Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 02.10.2008. 17:22:41 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30.01.2008. 22:31:30
Postovi: 2742
Lokacija: Gallows
Godina: IV
Smer: IS
Nisam pratio konkretno tu temu, tako da ne znam...

Samo sam hteo da kazem da zakljuchavanje tema nije odluka samo jedne osobe :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.10.2008. 17:23:45 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24.07.2006. 16:33:51
Postovi: 10041
Godina: Dipl.
Smer: IS
I da nije iz 'ne svidja mi se, zakljucacu je' razloga.

_________________
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.10.2008. 17:31:45 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28.10.2004. 23:06:03
Postovi: 3369
Lokacija: Bgd
Godina: IV
Smer: IS
Ali takva je situacija ovde, takve teme se zakljucavaju vrlo brzo... Verovatno sto moderatori ne mogu da isprate diskusiju, pa im lakse da zakljucaju...

_________________
Autobuski prevoz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.10.2008. 18:38:34 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06.11.2005. 12:30:17
Postovi: 3341
Lokacija: shonetova gajba
Godina: Dipl.
Smer: IS
Zakljucana je iz dva razloga.

Prvo. Neko je skrenuo paznju na tu temu na nekom drugom forumu. Da se ne bi pojavile razne paljevine da brane/napadaju Urosa, tema je zakljucana.

Drugo. Tema je vrlo blizu svog prirodnog kraja. Iznose se iste stvari, pisu isti postovi i niko od ucesnika nije promenio stav. Cela stvar pocela je da podseca na svadjanje autisticne dece.

@Sale
Mogo bi da overis moderatorsku diskusiju pre nego sto prdnes

_________________
A hydrogen bomb in a necktie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 02.10.2008. 19:24:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
A vidim da ima i barem jedan nov clan na forumu koji je vise nego ocigledno dosao sa onog drugog foruma gde je taj topik spominjan. Ljudi koji dolaze sa drugih foruma samo da bi flejmovali na nasem nam zaista ne trebaju.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 09.01.2009. 23:55:10 

Pridružio se: 28.12.2008. 22:56:40
Postovi: 19
Godina: I
Imam ja jedno pitanje: kako se potsaje moderator u opstoj diskusiji?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.01.2009. 00:38:40 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
Pravilnik je napisao:
Moderator Foruma može postati svako ko je zainteresovan za pomoć i saradnju. Odluka o postavljanju člana za moderatora donosi se u okviru Forum tima. Rad/pomoć na Forumu je zasnovan isključivo na dobrovoljnoj osnovi.

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2009. 21:45:29 

Pridružio se: 09.11.2008. 18:54:04
Postovi: 386
Godina: Dipl.
Smer: UK
Cini mi se da se u poslednje vreme mnogo vise cenzurisu komentari. Tipa sve sto nije pitanje/odgovor se cenzurise...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2009. 21:52:55 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04.07.2007. 00:59:25
Postovi: 6271
Lokacija: pizda lepa materina :]
Godina: Apsolvent
Smer: ME
budi precizniji gde sta kako

_________________
People are being persuaded to spend money we don't have on things we don't need to create impressions that won't last on people we don't care about.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2009. 22:07:47 

Pridružio se: 09.11.2008. 18:54:04
Postovi: 386
Godina: Dipl.
Smer: UK
Pa ja gledam samo za prvu godinu, ali mislim da se brise sve sto je malo dalje od same teme, ali opet nije offtopic. pre su takvi komentari bivali dozvoljeni.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 10.06.2009. 23:27:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
ako komentari imaju veze sa ispitom o kome se vodi rasprava, onda ne bi trebali biti brisani ..otprilike, osnovna stvar koje se moderatori drze prilikom moderisanja tema u podforumima za godine, jeste da uvek sebi postavljaju pitanje: Da li je informacija sadrzana u doticnoj poruci (koju treba moderisati) korisna za taj ispit ili nije (da li poruka moze biti od koristi ljudima koji treba da polazu taj ispit). Takve poruke se ne diraju, ili bar ne bi trebale... ako mislis da su takve poruke uklanjane, onda slobodno kazi, skrenucemo im paznju u tom slucaju.

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2009. 17:39:31 

Pridružio se: 09.11.2008. 18:54:04
Postovi: 386
Godina: Dipl.
Smer: UK
runner je napisao:
ako komentari imaju veze sa ispitom o kome se vodi rasprava, onda ne bi trebali biti brisani ..otprilike, osnovna stvar koje se moderatori drze prilikom moderisanja tema u podforumima za godine, jeste da uvek sebi postavljaju pitanje: Da li je informacija sadrzana u doticnoj poruci (koju treba moderisati) korisna za taj ispit ili nije (da li poruka moze biti od koristi ljudima koji treba da polazu taj ispit). Takve poruke se ne diraju, ili bar ne bi trebale... ako mislis da su takve poruke uklanjane, onda slobodno kazi, skrenucemo im paznju u tom slucaju.


Aha dakle ako ima veze s ispitom, ali tesko da ce neko zbog toga imati neke koristi onda se brise bez obzira?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2009. 17:48:21 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
^ Ajde mi samo objasni kakve je veze sa temom za UIS imala ona tvoja poruka gde kukas kako nije moguce da nisi polozio i da ces sigurno ici na uvid. :zbun:

Takve poruke se brisu jer to nikoga ne interesuje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2009. 17:59:19 

Pridružio se: 09.11.2008. 18:54:04
Postovi: 386
Godina: Dipl.
Smer: UK
Estela je napisao:
^ Ajde mi samo objasni kakve je veze sa temom za UIS imala ona tvoja poruka gde kukas kako nije moguce da nisi polozio i da ces sigurno ici na uvid. :zbun:

Takve poruke se brisu jer to nikoga ne interesuje.


Vrlo cesto vidim neku poruku (ne moju), koja ispari kada sledeci put kada dodjem. Tako pre nije bilo. Zato i pitam koja su pravila. Da li je ovo forum za pomoc studentima ili forum u pravom smislu reci forum.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2009. 18:07:05 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
Tako je vec duze vreme.
Brisu se poruke koje nemaju neke preterane veze sa temama (kao sto je bio slucaj sa onom tvojom od malopre).
Poruke gde se ljudi masovno zale zasto npr. ne izlaze rezultati, brisu se i pitanja na koja je vec vise puta odgovoreno na prethodnim stranama jer neke ljude jelte mrzi da malo pazljivije citaju.

Da bi se izbeglo zatrpavanje tema bespotrebnim porukama one se zbog toga i brisu.
U temama treba da ostanu iskljucivo korisne informacije vezane za ispite.
Jedino se tako moze odrzati neki red.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2009. 18:16:09 

Pridružio se: 09.11.2008. 18:54:04
Postovi: 386
Godina: Dipl.
Smer: UK
Mogu da ti nadjem gomilu slicnih poruka od pre par meseci ako hoces? Ne secam se da je tada bilo nereda na forumu.

Zna se za sta sluzi forum (ne ovaj nego svaki), za neku razmenu misljenja. Mene zanima sta neko misli o tezini ispita, profesorima, nacinu ocenjivanja, da li su i drugi ocekivali da ce proci bolje ili gore itd. itd. Ne verujem da bi zbog toga neko ostao uskracen odgovora na pitanje.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2009. 18:30:47 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
Takve poruke se ni ne brisu ukoliko su napisane na neki objektivan nacin, medjutim brisu se sve poruke gde ljudi npr. histerisu kako je moguce da nisu polozili ili kako je moguce da su dobili neku nisku ocenu.
Zamisli kad bi svako dosao i napisao sta je dobio i koliko mu je bilo potrebno vremena za ucenje? Pa nasta bi onda licile teme...

Preporucila bih ti i da malo procitas pravilnik.
Pravilnik je napisao:
2. У вези са темама и порукама (везано за године)

2.1. У оквиру тема покренутих у подфорумима I, II, III и IV год. и ФОН Инфо непотребне и поруке које немају везе са темом/предметима (offtopic) ће бити моментално обрисане да не би долазило до затрпавања корисних информација причама које немају везе са затраженим информацијама. Такође, пожељно је писати само проверене информације, време када је информација набављена и где/од кога.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2009. 18:39:09 

Pridružio se: 09.11.2008. 18:54:04
Postovi: 386
Godina: Dipl.
Smer: UK
A moderator odredjuje da li je objektivno :D

Ok, kako god, pre je moglo vise ne moze, dalja rasprava nema smisla...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2009. 18:44:16 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18.10.2008. 17:04:01
Postovi: 3108
Godina: Dipl.
Smer: IS
Pa za svaki podforum je zaduzeno vise moderatora, tako da ne moze samo jedan da radi sta hoce. ;)

Konkretno za I godinu su zaduzeni svi ovi moderatori http://www.fonforum.org/groupcp.php?g=4876
tako da oni, tj. mi zajedno odlucujemo sta i kako se brise.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2009. 19:09:32 

Pridružio se: 09.11.2008. 18:54:04
Postovi: 386
Godina: Dipl.
Smer: UK
Estela je napisao:
Pa za svaki podforum je zaduzeno vise moderatora, tako da ne moze samo jedan da radi sta hoce. ;)

Konkretno za I godinu su zaduzeni svi ovi moderatori http://www.fonforum.org/groupcp.php?g=4876
tako da oni, tj. mi zajedno odlucujemo sta i kako se brise.


Ma da, sazovete sastanak pre brisanja :P


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2009. 19:58:39 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02.11.2002. 15:44:31
Postovi: 4344
Lokacija: za kompjuterom
Godina: Dipl.
Smer: IS
nemoj sad da si bezobrazan... bas zbog ovakvih poruka, kao sto je ova tvoja poslednja, vas moderatori I godine i drze na kratkom lancu ...cinjenica je da vecina ljudi u prvoj godini ima taj ishitreni stav ...vrlo ste "laki na obaracu" ...mnogo brzo i olako klikcete na dugme "Posalji"

...posto se poruke ne uklanjaju automatski, vec uklonjene poruke odlaze u privremeni skriveni podforum, mogu da procitam sve sto moderatori uklanjaju i tu vala ima toliko nebuloza da je to i za smejanje i za cupanje kose s glave :)

gromiko je napisao:
Aha dakle ako ima veze s ispitom, ali tesko da ce neko zbog toga imati neke koristi onda se brise bez obzira?

odgovor na ovo pitanje je: U velikoj vecini slucajeva DA.
Da li ce biti odmah uklonjeno ili ne zavisi od toga kako se tema nakon takve poruke razvija. Ako ta poruka poremeti normalan tok diskusije (ako krene redaljka nakon te poruke, tj i drugi se nadovezu sa slicnim porukama koje mozda imaju veze sa ispitom, ali ne sadrze neke korisne informacije - obicno su to kukanja, ponovljena pitanja...) onda se to sve uklanja, da ne bi doslo do zagusenja teme (kao sto je vec receno). U suprotnom, ako se nakon te poruke nastavi normalna diskusija, onda ta poruka moze da ostane nedirnuta neko vreme. Kazem neko vreme jer se na kraju svakog semestra organizuje generalno ciscenje svih tema koje su u toku semestra bile aktuelne. tada se teme procesljaju i uklanja se sve sto nije korisna informacija, pa bi tako u tom generalnom ciscenju i ta poruka verovatno bila uklonjena.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan. Ovo je nama jedini poznati nacin da forum bude citljiv i da ljudi na najlaksi moguci nacin dolaze do zeljenih informacija. Ako mislis da ima nekih propusta u ovakvoj logici razmisljanja i imas neke ideje koje bi to mogle unaprediti, voljan sam da te saslusam :)

_________________
:: Sve prste na ruci, u jadu i muci partizanska složila je svest
I sad dokle treba, do sunca, do neba, visoko mi dižemo
pest! ::
:)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2009. 23:37:19 

Pridružio se: 09.11.2008. 18:54:04
Postovi: 386
Godina: Dipl.
Smer: UK
Sa ovim odgovrom "DA" si zapravo odgovorio na sva moja pitanja. Ako je pravilo da se brise svaki post zbog koga niko nema direktne koristi za ispit, onda je to to. To se kosi s' mojim shvatanjem reci "forum", ali vas forum vasa pravila. Ja to postujem. Samo mi se cini da tako pre nije bilo. Zato sam i zapoceo diskusiju. Ti si mi lepo odgovorio, dok je Estela pocela da se svadja.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 13.06.2009. 23:47:53 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25.07.2008. 01:29:51
Postovi: 3369
Lokacija: the suburbs
Godina: IV
Smer: ME
Estela je malo laka na okidacu jer mora da po 30 puta odgovora sledece: "Pogledaj prethodnu stranicu!"

Ja kao covek iz naroda kazem da se preteruje sa spamom i offom (offovao sam ja zimus, pa znam kako to ide) i nemarnoscu pri koriscenju foruma (mnogi se vode time da ih bas briga da li je vec neko nekada pitao to isto, znaju da ce im neko odgovoriti).

Ja mozda liberalnije radim od Estele, ali do sada nisam video da brise stvari koje bi mogle da posluze (mozda se zali ona na neke stvari, ali ih ne brise). Ako cemo vec kod onoga koji brise, ja brisem zahvalnice i pokusaje zaljenja istog trenutka.

Pustite nas moderatore da brinemo o tome sta je ispravno, a sta ne. Dajte predloge, zalite se ako mislite da ste u pravu i ulazite zalbe blagovremeno, a ne ovo "Ja primetio", "Vec duze vreme mi se cini" i tako to.

edit:

Pokazacu ovde na primeru sta se brise:
Pevac89 je napisao:
E, dal je moguce da i dalje nema rezultata a objavili su kad je upis.....


Mr. Anderson je napisao:
Pa po datumima uvida i upisa, rezultati će sigurno izaći do ponedeljka...


gromiko je napisao:
Mr. Anderson je napisao:
Pa po datumima uvida i upisa, rezultati će sigurno izaći do ponedeljka...


A mozda i u utorak pre podne sta znas :D


Da li ovo ima veze sa temom? Ima, ali ne koristi nikome i ljudima smeta da gube vreme na citanje nepotrebnih postova.

_________________
last.fm
twitter
tumblr


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.06.2009. 00:04:40 
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26.09.2003. 09:43:08
Postovi: 2484
Lokacija: Pančevo
Godina: Dipl.
Smer: IS
gromiko je napisao:
To se kosi s' mojim shvatanjem reci "forum", ali vas forum vasa pravila.


Pazi, deo fonforuma namenjen godinama prevashodno sluzi za razmenu i dobijanje informacija, a ne neku filozovsku diskusiju. Ljudi koji tamo dolaze hoce da brzo nadju konkretne informacije i samo ovakva pravila im to i omogucavaju. Za sve ostalo tu je opsta diskusija i slicni podforumi.

_________________
Implementacija je materijalizacija specifikacije apstrakcije


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
 Tema posta:
PostPoslato: 14.06.2009. 00:05:31 

Pridružio se: 09.11.2008. 18:54:04
Postovi: 386
Godina: Dipl.
Smer: UK
Tacno tako, ima veze s temom, ali nikome ne moze da pomogne oko ispita. Lepo sam pitao da li se takve poruke brisu. Runner mi je odgovorio sa DA, BRISU SE. Ok brisu se, vi odredjujete pravila, APSOLUTNO POŠTUJEM to.

Umesto ovoga "ja primetio" bih mogao sada da pretrazujem teme i da ubacujem ovde neke postove koji imaju veze s temom, ali ne pomazu ljudima za ispit. Svi ti postovi bi bili starijeg datuma. Ali cemu bi to vodilo?

Pitao sam vrlo jasno DA/NE pitanje, dobio sam odgovor i toliko.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Vrh
 Profil  
Odgovori sa citatom  
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Sledeća


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Copyleft FONForum 2001-2014 | Powered by phpBB © phpBB Group