kako bi zeleli, a da pri tom SVI budu zadovoljni! ne ispunjavam ja ovde muzicke zelje, pobogu!
koliko korisnika ima, a koliko korisnika se buni??? naravno, niko nece doci sa pricom "joj sto sam dobio dobro obrazlozenje za obrisanu poruku".. mene su vise psovali preko pp-a milion puta, drali se, zahtevali svasta, ljutili, bunili.. i sta, jesam li otvorila temu o tome? iskreno, ne mogu da opisem u kolikoj kolicini me je briga za to..

a ta prica o subjektivnosti ne pije vodu! svako brise ono sto MISLI da treba, jer drugog nacina nema.. ima par pravila, sta sme, sta ne sme.. ako se to nekome ne svijda - sta da mu radim. tako stvari funkcionisu..

i da, ovde se zasniva sve na volonterskom radu. ne moram ja da imam nista vise kulture od sagovornika. i ako izdrzim 20 puta svakakve gluposti, 21 put necu. a imajte u vidu da odredjeni korisnici dobijaju obavestenje s vremena na vreme.. ako i toliko.. hoces da ti kazem koliko puta dnevno ja gledam u sanduce, i cega tamo sve ima?


i zasto ste moderatore u opste svrstali u ovako nekakvu grupu ljudi???? mi smo tu da POMAZEMO da ovaj forum funkcionise koliko toliko, i radimo koliko umemo i mozemo.. sta ste se okomili na nas??? dajete nam veci znacaj nego mi sami, a svakako veci znacaj nego sto bi trebalo! i ne, nije ovo pokusaj da se "oslobodim odogovornosti", al koliko vas je dalo predlog da se nesto uradi? htelo da doprinese forumu? predlozilo nesto? sugerisalo rad - konstruktivno, ne kriticki??? i vi nama pricate kako mi da radimo? ne dolazi u obzir!

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 18.04.2007. 12:15:52 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Strategylover je napisao:
Ili svezije, tvoje ostavljanje slichica po temi koja se ne zove "ostavljate slichice"...
Jednom sam namerno ostavio sliku koja je po dimenzijama veca od tvoje, ali po 'tezini' duplo manja... Slika je uklonjena... Nakon takvih akcija, shta da ochekujete?? :smaras:


ko si ti da mi odredjujesh shta cju da postujem u nekoj temi?
jel si ti otvorio tu temu?
jel to tvoja tema?
jel pishe negde u pravilniq da se slike kache samo u teme u nazivu imaju ubacheno _kachite slike u ovu temu_ ?
zato shto to samo tebi smeta treba da prestanem?

za uklanjanje slika nije bitna samo velichina fajla vecj i dimenzije slike a ti si okachio sliq 1024x768 ili chak i vecju, zato ti je obrisana.
i sad kazhesh da ti smeta velichina slika koje kachim /uvek se trudim da su ispod 100kb/,
tad si prichao da ti smeta shto su _erotskog sadrzhaja_,
a prichash kako ti smeta shto ih uopshte kachim.
ne znash ni sam shta ti smeta.
nemoj vishe da smarash o tome, prestacje ljudi da te shvataju za ozbiljno.

i nisam preskochio prethodnu stranu.
a taj tvoj problem koji si tako lepo sazheo u dve rechenice ima odgovore -
1. zamisli, i moderatori pogreshe, i oni su ljudi. j***. zamisli.

2. ne znam da li si primetio da ne moderishu isti moderatori godine i od.
znachi to su razlichiti ljudi.
svega par ljudi je zaduzheno za od i za neki forum po godinama.
znachi ne moderishe isti moderator od i npr drugu godinu.
razumesh?

poshto su raaazlichiiitiii moderatori onda je glupo ochekivati da moderator u od ne radi svoj posao zato shto stratedzi misli da prvo treba onaj u prvoj godini da odradi svoj posao, jer je zaboga bitnije da se srede godine pa tek onda da se uvodi red u od.
smarachu.

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 12:42:53 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.11.2001. 10:11:24
Postovi: 10000
Lokacija: BBrdo/Rashka
Godina: Padobranac
Smer: IS
Zayebi shta ja mislim... Sve to imash zapisano u ff timu josh odavno...

Citiraj:
prvo treba onaj u prvoj godini da odradi svoj posao, jer je zaboga bitnije da se srede godine pa tek onda da se uvodi red u od.

I tachno i netachno: Godine JESU bitnije i treba da se obrati paznja na godine, a OD je ionako nerazmrsivo klupko koje se ionako samo vishe uplice subjektivnim moderisanjem...
Manje subjektivnom moderisanja i bice super...
(kao npr. ovo tvoje vredjanje na kraju) :smaras:

I "moderatori su ljudi" je obrazlozenje kada je jednom, dvaput pogreshi... Kontantno ponavljanje istog obrazlozenja mu ubija kredibilitet... Ostavlja utisak da se SVE moze raditi, a na kritiku samo reci: "Jbg. mi smo samo ljudi"... To vec prelazi u licemerje...
Uostalom, ako je neko chovek - shta ga sprechava da se izvini neki put? Jel to neljudski? :smaras:

Shto se tiche slichica, obrazlozio sam ti odavno, tvoje je pravo da se pravish lud...
Ne zameram ti, ali, te sluchice me iritiraju zbog scroll-a i protoka, i cenio bih da se ne kache, kad vec na prve 2/3 nisu bile kachene...



@Egzi, svaka ti chast shto delish Saletov rezon: "Shta on zna, nije u ff timu", iako imam staz kao vas dvoje zajedno :smaras:

To sve shto i iskucala sam video lichno, i to poodavno... Nisi ni prva, niti poslednja koja sa tim izlazi na kraj... Uostalom, bila si upozorena chim si doshla da moderishesh ;)
Citiraj:
koliko vas je dalo predlog da se nesto uradi? htelo da doprinese forumu? predlozilo nesto? sugerisalo rad - konstruktivno, ne kriticki??? i vi nama pricate kako mi da radimo? ne dolazi u obzir!

Ja jesam... Po tome, dakle, imam pravo...
Zato ovo i pricham po 10 put... Jedino shto je ovaj put otkucano van FF tima...

Razmisli na trenutak - koliko moderatora je odgovorilo u ovoj temi?
I koliko njih loshe obavlja svoj posao??
I mene smara da uvek sa istim ljudima raspravljam kada neko drugi pravi sranye...
A josh vise smara shto se ta rasprava nikada nece zavrshiti...

Vecina se raspravlja radi same rasprave, a ne da ishta kontruktivno postigne - shto je uzaludno...
Ma, videcesh vec po ff-timu...


Znash kako - ja sam i nakon izlaska iz tima branio moderatore kada bi bili u pravu.. Ali, ovo nije taj sluchaj... Nikako...
Jedan deo vas je kontraproduktivan, i taj problem treba da reshite medju sobom, (ili sve lepo izignorisati i pripisati tudjem buncanju, shto je svakako lakshe reshenje)...
Chinjenica je da sadashnje stanje nije u redu (shta god da izaberete kao obrazlozenje problema)...

_________________
Chuvajte i odrzavajte FF. Ne zbog nas matorih, vec zbog vas koji ste sada tu i zbog onih koji ce tek doci.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 12:54:42 

Pridružio se: 29.04.2002. 10:50:50
Postovi: 8454
Lokacija: НБГ
Godina: Dipl.
Smer: IS
SL, nisi u toq sa FF timom
tesko da ce moci da vidi, samo cu reci da je doslo do reorganizacije
to mozes da vidis po tome da godine i OD moderisu timovi
dodacu da je svaki tim samostalan i nezavisan od ostalih

svaka cast onima koji imaju volje da citaju ovolike poruke u vezi...u vezi cega vec


p.s. nazivanje nekoga smaracem nije vredjanje


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 13:05:26 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.11.2003. 20:26:59
Postovi: 1739
Lokacija: pakao
Godina: III
Smer: IS
exult je napisao:
sredjivanje tema posle roka nema svrhe, jer mogu ja da brisem i pitanja i spam, opet te teme nicemu ne sluze jer su informacije vec zastarele. tako je kako je..
na pitanja niko ne odgovara ne zato sto je djubre po godinama nego sto (a) niko nece da se iscima (b) niko ne zna odgovor


ne slazhem se sa tobom. ume da se nadje dosta korisnih informacija. evo npr vrlo tvoje detaljno i jasno objashnjenje polaganja fin analize na nekoj od matorih tema, to vec na dve strane ljudi trazhe.
kapiram ja da je naporno trazhiti 10 strana, ali ako ce ti to skratiti 10 dana uchenja nepotrebnih stvari, ili jednostavno olakshati neshto, onda vredi iscimati se pola sata, ne?

a da ljudi nece da se cimaju, to stoji odavno :) to je i jedan od razloga shto sam ja batalio da odgovaram... dam odgovor, 3-4 posta ispod isto pitanje...
ali da treba malo da se chiste teme, treba :)

ima i zastarelih naravno, ali isto tako ima i korisnih ;)

Gorbash je napisao:
Mene licno najvise nerviraju poruke u kojima se zale zasto jos nisu rezultati izasli. Takve poruke brisem ni ne trudim se da dajem objasnjenja. S vremena na vreme dobijem nekoliko hate PP-ova, ali that goes with the teritory.


apsolutno se slazhem, ljudi toliko smaraju sa tim da to zalazi u granice paranormalnog :D

Gorbash je napisao:
Citiraj:
a podforumi godina su NIKAD VECE DJUBRE. to se nekad sredjivalo, teme su se chistile, korisne informacije su ostajale... a sad? pa sad ljudima ostaje da trazhe po onim ogromnim temama gde se pitanja ponavljaju, a odgovora nema...


Ova izjava uopste nije istinita. Ako nista drugo, bar za prvu godinu, za ostale stvarno ne bih znao, nije mi jos doslo vreme da tamo zalazim. I nije bas lako preciscavati sve teme koje postoje kako bi ostajala samo pametna pitanja i korisne informacije. Niko nas ne placa za ovo. Pitanja su tu, kao i odgovori, ponekad samo treba uloziti toliko truda da nekoliko puta kliknes misem i skrolujes gore dole. I ljudi i dalje pisu skripte, ama za svaki predmet do sada neko je napisao skriptu i okacio na puskice, i to uglavnom clanovi foruma. Meni stvarno nije jasno odakle tebi ideja da su nam podforumi djubre.


pa ovako :)
na osnovu toga shto sam na forumu dosta godina (a posecivao sam ga i pre upisa fona), i chesto zalazim i u prvu i u drugu godinu. prvu sve manje, jer se sve manje trudim da dajem odgovore, postaje besmisleno.
nisam ja ni rekao da je lako chistiti, niti da vas neko placa za to, ja sam i naveo da vi imate zhivot te stoga nemoj da vadish iz konteksta ;) znam vrlo dobro kako je biti moderator na ff, pogotovo u godinama...
a pre svega znam koliko truda treba za nalazhenje informacija, jer se brdo ispita mozhe MNOGO lakshe spremiti ako se malo iscimash po forumu i pogotovo po starijim temama ;)
ja jesam malo preterao, ali ipak ima mnogo djubreta, a recimo da govorim na osnovu poredjenja stanja od pre par godina.

@modovi: nemojte shvatiti ovo moje kao napad neki ili neshto (nemam ja nishta protiv nikog od vas), ovo je samo konstruktivna kritika. meni lichno je forum pomogao za mnogo ispita, i voleo bi da tako i ostane za mladje generacije, a i za nas koji smo malko oduzhili studiranje :)

_________________
To understand recursion you must first understand recursion.

Remember. The dragons live. Inside us.

hail to the ultimate truth:
kliford je napisao:
mnogi profesori se služe metodom varijacije raspoloženja


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 13:29:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Strategylover je napisao:
@Egzi, svaka ti chast shto delish Saletov rezon: "Shta on zna, nije u ff timu", iako imam staz kao vas dvoje zajedno :smaras:

el to nesto na moj racun? sta ti to znaci? :zbun:
Tebi mogu samo da zamerim sto si iz ff tima izasao kada je on bio pred raspadom jer ti je /koliko se secam/ dojadilo da se trudis i dajes savete, predloge itd kada ih niko ne slusa, a to i dalje radis.. a i niko te i dalje ne slusa :P :)

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 13:35:11 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23.09.2004. 01:46:37
Postovi: 808
Godina: Dipl.
Smer: IS
a mozda bi trebalo da pochnete ..

_________________
Slika


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 13:36:42 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Strategylover je napisao:
(kao npr. ovo tvoje vredjanje na kraju) :smaras:

prebroj sve tvoje :smarash: smajlije na ovoj strani.
za svakog tvoj takvog smajlija imam pravo da ti kazhem da si smarach i da se ne durish :]
smarachu. smarachu :]

ili mozhda mislish da nije isto kad ja tebi kazhem jasno da si smarach i kad ti meni pishesh te :smarash: smajlije? :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Poslednji put menjao bLooez dana 19.04.2007. 13:40:25, izmenjena samo jedanput

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 13:38:33 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13.07.2005. 10:11:29
Postovi: 3783
Godina: Dipl.
Smer: ME
Dakle SL šta ne valja po tebi? konkretno?

osim subjektivnom moderisanja OD ( koje si naravno čuo od drugih, ali to zapravo niko nije osetio na sebi. Razmišljanje korisnika " obrisana mi je poruka - moderator ima nešto protiv mene, a nikako mi ne bi palo napamet da ja nisam jedini kome je obrisana poruka...")

što se tiče menjanja veličina fotografija i rezolucije, čekaj, hoćeš da mi kažeš da toliko nemaš šta da radiš u životu da si pravio nama zamku da vidiš da li moderišemo subjektivno? Nije ti palo napamet da nam je bitnije da nam slika ne menja tabele, a ne veličina same slike?

_________________
"If you don’t have the best of everything, make the best of everything you have."


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 13:43:36 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12.03.2002. 17:30:03
Postovi: 6216
Lokacija: unzipping something.
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Mort je napisao:
koje si naravno čuo od drugih, ali to zapravo niko nije osetio na sebi.

nemoj tako. stratedziju je jednom obrisan onaj famozni off o machevima, a tu su naravno i velike/erotske slike u od koje kachim, dve stvari koje nikad necje da prezhali :]

gde cjesh vecju torturu moderatora nad jednim korisnikom od toga :]

_________________
..nema genijalne zhene. zhene su dekorativni pol. one nemaju nikada shta da kazhu, ali nas svojim govorom ocharavaju.
zhene predstavljaju pobedu materije nad duhom, kao shto chovek predstavlja pobedu duha nad moralom..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 14:13:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08.08.2005. 12:52:36
Postovi: 4863
Lokacija: coyote's nest
Godina: Dipl.
Smer: ME
sl, nisi ti to dobro shvatio. pricas mi stvari koje vec znam. ti si resio da se ne cimas, i da odes, ja sam resila da se cimam, i da ostanem. i sada, koji djavo mi sve ovo pricas?

Citiraj:
"Shta on zna, nije u ff timu"


ovako nesto bi trebalo ja da napisem, s obzirom da znas koliko ko i sta od nas radi, a ovde pametujes pred korisnicima koji ne mogu jednostavno da znaju sta radimo i koliko je to dobro ili lose. e to mi smeta. i sto ispadne da je stratedzi pun dobrih ideja, pametno zbori, forum bi bio lepsi da svako razmislja kao sto stratedzi to cini.. a ti sam znas da sve to sto si napisao svako od moderatora zna, i da se svaka tema ponaosob pokretala milion puta, i o razlozima zasto vecina nije ispunjena, ili ne moze da se ispuni.

_________________
I've got an idea - an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about.
:ahhh:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 19.04.2007. 22:39:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09.01.2004. 02:11:42
Postovi: 2868
Lokacija: 11080
Godina: Dipl.
Smer: UK
A ko je najlepsi moderator/ka ? :jel:




:japanac:

_________________
flickr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.04.2007. 00:57:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
khm... pa zar nije glupo postavljati to pitanje :D

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.04.2007. 01:28:01 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
ne dirajte mi SLa! ima vas bijem.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 20.04.2007. 01:49:57 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15.09.2004. 10:00:09
Postovi: 5817
Lokacija: Beograd
Godina: Dipl.
Smer: ME
E dobri moji...

konačno sam bio toliko dokon da odvojim pola sata i jače da sve isčitam...

Presipanje iz šupljeg u prazno... subjektivno moderisanje je realnost. Objektivno moderisanje ne postoji. Teoretski gledano nisam u pravu. Praktično - itekako. Primedbe korisnika su subjektivne. Objektivno gledano.

Moderatori nisu zla, nakaradna, demonska bića koja izlaze iz sanduka noću i hrane se svojom sujetom i patnjom smrtnika.

Naprotiv, moderatori su ljudi koji pomere dupe da nešto učine boljim. Češće ili ređe.

_________________
"Smej se i svet će se smejati s tobom, plači - plakaćeš sam"


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group